Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

system jak widać windows (dxva2)

 

ściągnij XBMC live i zobacz jak funkcjonuje. Jeżeli nie zamierzasz na tym grać to stawianie tam windowsa nie ma najmniejszego sensu - z dekodowaniem lepiej poradzi sobie linux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze w sterownikach jest csync force off.

 

Jak to przestawić w grafice intela?

 

 

Konfig w podpisie, windows 7 pro.

Nie chcę linuxa bo mam tam postawionych parę własnych, dotnetowych serwisów/aplikacji.

 

Dla mnie wygląda to na problem z XBMC bo tak jak wcześniej pisałem, przez MPC jest super gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery grafiki? U znajomego po ich aktualizacji różne krzaki się przez hdmi robiły.

Poza tym jak mpc działa to stosowanie nieintuicyjnej biblioteki moim zdaniem jest niewskazane (chociaż większość osób tutaj tak robi)

 

(No tak, forum nie pokazało w wersji mobilnej następnej strony tematu...)

Edytowane przez zakius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W XBMC jest opcja vsync - na tym ekranie, gdzie ustawia się rozdziałkę (system -> wyjście wideo). Domyślnie jest wyłączona, trza ja przestawić na włączony albo włączony podczas odtwarzania filmów. W sterownikach nie polecam force on.

Co do tego screena - w wolnej chwili polecam poczytać o advancedsetting.xml, doklepać refresh rate'y dla danych FPS i włączyć opcję "dostosuj częstotliwość odświerzania....". Działa fajnie, dzięki niej jako posiadacz tv hd-ready z refreshami 25, 29.97, 30i i 50,60p mogę w miarę normalnie oglądać filmy - bo większość ma 24 (23.976) FPS i się szarpią... Z tą opcją jest to trochę mniej odczuwalne.

 

Stąd więc

 

Ok, okazało się, że w opcjach jest jeszcze jedna możliwość włączenia vsynca w System/Wyjśćie wideo i to rozwiązało problem. A wy macie tam vsync on czy off?

 

skoro widziałeś efekt wyłączonego vsynca, oznacza to, że Twój refresh rate podczas oglądania filmu jest różny od FPS filmu, czyli obraz będzie minimalnie haczyć. Pytanie, czy to widzisz... niektórzy szczęściarze, jak np. moja lepsza połowa nie - a ja niestety widzę, i tak mnie to denerwuję, że specjalne z tego powodu kupuję tv full hd - dla tych cholernych 24Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do złożenia HTPC i potrzebuję pomocy w dobrze sprzętu. Będzie na tym Debian + XBMC. Zestaw do oglądania filmów HD, TV, czasem jakaś muzyka. Poza tym serwer ftp, samba, TeamSpeak3, w przyszłości może asterisk i postfix oraz jakiś NAS. Zestaw składany od 0, nie mam żadnych podzespołów. Budżet - 1200zł. Myślałem o G550, 4GB RAM, dysk na początek 1TB. Obudowa jakaś schludna miniITX, nie za wielka. Miło by było gdyby wszystko było mało słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej celeron 1610/20 - jest w tej samej cenie a bierze mniej prądu.

 

buda coś w tym stylu http://www.morele.ne...-czarna-325374/

czy bardziej stylizowana na sprzęt audio/wideo ? takowe można dorwać na allegro - zwykle produkcji Mediona

 

płyta H61/B75 - wyposazona wedle uznania

 

system lepiej Xbmcbuntu - i tak jest skrojone do minimum i zgodne z Debianem a uzyskujemy najnowsze wersje XBMC jako aktualizacje bez konieczności ręcznej kompilacji Dołączona grafika Do tego największe prawdopodobieństwo że będzie wszystko ładnie pracować Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne ubuntu nie jest w 100% zgodne z debianem. Większość debów owszem, pójdzie (podobnie jak rpm przemielone przez aliena), ale to nie oznacza zgodności z debianem. Każ mu się aktualizować z repozytoriów debiana a zobaczysz, co się stanie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda właśnie w takim stylu jak podał Chemik. Myślałem też o http://www.morele.ne...0a-kkn1-499405/ . Czy te zasilacze dołączane do obudowy jak np. Tracer, dają radę przy takich zestawach HTPC, czy są to również tykające bomby jak w PC? Co do systemu, to przywykłem do Debiana, kompilacja nie jest mi straszna, aczkolwiek nie wykluczam innych systemów. Dysk z serii WD Green będzie znośny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co był wielki test dysków talerzowych ;d

green da radę spokojnie

 

jak przywykłeś do debiana to bierz debiana, ja mam same złe wspomnienia z całą rodziną ubuntu (a to monitor pada na starcie gruba i wstaje dopiero z xami, a to wszystko muli 5x dłużej, a to kde jakieś zupełnie inne i gorsze niż na debie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda właśnie w takim stylu jak podał Chemik. Myślałem też o http://www.morele.ne...0a-kkn1-499405/ . Czy te zasilacze dołączane do obudowy jak np. Tracer, dają radę przy takich zestawach HTPC, czy są to również tykające bomby jak w PC? Co do systemu, to przywykłem do Debiana, kompilacja nie jest mi straszna, aczkolwiek nie wykluczam innych systemów. Dysk z serii WD Green będzie znośny?

 

Budę jak najbardziej polecam.

Dysku WD Green jak najbardziej nie - jak dla mnie jest za głośny. Przynajmniej mój 3TB.

Do swojego zestawu wziąłem taki zasilacz i takie chłodzenie CPU.

Dysk jest zdecydowanie najgłośniejszym elementem zestawu przez buczenie (praca głowic jest nawet cicha).

Gdy HDD się wyłączy (system mam na SSD) sprzęt jest praktycznie bezgłośny (z metra nie słychać). Oczywiście wentylatorki w budzie odłączone, bo szczególnie 80-tka jest głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam żadnego XBMC nowszego niż 10.0 z repo zainstalować na debianie nie mogłem - jest chyba dla Whezzy, na moim Squeeze brak Dołączona grafika

A że buntu w pełni zgodne nie jest to ofc racja - aczkolwiek do tych zastosowań wystarczy, a odpada nam konfiguracja Audio dla XBMC :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B4zyl ja u siebie dałem dysk 2.5 cala, taki tylko pod system. Opcjonalnie mozesz dac karte CF lub cos w ten desen, moze nawet najtanszy SSD.

Sugeruje zainstalowac Ubuntu Server w minimalnej konfiguracji - jakichs znacznych roznic nie zauwazylem w stosunku do Debiana, jedynie pakiety czesciej aktualizowane Dołączona grafika. Oczywiscie zawsze mozna XBMC zassac z SVN/git'a (nie pamietam co tam maja) i skompilowac.

Do tego drugi dysk jako storage, ja kupiłem WD RED i jest bardzo cichy, szczegolnie na gumowych nozkach.

 

Przy odpowiednim rozmieszczeniu elementow bylbys w stanie nawet pasywnie chłodzic procesor - zalezy od obciążenia.

 

Co do dodatkowych uslug, TeamSpeak 3 zmienil ostatnio warunki licencjonowania, dlatego sugerowalbym sie zainteresowac http://mumble.info ktore tez jest w repo - jedynie poczatkowa konfiguracja jest troche od czapy, ale na szczescie robi sie to tylko raz.

 

Aha, niestety VAAPI moim procku czasami powoduje artefakty w XBMC w niektorych filmach - wtedy starczy to wylaczyć a filmy i tak chodza bez zajakniecia.

 

Nie wiem jaki bedziesz chcial system plikow, ale powiem tylko, ze ZFSonLinux dziala świetnie, jednakze pochlania obrzydliwe ilosci ram.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda ma 40cm głębokości, kilka cm zajmą wtyczki. Sprawdź czy nie będzie ci z szafki wystawać.

 

Słuszna uwaga, regał na którym będzie stał sprzęt ma 39cm. Dojdą kabelki więc będzie trochę wystawał. Poprzeglądam obudowy, każda sugestia będzie mile widziana.

 

B4zyl ja u siebie dałem dysk 2.5 cala, taki tylko pod system...

Co do dodatkowych uslug, TeamSpeak 3 zmienil ostatnio warunki licencjonowania, dlatego sugerowalbym sie zainteresowac http://mumble.info ktore tez jest w repo - jedynie poczatkowa konfiguracja jest troche od czapy, ale na szczescie robi sie to tylko raz.

 

Mam jakiś dysk 2.5'' 60GB. Przetestuje go i zobaczę czy by się nadawał do użytku. Co do TeamSpeak, to serwer tylko w celach niekomercyjnych, dla mnie i znajomych podczas grania,a samo Mumble jakoś nigdy mi się nie podobało. Teraz to wszystko obsługuje stary epox 8rda+, 256RAM i Athlon XP 2000+. Chciałbym się pozbyć tego złoma i przenieść wszystko na HTPC.

Edytowane przez B4zyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dziobak: głośny, niegłośny, i tak będzie słychać. Nawet jakby wszystko w pasywie puścić, bez talerzy i w ogóle, to słychać będzie. Elektronika też dźwięki wydaje niestety. I wiem co mówię. Jak już któryś z kolei pendrive podczas formatowania wyraźnie wyróżnia się z tła to chyba można to uznać za normę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza cewkami nic tam grać nie ma prawa ( w penach takowych nie ma, najwyżej na płycie)

No chyba że już wchodzimy w kompletne zboczenie - takim to nawet zmiany stanów w tranzystorach chałasują xD ale to się da leczyć Dołączona grafika

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage że całość weźmie max 45W pod 100% obciążeniem to nie przejmowałbym się zbytnio zasilaczem.

 

Nie ma też sensu brać dodatkowego chłodzenia, jak tego nie uda się wyregulować z biosu to podłączysz pod 5-7V :>

 

Dysk chciałeś cichy - czemu więc RED ? to seria skierowana na wydajność

 

ram podejrzewam nie wiele drożej dostaniesz 8GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chłodzenie na razie odpuszczę. Dołożę może do jakiejś ciekawszej obudowy. Co do tego WD Red, to po przeczytaniu testów i opinii wydaje się dobrym wyborem. W niedalekiej przyszłości dokupię następny. RAM myślę że 4GB to wystarczająca ilość, a do 8GB to jednak trzeba dołożyć drugie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...