Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie na zakupem takiego sprzętu w rozmiarze USFF jako HTPC? USFF są malutkie, wiec spokojnie można je schować. Bebechów pełno na alledrogo.

Generalnie używki w niezłym stanie.

 

Mam na stanie wolny dysk SSD, wizualna część zestawy mnie nie interesuje bo i tak nie będzie go widać.

 

Oczywiście im taniej tym lepiej, boje się jedynie że C2D nie da rady. Ma ktoś doświadczenie z C2D jako HTPC?

 

Przykładowe aukcje:

 

C2D:

http://allegro.pl/maly-lenovo-m58p-usff-e7400-2x2-8-4gbddr3-160win10-i6631012317.html

 

i3:

http://allegro.pl/klasa-a-dell-optiplex-790-usff-i3-4gb-250gb-w7h-i6649466752.html

 

i5:

http://allegro.pl/dell-790-usff-i5-2400s-2-5ghz-4gb-250gb-windows-10-i6632353541.html

 

 

Komputerek ma na celu:

- podpięcie pod TV 40 cali 1080P

- Tidal

- Youtube

- Zalukaj/CDA

- Pliki MKV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpu (intel gma4500) w tym Lenovo M58P jest na dzisiejsze czasy za słabe tzn. sprzętowo wyrabia ale "wymagające" wideo (np. 1080p na jutubie) obciąża procesor do 80-100% (gpu nie dekoduje go sprzętowo) i robi się gorąco/głośno/wiatraki wyją... sam z tego powodu dołożyłem do podobnego zestawu (w stopce) gpu od nvidii i jest znacznie lepiej (ciszej).

 

pomyśl też o sprzęcie tego typu http://allegro.pl/android-6-0-smart-tv-x96-amlogic-s905x-16gb-kodi-i6620687555.html potrafi odtwarzać pliki video 4K na których i5 się dławi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptop Della z i5-560M (3M Cache, 2.66 GHz) za śmieszne pieniądze na alledrogo (120zł za laptop ze zbitą matrycą i połamaną klapą, bez dysku i RAM).

Odkręciłem zupełnie pokrywę górną, kable WiFi schowałem pod klawiaturę i został sam kadłubek.

Miałem wolnego Kingston SSDNow V300 60GB, 6GB DDR3 i Win 8.1 PRO w szufladzie i zrobiłem z niego HTPC który zmieścił się w szafce pod TV i jest zupełnie niewidoczny. 

 

Nie mam problemów z Youtube w 1080p, filmy full HD też śmigają bez ścinki. 

 

Mam tylko plan przenieść płytę główną do jakiejś obudowy albo zrobić sam własnoręcznie jakiś custom. 

Edytowane przez charger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego kiedy nie spojrzę na taktowanie procesora kiedy na kompie nie ma nic prócz filmu i 5 zakładek, a mam taktowanie 2,9GHz? Czy mnożnik działający według danych od 8 do 29 nie powinien przy użyciu procka na poziomie 3% zmniejszyć jego taktowanie i oszczędzać energię?

Możliwe przyczyny:

-Nieaktywne funkcje oszczędzania energii w biosie,

-Plan maksymalna wydajność w systemie,

-Bios nie wspierający tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaby lake, byle grafika HD6xx. Skylake, czyli HD5xx też daje radę z x265 4K, ale nie 10bit 60fps. Z x265 4K 8bit 30fps jakikolwiek HD5xx sobie poradzi. A nawet wszystko powyżej HD5500. Ale nie 60fps.

Do 4K x265/VP9 10bit 60fps, tylko HD6xx, czyli kaby.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E350 już nie daje rady, netflixy, hbo go, showmaxy wszystko odpalam z laptopa a on został do spotify tylko ;) 

Czy macie coś godnego uwagi już do 4K (tutaj raczej zostanę przy 30FPS bo 60FPS to pieśń przyszłości) na parę lat, obudowę i wszystko już mam czyli jakiś mini-itx mnie interesuje, fajnie by było jak był by na DDR3 bo tych kości też mi się trochę wala po domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaką obudowę opierasz swoją platformę? Ja chciałem o NCase M1 lub SG13/Node 304. Aczkolwiek znaleźć optymalną obudowę jest naprawdę ciężko z tego względu, że tak samo na forum praktycznie nikt się tym nie zajmuje. To nie komputer za 3-4-5 tys. w standardowej ATX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam obudowy silverstone LC16M, mimo że nigdy nie miałem płyty ATX do htpc.

Btw kupiłem j4205-itx od asrocka. Po upgrade firmware (tylko windows) przekazuje wszystkie formaty audio do mojego Ampli (!) czyli generalnie wypełnia wszystkie moje potrzeby, jak narazie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na "dzisiejsze czasy" i HTPC w obliczu nowych technologii.

Czyli - jak najsensowniej zbudować maszynkę zdolną przesłać na TV 4k60 z HDR?

Procesor z HD6xx powinien sobie dać radę, ale jak to przesłać? Są na rynku płyty główne (kosztujące rozsądnie) posiadające prawdziwe HDMI 2.0 po którym wyślę 4k60?

 

Jeżeli nie, jaka karta graficzna (zakładam - z nowych - najtańsza posiadająca wyjście HDMI 2.0) będzie wystarczająca do takich zastosowań?

 

Nie uzupełniłem informacji wcześniej - to ma jednocześnie pełnić funkcję NAS więc NUC raczej odpada.

Edytowane przez Maciejp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja głupi byłem sprzedałem Radeona RX470 ;( i teraz nie ma co kupić..

mam dawnego i5  4430  3.2ghz , 8gb ram ddr3 i grafike AMD HD7770 1GB.

 

Myślicie że jest sens przesiadać się na Ryzena 2200G lub 2400G ? Czy może RX550 / 560 lepiej. Chodzi mi wyłącznie o powiedzmy 4k na TV. Dzięki i pozdrawiam. Po prostu skoro grafiki nie mam, ostatnio nie chce mi się w ogóle grać, to zastanawiam sie przy obecnych cenach czy nie wsadzić Ryzena, on chyba wszystkie nowe kodeki i instrukcje obsługuje. Jestem osobą co mnie wkurzają nawet mikro ścinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha ale działa bardzo w porządku. Ostatnio dodali obsługę pilota. Spokojnie można używać na co dzień.
Jedyny większy minus, to brak możliwości udostępniania plików z komputera przez SMB. Trzeba się przerzucić na SFTP/SSH, NFS albo FTP. Teoretycznie mogliby dać SMBv1, ale chcą od razu nową wersję, więc trzeba czekać.
I chyba X265 na razie wyłączyli, bo powodowało restarty konsoli, ale nie korzystam z takich formatów.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maker3 napisał:

Alpha ale działa bardzo w porządku. Ostatnio dodali obsługę pilota. Spokojnie można używać na co dzień.
Jedyny większy minus, to brak możliwości udostępniania plików z komputera przez SMB. Trzeba się przerzucić na SFTP/SSH, NFS albo FTP. Teoretycznie mogliby dać SMBv1, ale chcą od razu nową wersję, więc trzeba czekać.
I chyba X265 na razie wyłączyli, bo powodowało restarty konsoli, ale nie korzystam z takich formatów.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie jak piszesz - tak czy inaczej przy obecnych cenach One S (czy nawet samego One) - alternatywa warta rozważenia. Sam się skusiłem ale na razie wstrzymują się z całkowitą przesiadką póki SMB "nie skończą" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, GT1030 można ładować wszędzie - w tych wszystkich gotowcach Dell/HP/Lenovo karta będzie śmigać.

 

@rolercoster - nie jest tak różowo, bywają upierdliwe płyty w gotowcach, w których limit mocy PCIe na ustalonym przez producenta poziomie (najczęściej 25 lub 35W) faktycznie jest przestrzegany. Wsadzisz 1050/1050Ti/460/560 i zamiast płynnej animacji będziesz miał kilka klatek na sekundę... Najczęściej problemu nie ma, ale trzeba być świadomym, że można trafić na tego typu ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszła do mnie całkiem sympatyczna obudowa - Realan H60. W zestawie dostałem też okablowanie z m.in. PicoPSU-150-XT oraz adapterem 12V5A. Co mógłbym w takim komputerku sobie umieścić? Po wstępnym rozpoznaniu pomyślałem o Ryzen 2200G. Da radę przy takim combo? Ktoś w ogóle budował podobny projekt? I czy ten adapter nie powinien być "większy"?

Edytowane przez davede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...