Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Ups..

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-q1900tm-itx-thin-mini-itx-intel-soc-intel-celeron-j1900-q1900tm-itx-648062/ - słuchajcie, co znaczy w opisie tej płyty że pamięci są 'DDR3 LONG DIMMs'?

Czy to że wchodzą zwykłe PC-towwe a nie laptopowe że tak to nazwę?

Byłoby fajnie bo wszystko już mam. Dokupić  tylko budkę, wifi i zasilacz ledowy.

 

ps. świetna ta Petit PT13 :smile2:

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt na razie w powijakach, hmm myślałem że będzie bardziej budżetowy. Zamiast sklecić z tego co mam to muszę kupić wszystko nowe :rolleyes:

Pikne te obudowy  ITX: Petit PT13, http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=MS-Tech+CI-70+itx&search_scope=category-11665&bmatch=seng-v6-p-3-e-1021,

https://www.youtube.com/watch?v=7olFn6ZgLUI tu już ceny bolą, a o Origen to nie wspomnę :smile2:

 

Słuchajcie a są jakieś fajne budki do płyt uATX? Moja ma 25 x 20 cm. Aby wlazł zasilacz Pico PSU, WiFi, SSD, bez napędu! Procek C2D E5300 a więc może być problem z pasywnym chłodzeniem!

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz dużej wydajności, może zastanów się nad http://allegro.pl/foxconn-r10-d2-itx-atom-d510-sklep-fv-barebone-i4694931324.html lub http://allegro.pl/mini-komputer-d945gclf2-intel-atom-2x-i4725060715.html

Po co wydawać więcej, jeśli można wydać mniej?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuje poskładać sobie coś takiego:

Intel Celeron G1820

Asrock H81TM-ITX lub H81TM-ITX R2.0 (czym się właściwie różnią?)

2 lub 4GB RAM

zasilacz DC-IN

dysk już posiadam

obudowę na razie pomijam

 

Zastanawiam się nad płytą, może jakiś inny model by się znalazł? Musi mieć DC-IN. Ta wymieniona wyżej jest na laptopowe pamięci. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Nie mam pojęcia jaki zasilacz laptopowy zakupić. Może jakaś Delta?

Ogólnie ma być budżetowo, ale możliwie wydajnie. Uruchomiony na tym będzie jakiś Linux z XBMC oraz rtorrent. Wcześniej chciałem wziąć Semprona 3850 i płytę Asrocka na AM1, ale zauważyłem, że dokładając dosłownie 25 zł można mieć prawdziwego Haswella o dużo większej wydajności. Jedyny minus to większe zużycie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuje poskładać sobie coś takiego:

Intel Celeron G1820

Asrock H81TM-ITX lub H81TM-ITX R2.0 (czym się właściwie różnią?)

2 lub 4GB RAM

zasilacz DC-IN

dysk już posiadam

obudowę na razie pomijam

 

Zastanawiam się nad płytą, może jakiś inny model by się znalazł? Musi mieć DC-IN. Ta wymieniona wyżej jest na laptopowe pamięci. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Nie mam pojęcia jaki zasilacz laptopowy zakupić. Może jakaś Delta?

Ogólnie ma być budżetowo, ale możliwie wydajnie. Uruchomiony na tym będzie jakiś Linux z XBMC oraz rtorrent. Wcześniej chciałem wziąć Semprona 3850 i płytę Asrocka na AM1, ale zauważyłem, że dokładając dosłownie 25 zł można mieć prawdziwego Haswella o dużo większej wydajności. Jedyny minus to większe zużycie prądu.

 

R2.0 przy złączu zasilania ma dodatkowe złącze 2pin na zasilacz wewnętrzny, też 19V.

Co do zasilacza, to najlepiej kupić oryginalną używkę z laptopa HP na alledrogo (produkowane przez Delta Electronics).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mając w płycie wejścia DC mogę podpiąć pico psu? 

Możesz, po to właśnie jest PicoPSU

 

Mówiąc mały wiadomo że nie interesuje mnie zasilacz w pełnym standardzie im mniejszy tym lepiej.

Dla kogoś mały = małej mocy, po to by było tanio.

 

TFX powinien być ok.

TFX nie koniecznie jest mały ze względu na długość.

 

Nie unoś się ani nie obrażaj jak przedszkolak, bo to ty zadałeś nieprecyzyjnie pytanie. Zastanów się czego tak naprawdę oczekujesz i będziemy się starać pomóc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Potrzebuje dla rodziców jakieś małe PC do internetu/multimediów. Polecono mi NUC, ale widze ze w cenie moge troche lepsza wydajność sam złożyć. Pomysł jest na AMD A8-7600 lub i3-4130. Jeszcze w sumie nie zdecydowałem który będzie lepszy (możecie zasugerować któryś). jednak to w sumie wydaje mi się bez różnicy - problemem jest dla mnie płyta główna. nie potrafię znaleźć nic sensownego, żeby też miało DC-in, tak żebym nie musiał kombinować z picoPSU. 

Całość planuję włożyć w obudowę Chiefteca IX-01B, dołożyć do tego SSD i wspomóć zewnętrznym zasilaczem 120W. tylko właśnie potrzebny ten wewnętrzny - czy picoPSU jest jedyną opcją, czy kojarzycie jakies sensowne plyty z DC-in? ja znalazłem tylko takiego gigabyte'a: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-q87tn-q87-2xddr3-matx-1150-usb3-0-637117/?gclid=CjwKEAiAj-KiBRC48YzhnLSg0D0SJAClOhK3Ex-mSB92GTAeyIbxHY5KgE_1PY8YHCpNuc7Ddj0pHBoCcQ3w_wcB ale nie moge go nigdzie na stanei znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ja do drugiego TV kupiłem taki oto sprzęt http://www.ebay.ie/itm/281448914579?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648

2014042111401812%20%281%29.JPG

 

Jakby ktoś był ciekawy o szczegóły to pytać. Ogólnie funkcjonalność jak to android na wydajnym CPU + całkiem udany pilot + pod usb (2szt) działa myszka oraz klawiatura lub kamera + microUSB + czytnik microSD + wifi + BT 4.0 + LAN + wyjście optyczne audio

Filmy/muzyka strumieniowane z HTPC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś na standardowych rozmiarów ram się znajdzie? :) ten thin itx to rozumiem intelowski wynalazek i pod fm2+ nie ma co tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to nie pod FM2 a pod AM1, i jest tego jeszcze więcej (w końcu to przeznaczenie tej platformy)

z tym że te procki od AMD mogą być mniej wydajne od J1900 :>

 

a laptopowy ram jest tańszy ;)

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale AM1 to już inne procki :) mi chodzi o coś co wydajność będzie miało trochę wyższą -> stąd te i3 albo A8-7600.

 

i opcje z tego co widzę mam dwie:
-płyta ITX + dowolny proc + coś stąd: http://www.pico-box.com/products.html -> z2-200W albo z3-200W. i do tego zewnętrzna kostka. zalety to większy wybór płyt, normalny ram + bezgłośny zasilacz (no może w zewnetrznej kostce będę mieć wiatrak).

-opcja dwa: płyta thin ITX, procek intela (i3-4130 da rade, czy lepiej wersje T (niższe TDP)?) + zewnetrzny zasilacz. config mniej wydajny, ale chyba też mniej problematyczny będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych płyt jest jeszcze np http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81tm-itx-631218/

Ram sodimm nie jest taki zły, jak wspomniano. W okolicach 80zł można kupić 2x2GB, kości 1GB po 10 zł. 2x1GB to jednak trochę mało, jak na kompa do ogólnego użytku. Jakby to miało być pudełko do tv, wtedy 2GB wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramu będzie 4GB. sodimmy to tak naprawde zaden problem, bo i tak i tak bedzie nowe to kupowane :) ogolnie boje sie tylko tych kwestii z zasilaniem - z jednej strony nie mam doświadczenia z tymi zasilaczami pico (a nie ukrywam, ze najchetniej bym A8-7600 nabył), a z drugiej tez nie wiem, czy te plyty z thin-itx uciagna bez problemu takie i3 w wersji standard - bez T. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przejrzeniu wielu stron tego tematu nie wiem juz jaka konfiguracja jest na ta chwile najlepsza.

Chciałbym złożyć HTCP, ktory bedzie służył jako NAS+torent+XBMC na linux.

Raczej nikt nie bedzie na nim gral.

Zależy mi na jak najpłynniejszym działaniu powyższych rzeczy. 

Oraz obsługi rozdzielczości 4k

Na niskim poborze pradu oraz na tym zeby nie byl zbyt glosny, poniewaz bedzie włączony 24/7.

Karta wi-fi nieistotna wszystko bedzie podlaczone po kablu.

Jak narazie posiadam dysk 1 tb sata podlaczony do rpi ktory bede chcial wykorzystać. Lecz w przyszlosci napewno dokupie wiecej dyskow i chcialbym zeby wszystko bylo zamkniete w miare zgrabnej obudowie.

Widzialem jedna dosc ladna obudowe do HTCP ktora miescila 4 dyski 3,5" lecz nie moge jej teraz znaleźć.

A nie chcial bym tez zeby w salonie stala obudowa od standardowego PC.

 

Prosil bym bardzo o propozycje konfiguracji ktora pasowala by do moich potrzeb.

 

Pozdrawiam.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do złożenia zestawu do filmów hd, youtube i zdjęć podłączonego do telewizora, najlepiej pasywny. Jestem mocno ograniczony wymiarami, wysokość max 13 cm, szerokość max 27 cm.

Po przejrzeniu tego tematu jestem wstępnie zdecydowana na Asrocka Q1900, nie wiem tylko czy podoła powyższym zadaniom.

 

Wstępnie wybrałem poniższe elementy, nadadzą się czy szukać czegoś innego ? Nie mogę się zdecydować na mobo, IX-05 niezbyt opłacalny, IX-03 bez USB na froncie, PT13 niska (trzeba do niej brać Q1900TM-ITX). Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

 

Obudowa: Chieftec IX-03B / IX-05B / Silverstone PT13
Mobo: Q1900DC-ITX / Q1900TM-ITX
Ram: 1 x Crucial 4GB DDR3 1600MHz
SSD: Crucial MX100 256GB / Plextor M6S 256GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...