Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież NUC z ramem, dyskiem SSD, kartą WIFI i możliwością montażu dysku 2,5" kosztuje niecałe 800, kto by kupował jakieś chińskie wynalazki.

A możesz podać gdzie można taką wersję zakupić? Z ramem, dyskiem SSD i kartą wifi za 800 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać gdzie można taką wersję zakupić? Z ramem, dyskiem SSD i kartą wifi za 800 zł?

 

 

A możesz podać gdzie można taką wersję zakupić? Z ramem, dyskiem SSD i kartą wifi za 800 zł?

 

Przecież było 2 posty wyżej...

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież było 2 posty wyżej...

LINK

 

No bez żartów. Kto zostawi sobie dysk SSD 16 GB? Wiadomo, że trzeba kupić większy.

 

Sensowna konfiguracja (taka jak tutaj) kosztuje 2 razy tyle co ten chiński wynalazek, więc jest powód do zastanowienia się nad zakupem w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez żartów. Kto zostawi sobie dysk SSD 16 GB? Wiadomo, że trzeba kupić większy.

 

Sensowna konfiguracja (taka jak tutaj) kosztuje 2 razy tyle co ten chiński wynalazek, więc jest powód do zastanowienia się nad zakupem w Chinach.

 

Pełen system do HTPC waży poniżej 150MB. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update w sprawie chinskiej zabawki. Podmienilem ram i wszystko dziala jak trzeba :) z Chin dostane zwrot czesci kasy, wiec ogolnie, po malych przejsciach moge polecic to rozwiazanie. ;)

 

pzdr,

d

 

No to super, że się koniec końców udało ;-) Możesz podzielić się z nami jakimiś zdjęciami? Co siedzi w środku? Jak z łapaniem sygnału wifi? Jaki masz dysk w środku? Co to za pamięci ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce zbudować multimedialny serwer. Potrzebuję rady jaką wybrać płytę główną i procesor. Wymagania:

-energooszczędny

-tani

-PCI-e

 

Do płyty głównej chcę wstadzić kartę satelitarną TBS 6985 PCI-E DVB-S/S2 Quad. Serwer będzie miał za zadanie tylko i wyłącznie odbierać sygnał z satelity i po lanie streamować do kilku xbmc - tvHeadEnd plus dodatkowo będę tam trzymał wszystkie multimedia: filmy muzyka etc. Nie zależy mi wgl na ciszy. Serwer ma być energooszczędny, dać sobię radę z obsługą tej karty i wszystko jak najmniejszym kosztem. Mysłałem nad jakimś używanym atomem, ale nie znalazłem płyty głównej z PCI-e. Doradzi ktoś jaką płytę główną + procesor wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce tanio i energooszczędnie a wyjeźdasz z 1150 ;f

 

http://pclab.pl/art57195-13.html

 

athlon 5350 + jakiś asrock (nie polecam najtańszej płyty), ceno wychodzi trochę lepiej niż 1150. W przypadku 1150, najtańsza płyta do OC 285zł + 150zł procek. Pobór energii sporo mniejszy (nawet chipset jest w procku), natomiast wydajnością nie przegoni celerona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na b85 celerona nie podkręcisz :f fakt. H81 + cel to koszt około 380zł. Athlon + mobo jakieś 350zł. Wychodzi taniej i mniej energii ciągnie. Też jest więcej rdzeni bo 4.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie a byłem pewien, że widziałem jakiegoś asrock za 150zł

 

http://www.morele.net/inventory/info/WhPbCV/

 

Wychodzi drożej, ale może OC zrówna dystans?

http://www.morele.net/inventory/info/HmTBJx/

 

tylko przy AMD wystarczy zasilacz 19V. nie musi być jakiegokolwiek psu.

 

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Potrzebuję głosu rozsądku.

Od kilku tyg rozkminiam sprawę malutkiego komputera domowego.

YT,mail, filmy FHD i potem 4k, oglądanie zdjęć,oraz masa internetu.

Potrzebuje DispPort (ew.mini) oraz jak najmniej USB 2.0 (bo standard odchodi do lamusa)

 

Nie ma to zbyt dużych wymogów więc zamarzyłem sobie by był kompletnie pasywny.

 

Największy problem sprawia mi MoBo,CPu i obudowa.

Na razie mam cos takiego:

 

Akasa Euler AK-ITX05BK

Gigabyte GA-B85TN

Intel Core i3-4330T

 

Co o tym sadzicie ? Czy w tej kasie ok 1200zł zasugerowali byście coś innego?

Chodził mi po głowie Intel NUC:

Intel BLKD54250WYB

 

Ale jego parametry wydają sie być sporo słabsze od tych powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płytę gigabyte'a odradzam, używam H81TN i mam dziwne problemy ze wszystkimi portami USB - czasami mysz się na chwilę wyłącza, ostatnio wszystkie porty przestały działac, dopiero po restarcie wszystko wróciło do normy. Do minusów zaliczyć można też ubogi bios i manual - bardzo ogarniczone możwliości konfiguracji. Na jakimś zagranicnzym portalu czytałem że użytkownik miał problemy z H87TN, chyba chodziło o konfigurację RAID.

 

Jeżeli potrzbujesz DP to jedyną alternatywą jest ASUS Q87TN, płyta niestety droga ze względu na zastosowany chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarek

 

Z tego co piszesz to Q87TN - zatem Gigabyte a nie Asus ?

 

ROzumeim że przypadłości o ktorych piszesz są najprawdopodobniej spowodowane chpsetem i zastosowanie Q87 powinno wyeliminowac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...