Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

pilota uzywam. raz na jakis czas chce skorzystac z htpc w duzym pokoju zeby odpalic windowsa z przegladarka, nie chce z tego powodu trzymac na stole i klawiatury i myszki normalnej wielkosci bo zdarza sie to incydentalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorowałem kiedyś na to cudo lenovo, ale jak się tym pobawiłem przez chwilę, to stwierdziłem, że niewygodne i niefuncjonalne - tak jako klawiatura, jak i jako pilot.

Mam takie coś, bo jak je kupowałem, nie było jeszcze tego mediona z posta wyżej, a pierwowzory HP zabijały ceną. Na co dzień leży sobie na dekoderze vectry i nie przeszkadza.

IMHO rii będzie jeszcze mniej wygodne, niż lenovo - dotykanie touchpada palcem innym, niż kciuk będzie wymuszać dziwną pozycję drugiej ręki, a kciukiem raczej nie będzie precyzyjne. Poza tym te klawiatury są tak małe, że da się na nich pisać góra dwoma palcami - już wolałbym telefon spiąć po wifi i klepać z aosp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, zrobiłem upgrade mojego HTPC, H55 + i5-650 zamieniłem na H97M-G43 + Pentium G3420.

Głównie poprawa szybkości uruchamiania i zamykania systemu. Pomiary poboru prądu dorzucę w późniejszym czasie.

 

Z ciekawością czekam na pomiary, bo dokładnie nad tą samą płytką myślałem. Do kompletu chciałem dać G3440, który ze względu na lepszą pastę pod czapką, lepiej będzie sprawował się przy pasywnym chłodzeniu. Rozumiem, że używana grafika to integra, a jak z dźwiękiem? Puszczasz po spdif z płytki?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle 26-27W

film fullHD (mkv) 30-31W

 

Tak integra wyłącznie. htpc mam bezpośrednio podłączony pod amplituner hdmi i dźwięk idzie tą samą drogą.

 

EDIT

Tak przeglądałem nasze stare posty i widze że mój htpc dokładnie 4 lata temu powstał. Do tego czasu działał bezawaryjnie i bezgłośnie.

Zasilacz BeQuiet pozostaje bezgłośny mimo upływu czasu i na pewno jakiegoś zużycia łożyska. To samo Shuriken na procu.

Nawet 40GB Kingston SSDNow spisywał sie doskonale. Do dziś 3 bad sektory które powstały ok roku temu ale pozostają bez wpływu na działanie czy wydajność. Ta jest na identycznym poziomie jak od nowości.

 

http://forum.purepc.pl/topic/270197-htpc/page-10?do=findComment&comment=3517645 to link do poprzednich pomiarów gdyby ktoś chciał porównać.

10W w dół przy odtwarzaniu 1080p przy trzech zamiast dwóch dyskach w kompie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój HTPC dalej w częściach leży. Miała był płyta GA-H87TN, okazało się że nie obsługuje G1840, producent nie przewiduje nowego biosu, więc poleciała na zwrot. Zamówiłem H81TM-ITX, ale w paczce przyszła H81M i od dwóch tygodni borykam się z wymianą (choć dzisiaj zaczęli twierdzić, że jednak jej nie mają i będzie zwrot klasy). Teraz się zastanawiam na H81T, ale nie mogę w jej instrukcji znaleźć nic konkretnego odnośnie zasilacza. Według instrukcji do AsRocka H81TM-ITX należy się zaopatrzyć w zasilacz 19V +/- 10%. Mam akurat wolny z Lenovo, ale on jest 20V i zastanawiam się, czy będzie pasował do takiej płyty ze złączem DC? Teoretycznie mieści się w tym +/- 10% względem 19V ;). Co Wy na to? Testował ktoś z zasilaczem 20V? Podejdzie do H81T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jaki system na HTPC? Odtwarzanie filmów z dysku sieciowego + internet. Czy jest sens zawracać sobie głowę openELEC + XBMC, czy jednak Windows 8.1? A może jeszcze jakieś alternatywy? Kubuntu? Podobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu myślisz że openelec to zawracanie głowy? Na pewno ten system chodzi płynnie i odtwarza wszystko na znacznie słabszym sprzęcie niż w przypadku Windowsa. U mnie się sprawdza na j1800. I jest zarazem najprostsze, nie trzeba żadnej znajomości linuxa..

 

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Openelec nie mogłem odpalić pluginów do tvn player i ipla. Instalacja była bezproblemowa i błyskawiczna, jednak zrezygnowałem. Nie jestem pewien czy to moja niekompetencja linuxowa czy nie grają ze sobą. Korzystam z XBMC, ale tylko do odtwarzania filmów i muzyki. Pozostaje kwestia czy internet oznacza sprawdzenie poczty czy długotrwałe korzystanie z sieci... Proponuję sprawdzić najpierw darmowy soft i przekonać się czy winda jest potrzebna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję temat przeglądarki pod OpenELEC jako że nie miałem z nim jeszcze do czynienia. Chodzi mi o pełnoprawną przeglądarkę, nie wiem czy jest możliwość jej dogrania w tym systemie. Często na moim HTPC będą oglądane seriale online, również strony typu Joemonster, Sadistic, etc, gdzie są odnośniki do filmów w różnych hostingach. Wtyczki do XBMC nie załatwią sprawy, dlatego temat systemu jest dość ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam sprzętu który będzie działał jako końcówka systemu multimedialnego. Docelowo będzie na nim zainstalowany openElec. Wszystko co od niego wymagam to bardzo płynne działanie z pluginem tvheadend(serwer jest na osobnej maszynie) + płynne odtwarzanie filmów z nas-a. Czyli wszystko będzie ciągnął po sieci i ma tylko za zadanie działać jak najpłynniej ( materiał sd + full hd). Zależy mi na wyglądzie i dlatego zainteresowałem się Zotax ZBOX. Znalazłem 2 pozycje:

http://www.agito.pl/komputer-zotac-zbox-id86-zbox-id86-be-50-975356.html

http://www.agito.pl/komputer-zotac-zbox-aq01-zboxnano-aq01-be-50-924752.html

Intel atom + Nvidia da rade płynnie działać z openElcem i streamem full HD?

Chyba że polecacie inne rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem sporo topikow odnosnie htpc ;) co glowa to inny pomysl xD

do filmow, netu, docs etc.

 

ale ostatecznie chyba wybor padnie na cos takiego:

 

Asrock Q1900-ITX + Crucial BallistiX Sport 4GB DDR3 SO-DIMM 1600MHz (600 Kr + 320 Kr)

Silverstone ML06B (490 Kr)

Silverstone ST30SF 300W PSU (440 Kr)

crucial c300 64 z drugiego kompa gdzie zmieni go mx100 256 (880 Kr)

 

i w 1k sie zamknie bez ssd..

Ceny w koronach norweskich ~PLN x2

Edytowane przez darksigns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ;) dlugo sie zastanawialem nad q1900dc, wlasnie z tego wzgledu, ale jak widze tu i tu roznica w cenie ze 100 zl.. a tu czasami same koszty przesylki tyle wynosza ^^

 

i biorac pod uwage zasilanie to tez cenowo kazda opcja wychodzi z 200 zl.. bo albo plyta jest drozsza albo pico-psu/sfx ;)

 

w tej obudowie sie miesci zasilka sfx, ale jak bede potrzebowal czegos mniejszego to z pewnoscia jestem bardziej sklonny na zew. zasilacz ;)

Edytowane przez darksigns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

kompletuje właśnie HTPC i zacząłem zastanawiać się nad doborem procesora do tego. Mianowicie chciałbym na tym korzystać z netu i odtwarzać filmy w hd. W sumie to by bylo na tyle. Obecnie pracuje na stacjonarce I5-4670 z ssd i 8gb ramu wiec wszystko smiga, no i obawiam się, że jak wsadze słabszy procek niz ten ponizej, to bedzie mnie draznic.

 

No i to jest to co zlozylem na chwile obecna:

 

Płyta główna: ASRock H81TM-ITX

Proc: G3240

Dysk: SSD Transcend 128gb

Ram: 4gb GoodRam

 

jednak zastanawiam sie nad wymiana proca na J1900 i kupieniem plyty z procem od razu typu: ASROCK Q1900-ITX.

 

jest jeszcze jedna dosc istotna rzecz, ze raczej nie chcialbym tam pakowac tradycyjnej zasilki, a moc podpinac do tego zasilacz taki jak do laptopa.

No chyba, zeby wziac plyte ASRock H81M-ITX i wsadzic do niej jakas bardzo cicha zasilke..

 

Ma ktos tego J1900 i uzywa do netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja plyta dojdzie prawdpodobnie jutro, jak tylko potestuje to zdam relacje :) poki co na linuxie.

 

Do filmow i neta zbytnich wymagan nie trzeba, ten pentium powinnien dac rade.

 

Ale jesli szukasz malego i cichego to popatrz jeszcze na Q1900TM-ITX do ktorej pasuje od razu taki laptopowy zasilacz.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Właśnie to rozpatruje tylko trochę martwię się, że to będzie zwyczajnie za słabe;)

 

Chyba zostawie procesor, ale poszukam innej plyty. Chcialbym miec zewnetrzne zasilanie i wiecej wyjsc na karcie muzycznej. Moze ktos cos polecic?

 

aha i jeszcze jedno, w jaki sposob w tym przypadku zasilany bedzie dysk, jesli nie mam zasilacza normalnego?

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji montażu SSD do swojego HTPC sprawdziłem też ile bierze z gniazdka:

 

HTPC1

2x dysk 3,5"

1x dysk 2,5"

SSD Intel 320 40GB

 

 

 

podczas normalnej pracy ~10%/10% obciążenia rdzeni, włączony klient torrent,apache,samba i wirtualna maszyna z XP.

nie przekracza 30W.

 

Po uruchomieniu XBMC z filmem fullHD x264 wzrasta do 36W.

 

BTW - w połączeniu z łączem 120Mbit aktualizacja pakietów na SSD zasuwa że nie idzie nic z ekranu odczytać ^^

post-134979-0-97191200-1405885000_thumb.jpg

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wytrzymałem i postanowiłem zrobić mały update sprzętu. Procka wymieniam na G1840 zakupionego za całe 130zł :biggrin: . Do tego Asrocka H81TM-ITX ze zintegrowaną przetwornicą napięcia i pełną regulacją napięć bo zależy mi na undervoltingu. Ram mam ze starego lapka, a po sprzedaży starych części wyjdę jeszcze na +. Jak przyjdzie to składam i zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie skompletowałem swojego mini kompa (tak, tak, zbieram się do zakupu od miesięcy i ciągle coś zmieniam hehe).

 

Nie mam pojęcia jaki zasilacz wziąć do płyty Asus H81T (jeśli w ogóle ją dostanę, ostatnio poznikała ze sklepów), jakie  firmy dla zasilaczy są dobre?

Potrzebuje 19V, 90W, 7.4x5.0mm

 

Znalazłem takie przykładowe:

http://qoltec.pl/products.php?cat=Dedykowane_do_notebookow&id=07929

http://www.modecom.pl/royal_mc-1d90hp/dedykowane/zasilacze_do_laptopow/zasilacze/zasilanie/produkty/

http://www.energy4u.pl/katalog_pl/laptop-zasilacze/hp-compaq/energy4u-pa41-zasilacz-do-laptopa-hp-compaq-19v-4-74a-90w-z-wtyczka-7-4x5-0mm-pin.html

http://www.whitenergy.com/products/view/813

Edytowane przez giman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/hp-dv3-dv6-dv7-hdx-z-bolcem-19v-4-74a-90w-oryginal-i4455301948.html

 

Lepiej kupić oryginalną używkę HP z allegro, są produkowane przez Delta Electronics, więc jakość jest bardzo przyzwoita.

Ten z linku na górze ma piątą (V), najwyższą klasę sprawności.

Sam używam podobnego do zestawu z sygnaturki od dłuższego czasu i nie ma żadnych problemów.

Edytowane przez czr-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...