Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przejrzeniu wielu stron tego tematu nie wiem juz jaka konfiguracja jest na ta chwile najlepsza.

Chciałbym złożyć HTCP, ktory bedzie służył jako NAS+torent+XBMC na linux.

Raczej nikt nie bedzie na nim gral.

Zależy mi na jak najpłynniejszym działaniu powyższych rzeczy. 

Oraz obsługi rozdzielczości 4k

...

Nie ma jednej najlepszej. Jest wiele dobrych za to. Ja np jestem bardzo zadowolony ze swojej i możesz się przynajmniej częściowo wzorować. O ile format mATX cię interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przejrzeniu wielu stron tego tematu nie wiem juz jaka konfiguracja jest na ta chwile najlepsza.

Chciałbym złożyć HTCP, ktory bedzie służył jako NAS+torent+XBMC na linux.

Raczej nikt nie bedzie na nim gral.

Zależy mi na jak najpłynniejszym działaniu powyższych rzeczy. 

Oraz obsługi rozdzielczości 4k

Na niskim poborze pradu oraz na tym zeby nie byl zbyt glosny, poniewaz bedzie włączony 24/7.

Karta wi-fi nieistotna wszystko bedzie podlaczone po kablu.

Jak narazie posiadam dysk 1 tb sata podlaczony do rpi ktory bede chcial wykorzystać. Lecz w przyszlosci napewno dokupie wiecej dyskow i chcialbym zeby wszystko bylo zamkniete w miare zgrabnej obudowie.

Widzialem jedna dosc ladna obudowe do HTCP ktora miescila 4 dyski 3,5" lecz nie moge jej teraz znaleźć.

A nie chcial bym tez zeby w salonie stala obudowa od standardowego PC.

 

Prosil bym bardzo o propozycje konfiguracji ktora pasowala by do moich potrzeb.

 

Pozdrawiam.

4xHDD 3.5" praktycznie implikuje obudowę wielkości standardowego apli kina domowego. Na 100% silverstone ma kilka takich, na stronie masz wyszukiwarkę po ilości bay każdego rodzaju:

http://www.silverstonetek.com/product_case.php?go=Y&area=en

Ceny całkiem całkiem, jakkolwiek z dostępnością w PL tak sobie.

Duże, ale wygodne - nie ogranicza Cię rozmiar mobo, zasilacza, temperatury przyjemne.

 

4K - Masz TV 4K? Jeżeli nie, to nie kupuj, materiału video 4K jest jak na lekarstwo i jeszcze jakiś czas tak będzie, natomiast z XBMC problem jest taki, że nie ma opcji dostosowywania rozdzielczości wyjściowej do rozdzielczości filmu (ma tylko dostosowywanie refresh rate), więc albo ustawiasz TV na 4K, albo na 1080p. W tym pierwszym przypadku to XBMC robi upscaling każdego materiału do 4K i ludzie płaczą, że bardzo często efekty są dużo gorsze, niż uzyskiwane na scalerze TV.

 

IMHO na ten moment gra nie warta świeczki, ale to zależy od Ciebie

Do poczytania:

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=139034

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=189377

 

na pewno sam linux od roku wspiera 4K VDPAU na nVidia. Intel zdaje się też, ale szczegółów raczej nikt Ci tu nie przybliży, bo nikt na razie nie napala się na 4K. Na forum kodi/xbmc pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej jest oczywiście zredukować liczbę HDD (np. sprzedać dwa mniejsze a kupić jeden większy).

 

Ja swojego byka złożyłem. Wreszcie :D

 

mkRMnNB.jpg

 

2xkHyNx.jpg

 

HqbSN53.jpg

 

0tLuapc.jpg

 

LsGMHjf.jpg

 

No i cóż muszę napisać, nie działa mi jeden slot ramu - nie wiem czemu, na innym procesorze wcześniej działał. Kość po przełożeniu do drugiego śmiga aż miło. Na razie nie będę zawracał sobie tym głowy.

 

Komputer jest w miare cichy, procka udało mi się podkręcić do 4.3GHz na 1.2V, grafikę do 1300MHz bez ruszania napięć.

 

Pobór energii od idle - 30 watt do stresu - 70 watt. Z podłączoną myszką, klawiaturą i kamerką. Gdy wyłączony, około 1 watta.

 

Brakuje jedynie lightpacka :D

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, przecież to nie problem przejrzeć dwie strony tematu, by odszukać posty dot. dyskusji w twojej sprawie i ci rzeczowo odpowiedzieć. Jak ktoś się wypowiada na forum, znaczy że nie ma nic lepszego do roboty, niech się wysili, ty nie musisz.

 

Powodzenia.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gożej jeśli ktoś przegląda forum dorywczo w pracy bądź na wykładzie, za pomocą telefonu i wertowanie kilku kilkunastu stron jest mało wygodne i robi się problemem. Nie musisz zwracać każdemu uwagi po prostu ignoruje to co Ci nie pasuje albo czas przyzwyczaić się że forum przeglądają też użytkownicy tapatalk. Wracając do tematu znalazłem jaka to obudowa.

Pozdrawiam bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ciebie Klaus to jest kawał chama. Życzę Ci aby inni w prawdziwym życiu byli tacy sami w stosunku do Ciebie.

 

Jeśli chodzi o mnie co to za buda to aio dic.

 

Procka jednak musiałem skręcić do 4.2GHz.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do złożenia zestawu do filmów hd, youtube i zdjęć podłączonego do telewizora, najlepiej pasywny. Jestem mocno ograniczony wymiarami, wysokość max 13 cm, szerokość max 27 cm.

Po przejrzeniu tego tematu jestem wstępnie zdecydowana na Asrocka Q1900, nie wiem tylko czy podoła powyższym zadaniom.

 

Wstępnie wybrałem poniższe elementy, nadadzą się czy szukać czegoś innego ? Nie mogę się zdecydować na mobo, IX-05 niezbyt opłacalny, IX-03 bez USB na froncie, PT13 niska (trzeba do niej brać Q1900TM-ITX). Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

 

Obudowa: Chieftec IX-03B / IX-05B / Silverstone PT13

Mobo: Q1900DC-ITX / Q1900TM-ITX

Ram: 1 x Crucial 4GB DDR3 1600MHz

SSD: Crucial MX100 256GB / Plextor M6S 256GB

 

Zadaniom typu "do filmów hd, youtube i zdjęć" Cel J1900 + 4GB + SSD podoła bez najmniejszego zająknięcia.

Takim zadaniom to praktycznie podoła wszystko co obecnie jest sprzedawane.

 

Co do budy to wszystkie będą dobre, musisz wybrać pod kątem estetyki i ilości miejsca tam gdzie ma stać.

Ja wybrałem PT13 bo jest najmniejsza.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz giman.

PT13 ogladalem i to bym moj pierwszy wybor, jednak ostatecznie chyba wybiore Chiefteca IX-03B. Jest tansza i wyzsza - nie bede musial kupowac mobo thin mini-itx a obudowa u mnie bedzie tak stala ze bedzie malo widoczna. Niestety IX-03B nie ma portow usb z na froncie, ale i tak glownie wideo bedzie streamowane z sieci albo beda to pliki z NASa.

 

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony - jaki wybrac zasilacz do Q1900DC ? Znalazlem Fortron FSP-NB V3 90W oraz Liteon PR-1650-02 60W, Wydaje mi sie ze Fortron bylby lepszy jednak nie orientuje sie w zasilaczach tego typu.

Instrukcja podaje

"Please use a 9~19V power adapter for the DC jack. This jack accepts dual barrel plugs with an inner diameter of 2.5 mm and an outer diameter of 5.5 mm, where the inner contact is +19V (±10%) DC and the shell is GND."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@E57, Do takiego zestawu jak podałeś to zapewne wystarczy 60W. Ktoś tu kilka/naście stron wcześniej pisał, że odpalał zestaw z Pentiumem G3xxx na 65W a to przecież desktopowy procek.

Ale jak masz wydać podobną kwotę to może być i 90W, komp i tak weźmie tyle ile potrzebuje.

 

Co do jakości zasilaczy też się słabo znam i też się długo zastanawiałem jak kupowałem mojego kompa (jakieś 2 czy 3 miesiące temu). Ostatecznie wybrałem FSP Fortron FSP-NB V3 (NBV3) 90W, czyli jeden z wymienionych przez Ciebie. Wybrałem go bo firma bardzo pozytywnie się kojarzy w świecie zasilaczy i był raptem 15 zł droższy od najtańszych Whitenergy. Póki co działa, tyle mogę rzecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak tak sobie z energooszczędnością czy wydajnocią z wata kręconego Pentiuma... Dokładnie 71W to ja mam na i5 4440 (3.1GHz) z niewielkim ujemnym offsetem (przy zasilaczu 300W/brąz).

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ASRock jest z tych oszczędniejszych i to tych najbardziej oszczędnych ;)

Dlatego takiego jednego ASRocka H81 ITX mam u siebie (z PicoPSU), parę wat mniej niż inne ITXy...

 

Z tą i5-tką mam bardzo zbliżone wyniki do Twoich, jednak napięcie robi swoje. Ty masz 1.2V, u mnie mniej niż wolt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kosztował 1 400zł. Mega drogo.

 

Volty voltami, ale mimo wszystko to dwa rdzenie. Nie wiem też jak masz napięcie 1v, jak u mnie na 4670k bez ruszania napięć z AVX mam 1.232V

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cene podnosi napewno pilot harmony, bez niego cena tez jest kolo 1400 i tu tez pytanie czy ktos na forum takowy posiada i moglby sie na jego temat wypowiedziec ? Najbardziej chodzi o funkcjonowanie z XBMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyniosło 1400 z crucialem mx 100 256 GB. Ogólnie to mi to wygląda na kobyłę a nie HTPC.

 

Poza zmianą budy i zasilacza wziąłbym mniejsze chłodzenie albo innej firmy (jakąś fere)

 

No i niż pilota wolałbym logitech k210.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i chlodzenie tylko i wylacznie takie bo zalezy mi na tym zeby to bylo ciche. 

Jesli mozna je zmienic na tansze a takze ciche to chetnie.
Obudowa taka bo chce wszystkie dyski pozamykac w srodku, a w przyszlosci nie miec problemow w przypadku chęci rozbudowy, a miejsce w salonie sie znajdzie. Jak juz ktos mowil obudowa kwestia gustów.
A jednak nie chce byc ograniczony w przyszlosci przez miejsce, jesli bede chcial dokupic jakas karte graficzna.

A co do pilota to jednak chce sie pozbyc kilku innych pilotow i zastapic go tym jednym, a przy okazji wygodnie korzystać z XBMC.  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volty voltami, ale mimo wszystko to dwa rdzenie. Nie wiem też jak masz napięcie 1v, jak u mnie na 4670k bez ruszania napięć z AVX mam 1.232V

Jak to jak - normalnie :) Nie kupuję płyt głównych, które nie umożliwiają zmniejszania napięć.

 

Ogólnie to ITXów mam parę sztuk, do różnych zastosowań. Najmocniejszy, taki do okazjonalnego grania, ma procek i5-4440, który docelowo

już chyba zostawię tak jak na screenie poniżej - max 3.0GHz, 0.925V na sztywno, cache i cała reszta offset -0.1V

 

XtoBme9.jpg

 

(różnica w stosunku do domyślnego ustawienia, czyli żadnych offsetów, zegar 3.1-3.3GHz to ponad 10W). Niby nie tak dużo, ale w sprzęcie tego typu to 10% całkowitego poboru. Niewielki cooler ma dużo łatwiej - albo niższe temperatury, albo jeszcze ciszej, albo jedno i drugie ;). A na ciszy zależy mi bardzo, nawet kosztem wydajności...

 

W zestawie memki 1.3V (1600/cl9), 2x ssd, 1x odd, na razie kręcona integra HD4600, całość chodzi na Pico i zasilaczu 12V/60W ;) Jak się pojawią grafy 950/960 to włożę jedną z nich + BeQuiet SFX 300W (bo słabszych mocowo nie ma :/), i będzie komplet - więcej do szczęścia mi nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

rzymo ta krecona grafa to z procka ???

Ja planuję kupić ten sam proc do filmów 3d i może czasem grania, mobo myślę nad

 

http://www.amazon.co.uk/Z97I-PLUS-Motherboard-Express-DVI-D-Socket/dp/B00K80MS0C/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1417122874&sr=1-3&keywords=asus+h97+plus

lub

http://www.amazon.co.uk/Gigabyte-H97N-WIFI-LGA1150-Mini-ITX-Motherboard/dp/B00KC7ZY2U/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1417122921&sr=1-1&keywords=gigabyte+h97

Na MB mam ok 120 na pamieci 70 i tego proca http://www.amazon.co.uk/Intel-3-10GHz-Extended-Technology-Execute/dp/B00EUUIWZ6/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1417126747&sr=1-1&keywords=i5+4400

Muszę tylko zdecydowac jakie pamieci i ktora plyta. Zasilacz mam 600 W bo grafe dokupię po nowym roku.

z OC w przyszlosci jak zajdzie potrzeba.

 

Amazon bo Black Friday :D no ale jak znajdę taniej to kupię gdzie indziej :D

Generalnie jestem otwarty na propozycje ;)

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, HD4600 to jest integra.

 

Jak już wybierasz z tych płyt to bierz Z + jakieś lepsze kości pamięci (w B i H max taktowanie to tylko 1600).

Zawsze to otwarta droga do procka 'k'. Szybkie pamięci to też zawsze jakiś wzrost wydajności, czasem minimalny, ale jest :)

Edytowane przez rzymo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzymo za twoją poradą 

http://www.amazon.co.uk/Z97I-PLUS-Motherboard-Express-DVI-D-Socket/dp/B00K80MS0C/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1417215521&sr=1-1&keywords=asus+z97+plus

Moge dolozyc 20 funtow do czegos lepszego ... moze z lepsza muzą to co w nadal sa promocje na amazon do niedzili :D

http://www.amazon.co.uk/Intel-3-10GHz-Extended-Technology-Execute/dp/B00EUUIWZ6/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1417126747&sr=1-1&keywords=i5+4400

Planuje d3 filmy kiedys moze k4 .... ale to odległe

http://www.amazon.co.uk/Skill-PC3-19200-2400MHz-Gaming-Memory/dp/B007V9RXFI/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1417217251&sr=8-2&keywords=trident+x

Dobra cena i przyszlościowe, ale zastanawiam sie czy do gier nie lepiej 16 giga ....windows co raz więcej konsumuje :D

Generalnie nie chcę przekroczyc 500 funtow .

Jakie kolwiek podpowiedzi mile widziane :D dyski mam ssd i zwykły buda potem mam miejsce zasilacz mam cmx 600 chyba bronze w szafie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym brał dla siebie, to właśnie tego Asusa. Przy okazji masz 8x USB z tyłu - wiem że dla niektórych osób to spora zaleta.

 

16GB - raczej nie ma sensu, zwłaszcza jeśli miałoby to być tylko do gier. W razie czego ze sprzedażą kości po 4GB nie będzie problemu.

 

Procesor - nie zwróciłeś uwagi, że 4460 jest nieco tańszy? Zawsze to 100MHz do przodu ;)

Albo 6 funtów droższy 4570 - tu już masz +300MHz.

 

Albo nie doczytałem, albo nie napisałeś - jaka obudowa docelowo? Pytanie z czystej ciekawości.

Ja się wciskam w taką (na fotkę załapała się płyta B85I Gaming):

HsBDeoll.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...