Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

i3 nie bardzo jest sens IMHO, dostaje się tylko hyperthreading za dość duże pieniądze.

 

GPU Intela pod linuksem nie mają jeszcze zaimplementowanego porządnie deinterlacingu, robią to tylko najprostszym możliwym algorytmem.

 

Mając oba powyższe na uwadze oparłbym zestaw na jakimś Pentiumie i Geforce GT520/610.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam PC głównie do puszczenia filmu w HD, jako serwer mediów i torrent. Lepiej brać najtańszego Pentiuma Haswell czy AMD a4 na fm2? Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ASRock Z87E-ITX jak dla mnie nie jest zaporowa.

 

Nie chce żadnych dodatkowych elementów w kompie jak karta graficzna. Dlatego szukam dobrego procka, który spełni moje wymagania. Więc jaki procek (jak najmniejsze TDP) były dobrym wyborem w zestawie z ta płyta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się.....  w obudowę 19,2 x 18,6 x 6 150zł z zasilaczem 60W   wsadziłem pasywna płyte Gigabyta z Celeronem 1037U 280zł

Pasywny pecet.....  70 stopni w czasie normalnej pracy 98 w stresie Dołączona grafika

 

Ale działa i jest cisza.... moc na gniazdku od 20 do 41W.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cena ASRock Z87E-ITX jak dla mnie nie jest zaporowa.

 

Nie chce żadnych dodatkowych elementów w kompie jak karta graficzna. Dlatego szukam dobrego procka, który spełni moje wymagania. Więc jaki procek (jak najmniejsze TDP) były dobrym wyborem w zestawie z ta płyta? 

 

I3 jakiekolwiek powinno śmiało sobie poradzić z 4k, najmniejsze tpd to i3-4130T oraz  i3-4330T (35W) plus do tego otrzymujesz grafikę HD4600.

Ale cenowo dochodzimy prawie do i5.

 

 

 

Udało się.....  w obudowę 19,2 x 18,6 x 6 150zł z zasilaczem 60W   wsadziłem pasywna płyte Gigabyta z Celeronem 1037U 280zł

Pasywny pecet.....  70 stopni w czasie normalnej pracy 98 w stresie Dołączona grafika

 

Ale działa i jest cisza.... moc na gniazdku od 20 do 41W.  

 

Mówisz o GIGABYTE GA-C1037UN-EU ??

 

Temp za wysoki, koniecznie daj jakis duży wentyl wolnoobrotowy (i tak go nie usłyszysz a temp spadnie i nie będziesz musiał wysyłać płyty na gware Dołączona grafika

 

Jak ta grafika radzi sobie z filmami hd mkv blurey?

 

 

A tu LINK ciekawe info i porównanie na temat GA-C1037UN-EU oraz GA-C1007UN-D

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

downclocking mnożnikiem da się na chyba na każdej płycie - nawet jak nie w biosie to programowo (zarowno linux jak i windows).

 

co do napięć - ściągnij sobie instrukcję do tej płyty - tam masz przekartkowane opcje w biosie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy różnica w poborze energii będzie duża? Chodzi mi o realną Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Zabiegi zupełnie bez sensu, fabryczne tryby oszczędzania działają bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę złożyć coś na itx, 1080p ma ciągnąc bez zajęknięcia, ważna jest cisza i pobór mocy. Chcę wydać jak najmniej. Moje wymaganie co do płyty głównej: musi posiadać usb 3.0. Obudowa najlepiej z zasilaczem zewnętrznym, jak najmnijesza.

Napiszę co już mam:

-dysk 2.5" 120GB (później zmienię na ssd)

-2x2GB ddr3 goodram

-dysk 3.5" przez usb

-jakaś tam karta wifi na usb

-GF gt320 1gb ddr3 gdyby był problem z 1080p

 

Co szukać ? Oczywiście jak najtaniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o GIGABYTE GA-C1037UN-EU ??

 

Temp za wysoki, koniecznie daj jakis duży wentyl wolnoobrotowy (i tak go nie usłyszysz a temp spadnie i nie będziesz musiał wysyłać płyty na gware Dołączona grafika

 

Jak ta grafika radzi sobie z filmami hd mkv blurey?

 

 

A tu LINK ciekawe info i porównanie na temat GA-C1037UN-EU oraz GA-C1007UN-D i najnowszego Celerona na s1150 G1610T

 

 

Tak mam własnie tego Gigabyta z obudowie IN-WIN 60W alias DIC0104 czy jak jej tam.

 

Wydajnościowo leje Core2Duo E6300  i jest gdzieś na poziomie C2D  E8100-E8200

do tego GPU to ciut poniżej Radeona 6450 i GeForca GT 610.

 

Wstaje w sekund 22.  Cinebech R15  to 122pkt

Wbrew opisom chodzi z pamieciami Kingston HyperX na 1600 z CL11 (one maja CL9 ale na 1,65)

 

Tjunk to 105stopni wiec moje 90 i więcej jest ok.   Przy zwykłym internetowaniu 70 stopni obudowa sie wyraznie nagrzewa.

 

Co do MKV bez problemu 10Mb/s nie jest problemem CPU na 40% chodzi 

 

Call of Duty modern Warfare w 1024x768 chodzi w 25-40kl bez AA ale temperatura po 5 minutach przekracza 96stopni :) no ale nie do tego komputerek

wielkosci dwoch CDromów

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjunk to 105stopni wiec moje 90 i więcej jest ok.   Przy zwykłym internetowaniu 70 stopni obudowa sie wyraznie nagrzewa.

Upraszczasz sprawę, jednak jak ktoś już napisał, twój sprzęt, twój wybór.

 

Sam procesor może i zniesie takie temperatury, na kondensatorach, lutach pod układami bga tak wysoka temperatura odbije się dość szybko.

 

Sama płytka bardzo, bardzo mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU Intela pod linuksem nie mają jeszcze zaimplementowanego porządnie deinterlacingu, robią to tylko najprostszym możliwym algorytmem.

Ale otwartość MESA powoduje, że są to najmniej problemowe sterowniki do GPU na Linuxie. Kiedy ostatnio oglądałeś coś z przeplotem? O_o

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się.....  w obudowę 19,2 x 18,6 x 6 150zł z zasilaczem 60W   wsadziłem pasywna płyte Gigabyta z Celeronem 1037U 280zł

Pasywny pecet.....  70 stopni w czasie normalnej pracy 98 w stresie Dołączona grafika

 

Ale działa i jest cisza.... moc na gniazdku od 20 do 41W.  

 

Te 20W z gniazdka masz w IDLE na pulpicie? Jaki masz dysk? Dziwne bo u mnie na G1610 ciągnie w IDLE bez obciążenia ok. 15,5W. Zasilacz ten sam.

 

Tak mam własnie tego Gigabyta z obudowie IN-WIN 60W alias DIC0104 czy jak jej tam.

 

Wydajnościowo leje Core2Duo E6300  i jest gdzieś na poziomie C2D  E8100-E8200

do tego GPU to ciut poniżej Radeona 6450 i GeForca GT 610.

 

Wstaje w sekund 22.  Cinebech R15  to 122pkt

Wbrew opisom chodzi z pamieciami Kingston HyperX na 1600 z CL11 (one maja CL9 ale na 1,65)

 

Tjunk to 105stopni wiec moje 90 i więcej jest ok.   Przy zwykłym internetowaniu 70 stopni obudowa sie wyraznie nagrzewa.

 

Co do MKV bez problemu 10Mb/s nie jest problemem CPU na 40% chodzi 

 

Call of Duty modern Warfare w 1024x768 chodzi w 25-40kl bez AA ale temperatura po 5 minutach przekracza 96stopni Dołączona grafika no ale nie do tego komputerek

wielkosci dwoch CDromów

 

Obudowa jest strasznie mała i jest spory problem z upchnięciem wszystkiego i zamknięciem pokrywy. A jak już się uda to okazuje się, że wszystko się pod obciążeniem gotuje. Zmieniłem ostatecznie na Silverstone SST-ML05B Milo bo okazało się, że będę musiał przerabiać żeby sięwszystko domknęło i nie przegrzewało. Przetwornica i zasilacz zostały.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale otwartość MESA powoduje, że są to najmniej problemowe sterowniki do GPU na Linuxie. Kiedy ostatnio oglądałeś coś z przeplotem? O_o

 

W DVB-T:

 

 

 

Sprzęt w głównej mierze będzie służyć do oglądania filmów, TV, słuchania muzyki i czasami do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIC0104, jak za 150zł jest fajna, ale trzeba sprawdzić wcześniej czy jakieś złącze na płycie(w szczególności zasilacza) nie będzie kolidować z płytką przetwornicy. Ciężko w niej upchnąć komplet elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem z gniazdem zasilania, wtyczka od płyty zachodziła na jakiś element z przetwornicy. Z Twoją płytą nie powinno być tego problemu. W stresie przy zamkniętej pokrywie wszystko się nieźle gotowało. Z wersją T z tego co pamiętam były niższe, więć dysk powinien wejść. Poniżej masz mojego posta z ub. roku. Ze standardowym coolerem nie było opcji żeby zamknąć pokrywę z dyskiem w środku.

 

Oj tam, miejsca aż za dużoDołączona grafika .

Żeby upchnąć wszystko musiałem wyciąć fabryczne dystanse pod płytkę przetwornicy i docisnąć ją do ścianki. Dysk wchodzi na styk, opiera się o wentylator i ściankę. Muszę powiększyć otwory w ściange bo całość się gotuje pod pełnym obciążeniem.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...