Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

DTS u mnie też jest, ale problem pojawia się w dźwięku o wyższej przepustowości. Na forum Intela jest to dokładnie opisane, a winą jest brak sterowników pod Windows. Ludzie pod Linuxem spokojnie wypuszczają dźwięk do amplitunera. Podobnie było z J1900, ale tam na szczęście Intel się ogarnął i wszystko działa bez problemu. W serii N natomiast uparcie twierdzi, że nie ma obsługi TrueHD i DTS HD MA. Dyskwalifikuje to te płyty jeżeli chodzi o HTCP całkowicie. Sam wróciłem do J1900 w HTCP z tego powodu. Nie mówię już o nerwach jakie miałem czytając bzdury jakie wciska Intel i nie liczę zmarnowanego czasu na instalację systemu, sterowników, przekładanie płyt głównych między obudowami itd. tylko po to, żeby dowiedzieć się, że nowy i szybszy model procesora poprzez skopane sterowniki nie ma obsługi High Bitrate Audio.

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki cpu do htpc? Celuje w 1151 matx. Obecnie mam c2d 8500+ geforca 9500gt. Chciałbym go zmodernizowac i przejść na CPU z igpu który mi wszystko obskoczy bez dodatkowego gpu, gry nie mają tutaj żadnego znaczenia. Zastanawiam się nad g4500? Czy trzeba się ładować w i3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrazilem się precyzyjnie. Mam htpc zbudowany na matx z c2d 8500 ale przymierzam się do zmiany bo prawdopodobnie obecne bebechy staną się dawcą do innego kompa który ma pracować z windowsem XP.

 

Generalnie skłaniam się ku pentiumowi g4500 że względu na GPU HD530 do tego MB z 6 portami sata.

 

Myślę o czymś takim http://www.morele.net/inventory/info/Tuo6fD/

 

Zawsze taki zestaw można wyposażyć w i5 wsadzić jakiego GPU i będzie komp do grania dla dziecka.

 

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie zobaczyc i cos podpowiedziec lub poradzic? 

 

http://www.morele.net/inventory/info/VRBO9p/

 

Grafa narazie stara albo i bez - kupie cos jak znajde czas na gre 

Komp jako troche PC troche htps, zasilacz stary 520 w Corsair modulrany i cichy, do tego bezprzewodowa klawa i myszka. 

 

Zastanawiam sie czy jest sens pakowac tu core i 5 czy moze brac wyzej taktowany core i 3

 

 z gory dzieki za opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wykorzystasz 16 GB to zależy od zastosowania. Różnicy w wydajności na pewno nie dostrzeżesz pomiędzy szybszą a wolniejszą pamięcią. Jak chcesz obsługiwać pamięci szybsze niż 2133MHz, potrzebujesz mobo na Z170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki nie wiedzialem tego masz 100% racji wezme wolniejszy ram a wiekszy.

Myslalem ze na B150 da się go troche w samym biosie przyspieszyc.

 

Edytka:

Kom przyszedl już złozony 

 

 

Pierwsze wrazenie - jakie to male ale wrzucone w bude podlaczone na pajaka uruchomione bez problemu.

 

Cooler na procka bardzo cichy, w przedzie obudowy 5 letni 120 mm wiatrak fanderz z regulacja 

 

kilka zdjec z neglizu wieczorem mozę cos wrzuce jeszcze 

 

IMG201603_swsphaa.jpg

IMG201603_swsphaq.jpg

 

IMG201603_swsphah.jpg

 

Druga edytka.

Komp złożony do konca lacznie z systemem. 

konfig 

Gigabyte b150 phoenix wifi, 16 giga ramu, core i 3@3700, dyski ssad jeden Crucial mx 200 250giga drugi stary Vertex OCZ'ta plus zwykly twardziel Samsunga. 

 

Kilka fotek 

IMG201603_swsqswx.jpg

IMG201603_swsqssq.jpg

IMG201603_swsqsah.jpg

 

Uwagi Komp jest bardzo cichy z wyjatkiem dysku twardeho hdd. Do wywalenia na rzecz WD ReD'a 

Zasilacz bardzo cichy. Temperatury pod winda okolo 40 C wiatraki na cpu na 700 rpm, 120 mm na przodzie 600 RPM

W obciazeniu jest gorzej ale nie tragicznie. Trzeba by wymienic ten cooler na procku 

 

Grafika bedzie wkrotce narazie i tak nie mam czasu grac. Jak mi sie zechce wloze swojego starego Gforca narazie zbiera kurz.  

Aha jedna wada plyty glownej to karta wi-fi :) moze inaczej ja zainstalowalem tylko sterowniki bez softu Intela. W obecnej chwili karta gubi zasieg co chwile pewnie by trzeba w sofcie pogrzebac i przestawic na jakis standard np. N- tylko. Wlozylem swoja stara na usb i jest stale 150 mbps. Komp czesciowo pod peceta a kablem hdmi 5 metrowym pod kino.

Nawet w tel na jednym zdjeciu widac suba mojego. 

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie: czy jest możliwość złożenia HTPC, który będzie naprawdę cichy i będzie pobierał mało prądu przy niewielkim obciążeniu (filmy, internet etc.), a włączał uśpione zasoby gdy będę chciał w coś zagrać? Czy te dwie rzeczy się wykluczają - komp do gier = mocny procesor, zasilacz, karta graficzna = duży pobór prądu, czy da się to jakoś pogodzić?

Przymierzam się do kupna obudowy polecanej w zestawach z poprzedniego miesiąca (Bitfenix Phenom) i się zastanawiam, czy zrobić HTPC tylko do filmów i oddzielny sprzęt do gier, czy uda się to jakoś sensownie ze sobą pogodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie: czy jest możliwość złożenia HTPC, który będzie naprawdę cichy i będzie pobierał mało prądu przy niewielkim obciążeniu (filmy, internet etc.), a włączał uśpione zasoby gdy będę chciał w coś zagrać? Czy te dwie rzeczy się wykluczają - komp do gier = mocny procesor, zasilacz, karta graficzna = duży pobór prądu, czy da się to jakoś pogodzić?

Przymierzam się do kupna obudowy polecanej w zestawach z poprzedniego miesiąca (Bitfenix Phenom) i się zastanawiam, czy zrobić HTPC tylko do filmów i oddzielny sprzęt do gier, czy uda się to jakoś sensownie ze sobą pogodzić...

Zależy w co chcesz grać i w jakiej cenie.

Jeśli chodzi o ciszę to najwięcej hałasu robią zawsze karty graficzne i zasilacze, bo dysk można kupić ssd, a chłodzenia na procesor są czasami zrobione tak, że nie jest się pewnym czy one w ogóle są.

No więc na chwilę obecną najmocniejszą kartą z chłodzeniem pasywnym = nie wydającą żadnych dźwięków jest gtx 750. To za mało jak na dzisiejsze gry, chyba, że nie oczekujesz ultra i full hd jednocześnie.

Zasilaczy chłodzonych pasywnie jest mało - a przynajmniej mało widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"włączał uśpione zasoby" - jak rozumiem może wtedy lekko szumieć?

No to rozwiązanie jest banalne - półpasywny zasilacz, półpasywna k. graficzna, jakiś duży cooler z równie dużym wentylatorem (a może i dałoby radę puścić proca pasywnie - zależy co chciałbyś mieć za jednostkę w takim sprzęcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie: w sumie PC to w teorii nie jest ale Windows'a da się zainstalować jak ktoś bardzo chce :P Wymagania miałem proste ciche, bezproblemowe i aby fajnie wyglądało (moim zdaniem), wybór padł na Mac Mini zakupiony na Allegro w komplecie z bezprzewodową klawiaturą oraz Trackpad. Żaden demon prędkości bo i5 2,5GHz 2GB RAM oraz 500G HDD 5400RPM - więc raczej wolne:

 

xxUqQ3i.jpg

 

Kiedy była już jakaś podstawa trzeba było zabrać się za rozbudowę. Upolowałem dość tanio nowego SSD Kingstona 240GB oraz RAM też od Kingstona HyperX 2x4GB DDR3L 1600MHz CL9 który po czasie został wymieniony na identyczny zestaw tylko z układzie 2x8GB (podaję pełen model bo dobranie nieoryginalnego działającego poprawnie RAMu do Maca Mini to często niezłe wyzwanie a może się komuś ta informacja przyda).

 

eS0HxI9.jpg

 

Aby dostać się do HDD musiałem pożyczać śrubokręt bo śrubki to oni (oni - znaczy Apple) zawsze mieli jakieś dziwne ...

 

PVorg2C.jpg

 

Zestaw podłączony jest do TV 65" a głową aplikacją jest Kodi teraz w wersji 16 która startuje automatycznie z systemem - wszystkie materiały są na NAS Qnap TS-431 i udostępniane po SMB. Co najważniejsze całe urządzenie nie wydaje z siebie żadnych słyszalnych dzięków! I aby wygodnie się oglądało leżąc na kanapie dodatkowo zakupiłem sobie Apple Remote - malutki pilot który działa od razu po wyjęciu z pudełka z Mac oraz z Kodi. System to najnowsze "dzieło" Appla czyli OS X El Capitan - którego stabilność przynajmniej na początku pozostawiała wiele do życzenia ... na szczęście teraz już jest dobrze.

 

jwGTNRU.jpg

 

Dodatkowo dość często zdarza mi się przeglądać internet na tym (Trackpad - sprawdza się znakomicie) a nawet pograć w jakieś proste gierki jak Bike Baron itp. jak nie oglądam TV to czesto leci muzyka ze Spotify - w sumie wyszło że używam tego częściej niż laptopa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingstona v300 ... nie wiem czy warto jak tani by nie był :)

Całość była kupowana i modernizowana coś koło roku temu to wtedy ten Kingston był jedną z tańszych propozycji z 240GB - cóż od tamtej pory zero problemów, wszystko działa jak należy a używane praktycznie co dziennie - ogólnie zadowolony człowiek jest :)

 

Jeszcze w starym mieszkaniu ze starym TV :P

 

35awR0i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość była kupowana i modernizowana coś koło roku temu to wtedy ten Kingston był jedną z tańszych propozycji z 240GB - cóż od tamtej pory zero problemów, wszystko działa jak należy a używane praktycznie co dziennie - ogólnie zadowolony człowiek jest :grin:

A można wiedzieć ile za takie coś zapłaciłeś? Znając życie mnie nie stać ale to co zrobiłeś jest strasznie fajne i ciekawe, dlatego pytam :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć ile za takie coś zapłaciłeś? Znając życie mnie nie stać ale to co zrobiłeś jest strasznie fajne i ciekawe, dlatego pytam :>

 

A o co konkretnie pytamy? Sam Mac Mini z klawiaturą i touchpadem kosztował mnie coś koło 2-2,3k (przed update części) nie pamiętam dokładnie bo trochę temu to było ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co konkretnie pytamy? Sam Mac Mini z klawiaturą i touchpadem kosztował mnie coś koło 2-2,3k (przed update części) nie pamiętam dokładnie bo trochę temu to było ;)

Pytam o cały zupdate'owany zestaw.

A tak dokładniej to o maca, przerobienie go (danie ssd - jego cena także, itd.) i ten pilot.

Ogólnie to całość. No i nie musi być dokładnie, tylko tak na oko ile to wychodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o cały zupdate'owany zestaw.

A tak dokładniej to o maca, przerobienie go (danie ssd - jego cena także, itd.) i ten pilot.

Ogólnie to całość. No i nie musi być dokładnie, tylko tak na oko ile to wychodzi ;)

 

Edit:

 

Dopiero doczytałem że chodziło o Mac Mini + rozbudowa to będzie:

 

 - Apple Mac Mini + Apple Wireless Keyboard + Apple Touchpad ~ 2300 PLN

 - Kingston V300 240GB ~ 270 PLN

 - Pamięć 16GB DDR3 ~ 300 PLN

 - Apple Remote ~ 100 PLN

 

Tak na oko licząc ;)

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

 

Dopiero doczytałem że chodziło o Mac Mini + rozbudowa to będzie:

 

 - Apple Mac Mini + Apple Wireless Keyboard + Apple Touchpad ~ 2300 PLN

 - Kingston V300 240GB ~ 270 PLN

 - Pamięć 16GB DDR3 ~ 300 PLN

 - Apple Remote ~ 100 PLN

 

Tak na oko licząc ;)

To i tak nawet tanio, ale w sumie to zestaw bez karty, bo tej nie można nigdzie zamontować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak nawet tanio, ale w sumie to zestaw bez karty, bo tej nie można nigdzie zamontować :D

 

Ano karty nie wsadzisz ale do czego jest używany nie jest potrzebna a za to jest bezgłośny i chłodny (po drodze miałem tam dysk 7200RPM to nieźle nagrzewał obudowę jak na sam dysk). A i pewien drobny szczegół: Mac Mini z dodatkami był kupowany jako używka na Allegro z nowym to już bliżej 5k będzie ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie głównie do posiadaczy Intel j1900. Przymierzam się do zakupu HTPC właśnie z tym procesorem. Mam jednak pytanie. Da się na tym pograć w jakieś starsze gry typu as brotherhood max? Z moich wyliczeń wychodzi prawie 2k z padem, małym ssd i napędem bluray więc nie chciałbym wydać prawie całej wypłaty i od czasu do czasu sobie nie pograć w jakieś mniej wymagające gry

 

Wysłane z mojego LG g3 za pomocą tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pogram w gry w które mogę pograć na komputerze z 9800gt/ pheonie x255? :D Gdyby nie to, że ten właśnie komputer jest strasznie głośny przez zasilacz to bym wstawił go do salonu ale i tak by zajmował za dużo miejsca. No cóż. Najwidoczniej muszę odłożyć jeszcze trochę. Co jeszcze energooszczędnego i w miarę wydajnego?

Ile bym musiał wydać na HTPC żeby od czasu do czasu w coś pograć?

Koszt nagrywarki bluray, pada i SSD 250gb to prawie 600 zł więc tych części można nie liczyć.

W przyszłości chciałbym wywalić telewizor i założyć rzutnik ale na to już trzeba się liczyć z o wiele większymi kosztami

 

Wysłane z mojego LG g3 za pomocą tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie porównuj tego X2 255 + 9800 GT do Celiny J1900 .

 

Ten procek to słabizna totalna , niby ma 4 rdzenie ale ich wydajość jest daleko w lesie .

 

Tutaj masz testy zrobione w OpenArena i UrbanTerror na Linuxie - J1900 + igpu vs. I7 4700MQ w 2 wersjach - z GT740M i HD4600 .

 

A co do HTPC i gry - zależy w co chcesz grać i w jakich detalach .

 

Do prostych/starszych gier + detale low/med wystarczy Celeron/Pentium + iGPU , wyżej to I3 lub lepiej + karta pokroju HD7770 lub wyżej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, użytkuję htpc jak w stopce i ostatnio więcej oglądam streamów tv przez kodi w 1080p. Sprzęt daje sobie radę ale wentylator procesora hałasuje dość mocno... podczas takiego seansu procesor pracuje na 80~100%. Chciałbym odciążyć procesor i wspomóc go lepszą k. graficzną niż obecne igpu intel gma x4500

 

i tu pytanie: czy tak się stanie? :) tzn czy lepsza grafika odciąży procesor podczas oglądania streamów tv w 1080p przez kodi? przykładowo geforce GT520 lub HD6450 (nie chciałbym więcej w to wkładać niż 100zł) ale raczej skłaniam się ku zielonym... czy może szukać czegoś innego? wymagania to low profile, hdmi i pasywne chłodzenie ale nie koniecznie.

 

 

edit: ok, odpowiem sobie sam - Tak, odciąży. Kupiłem gf gt630

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomoże mi ktoś w złożeniu kompa? Założenia:

cpu intel corei3 6100

gpu nvidia gt 750 lub gtx 750 ti (chętnie lowprofile) lub podobne nvidii

płyta główna mini-itx (chętnie z bluetooh i koniecznie z wifi)

ssd ok 60gb, na system

hdd na dane, może coś ok 1TB

ram 2x4GB

Czyli chciałbym małe pudełko mini pc. Jaka do tego bedzie najlepsza płyta i zasilacz? Jaka cena bedzie tego całego zestawu bez monitora. Nie chciałbym drogo i narazie bez monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...