Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Na celeronie będzie wydajniej i z możliwością rozbudowy. Możemy się tak licytować pół dnia :> . Faktem jest, że celerona można puścić na skręconym do minimum boxowym chłodzeniu i też będzie bardzo komfortowo.

 

ladigb, jaką masz obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,
 
kompletuje właśnie HTPC i zacząłem zastanawiać się nad doborem procesora do tego. Mianowicie chciałbym na tym korzystać z netu i odtwarzać filmy w hd. W sumie to by bylo na tyle. Obecnie pracuje na stacjonarce I5-4670 z ssd i 8gb ramu wiec wszystko smiga, no i obawiam się, że jak wsadze słabszy procek niz ten ponizej, to bedzie mnie draznic.
 
No i to jest to co zlozylem na chwile obecna:
 
Płyta główna: ASRock H81TM-ITX
Proc: G3240
Dysk: SSD Transcend 128gb
Ram: 4gb GoodRam
 
jednak zastanawiam sie nad wymiana proca na J1900 i kupieniem plyty z procem od razu typu: ASROCK Q1900-ITX.
 
jest jeszcze jedna dosc istotna rzecz, ze raczej nie chcialbym tam pakowac tradycyjnej zasilki, a moc podpinac do tego zasilacz taki jak do laptopa.
No chyba, zeby wziac plyte ASRock H81M-ITX i wsadzic do niej jakas bardzo cicha zasilke..
 
Ma ktos tego J1900 i uzywa do netu?

 

 

Poczytaj tutaj: Budujemy linuksowego PCta na bazie energooszczędnego Celerona J1900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciekawostka, dzisiaj dostałem zasilacz i odpaliłem H81TM i G1840. Pobór energii bardzo mnie zaskoczył, w idle 7W więcej, a pod obciążeniem(OCCT) PSU niemal 30W więcej w porównaniu do G1610 i H61M-ITX. Jednym słowem bardzo się zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciekawostka, dzisiaj dostałem zasilacz i odpaliłem H81TM i G1840. Pobór energii bardzo mnie zaskoczył, w idle 7W więcej, a pod obciążeniem(OCCT) PSU niemal 30W więcej w porównaniu do G1610 i H61M-ITX. Jednym słowem bardzo się zawiodłem.

Może to za sprawą gorszej sprawności zasilacza?

Czym mierzysz pobór mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to HP PPP009C 65W klasy V, więc powinien być dobry. Mam dwa watomierze i oba pokazują bardzo podobnie, różnica w granicach 1W.

 

Coś mi się wydaje, że ta płyta jest słaba pod względem energooszczędności:

 

I've had a play around with the H81TM-ITX before, and it was a pretty nice board, although not at all power efficient. I'm amazed they use one of their least power efficient designs for the thin ITX market. In my tests the H81TM-ITX in idle used a bit over 15W DC (or about 19W AC with a decent power adapter) and the B85TM-ITX is absolutely no different. It's a power hog as far as low-power boards go. To give you some insight into the actual state of art: a decent mini-ITX Haswell board shouldn't go over 6 or 7W DC nowadays - or about 10-12W AC with a PicoPSU and decent power adapter. Needless to say; this is just accounting for the bare minimum setup: the board, a processor+HSF, some memory and an SSD.

http://ssj3gohan.tweakblogs.net/blog/10510/asrock-q87tm-itx-and-b85tm-itx-review.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem sobie zestaw 

 

obudowa: ix-03

Płyta: Asrock Q1900-DC-Itx

Ram: 2x2GB Crucial

SSD: 32GB Crucial

Hdd:2,5 500GB

Zasilacz Liteon 1900-36 90w

 

i pytanie czy trzeba do tego montować dodatkowe wentylatory w obudowie ?? czy objedzie się bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam standardowe pamięci (nie LP) 2+1GB wyciągnięte z jakiegoś dwuletniego HP'eka od znajomego, który robił upgrade do 8GB. Co do radiatorów się nie wypowiem, bo całość siedzi w obudowie upchnięta na górze w szafie ;). Poszukaj zdjęć w necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem sobie zestaw 

 

obudowa: ix-03

Płyta: Asrock Q1900-DC-Itx

Ram: 2x2GB Crucial

SSD: 32GB Crucial

Hdd:2,5 500GB

Zasilacz Liteon 1900-36 90w

 

i pytanie czy trzeba do tego montować dodatkowe wentylatory w obudowie ?? czy objedzie się bez

 

To zależy do czego będziesz go wykorzystywał. Jako HTPC nie zgrzeje Ci się zbyt mocno. A na gry jest za słaby, więc... raczej da radę bez dodatkowych wentylatorów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo 

 

To zależy do czego będziesz go wykorzystywał. Jako HTPC nie zgrzeje Ci się zbyt mocno. A na gry jest za słaby, więc... raczej da radę bez dodatkowych wentylatorów ;-)

 

xbmc + pyload +streaming do drugie pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co będzie lepsze jako HTPC? Intel NUC z procesorem i3, czy samodzielnie złożony zestaw z jakimś apu od amd lub Pentiumem?

Komputerek będzie podłączony do amplitunera i tv poprzez hdmi, więc służyć będzie do oglądania filmów, od SD po FullHD. Używany będzie także do neta i starszych gier. 

 

Nie znam się zupełnie na budowaniu zestawu htpc, a zależy mi, aby kupić/złożyć dobry sprzęt w jak najmniejszej obudowie. Mój budżet to ~1500 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4754

 

Czy tego MoBo można wybudzać po klawiaturze czy myszce? Może nawet monitorem. Przeszukałem wszystkie opcje w Biosie, ale zawsze mogłem coś ominąć.

 

gigabyte ga-h87tn

 

Ponawiam, to bardzo ważne dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, próbuję stworzyć dla siebie coś w stylu HTPC, jednak nie zależy mi na jakieś mega małej obudowie, po prostu żeby była mniejsza niż stary komp standardowych rozmiarów. Gram rzadko, ale się zdarza, chcę mieć luz, że coś w miarę nowego będzie się dało odpalić i zagrać, nie chcę karty graficznej, żeby mi buczała, więc celuję w AMD APU. Użyję trochę rzeczy ze starego kompa: napęd Blu Ray i dysk HDD SATA II i SSD SATA III, więc potrzebuję tylko: procesora, płyty głównej, ramu, zasilacza i obudowy. Wybrałem taki zestaw, będzie ok? 

 

-Procesor AMD APU A10-5800K 380,00 zł

-Zasilacz Corsair VS 350W 129,00 zł

-GoodRam GYR1866D364L9A/4G 166,00 zł

-Płyta główna MSI A88XM-E35 173,00 zł

-Obudowa Xigmatek Aquila Czarny CCD-14ABX-U01 281,00 zł

 

Mogę wybrać coś lepszego tak do 1200 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD APU A10-5800K 380,00 zł Kompletnie nieopłacalny. Lepiej dołożyć do jakiegoś i3 który łyka tego AMD na śniadanie.

 

Procesor Intel CORE i3 4150 3.5GHz LGA1150 409,00

Asrock H81M 180zł

 

Mocne 2 rdzenie, 4 logiczne. Świetna zintegrowana karta. Pograsz w jakieś gry, ale nie oczekuj cudów.

Ale na pewno więcej gier odpalisz niż na tym APU.

Edytowane przez keyser2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB wystarczy do wszystkiego na obecną chwilę. Jak już będziesz kiedyś kupował dedykowaną kartę graf to możesz dokupić.

W tej cenie polecam :

 

 

Gdybym ja miał 1200zł kupiłbym:

http://www.morele.net/inventory/info/JrcXp/

 

W tej cenie nie ma nic wydajniejszego. Predyspozycje do rozbudowy. Najlepsza grafa zintegrowana na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś testy tego 4440? Ja nie znajduję akurat tego modelu, a ogólnie ta integra HD 4600 nie zachwyca w testach porównawczych, np: http://pclab.pl/art53333-26.html 

Zastanawiam się po prostu nad sensem dopłacania z 4150 do 4440.

 

Namyśliłem się też co do obudowy: chcę coś wielkości mini ITX: http://www.morele.net/obudowa-lian-li-pc-q07b-mini-itx-cube-czarna-pc-q07b-505071/ czy w takim razie płyta ASRock B85M-ITX będzie stykać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock ITX oczywiście będzie pasował, nie bez przyczyny ma te trzy literki w nazwie modelu ;)

 

Jeśli chcesz móc pograć, to jednak warto dorzucić do zewnętrznej grafy, ot chociażby http://allegro.pl/vtx-7750-1gb-ddr5-hdmi-i4520210144.html .

 

Jeśli chcesz zostać przy integrze to i3-4130/4150 mają nieco wolniejsze integry (HD4400 - 16EU, 4600 - 20EU), różnica nieduża, ale jest.

Za to RAM wtedy koniecznie dwie kości - spora różnica w przypadku integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Ci się kliknęła 2x ;) Jak wziąłeś płytę główną z wyprowadzeniem portów USB3.0 to wtedy ta: http://www.morele.net/obudowa-lian-li-pc-q07b2-2x-hdd-mini-itx-usb-3-0-czarna-648056/ (ta tańsza PC-Q07B ma USB2.0 z przodu).

Ja mam właśnie tę tańszą wersję i płytę H81M-ITX (nie ma USB3.0 na laminacie i tylko 2 gniazda SATA, reszta identyczna jak w B85M-ITX).

 

Integra + ram - i tu jest właśnie problem, 2x2GB to dzisiaj nie tak dużo (zwłaszcza że część z tego zeżre integra), 2x 4GB to już większy wydatek...

Chyba że za niedługo będziesz brać osobną grafikę - wtedy jedna kość 4GB będzie ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za czujność z tym USB. Z tym RAM to chyba wezmę 2x4GB - wystarczy na lata, a jak mi za jakiś czas zacznie niewystarczać, to albo osobna grafika, albo nowy procesor (do gniazda 1150 na tej płycie chyba podepnę za parę lat jakiś potężny i7?).

 

Pewnie dzisiaj składam zamówienie, bo już mnie cholera chce trafić przy moim, starym 6 letnim kompie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...