Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wcześniejsze porady ostatecznie złożyłem, takie cuś:

 

Płyta:    Asus H81T
Procesor:  Pentium  G3420
RAM:    Crucial 8GB 1600MHz CL11 1.35V
Dysk:    Crucial MX100 256GB
Obudowa:    SilverStone Petit PT13
Zasilacz:    FSP Fortron FSP-NB V3
Chłodziwo:    SilverStone Nitrogon NT07

 

Używam od 2 dni i jak na razie sprawuje  się ok :)

Edytowane przez giman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wcześniejsze porady ostatecznie złożyłem, takie cuś:

 

Płyta:    Asus H81T

Procesor:  Pentium  G3420

RAM:    Crucial 8GB 1600MHz CL11 1.35V

Dysk:    Crucial MX100 256GB

Obudowa:    SilverStone Petit PT13

Zasilacz:    FSP Fortron FSP-NB V3

Chłodziwo:    SilverStone Nitrogon NT07

 

Używam od 2 dni i jak na razie sprawuje  się ok :)

PS Nie polecam zestawu klawiatura+mysz - Dell KM632, badziewie jakieś,mysz zrywa strasznie. Się cholera napaliłem na minimalistyczny wygląd ipłaskie klawisze.

 

Ja podpatrzyłem u kolegi taki wynalazek 2.4G Rii Mini i8 Wireless Keyboard i postanowiłem teź mieć coś takiego u siebie: zakupione tutaj

Edytowane przez rost333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz wyedytowałem swojego posta praktycznie tuż po wysłaniu. Dam myszce jeszcze szansę (takie zrywanie potrafi wkurzyć, ale już się uspokoiłem haha), potestuje różne powierzchnie, jak nadal będzie kicha to zareklamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie głównie odnośnie przesyłania dźwięku więc to trochę nie ten dział, ale z pewnością na krótkie pytanie odpowiecie. Ja też składam sobie HTPC pod telewizor i zdecydowałem się na zestawienie : Pentium G3220 , mobo B85 , 4GB 1600mhz  i Radeon HD7770. Jestem w fazie jeszcze kompletowania sprzętu i oczekiwania na części. Obudowę wybrałem Silverstone Grandia 04.

 

Pytanie moje jest następujące : Czy przesyłając dźwięk poprzez HDMI lub kabel optyczny z płyty głównej do amplitunera jest różnica względem zewnętrznej karty dźwiękowej? Chodzi mi o to czy jak się przesyła dźwięk cyfrowo to dobra karta dźwiękowa robi różnicę czy też nie gdyż może amplituner mi ją przetworzy a karta w PC jest tylko pośrednikiem.

 

Nie wiem czy jest sens zawyżać koszt HTPC o kartę dźwiękową. Na obecną chwilę mam zdanie że Xonar DX lub Soundblaster Z to niezbędne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar złożyć htcp pod amplituner przy założeniu, że będzie wykorzystywany do sporadycznego grania w mniej wymagające gry oraz jako klasyczny komp do pracy. Mój wybór padł na obudowę Lian Li PC-C37B i tu zaczęły się schody :) Na tą chwilę zastanawiam się czy do tej obudowy będzie pasował :

- AMD A10-7800

- ASROCK FM2A88M EXTREME4+

- G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

oraz jaki byłby odpowiednik Intela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta microATX wejdzie. To jest standard. 

 

Najtańszy i5-4460 to ok 100zł więcej od tego AMD a ok 50zł mniej i3-4360 (3.7GHz) 2 rdzenie ale z HT.

Samo CPU Intela będzie sporo wydajniejsze ale GPU w nim już wolniejsze. Jakie mało wymagające gry masz na myśli?

 

BTW Używam tej obudowy od ok 3-4 lat więc pytaj jakby co.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uniknąć przeładowania obudowy w nadmiar komponentów stąd wyszedłem z założenia, że procek powinien być z grafiką (gry we fleszu, strategiczne oraz od czasu do czasu podobne do cod) i do tego jeszcze ssd na system oraz hdd na magazyn. Innym wariantem jest sshd samsunga ale tu się jeszcze zastanawiam, gdyż nie miałem do czynienia z tego rodzajami dysków. Obecnie mam laptopa z zintegrowaną grafiką intela (fakt to staruszek) i czasami mam problemy z "pulpitem". Dlatego zacząłem rozważać ofertę amd szczególnie że w tym procku można ustawić tdp na 45W a grafika jest o niebo mocniejsza niż w intelu. Komp ma być na razie podpięty do monitora 23'' a docelowo pod apli (jestem na etapie szukania) po hdmi. Zastanawiałem się nad g3420 lub i3 i zewn karta ale nie znalazłem żadnej sensownej która pasowałaby do tej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G3220 Pentiuma. Gram na nim w gry takie jak COD 4 (720p, średnie) i gry pokroju Child of LIght. Powiem tak, Gra się przyjemnie. Jeśli nie grasz w mega wymagające gry to intel zdecydowanie. Wydajność CPU od AMD leży i ćwiczy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sugerowałem się np. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-amd-a10-7800.htmlhttp://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3220-vs-AMD-A10-7800 Zapytam się inaczej. Czy zna ktoś kartę grafiki która byłaby krótka na śledziu tak żeby pasowała do tej obudowy ?

Edytowane przez vb01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przegrzebałem się przez ten wątek, lecz mimo tego bardzo proszę o pomoc w doborze bebechów do htpc.

Płyta główna koniecznie z: wyjściem optycznym, co najmniej 2x USB 3.0, podstawka pod Intela, wsparcie dla grafiki zintegrowanej, mile widziane wejście zasilania 12v DC, jak nie to jakaś obudowa z zasilaniem pasywnym.

Sprzęt głównie do filmów, muzyki i internetu, ważna jest cisza, bo będzie stał w salonie pod telegapiorem.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co kupić, nie ten dział. Po drugie, trochę można by poszukać we własnym zakresie.

Działa się nazywa: Co kupić.

No to chyba ten  ;)

Uwierz że szukałem, największy problem mam z płytą główną. Jak ma 12 V to nie ma optyka. Dlatego napisałem prośbę, coś w tym złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mój błąd. Ogólny o htpc w dziale kupowania? Dziwnie umiejscowione.

Lata temu ten temat powstał tu Socket 423/478/775/479.

Z czasem dyskusja w temacie zaczęła się sprowadzać do "co kupić" a htpc budowano też na AMD, HD3200/3300/4200 itd w owych czasach dość dobrze się spisywały w tych zastosowaniach. Uznano, że tamto miejsce nie jest już najlepszym dla tego tematu, doszliśmy, że najlepsze miejsce to będzie dział co kupić. Jakby dobrze poszukać, w tym temacie chyba toczyła się ta dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

złożyłem sobie sprzęt realizujący funkcje HTPC + NAS (ASrock Q1900DC-ITX, 4GB RAM, dysk 2,5" na system + na razie 1 WD RED 2TB). Całość postawiłem na Windows 8. Poradźcie jakie aplikacje warto zainstalować. Do funkcji HTPC chciałem użyć XBMC, ale czy coś jeszcze warto doinstalować (chociażby jakieś fajne pluginy)? Czy do funkcji NASa też coś warto doinstalować (póki jest 1 dysk na dane to nie potrzebuję nic typu RAID)? Myślałem, aby wystawić go na zewnątrz (mam stały, zewnętrzny ip) i np. stworzyć własną chmurę ale nie bardzo wiem po co :P

Czy jest jakiś program do ściągania typu JDownloader, do którego mogę wrzucać linki z innego kompa (bez użycia zdalnego pulpitu)?

Edytowane przez sxill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

złożyłem sobie sprzęt realizujący funkcje HTPC + NAS (ASrock Q1900DC-ITX, 4GB RAM, dysk 2,5" na system + na razie 1 WD RED 2TB). Całość postawiłem na Windows 8. Poradźcie jakie aplikacje warto zainstalować. Do funkcji HTPC chciałem użyć XBMC, ale czy coś jeszcze warto doinstalować (chociażby jakieś fajne pluginy)? Czy do funkcji NASa też coś warto doinstalować (póki jest 1 dysk na dane to nie potrzebuję nic typu RAID)? Myślałem, aby wystawić go na zewnątrz (mam stały, zewnętrzny ip) i np. stworzyć własną chmurę ale nie bardzo wiem po co :P

Czy jest jakiś program do ściągania typu JDownloader, do którego mogę wrzucać linki z innego kompa (bez użycia zdalnego pulpitu)?

 

XBMC jest bardzo fajny jako odtwarzacz multimedialny, latwo sie steruje z komorki po wifi- Yatse, mozna zbudowac biblioteke filmow i muzyki + sa pluginy na napisy, pogode, musialbys sie rozejrzec i zobaczyc co Ci pasuje.

Fajna opcja to instalacja servera LAMP- apache, mysql, php i z tego poziomu zbudowac chmurke- bitnumi.. Gotowych rozwiazan jest sporo, trzeba poszukac i wybrac co bardziej Ci pasuje- WampServer, WinLAMP etc, kiedys fajny byl krasnal ale nie wiem czy jeszcze istnieje projekt.

 

Chmura domowa raczej na male pliki- dokumenty, zdjecia, mp3.. wszystko zalezy jakie masz lacze- z jaka predkoscia mozna wyslac rzeczy.

 

mam podobna konfiguracje i obecnie pracuje na ubuntu, ale z obecnymi problemami i zawieszeniami sie flasha coraz bardziej chyba sie sklaniam do windowsa.. no chyba ff i chrome beda lepiej obslugiwaly pluginy flasha..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, żeby płyta miała gniazdo zasilania tak jak w laptopach

 

Jak ma 12 V to nie ma optyka. 

Płyty te są najczęściej zasilane napięciem 19V, tak jak w laptopach właśnie a nie 12V. 

Jak zauważyłeś, płyty "Thin" czyli te na zasilacz laptopowy nie mają optyka. Nie masz możliwości posłać audio na amplituner czy co tam masz po hdmi?

Przeglądałem teraz i jeśli zrobić krok w tył, można dostać tanie mobo Thin http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h77tn-h77-dualddr3-1600-sata3-hdmi-raid-gblan-thin-mini-itx-ga-h77tn-576463/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie PicoPSU (raczej poza bezpośrednio z Chin)? Szukam czegoś do zestawu B85/i3-4330/8GB/SSD/2xHDD/DVD i na chwilę obecną rozważam zakup takiego Chiefteca 90W za ok. 170zł z przesyłką. Na plus gwarancja 24 miesiące + zasilacz w komplecie. Jakieś minusy bądź lepsze alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa się nazywa: Co kupić.

No to chyba ten  ;)

Uwierz że szukałem, największy problem mam z płytą główną. Jak ma 12 V to nie ma optyka. Dlatego napisałem prośbę, coś w tym złego?

A nie wystarczy Ci cyfrowe wyjście RCA? Ja kupiłem płytę ASrock Q1900DC-ITX, na zasilacz laptopowy i ma wyjście cyfrowe RCA ale na płycie (2 piny). Musiał byś tylko na jakiegoś śledzia wyprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...