Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Poradzcie mi...

Mam strego Atoma D525, 4GB DDR3, SSD 60GB, WiFi

Lezy to sobie odlogiem i ostatnio myslalem czy przypadkiem tego nie ruszyc jako HTPC.

 

W tej chwili smiega na tym Windows XP pro, ale zastanawiam sie czy nie postawic na tym jakiegos XBMC

Da to rade z filmami FullHD? Jest w ogole sens sie bawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jednak zmienię tego g530 na ivy? Jak z wydajnością?

(Tak, wiem. Niewiele. Jednak zegar wyższy i nowszy model to trochę jest na pewno. Interesuje mnie grafika i jeśli masz możliwość sprawdzić to czy radzi sobie z op1 nisemonogatari od coalgirls czy do tego trzeba już pentium)

 

@up: to był tylko przykład niedoboru mocy cpu. A anime mają różne targety, weź seinen jakiś dobry

 

Bardzo wątpie. Mój G550 ma raptem 200Mhz więcej (jakieś 7%), i przy dekodowaniu softwarowym 1080p z jednoczesnym downscalingiem do 720p25, synchronizowaniem 23.967fps->25Hz i transkodowaniu 5.1 AAC -> 5.1 AC3 ma 25-42% total CPU. XBMC eden na priorytecie above normal, w tle serwery http, ftp, vnc, klient torrent i kilka magicznych skryptów w schedulerze generujących spore IO na dyskach co godzinę. Żadnych przycięć.

 

Ale ściągam nisemonogatari od coalgirls - i tak miałem obejrzeć - więc sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest hi10p i to takie BARDZO Dołączona grafika dlatego się zastanawiam(ale będzie g530>g1610 pewnie z 15% zysku na mocy, zastanawia mnie jeszcze grafika

i się chyba walnąłem, tamten op był z bakemono

nisemono to tylko siostry a chodzi o op Hitagi, sorry

 

w każdym razie obniżenie poboru mocy w tej maszynce bardzo chętnie, jeszcze jakby się znalazł pasywny zasilacz platinum w okolicy 150W ^^

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem dzisiaj chwilkę mojemu padłuHTPC. Płyta kilka razy dała nawet radę się obudzić. Dalej ciemność. Podłączyłem głośniczek systemowy. Cisza. Po wyjęciu pamięci, przy każdym uruchomieniu sygnalizuje błąd pamięci. Kupiłem tanią (no powiedzmy, 22zł z wysyłką za 1GB DDR3) kość pamięci. Zobaczę co wyjdzie jak dotrze ram. Może zostanę z dwoma modułami ram i bez płyty. Może wyjdzie, że jednak ram padł mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem.

Potrzebuje ogarnać temat oglądania filmów i słuchania muzyki w domu. W tym momencie mam tv z usb, dvd z usb,a odtwarzanie z tych urządzeń raz działa, ran nie, zależy od formatu, mkv nie czyta ani jedno ani drugie. Więc najczęściej kończy się lapkiem podłączonym przez HDMI i oglądam. Generalnie zastanawiam sie nad zbudowaniem małego htpc, z części które leżą i się kurzą, ale założenie jest takie ze htpc musiałoby być chłodzone pasywnie, i jak najmniejsze. Widziałem openelec, i to mój pomysł na system (chociaż oprócz tego, że to linux nie wiem jeszcze o nim zbyt wiele). Dodatkowo idealnie byłoby, gdyby urządzenie robiło za klienta torrenta.

 

Co mamy:

E2160 + Abit IP35 + 4GB DDR + 530 Tagan + napęd dvd + dysk (aktualnie robi za zewnętrzny) 320 gb + antec 300 + 6600gt

 

obudowa i płyta i grafika out, i pytanie czy można to zastąpić jakąś mniejszą płytą. Niestety przy tym zasilaczu obudowa będzie musiałaby być w miarę duża, co mi nie pasuje.

 

Pytanie czy jest sens się w to w ogóle bawić? Może po prostu kupić jakiś odtwarzacz hdd, sprzedać resztki kompa i nie bawić się w htpc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać i bawić się w HTPC.

To co masz nie nadaje się, wielka płyta, gorąca k. graficzna bez lepszego wsparcia dla video.

 

Na openelec wystarczy ci 1GB ramu, kupić po taniości (+/-15-20zł). Swoje 4GB sprzedajesz za 120zł. Płyta też dobrze się sprzeda. Kupujesz B75 + G1610 i to ma szanse pracować prawie pasywnie.

Zasilacz też do wymiany na coś mniejszego, z wyższą sprawnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem watomierz i zrobiłem pomiary poboru mocy mojego zestawiku.

 

Dla przypomnienia jest to:

Celeron G550

Gigabyte GA-B75N

4GB GoodRam

SSD Kingston V300 60GB

HDD WD Green 3TB (WD30EZRX)

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-430W

Windows 7 Pro

 

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony niskim poborem prądu, który przedstawia się następująco:

- LinX - 50-52W

- Odtwarzanie 1080p - 35-37W

- Przeglądanie www - 27-28W

- Ściąganie jDownloaderem - 25-26W

- Ściąganie jDownloaderem na SSD (HDD wyłączony) - 20-21W

 

Szczególnie ta ostatnia wartość jest bardzo miła, bo w takim stanie sprzęcik pracuje przez znakomitą większość godzin.

Jednak dobrze, że nie wybrałem jakiegoś gotowca Dołączona grafika

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim 'potworze' to już płyta główna pewnie robi zauważalna różnicę. Mogę się pewnie spodziewać poniżej 25 w idlu na swoim g530. A jakby jeszcze 1 jajo wyłączyć? Mógłbyś sprawdzić, czy to daje jakikolwiek sensowny rezultat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim 'potworze' to już płyta główna pewnie robi zauważalna różnicę. Mogę się pewnie spodziewać poniżej 25 w idlu na swoim g530. A jakby jeszcze 1 jajo wyłączyć? Mógłbyś sprawdzić, czy to daje jakikolwiek sensowny rezultat?

 

W wolnej chwili z ciekawości sprawdzę.

 

Kupuję niedługo TV z 3D. W sumie nie myślałem, żeby z tego 3D korzystać, ale czasem dla odmiany pewnie dobrze byłoby tego użyć.

Czy G550 da radę odworzyć takie filmy? Jeśli nie to czy jakaś prosta grafika dołożona do zestawu pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy znacie obudowe podobna do tej http://itx-sklep.pl/obudowy/casetronic_1/casetronic_travla_c137_90w.html ale wyzsza. Tak zeby miala w srodku min 85mm. Moze byc wysoka do ok 130 mm ale glebomosc nie wieksza niz 250-270mm. Musi miescic karte grafiki - najlepiej dwuslotowa. Przekopalem net ale nic nie znalazlem.

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich małych poborach to ciężko już cokolwiek uciąć. Ostatnim krokiem byłby jakiś mały zasilacza 65W. Parę wat na sprawności by się zyskało, ale to już prawdziwy hardcore. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten nowy XMBC w ogole nie chce sie zainstalowac na ASROCKU E350M1

Niewazne czy intelowki czy amd wywala timeouty przy instalacji i kaplica... zwykle ubuntu w kilka minutek stoi

 

Moze sprobuje z jakims zamiennikiem dla XMBC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus - wycieki pamieci, jak to wycieki.

działa przez noc ok, rano cholera wie co sie stalo i nagle zdeecydował, ze zje 16GB RAM, a potem poszło na swap.

 

Odpalony wczoraj przed północą, a dzisiaj rano dafuq....?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili z ciekawości sprawdzę.

 

Kupuję niedługo TV z 3D. W sumie nie myślałem, żeby z tego 3D korzystać, ale czasem dla odmiany pewnie dobrze byłoby tego użyć.

Czy G550 da radę odworzyć takie filmy? Jeśli nie to czy jakaś prosta grafika dołożona do zestawu pomoże?

Grafika tak. Intel HD Graphics montowane w Celeronach i Pentiumach nie obsługuje 3D. Nie wiem jak Ivy Bridge, musiałbyś sprawdzić.

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dni temu ściągnieta ze strony XBMC - więc chyba ostatnia

+ pluginy do napisów i baza filmweb

+ truecrypt + samba + wiele innych ;p

 

może coś nie tak z obsługą dekodowania przez GPU ? (co mnie nie dotyczy ;] )

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...