Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Już to co prawda pisałem, ale spróbuj z hasłem. Nie mam żadnych problemów z dostępem z androida do danych na kompach (i to bez włączania konta gościa), ale wszędzie mam login i hasło. Przecież wszędzie można ustawić autologowanie (w windzie - odpalasz konsolę z prawami admina, następnie: control userpasswords2, oprócz tego w opcjach zasilania wyłączasz żądanie hasła po wygaszaczu/wyłączeniu ekranu oraz uśpieniu/hibernacji). Mam tak porobione na wszystkich kompach i nikt nie narzeka, bo nigdzie nie musi się logować hasłem (chyba że przypadkiem się wyloguje skrótem Win+L). Kiedyś to było chyba normą, że do udostępniania plików konto musi mieć hasło - szczególnie było to problematyczne przy WinXP + Win2k/7, albo w wersjach Home które nie pamiętały hasła, ale wtedy wystarczyło na obu kompach ustawić taki sam login i hasło)...

 

Odświeżę temat. Minęło trochę czasu i testów różnych wersji i rzeczywiście najlepiej działa opcja konta z hasłem.

Utworzyłem dodatkowego użytkownika  którego używam do logowania z urządzeń na androidzie i z amplitunera - wszystko działa jak należy.

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

BTW

Darmowy Cerberus ftp też działa ale to już dodatkowa aplikacja w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mój HTCP śmiga, aż miło, ale do tej obudowy Chiefteca, którą polecił czarekku musicie kupić niższy radiator, do 3cm max razem z wentylatorem  ;)

Edytowane przez Klaus
Oferty sprzedaży tylko w dziale giełda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na tydzień przejedziesz to odkurzaczem, jest czyściej niż w normalnej obudowie, bo tam nie chce się wszystkiego rozkładać do czyszczenia. A tutaj jest dostęp do wszystkiego no i powierzchnia mała. Dodatkowo np. wentylator na cpu nie jest przymocowany na stałe do radiatora, mogę go podnieść i odkurzyć radiator, jednym ruchem.

Miałem początkowo takie obawy, nie tyle o kurz, ale w ogóle że kot np. będzie zainteresowany wentylatorami, ale nic takiego nie ma miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator na cpu, gelid slim na 5V, w zasilaczu enermax uctb skręcony na minimalną prędkość startową, na gpu wentylatory skręcone na minimum (jakieś 3.5V). Nic nie jest na pwm, takie prędkości są stałe, niezależnie od obciążenia. Na gpu max to 50-55c, zazwyczaj poniżej 50 w stresie. Wydajność chłodzenia w przypadku benchtable jest rewelacyjna, w porównaniu nawet z dobrze wentylowanym tj08-e to spadki na gpu są ponad 30 stopni.. bo ciepłe powietrze nie kumuluje się w okolicach gpu, wszystko ulatuje w górę. Np. na cpu było tak dobrze, że wymieniłem megahalemsa którego miałem poprzednio, na jednak wyraźnie mniej wydajny noctua c12p, bo był taki zapas, że można było przejść na mniejszy cooler.

Jedyne co jest słyszalne to cewki na płycie i karcie graficznej, podczas obciążenia. Ale wentylatory z racji na znacznie lepsze chłodzenie, radzą sobie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mój HTCP śmiga, aż miło, ale do tej obudowy Chiefteca, którą polecił czarekku musicie kupić niższy radiator, do 3cm max razem z wentylatorem  ;)

 

Planuję złożyć podobny komputer do twojego, jednak z czterordzeniowym procesorem, ponieważ zależy mi na małym rozmiarze i dużej wydajności CPU. Też na początku wybrałem tego Chieftec'a, jednak z powodu ograniczonej wysokości nie udało mi się znaleźć odpowiedniego (niskiego, wydajnego i cichego) chłodzenia więc zmieniłem wybór na Akasa ISK110.

Procesor: i5-4570S

Płyta: GA-H87N-WIFI

RAM: Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM

 

Czy jest szansa, że PSU 90W wystarczyłoby dla i5 bez "S"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Witam wszystkich komputerowych maniakow:)

 

Mam prosbe o pomoc w podjeciu decyzji. Potrzebuje malego, cichego htpc do ogladania filmow (hd) i sluchania muzyki (flac) z dysku sieciowego + okazjonalnie YT i spotify. Najchetniej do schowania w szafce, lub powieszenia za tv.

 

Dzwiekowo podlaczony bedzie do wmacniacza bez hdmi, wiec pytanie, czy w zwiazku z tym karta muzyczna musi byc lepszej jakosci.

 

Zadnych gier i innych wymagajacych zastosowan.

 

Oczywiscie im taniej, tym lepiej.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc, bo generalnie to temat rzeka.

 

Pozdro,

Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz ma coaxial/spdif, czyli cyfrowe na cinch'u lub światłowodzie?

Bo ogólnie fajnym pomysłem jest NUC z mojego wcześniejszego posta, którego można wsadzić za każdy TV, ale ma tylko hdmi (+ słuchawki) i trzeba by wyciągać z hdmi sygnał cyfrowy na coaxial'a - dodatkowa kablologia.

Z chowaniem w szafce czegokolwiek to tak średnio, chyba że wytniesz otwory w plecach i założysz wentylator.

No i 'im mniej tym lepiej' - ale masz górną granicę, której wolałbyś nie przekraczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.:)

Niestety wzmacniacz ma tylko cinch-e analogowe, wiec obraz przez hdmi, a dzwiek zapewne przez wejscie sluchawkowe...

Zaplace tyle ile bedzie trzeba, zeby potem nie trzeba bylo sie frustrowac, ze cos tnie itd. Chce to zrobic po prostu jak najmniejszym kosztem.

 

pzdr,

d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 cm, ale moge latwo powiekszyc do 30, jezeli bedzie taka potrzeba, bo wisi na sprytnyn mocowaniu.

 

pzdr,

d

Co do drugiej czesci pytania, to raczej nie. Wole dobre stereo. Poza tym mam zewnetrzna karte 5.1 creative, wiec jakby co mam opcje rozbudowy.

 

pzdr,

d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że chcesz coś małego i sugerujesz zasilacz ATX? : D

 

Przyjrzyj sie formatowi płyt głównym Thin-ITX, na Twoje potrzeby jak znalazł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, bedzir jakas kontynuacja Twojej wypowiedzi? Nie chce naciskac- po prostu liczylem, ze cos doradzisz:)

 

pzdr,

d

Znalazlem taki film na yt:

Zestaw z niego wyglada nastepujaco: Dołączona grafika

Martwi mnie jedynie brak wi-fi...

 

pzdr,

d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtykasz kartę na USB za 30zł i po kłopocie.

 

a ten powyższy klocek się zagotuje ^^

ale zestawik fajny, nie wiem tylko na ile c50 64gb jest opłacalny.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za gorąco mu będzie - trzeba czymś podmuchać ;)

 

zwłaszcza że nie ma sprzętowego h264, więc obciążenie CPU będzie spore, a te 6W + chipset + zasilacz trzeba jakoś rozdmuchać ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, bedzir jakas kontynuacja Twojej wypowiedzi? Nie chce naciskac- po prostu liczylem, ze cos doradzisz:)

Sorry, ale miałem kilka dni, które wyprowadziły mnie z równowagi.

http://allegro.pl/aio-dic0104-mini-itx-black-zasilacz-60w-nowa-fa-gw-i4058467837.html

Zmieści się za TV - w sensie nie będzie wystawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale miałem kilka dni, które wyprowadziły mnie z równowagi.

http://allegro.pl/aio-dic0104-mini-itx-black-zasilacz-60w-nowa-fa-gw-i4058467837.html

Zmieści się za TV - w sensie nie będzie wystawać?

 

Mam tą obudowę, dołączony zasilacz budzi sporo wątpliwości, lepiej kupić płytę Thin ITX i używany zasilacz do laptopa 19V (zazwyczaj producentem jest Delta Electronics)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wątpliwości budzi ta część zewnętrzna 230->12V, czy wewnątrz obudowy?

 

Wątpliwości są tak duże, że strach rozważać w połączeniu z G1820T/G1610T (35W)?

 

Co do thinITX - zmieniło się coś w ostatnich tygodniach? W sensie dostępność płyt i ceny? Pytam, bo mam zrobić takie coś znajomym i wstępnie wytypowałem tą obudowę i mini-ITX - bo na thinITX mało płyt i wychodziło drożej z sensowną obudową, których w sumie też dużo nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...