Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępniacie ze swojego HTPC coś na urządzenia na Android (tablet, telefon)? .... Nie mam hasła na żadnym koncie. ...

Spróbuj założyć hasło do konta, z tego co pamiętam Winda wymaga, aby przy udostępnianiu konto było chronione hasłem. Jakiś czas temu korzystałem z ES Eksploratora w telefonie i spokojnie przeglądałem pliki z NAS'a na WinXP (nawet da się oglądać divxy po wifi bezpośrednio z lanu)...

Edytowane przez abes99
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach udostępniania win7 ochronę hasłem mam wyłączoną. Z drugiego PC zero problemu z dostępem do czegokolwiek.

 

Powęszyłem trochę i może to być problem z routerem Cisco EPC3925, ponoć czasem ma jakiś problem z UPnP i DLNC pomiędzy wifi a LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wracam do tematu małego komputera do TV i liczę na waszą pomoc...gotów jestem dzisiaj pojechać i kupić co trzeba ALE wciąż nie wiem co wybrać...

 

Założenia: mały, CICHY, wydajny zestaw to oglądania TV,filmów itd... Cena - powiedzmy do 3K PLN ale jak będzie mniej czy więcej.. bez tragedii (czytaj - jak jest sens to dam i 5K chociaż 2K byłoby optymalnie :).

Jako, że mam bałagan w głowie to sam post też może wydawać się trochę chaotyczny - więc pytania wypunktuje :D

 

1. Co sądzicie o Mac Mini - 2700pln (z systemem) - nieosiągalne wymiary dla składaka - 19,7 x 19,7 x 3.6cm z zasilaczem :) Dwurdzeniowy Intel Core i5 2,5 GHz / 4 GB pamięci / Dysk twardy 500 GB / Intel HD Graphics 4000 / 4 USB 3.0 / Wifi itd....

-------

Procesor - tutaj mam sport wątpliwości ale socket1150 plus coś nisko prądowego byłoby optymalne...:

- Procesor Intel Core i3-4130T (3M Cache, 2.90 GHz) - 478PLN - 35W

- Pentium G3420 - Intel HD Graphics - 300PLN - 59W

- Intel Core i%-4570T - Intel HD Graphics 4600 - 700PLN - 35W

Najtańszy - Pentium - ale słabsza grafika i więcej o 24W do oddania = głośniej.

 

2. Pytanie, czy G3420 uciągnie wszystko co zakładam bez najmniejszego ALE :) Nie chcę zewnętrznej grafiki jednak WSZYSTKO co związane z odtwarzaniem ma być perfecto :)

3. Czy procesory z serii T są słabsze od swoich odpowiedników w wersji S czy K o tym samym zegarze? Oczywiście bez OC.Na przykład 4570S vs 4570T...

4. Jak zachowa się dysk SSD w przypadku takiego zestawu. W domu stoi NAS więc poczynając od zmagazynowanych danych po torrenty - wszystko idzie z NAS-a i po LANie. Czy SSD jest rozsądnym rozwiąsaniem (dla mnie plus to cisza + pobór prądu) - 120GB powinno być idealne.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad Gigabyte BRIX się zastanawiałeś? Pojawią się też mocniejsze wersje z prockami R (iGPU Iris Pro) i na tym to by nawet pograć się dało.

 

Zapowiedzieli też wersje z APU Kabini, ale w sprzedaży pojawią się gdzieś w Q1 2014 (a może planują jakieś mobilne Kavieri wpakować?).

 

Odpalić na tym XBMC i gotowe.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model ale model GB-XM11-3337kosztuje około 1500pln + pamięć + dysk + system i mamy cene MACa Mini... Gdzie MAC Mini ma 4 porty USB + ThunderBolt..... Do Q1 czekać nie chcę... Dołączona grafika

 

Chociaż przyznam ze wersja z i3 za nie cale 1100pln robi wrażenie.... Poczekam na odpowiedź na zadane powyżej pytania i zdecyduję, czy składam sam czy kupuję gotowca... a wtedy zdecyduje - Gigabyte czy Mac. Za Gigabytem - niższa cena oraz większa elastyczność co do doboru ilości RAMu i dysk SSD (w Macu w wersji i5 nie ma możliwości zakupu dysku SSD, dopiero w przypadku i7 ale cena jest bardzo wysoka... Ram też liczą drogo :)

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Składam właśnie budżetowy HTPC kumplowi i ostatecznie zdecydowałem się na poniższe komponenty:

CPU  i3 4130 ewentualnie pentium 3220  
RAM  jedna kość 4GB      
HDD  Segate  1TB  
Mobo Asrock H81M      
Wifi   TL-WN851ND  

Może być czy coś byście zmieniali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa - to zalezy od tego w jaki sposob chcesz miec dostep do plikow.

 

Powiem tak - FTP jest dobry tylko w specyficznych przypadkach, glownie tylko przy uzywaniu specyficznych aplikacji  np do backupu, albo zeby transferowac pliki przez internet (wtedy FTP jest znacznie lepszy niz Samba po VPN). Ale nawet, to sugeruje FTPS albo SFTP (realnie to trasfer pos SSH) poniewaz w przypadkach wolnego netu kompresja sie przydaje.

 

W sieci lokalnej gdzie dominuja urzadzenia z Windows oczywiscie najwygodniejsze jest uzywanie plikow po Sambie - jest to po prostu najbardziej wygodne, ale protokol ma troche swojego narzutu, i np po VPN czasami sie slabo sprawdza (np progress bar jest bardzo skokowy).

 

Jesli chcesz udostepniac pliki przez Internet to moze byc Apache/Lighttpd z prostym plikiem htaccess i user/pass.

 

Jesli masz natomiast jakies urzadzenia mobilne to mozna sie takze posilic WebDAV.

Warto zainteresowac sie projektem OwnCloud - oczywiscie maja uslugi platne, ale daja pakiety aby zainstalowac wlasny serwer aby byc kompletnie niezaleznym od innych. Dostepny jest w repozytorium ubuntu, wymaga php i mysql - wiec wczesniej trzeba tylko stworzyc usera oraz pusta baze w mysql. W najprostszym przypadku najlepiej konfigurowac Apache jako podstawowa konfiguracje, mozna tylko doinstalowac APC cache aby troche przyspieszyc PHP.

 

Ja ostatnio zainstalowalem to sobie na swoim serwerku, aby synchronizowac wybrane dane miedzy 4 urzadzeniami (2 stacjonarne, laptop i telefon) - dziala to po HTTP/HTTPS, jest aplikacja do syncrhonizacji podobna troche do Google Drive.

Jesli wystawisz serwer na zewnatrz to umozliwia to synchronizacje danych niezaleznie od miejsca w interecie (pod warunkiem ze firewalle puszczaja HTTPS).

Mozna tez dostac sie do plikow przez web interface, oraz udostepniac innym pliki, jesli np ktos nie ma aplikacji (zakladamy mu konto i udostepniamy z innego konta wybrane pliki.//katalogi).

 

Testowalem na tym tranfer plikow do 1GB, mozna zwiekzyc, ale to juz trzeba samemu dokopac sie do opcji w php.ini (i ocpjonalnie parametrow wielkosci POST w przypadku uzywania fcgid).

 

Ogolnie jestem z tego bardzo zadowolony przy wymianie dokoumentow - rozwiazania takie jak dropbox/google drive denerwowaly mnie bo byly wolne (aczkolwiek dropobx wykrywa w sieci lokalnej peery i potrafi przesylac pliki calkiem niezle).

Owncloud daje mi jednak kontrole nad tym co chce zrobic, np w dropboxie nie zrobie symlinka do katalogu z muzyka Dołączona grafika

Nie testowalem jednak OwnCloud z plikami powyzej 1GB, bo nie widze na razie takiej potrzeby.

 

Taka ciekawostka - na telefonie android korzystajac z programu FolderSync (warta swojej kwoty) synchronizacja plikow po SMB idzie maksymalnie 1.9 ~ 2.0 MB/s (cokolwiek bym nie robil), kiedy synchronizacja po HTTPS leci ~3.0 MB/s.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem stanowią u mnie jedynie urządzenia z Androidem. Udostępnianie na inne PC działa perfekcyjnie.

Niestety jak pisałem, tracę co jakiś czas dostęp z Tabletu. Dostaje komunikat że serwer SMB nie jest dostępny mimo że w tym czasie nie ma najmniejszych problemów z dostępem z drugiego kompa.

 

Nie mniej jednak wypróbowałem Cerberus FTP Server i powiem Wam że działa.

 

Z androida dostaje się poprzez ES Eksplorator niezależnie czy SMB czy ftp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz system operacyjny na telefonie?

laczysz sie do htpc z tego androdia po hostname, ip czy po nazwie netbios?

jak sie logujesz?

zawsze lepiej zrobic wlasnie jakies proste konto usera z haslem i sie logowac podajac przy okazji domene (w domu to zdalna nazwa netbiosowa kompa).

 

sproboj TotalCommandera z wtyczka smb/lan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon android 4.1.2, tablet android 4.1.1

 

W ES Eksplorator wyszukuje/skanuje otoczenie sieciowe. HTPC ma zarezerwowane IP na routerze więc zawsze jest to samo.

Normalnie po kliknięciu wyszukanego urządzenia wyświetla sie udostępniona zawartość ale czasem właśnie jest komunikat o niedostępnym SMB. Przy czym moje HTPC często jest usypiane a nie wyłączane.

Często po jednym lub dwóch restartach systemu (w tablecie bo jego głównie używam) SMB jest normalnie dostępny.

 

W kompie jest konto + konto gościa bez którego ponoć w ogóle nie działa udostępnianie na androida. Nie ma tam haseł - byłoby to zbyt upierdliwe dla mnie i domowników.

 

Ważne też że udostępnianie na inne PC działa normalnie bez logowania się w HTPC i tak samo na androidach. Z tym że tylko tam co jakiś czas jest problem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to co prawda pisałem, ale spróbuj z hasłem. Nie mam żadnych problemów z dostępem z androida do danych na kompach (i to bez włączania konta gościa), ale wszędzie mam login i hasło. Przecież wszędzie można ustawić autologowanie (w windzie - odpalasz konsolę z prawami admina, następnie: control userpasswords2, oprócz tego w opcjach zasilania wyłączasz żądanie hasła po wygaszaczu/wyłączeniu ekranu oraz uśpieniu/hibernacji). Mam tak porobione na wszystkich kompach i nikt nie narzeka, bo nigdzie nie musi się logować hasłem (chyba że przypadkiem się wyloguje skrótem Win+L). Kiedyś to było chyba normą, że do udostępniania plików konto musi mieć hasło - szczególnie było to problematyczne przy WinXP + Win2k/7, albo w wersjach Home które nie pamiętały hasła, ale wtedy wystarczyło na obu kompach ustawić taki sam login i hasło)...

Edytowane przez abes99
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli składam sobie HTPC, wybrałem już obudowę (SST-ML03B) i pojawiły się 2 otwarte kwestie. Jaki cichy zasilacz i ciche chłodzenie CPU (na 99% będzie jakiś haswellowy Pentium) zmieszczą się w tej obudowie?

 

Takie coś na szybko znalazłem:

Zasilacz Be Quiet! SYSTEM POWER 7 300W (BN140) 80+ BRONZE (BN140)

Chłodzenie CPU Scythe Big Shuriken 2 Rev. B SCBSK-2100

Nada się, czy macie lepsze propozycje? Myślę, że cooler będzie OK, ale nie jestem przekonany do zasilacza. Przypominam, że priorytetem jest cisza.

 

edit:

znalazłem coś takiego:

Zasilacz SeaSonic bezwentylatorowy X-400FL 400W 80 Plus Platinium retail (X-400FL) ale to raczej przesada w takim zestawie. Wolałbym coś za max 1/2 jego ceny.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie IMHO w sam raz.

 

Co do zasilacza - jesteś pewien, że tam wchodzi zwykły ATX? Może to kwestia zdjęć, ale jakoś mi się nie komponuje... Jednak wejdzie, przynajmniej wg producenta. W takim razie chyba nie siłowałbym się na zasilacz warty tyle, co reszta zestawu, tylko postawił na coś niedrogiego, a cichego - i tak nigdy nie wkręci się na wysokie obroty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam cichy komputerek do zastosowań htpc i nie tylko. Czy taki zestaw:

 

Zasilacz ModeCom PSU LOGIC 500W (ZAS-LOGI-LC-500-ATX-PFC)188

Pamięć Elixir 4GB 1600 MHz DDR3 CL9 DIMM Nanya Elixir 139,00

Obudowa Cooler Master Elite 120 Advanced RC-120A-WWN 186,26

Płyta główna Asus 81-PLUS H81 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) 229,

Procesor Intel Pentium G3420 (3M Cache, 3.20 GHz) BOX BX80646G3420 238,00

Do zapłaty:880,26

Do zestawu mam ssd 128gb plextora.

 

będzie ze sobą dobrze współgrał ?

Ewentualnie co polecacie w podobnym pułapie cenowym?

Użycie internet, aplikacje biurowe raczej, ewentualnie czasem film, ale chciałbym też mieć możliwość dołożenia jakiejś karty i wzmocnienia zestawu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Potrzebna karta graficzna na low-profile do mojego HTPC żeby obsłużyła gierki na emulatorze np. N64, jakieś proste indie ze Steama oraz Rocksmith 2014. Integra nie daje rady w Rocksmith i haczy. Budżet ~300zł, fajnie by było mniej i coś z rynku wtórnego. Z powodu bardzo ograniczonej ilości miejsca w budzie, raczej karta jednośledziowa. Do tego ile taki potwór potrzebowałby Watów?

 

Obecne bebechy :

 

Intel G1610@2.60Ghz

4GB RAM

Gigabyte GA-B75N (PCI-E 3.0 x16)

Zasilator 200W Chieftec

Windows 7

Edytowane przez B4zyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś czasu powoli składam Komputer typu HTPC.

Na dzień dzisiejszy posiadam już:

Obudowa - CM Elite 120 Advanced

Zasilacz - Corsair VS 450

Dysk 2,5  320Gb z Netbooka  Samsung nc210

 

Pozostało mi kupić:

Procesor - Intel Celeron G1610 1155

Ram DDR 3 - 4Gb (jedna kość)

Płyta główna - wybrałem Asrock-H77m M-ITX

 

Chciał bym aby cały zestaw był cichy ale wiem że nie uda się to wtedy gdy zamontuję standardowe chłodzenie dodawane do procesora.

Wiem że wybór jest spory, mogł bym np. kupić Scythe Big Shuriken 2 rev.B lub Cooler Master GeminII M4 ale na 100% te chłodzenia zasłonią Slot PCI Ex.Chciał bym mieć go dostępnego wrazie rozbudowy zestawu o kartę graficzną.

Ma ktoś jakieś pomysły jakie chłodzenie kupić??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to chłodzenie to Cooler Master GeminII M4 i jak zamontuję je na płycie to zablokuje mi miejsce na grafikę.

Płyta główna na zdjęciu ma gniazdo procesora wyśrodkowane lub lekko przesunięte w górę i dlatego to chłodzenie nie koliduje z PCI Ex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą budę i podobną płytę (asrock z77e itx; jeśli dobrze kojarze to w h77 socket proca jest równie fatalnie umieszczony - tj. niebezpiecznie blisko slotu pciex).U siebie zamontowalem cooler Thermalright AXP-100 - ma 58mm wysokości więc nie ma obawy, że będzie kolidował z psu, no i najważniejsze, nie blokuje slotu PCI i spokojnie wejdzie karta graficzna (o ile nie ma jakiegoś nietypowego systemu chłodzenia), mój Gigabyte 7950 bez problemu się zmieścił.Jak będę w domu wrzuce fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą budę i podobną płytę (asrock z77e itx; jeśli dobrze kojarze to w h77 socket proca jest równie fatalnie umieszczony - tj. niebezpiecznie blisko slotu pciex). U siebie zamontowalem cooler Thermalright AXP-100 - ma 58mm wysokości więc nie ma obawy, że będzie kolidował z psu, no i najważniejsze, nie blokuje slotu PCI i spokojnie wejdzie karta graficzna (o ile nie ma jakiegoś nietypowego systemu chłodzenia), mój Gigabyte 7950 bez problemu się zmieścił. Jak będę w domu wrzuce fotki.

Fajna propozycja ale tego chłodzenia nie można dostać ani na Allegro ani w żadnym sklepie .

A więc pozostaje szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego Thermalrighta brałem z amazona, dwa dni i zamówienie było u mnie w domu.

A jak nie chcesz brać z amazona, to popatrz za Prolimatech Samuel 17 - pasuje do płyty z77itx więc i do h77 powinien.

Rozmiarowo wyjdzie tak samo jak AXP-100, cenowo drożej bo wentylator musisz kupić oddzielnie. Prolimatech ma wydajność podobną do Thermalrighta (lekka przewaga temperatur na korzyść AXP)

 

Edyta:

fotki mobo z zainstalowanym AXP-100

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _HarDy_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Przyszedł czas aby zając się modernizacją mojego HTPC opartego na Zotac IONITX-F-E. Szukam płyty mITX/mATX z 6 portami SATA i procka, który bez problemu obsłuży wszystkie standardy, jak i również filmy 3D. Dobrze byłoby gdyby płyta miała jeden port mSATA. Komponenty mają być przyszłościowe i zapewnić płynną pracę teraz i przez najbliższe 5 lat. Dodatkowe kryterium to w miarę małe zużycie energii.

 

Sprzęt w głównej mierze będzie służyć do oglądania filmów, TV, słuchania muzyki i czasami do internetu. Wszystko będzie chodziło pod kontrolą linuxa więc AMD i ATI odpada ze względu na problemy ze sterownikami.

 

Jaki typ socketu lepiej wybrać 1150 czy 1155?

 

Pod 1150 znalazłem takie płyty:

1. Asus B85M-G

2. Asus B85M-E

3. Asus H87M-E

4. Asus MAXIMUS VI GENE (ze względu na 8 portów SATA)

5. H87I-PLUS

i do tego procek Intel Core i3-4330 Haswell 3.5GHz LGA 1150 54W

 

Pod 1155 znalazłem takie płyty:

1. P8H77-I

i nie wiem jaki do tego procesor.

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...