Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Eee?

Przecież i3 haswell + np. ASRock H81M-ITX/B85M-ITX + Pico czy jakiś sensowniejszy zwykły ATX to okolice 20W w spoczynku...

 

W spoczynku nie ma różnicy między T a nie T. Jedynie pod max obciążeniem, a to i tak tylko dlatego, że T ma niższy zegar ;) (to samo można zrobić ze zwykłym procem).

Edytowane przez rzymo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to nie wiem, testy (nie pamiętam portalu, ale PL) pokazywały właśnie 50W co mnie mocno zmartwilo, 20 brzmi już dobrze :)

Edyta: ok, moja wina, wcisneli tam jakas kartę graf, ja będę chciał jechać na integrze.

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka obudowe polecacie. Wybor rozwazam pomiedzy:

Brutus q 30, fractal node 304 cooler master 130. 

Skladam salonowy malutki lecz wydajny komp. Grafa albo 960-ka albo 970 mini proc jakis i5.

 

No i moze podpowiedzcie czy plyte glowna to brac micro atx czy mini ITX czy jak tam ta nomenklatura to nazywa 

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem tej obudowy, ale bardzo planowałem jej zakup ze względu na 6x HDD 3,5". Ostatecznie zmieniłem trochę plany i odpuściłem. Upakowałem do mojego SPC Brutus Q30 3x HDD 3,5" i 1x SSD. Póki co wystarczy :)

 

Wysłane z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post to witam Wszystkich serdecznie :)

 

Mam w planie złożyć mój pierwszy HTPC . 

Do tej pory za HTPC służył mi box Minix X7 z Kodi 15.2 . 

Niestety mimo że swoje zadanie spełnia w strumieniowaniu telewizji i filmów to w porównaniu z dzaiłaniem na mojm pc stacjonarnym to jest przepaść .

Mój HTPC służyłby tylko do strumieniwania iptv i typowych wtyczek filmowych na Kodi oraz odtwarzacz (x264 ,H264  bez 2k cz 4k ) 

System będzie na Windows 8  lub Openelec.

Zależy mi tylko aby system działał   bardzo szybko i płynnie .

Budżet do wydania 1000-2000 pln .

W tej chwili  będę miał tylko dysk SDD z mojego komputera stacjonarnego który wykorzystam na na instalację sytemu . 

Proszę o propozycję podzespołów które spełnią moje oczekiwania  . 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez VRil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka obudowe polecacie. Wybor rozwazam pomiedzy:

Brutus q 30, fractal node 304 cooler master 130.

Skladam salonowy malutki lecz wydajny komp. Grafa albo 960-ka albo 970 mini proc jakis i5.

 

No i moze podpowiedzcie czy plyte glowna to brac micro atx czy mini ITX czy jak tam ta nomenklatura to nazywa

Silverstone sugo sg13, mały itx mieszczący zasilacz atx i karty do 255mm

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silverstone sugo sg13, mały itx mieszczący zasilacz atx i karty do 255mm

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Dzieki fajna buda ma dwie wady - slabo z dyskami 3,5 calowymi a na samych ssd raczej ciezko, no i bardzo niskie chlodzenie proca co akurat jest do przezycia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem pomiary. i5 3470 na Asrocku mATX ze zintegrowaną grafiką łykają 19,3W w idle. Z GTX750 okolice 30W. Offset vcore -0.1V.

 

Kupiłem dosyć okazyjnie i5 3475S, na zintegrowanej grafice pod pełnym obciążeniem 4 rdzeni pobór wynosi 53-54waty :biggrin: , idle okolice 20W.

 

Z GTX750 1124/5400@1.1V 28W idle, ~95-100W OCCT PSU.

 

Ustawiony offset -0.1V, co daje dla idle ~0,76V, a pod obciążeniem ~0.9V.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najsłabszy proc jest potrzebny do płynnego odtwarzania 4K na TV z Youtube'a , netflixa albo mkv (zakładam, że jak Youtube pójdzie to wszystko inne ma mniejsze wymagania) ?

 

Chodzi za mną złożenia HTPC z różnych cześci z odzysku tylko nie wiem co musiałoby być sercem tego zestawu.

 

Na pewno miałbym:

 

SSDka Intela 80GB+ 1-2 HDD

pamięci (2x4GB Trident X 2400 DDR3 albo 2x8GB w Crucialach 2666 DDR4)

ewentualnie mobo Z97 matx z obecnego kompa mógłbym wyjać

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę do rozwiązania. Muszę schować gdzieś za TV htpc, pewnie itx. Problem polega na tym że TV będzie przymocowany do ściany na jakims uchwycie. To chyba raczej wyklucza użycie vesy do zamontowania htpc za TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój MSI E350 wczoraj odszedł do krainy wiecznego krzemu, nagle się wyłączył i już nie wstaje...

Stąd pytanie, czy warto się pchać w sprzęt do 4K (obecnie nie mam TV), ale chodzi, mi na przyszłość bo jednak 250zł będę musiał wydać...

Teraz pytanie, czy jest jakieś mobo itx z coaxial i HDMI 1.4a (chyba minimalna opcja do uciągnięcia 4K w 30Hz), oczywiście jakieś APU które da temu rade, czy lepiej kupić nową MSI E350 i darować sobie temat na 2lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość nie ma sensu. Co chwilę pojawiają się nowe informacje względem standardu UHD typu Premium UHD itd. Póki nie masz odbiornika 4k to sobie daruj. Zresztą co będziesz na tym 4k oglądał, bo filmów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Asrock Q1900DC-ITX wypuszcza tylko FHD, za to jego nowszy brat N3150 daje radę, ale tylko w 30Hz

- Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (3840x2160) @ 30Hz or 2560x1600 @ 60Hz

- Supports DVI-D with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz

- Supports DisplayPort 1.1a with max. resolution up to 4K x 2K (3840x2160) @ 30Hz or 2560x1600 @ 60Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, mam 1900 i jestem nawet zadowolony. Wolałbym 60Hz i wiecej SATA niż w j1900, ale przemyśle, dzięki!

Edition: chociaż może poczekam do lutego, może pokaże się coś z Intela albo AMD, bo wydajność samego procka szczególnie nie podskoczyla. Ostatecznie kupie to 3150 lub 3700

Kolejny edit: a może coś na skylake złożyć?

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pisząc dalej do siebie, czy ktoś ma jakąś listę płyt z Alpine Ridge lub mcdp28x0? Staram się znaleźć taką listę, bo jedyne płyty jakie znalazłem z Alpine Ridge to jakieś strasznie drogie gamingowe serie...

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innaj beczki. Mam jakis starutenki zasilacz do htpc (fortron kupiony od haszyda 250 albo 300w). Zastanawialem sie czy nie zmianic na jakis pico psu, ale wszedzie pisza zeby nie zasilac tym dyskow 3.5 i napedow 5.25, a ja takowe mam. Wiec co? szukac jakiegos zasilacza atx o jak najwyzszej wydajnosci i najmniejszej mocy? allegro nie pokazuje nic sensownego. Ktos ma jakies przemyslenia? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to model fortrona ?

 

z tanich to np

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-af-dyn-v2-uni-1-3-0118&search_scope=&string=FSP350-60hln

 

nie ma sensu szukać nic droższego.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...