Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wystarczy Ci cyfrowe wyjście RCA? Ja kupiłem płytę ASrock Q1900DC-ITX, na zasilacz laptopowy i ma wyjście cyfrowe RCA ale na płycie (2 piny). Musiał byś tylko na jakiegoś śledzia wyprowadzić.

2 piny, a nie 3?

Coś takiego znalazłem

 

W sumie to chyba najlepsze wyjście.

Jak sprawuję się u Ciebie ten sprzęt? Temp. nie za wysokie na procesorze?

U mnie będzie nie tylko odtwarzaczem, ale normalnym komputerem, czyli poczta, przeglądarka, czasem gry przeglądarkowe. Będzie pracować pod Linuxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 piny, a nie 3?

Coś takiego znalazłem

 

W sumie to chyba najlepsze wyjście.

Jak sprawuję się u Ciebie ten sprzęt? Temp. nie za wysokie na procesorze?

U mnie będzie nie tylko odtwarzaczem, ale normalnym komputerem, czyli poczta, przeglądarka, czasem gry przeglądarkowe. Będzie pracować pod Linuxem.

Tylko dwa piny - bo tyle ma cyfrowe RCA. Pewnie na tego śledzia jest jeszcze zasilanie podawane do zasilania złącza optycznego. Jeśli we wzmacniaczu/DACu (czy co tam posiadasz) masz wolne tylko wejście optyczne to chyba musiałbyś pobrać zasilanie do takiego śledzia np. z zasilania dysku. Ale może łatwiej inne sprzęty przerzucić na optyka aby zwolnić cyfrowe RCA?

 

Samą płytę użytkuję dwa dni dopiero. Jest całkiem żwawa. U mnie robi za NAS, serwer i HTPC do filmów. Do normalnej pracy też się nada bez problemu. Fajnie, że nie ma żadnego wentylatora i słychać jedynie cichy szum dysków.

 

Odnośnie audio: u mnie ta maszyna służy do filmów więc super jakości dźwięku nie potrzebuję. Mam ją w garderobie i przez ścianę przechodzi przewód hdmi do projektora ale już kabla do zestawu audio nie miałem jak puścić. Kupiłem więc nadajnik i odbiornik bluetooth i daje rade. Należy tylko zwrócić uwagę aby urządzenia BT obsługiwały kodek aptX. Umożliwia on przesył dźwięku prawie bez straty (nie to co "zwykłe" bluetoothy). Są też odbiorniki BT z wyjściem optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwa piny - bo tyle ma cyfrowe RCA. Pewnie na tego śledzia jest jeszcze zasilanie podawane do zasilania złącza optycznego. Jeśli we wzmacniaczu/DACu (czy co tam posiadasz) masz wolne tylko wejście optyczne to chyba musiałbyś pobrać zasilanie do takiego śledzia np. z zasilania dysku. Ale może łatwiej inne sprzęty przerzucić na optyka aby zwolnić cyfrowe RCA?

 

Samą płytę użytkuję dwa dni dopiero. Jest całkiem żwawa. U mnie robi za NAS, serwer i HTPC do filmów. Do normalnej pracy też się nada bez problemu. Fajnie, że nie ma żadnego wentylatora i słychać jedynie cichy szum dysków.

 

Odnośnie audio: u mnie ta maszyna służy do filmów więc super jakości dźwięku nie potrzebuję. Mam ją w garderobie i przez ścianę przechodzi przewód hdmi do projektora ale już kabla do zestawu audio nie miałem jak puścić. Kupiłem więc nadajnik i odbiornik bluetooth i daje rade. Należy tylko zwrócić uwagę aby urządzenia BT obsługiwały kodek aptX. Umożliwia on przesył dźwięku prawie bez straty (nie to co "zwykłe" bluetoothy). Są też odbiorniki BT z wyjściem optycznym.

Amplituner to JVC RX-5042. Posiada wejście cyfrowe RCA.

Jak to podłączyć? Na necie są śledzie, ale 3 pinowe.

 

EDIT: Już wygrzebałem, po prostu muszę zlutować gniazdo RCA i podłączyć z tymi pinami :)

Edytowane przez JohnnySonny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy 

 

Złożyłem sobie bezgłośną maszynę o której marzyłem od lat.

 

http://www.morele.net/inventory/info/7fuHrz/

 

  1. Czy mogę Was prosić o sprawdzenie kompatybilności podzespołów?
  2. Proc musi być 4rdz Hass 35W i ta obudowa zatem te elementy się nie zmieniają
  3. Czy jest szansa by na czymś przyoszczędzić (np płyta. nie potrzebuję DUAL-LAN ale muszę mieć DP oraz wewnętrzne wyjście na USB 3.0 w obudowie)

 

A może zmienili byście jakieś inne elementy czyt RAM lub SSD?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, tam samo jak np. ta: http://www.morele.net/pamiec-do-notebookow-hyperx-impact-black-ddr3-1600-4gb-cl9-hx316ls9ib-4-645769/

IMHO nie odczujesz żadnej różnicy między CL11 a CL9 ani między 1600MHz a 1333MHz itd. Także nie przywiązywałbym do tego tak dużej wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po wielu namysłach i przekopaniu połowy internetu :) jak na razie mam wybrane następujące elementy do htpc :

- obudowa SILVERSTONE SUGO SST-S608B LITE

- zasilacz  SEASONIC X-400FL

- płyta główna ASROCK FM2A88X-ITX+

- procesor AMD A8-7600

- chłodzenie SILENTIUMPC FERA2 HE 1224

- pamięci G.SKILL RIPJAWSX DDR3 2X4 GB 21333 MHz CL9 F3-17000CL9D-8GBXM

- dyski : SSD CRUCIAL MX100 256 GB i WD GREEN 1TB

 

Stanąłem obecnie przed dylematem jaki wybrać napęd slim i czy w ogóle jest sens kupowania napędu blu ray czy wystarczy dvd ? Obecnie mam dvd Pioneer DV-585A podpięty pod ampli

Edytowane przez vb01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję Waszej pomocy  :)

 

Od dłuższego czasu choruję na jakiś mały i wydajny PC. Ostatnio przenosiłem kilka razy obecny komputer i myślałem, że coś mnie trafi  ;) Coraz częściej przydarzają mi się wyjazdy służbowe i chętnie zabrałbym ze sobą stacjonarkę. Od razu uprzedzam pytania dlaczego nie laptop? Na wyjazdach mam ze sobą większy monitor i podłączam do niego służbowego lapka. Po pracy mógłbym zrelaksować się i pograć w komfortowych warunkach.

 

Wstępnie złożyłem coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/ktQnHF/

 

Ze starego zestawu zostawiam dysk SSD, HDD i kartę graficzną r9 290 referent.

 

Brakuje jeszcze chłodzenia na procesor może macie jakieś propozycje?

 

 

Jeżeli są inne ciekawsze, małe obudowy do których np.: wszedłby mój obecny zasilacz  Be Quiet! Straight Power E9 CM 580W to na pewno przemyślę każdą propozycję.

 

Oczywiście na koniec pytanie czy to wszystko wejdzie? (:

Edytowane przez trucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji coolery procesora moga miec do 147 mm wysokosci :) byc moze sciagajac filtr przeciwkurzowy i hr-02 macho 120 by sie zmiescilo..

 

tak samo jakbys mial krotsza karte graficzna to Twoj zasilacz by sie zmiescil, ale z tym referentem oba naraz nie wejda.

 

a obudowy bitfenix prodigy/phenom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że spytałeś się o cooler bo okazało się że mojemu zabrakło 8 mm. Zobacz http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-u9b-se2-632657/

Z opisu obudowy :

Maksymalna długość karty graficznej: 309 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia na procesor: 147 mm
Maksymalna długość zasilacza: 160 mm

Wygląda na to, że Twój zasilacz i karta spokojnie powinny się zmieścić.

Swoją drogą po co bierzesz obudowę z zasilaczem jak chcesz użyć własnego ? Wersja lite jest bez zasilacza

Edytowane przez vb01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie (i może głupie pytanie). Zakupiłem Pico PSU z wtykiem takim jak poniżej - czy dobrze rozumuję że na jego obudowie jest napięcie i nie może on dotykać metalowej obudowy? Jak rozwiązujecie taki problem?

connector_detail1.jpg

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio zakupiłem taki o to zestaw pod htpc:

płyta:Asrock H81M

procesor:Pentium  G3420

ram:4gb 1600mhz

zasilacz:jakiś stary fortron 500W

dysk:500gb

 

Postawiłem to na win7 chce by pc służył mi jako dysk do backupu danych i pobierania plików gdy np jestem poza domem. Moje pytanie jak to wszystko ogarnąc by łączyć się na pc który będzie właczony w domu, i dodawać np zadania/pliki do pobrania z innej sieci. Nie chce tego robić za pomocą przejmowania kontroli nad zdalnym pulpitem, bo jest to mało wygodny sposób. Albo słabo szukam w goole albo sam nie wiem. Podpowie mi ktoś jak zabrać się za ten temat, z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dotykać, to jest prąd stały i na obudowie masz masę. Dokładnie jak w samochodzie, wszystko jest masą.

 

A czy przypadkiem w jego wtyku + nie jest na zewnętrznej części, a masa na wewnętrznej? Tak by sugerował układ kabli we wtyczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem w jego wtyku + nie jest na zewnętrznej części, a masa na wewnętrznej? Tak by sugerował układ kabli we wtyczce.

Szczerze, nie patrzyłem na rozpiskę...

 

 

Witam

 

Ostatnio zakupiłem taki o to zestaw pod htpc:

płyta:Asrock H81M

procesor:Pentium  G3420

ram:4gb 1600mhz

zasilacz:jakiś stary fortron 500W

dysk:500gb

 

Postawiłem to na win7 chce by pc służył mi jako dysk do backupu danych i pobierania plików gdy np jestem poza domem. Moje pytanie jak to wszystko ogarnąc by łączyć się na pc który będzie właczony w domu, i dodawać np zadania/pliki do pobrania z innej sieci. Nie chce tego robić za pomocą przejmowania kontroli nad zdalnym pulpitem, bo jest to mało wygodny sposób. Albo słabo szukam w goole albo sam nie wiem. Podpowie mi ktoś jak zabrać się za ten temat, z góry dzięki za rady.

1. Jaka to jest wersja 7?

2. Zdefiniuj "łączyć się na PC" - GUI, czy cmd/powershell Ci wystarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to win 7 home premiu 64bit
 

ad. "łączyć się z pc" - chce dodać plik do klienta bittorrent, bądź jdownlader będąc poza siecią domową, jak to zrobie jest mi to bez różnicy. Ustawić kolejke pobierania itp. Włączyć/wyłączyć możliwość pobierania w danym momęcie. Mam dostęp do laptopa, telefonu z sytemem android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to win 7 home premiu 64bit

 

ad. "łączyć się z pc" - chce dodać plik do klienta bittorrent, bądź jdownlader będąc poza siecią domową, jak to zrobie jest mi to bez różnicy. Ustawić kolejke pobierania itp. Włączyć/wyłączyć możliwość pobierania w danym momęcie. Mam dostęp do laptopa, telefonu z sytemem android.

To najprościej:

- na routerze jak jest opcja, konfigurujesz klienta DDNS na no-ip.org, co by mieć hostname do połączeń

- instalujesz jakiś serwer openSSH - ja używam Bitvise, konfigurujesz go na jakiś wysoki port (co by Cię chińskie boty nie niepokoiły zbytnio), przekierowujesz na routerze.

- klienta BT konfigurujesz tak, żeby szukał i ładował pliki torrent w danym katalogu.

 

Serwer SSH pozwala na bezpieczny transfer plików po SCP/SFTP, więc po prostu kopiujesz pliki torrent za pomocą jakiegoś winSCP czy filezilli. Najbezpieczniejsze i stosunkowo mało skomplikowane. Web interface klienta torrent na świat bym nie wystawił, chyba że tunelowane SSH.

Dodatkowo, są windowsowe klienty torrent, które mają konsolę - bodajże windowsowy Deluge np.

Przez SSH logujesz się do cmd i/lub powershell'a jak do linuxa i z konsoli zrobisz wszystko. Przy minimalnej znajomości podstawowych cmd-letów powershella można z konsoli zrobić naprawdę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najprościej:

- na routerze jak jest opcja, konfigurujesz klienta DDNS na no-ip.org, co by mieć hostname do połączeń

- instalujesz jakiś serwer openSSH - ja używam Bitvise, konfigurujesz go na jakiś wysoki port (co by Cię chińskie boty nie niepokoiły zbytnio), przekierowujesz na routerze.

- klienta BT konfigurujesz tak, żeby szukał i ładował pliki torrent w danym katalogu.

 

Serwer SSH pozwala na bezpieczny transfer plików po SCP/SFTP, więc po prostu kopiujesz pliki torrent za pomocą jakiegoś winSCP czy filezilli. Najbezpieczniejsze i stosunkowo mało skomplikowane. Web interface klienta torrent na świat bym nie wystawił, chyba że tunelowane SSH.

Dodatkowo, są windowsowe klienty torrent, które mają konsolę - bodajże windowsowy Deluge np.

Przez SSH logujesz się do cmd i/lub powershell'a jak do linuxa i z konsoli zrobisz wszystko. Przy minimalnej znajomości podstawowych cmd-letów powershella można z konsoli zrobić naprawdę dużo.

A nie prościej zainstalować darmowego TeamViewer? Do takich czynności jak podal kolega wystarczy. Sam tak używam zdalnie komputera. Plusem jest super obsługa przez tablet i telefon z Androidem.

 

Wysłane z mojego Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Panowie mam zamiar złożyć totalnie budżetową maszynkę do HTPC. 70% czasu na filmy i seriale w 720p / 1080p , 20% www i 10% muzyka.

Skleiłem coś takiego:

 

Procesor Intel Celeron G1840 2.8GHz LGA1150 BOX (BX80646G1840)
Płyta główna MSI H81M-E33 Sc LGA1150, H81M-E33, Intel H81M, 2xDDR3, VGA+HDMI, GbLAN, mATX - (H81M-E33)
Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9 - (GY1600D364L9/4G)
LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA (bez softu) GH24NSB0RBBB
Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU)
Obudowa Zalman ZM-T1 PLUS
 
ewentualnie jako zamienniki do mobo i obudowy mam na oku:
 
Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M
Obudowa Zalman T3 - USB 3.0 - czarna (ZM-T3)

 

Za ten zestaw od góry w Morele wyszło mi 747,78zł co pasuje idealnie bo chcę się zamknąć w 750zł.

 

Najważniejszym dla mnie znakiem zapytania będzie to czy układ graficzny z tego G1840 podoła moim wymaganiom, czy jednak może się dusić przy 1080p?

Dodam, że dysk twardy posiadam, jest to Seagate ST2000DM001, tak że na multimedia starczy w zupełności.

 

Proszę przede wszystkim o odpowiedź co do tego Intel HD Graphics, czy da radę. Mile widzane będą też wszelkie sugestie i ewentualne porady. Mam nadzieję, że cały zestaw będzie współgrał.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę przede wszystkim o odpowiedź co do tego Intel HD Graphics, czy da radę. Mile widzane będą też wszelkie sugestie i ewentualne porady. Mam nadzieję, że cały zestaw będzie współgrał.

Tak, podoła w 100% z dużym zapasem. Sam mam starszego celerona G550, dekodowanie 1080p w software z jednoczesnym rekodowaniem AAC->AC3 5.1 zajmuje mu około 50%.

U Ciebie prawdopodobnie nie będzie w ogóle potrzeby wyłączania akceleracji sprzętowej, ja czasem muszę, bo G550 ma jakiegoś buga i nie wszystkie profile H264 dekoduje poprawnie - sieje artefaktami.

 

Jeżeli komp będzie tylko do HTPC, możesz śmiało brać 2GB ram, będzie krócej wstawał z hibernacji - jeżeli planujesz jej używać. Win 8.1 z hibernacji wstaje tak szybko, że nie ma potrzeby wstawiania do HTPC dysku SSD - u mnie przy 4GB system z pilota uruchamia się w jakieś 12s. 4GB RAM trzymam, bo czasem gramy z moją lepszą połową w jakieś proste gry typu heroes 5, poza tym HTPC hostuje u mnie okazyjnie kilkanaście innych usług.

 

Wziąłbym słabszy zasilacz, acz poszukał z większą sprawnością. Ten zestaw będzie pobierał kilkadziesiąt W, a zasilacze deklarowaną sprawność uzyskują w pewnym zakresie obciążenia. Jeżeli zasilacz będzie obciążony w < 25%, to może być tak, że będzie miał sprawność na poziomie np. 78%, a nie deklarowanych 90%. Szczegóły powinny być w specyfikacji zasilacza.

 

Szukałbym jakiegoś SFX + adapter ATX - najłatwiej znaleźć SFX o niewielkiej mocy z wysoką sprawnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź. Obawiałem się tylko o to GPU z G1840. Teraz jestem spokojny. Też myślałem nad słabszym zasilaczem. Jeszcze poszukam. Wie ktoś jak w ogóle teraz wygląda obsługa klienta [wysyłka, jej zawartość] w Morele? Bo chyba mieli jakieś problemy jakiś czas temu. W sumie pierwszy raz będę kupował PC z netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Panowie mam zamiar złożyć totalnie budżetową maszynkę do HTPC. 70% czasu na filmy i seriale w 720p / 1080p , 20% www i 10% muzyka.

Skleiłem coś takiego:

[...]

 

GPU z G1840 spokojnie da radę z 1080p.

Co do zasilacza wystarczy coś dużo słabszego, ja mam podobny zestaw (G3420, SSD, bez optycznego) i zasilam to laptopowym 90W.

 

Wie ktoś jak w ogóle teraz wygląda obsługa klienta [wysyłka, jej zawartość] w Morele?

 

Zakupy robiłem tam 2 razy w życiu i nigdy więcej - wysyłka towaru w innym kolorze niż zamówiłem albo w ogóle inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...