Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widziałem to najmocniejszy am1 po OC jest jak g1820. Chyba, że coś pomyliem. Czy ja wiem? Płyty są dosyć tanie. Ja bym powiedział, że podobnie ale za to energooszczędnie.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno zakupiłem zestaw na am1 (athlon 5350, asus AM1I-A, 4gb Crucial Ballistix). Jak chcecie jakieś testy / pytania walcie śmiało.

Na codzień chodzi na 2600MHz (20x130) z pamięćmi na 1039MHz. Grafiki niestety nie da sie podkręcić.

Z gier gram jedynie w Civilization V i czasem w CS. Z ciekawostek ostatnio odpaliłem Mortal Kombat X i w 1280x800 wszystko na low prawie dało się pograć (15-30fps).

Na YT filmy w 2k działają bez problemu, 4k szarpie.

Biorąc pod uwagę cenę (75funtów) dla mnie bomba.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na szybko przerzuciłem graty do nowej obudowy Cubitek Mini Center. Chciałem dołożyć do komputera grafikę, coś pokroju HD7770 lub szybszą. Niestety w Silverstone Milo mogłem użyć wyłącznie niskoprofilowej. Chwilę wcześniej udało mi się wyrwać na allegro ciekawy zasilacz. Idealnie wpasował się na tylną ściankę, w planach skrócenie wszystkich przewodów i oploty, zaślepienie otworu na zwykłe PSU i dodanie wentylatora. Niestety zmieśći się wyłącznie 80mm.

 

post-105511-0-66014600-1437215080_thumb.jpgpost-105511-0-72168700-1437218009_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio bawię w energooszczędny sprzęt, przynajmniej w porównaniu do tego co miałem do tej pory.

i3 4360 + 750ti i jeden dysk ssd.

Cooler retro scythe samurai, na gpu będzie zalman vf900.

Całość w cubiteku mini center, 10.0l buda, taka sama jak 2 posty wyżej.

 

ssamurai3jps3y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była odpowiedź na twojego posta :)

Dla mnie energooszczędne w sensie, przeglądanie internetu na kombajnie ciągnącym pod 200W w idle z chłodzeniami wodnymi, ciężkim oc itd. Po przesiadce z takiego sprzętu to jednak przepaść.

 

Mam jednak problem z chłodzeniem w tym cubiteku. Wentylacja przez zasilacz nie działa za dobrze, w zasilaczu w którym jest wolnoobrotowy noiseblocker który ledwo wieje.

Myślę nad picopsu.

Znacie jakieś źródło zasilaczy pod pico takie 160w, takie żeby nie trzeba tego przerabiać, dokupywać i lutować wtyczek itp. Bo z tego co widzę na alledrogo to tylko taka opcja wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewa się coś, czy po prostu wysokie temperatury?

Standardowa odpowiedź administratora #1 - "dziwne, u mnie działa" ;) Nie jest chłodno, ale i dosyć daleko do groźnie wysokich temperatur. Może dlatego, że płyta leży "na plecach", a zasilacz bezpośrednio na radiatorze (obecnie i5 haswell i podgrzewający atmosferę półpasywny StriX 950).

 

Zasilacz/kostka koło 150W i bez przerabiania wtyczek? A masz gniazdo 5.5/2.5mm czy 4pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. problem jest w nagrzewaniu się środka obudowy.

Na temat chłodzenia gpu się jeszcze nie wypowiem, bo nie doszedł prawdziwy cooler, a aluminiowy klocek + wentyl 120mm działa fatalnie, temperatura 80 stopni na stock osiągana bez najmniejszego problemu.

 

U mnie to wygląda tak, że pod zasilaczem jest około 2cm przerwy, i pod spodem znajduje się radiator na cpu scythe samurai zz. Nie mogę dać wentyla na radiator, bo się nie zmieści, z pół centymetra za nisko jest do zasilacza.

Próbowałem patent, ze zdjęciem obudowy z zasilacza, i wtedy wchodzi, 120stka dotykająca na całej powierzchni samuraja. Wtedy zasilacz jest otwarty po bokach, i w ogóle powietrze nie wylatuje z niego tyłem poza obudowę.

Następny krok, to założyłem obudowę na zasilacz ponownie, wentyl umieściłem w środku, i zrobiłem taki tunel powietrzny. Taka forma z kartonu, którą nakłada się na radiator cpu, i uszczelnia ona połączenie psu - cpu. Wentyl w zasilaczu może ciągnąć powietrze tylko przez radiator na cpu. To dość wyraźnie poprawiło wyniki. Z tym że zasilacz potrafi zrobić się dość ciepły, wentylator jeżeli ma być cichy, musi chodzić na max 7v, a to nie robi dużego przewiewu.

 

Może rolę tutaj odgrywa fakt, że scythe samurai, to dość mały cooler, gęsty radiator. Jakby na jego miejscu był któryś z dużych coolerów, typu axp200, cryorig c1, czy noctua l12, to by działało lepiej. Ale zależało mi żeby nie kupować chłodzenia wartego tyle co pół komputera :)

 

Dodam że temperatury na chłodzeniu box (miedziany rdzeń), jak płyta leżała poza obudową były i tak lepsze.. wentyl tam chodził na 1000rpm, lekki terkot. Ale to wina słabego łożyska, obroty były niskie, a sam radiator to ułamek masy tego co mam teraz.

 

Co do picopsu nic nie mam, tylko się rozglądałem. I chciałbym kupić takie co pasuje bez przeróbek (oczywiście nie nowy oryginalny zasilacz i oryginalne pico, bo to wtedy by wyszło pewnie z 400zł :)). Na alledrogo są te pico za 90zł, i do tego jakiś zasilacz z laptopa używany który pasuje bez przeróbek za parę dych. Ewentualnie te pico 200w, i wtedy dużo więcej zasilaczy pasuje bo jest 16-24v. Ale z tego co przeglądałem, żaden zasilacz nie miał złącza 5.5x2.5mm

Ogólnie z tego co czytałem to pico 160w nie jest specjalnie bezpieczną opcją. Mam płytę na której nie obniżę napięcia na cpu, a to model i3 4360. Chciałbym mieć jakiś zapas mocy a nie dusić ten zasilacz maksymalnie pod obciążeniem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie tak:

- zasilacz bezpośrednio siedzi na radiatorze cpu (i zapewne to "robi" robotę),

- obudowa zasilacza jest ciepła, nie gorąca, więc temperatura ok,

- Samurai faktycznie jest mniejszy na długość i szerokość, za to sporo grubszy,

- jakoś nie mam zaufania do tych podróbek Pico i podawanych mocy,

- w grach/testach takie i3 + 750Ti pociągnie >100W i to głównie z 12V, a to oznacza spadki napięć (gniazdo-wtyk w obudowie, PCB samego Pico), u mnie nie było to do końca stabilnie połączenie (procesor i karta dostawały niewiele ponad 11V); było ok dopiero po dopieszczeniu ustawień, czyli wszystkie możliwe napięcia w dół (procesor, chipset, ram, grafika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze opcja, kupić coś większego na cpu, co wejdzie z wentylatorem, np. axp200, obrócić wentylator.

I tak planuję wymienić zasilacz bo piszczy, na to jakieś BQ z wentylem 135mm. Powinno być dość przewiewu w takim zestawie.

Tylko koszt chłodzenia nieproporcjonalny do reszty (używki oczywiście, bo patrząc na cenę nowych i3, to 150zł na cooler wcale nie wydaję się być przesadą..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamieniłem swojego wysłużonego WD Green 1.5TB 3.5" na 2TB Momentus Spinpoint ST2000LM003 2.5".

Gdyby ktoś szukał cichego HDD do swojego HTPC to bardzo polecam.

 

Silentpcreview ocenili je tylko odrobinę gorzej od Green pod względem natężenia dźwięku.

 

W praktyce o ile ktoś nie trzyma htpc przy uchu, z normalnej odległości tak samo nie do usłyszenia. No i wydajność sekwencyjna nieporównywalnie lepsza. Wcześniej przy zapisie typowego video ok 65-75MB/s teraz 100-115MB/s. Do tego szybciej wychodzi ze stanu uśpienia co oznacza szybszy dostęp do naszych plików. 

Jest lepiej niż myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamieniłem swojego wysłużonego WD Green 1.5TB 3.5" na 2TB Momentus Spinpoint ST2000LM003 2.5".

Gdyby ktoś szukał cichego HDD do swojego HTPC to bardzo polecam.

 

Silentpcreview ocenili je tylko odrobinę gorzej od Green pod względem natężenia dźwięku.

 

W praktyce o ile ktoś nie trzyma htpc przy uchu, z normalnej odległości tak samo nie do usłyszenia. No i wydajność sekwencyjna nieporównywalnie lepsza. Wcześniej przy zapisie typowego video ok 65-75MB/s teraz 100-115MB/s. Do tego szybciej wychodzi ze stanu uśpienia co oznacza szybszy dostęp do naszych plików.

Jest lepiej niż myślałem.

Mój seagate z htpc (i to jedyny z nowych dysków, pozostale maja duuuzo przebiegu) zaraz będzie leciał na rma. Ale w sumie lepiej ze mi to zrobił na gwarancji (choć po niecalym roku) niż po...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana. Scythe samurai => cryorig c1. 

I piszczący seasonic s12ii -> cm v550s z 93% sprawności przy 100w poboru. 

Fan swap w zasilaczu miał być, ale o dziwo jest na tyle cichy że przynajmniej tymczasowo się wycofałem.

Na cryorigu siędzi noiseblocker 600RPM, wchodzi na styk pod zasilacz. Gdyby sam radiator nie był trochę spłaszczony, był by chyba problem to zmieścić. Ale musiałem zamienić ripjawsx na kingstony, bo nie wchodziły pod cooler pamięci ram. W praktyce nie ma różnicy w wydajności i tak są na 1600.

Temperatury spadły znacznie z 10-15 stopni, przy niższych obrotach.

Zostało mi gpu, tzn. zamontowanie lepszego radiatora, ale trafiłem na oszusta i się przeciąga cała sprawa.

 

knwesam1.jpg

 

knwesam3.jpg

 

Tu jeszcze wielkość budy jako tło do zdjęcia samuraia

 

grVWng8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój seagate z htpc (i to jedyny z nowych dysków, pozostale maja duuuzo przebiegu) zaraz będzie leciał na rma. Ale w sumie lepiej ze mi to zrobił na gwarancji (choć po niecalym roku) niż po...

Green'a też już miałem po wymianie gwarancyjnej :) Dwa miesiące przed końcem zaczął masowo wypluwać bad sectory. Dostałem całkowitą nówkę z nowszej serii i nie było już technicznych problemów. Za to problemy przestarzałej technologii mnie irytowały. Zapis był daleki od maksymalnych możliwości LAN.

 

W sumie obudowę też niedawno zmieniłem bo musiałem zwolnić miejsce w szafce RTV. Teraz HTPC funkcjonuje w Bitfenix Pandora która stoi obok całego sprzetu na podłodze. Pasuje kolorystycznie, nie przeszkadza i jest dość funkcjonalna. Choć mogłoby być więcej zatok na dyski 2.5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sobie popisze ze soba troche :) szkoda ze nie ma platformy ala j1900, ale potrafiacej wyrzucic na zintegrowanej karcie 4k, tak jak patrez to najtansza opcja to chyba i3 4330, a to juz ponad 50W w idlu, choc wpisane TDP 54W dawalo mi nadzieje ze bedzie mniej... jest jeszcze wersja z T ale nie wiem czy sie pojawia w uzywkach, no i jest drozsza od wersji bez literki T

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...