Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie. Po montażu dysku M2 powinienem zyskać wystarczająco miejsca na cooler. Na YT widziałem, ze gość wcisnął fabryczny cooler Intela czy Noctue o niskim profilu.

Bardziej od tego interesuje mnie kwestia zasilania. Pozdr

Edytowane przez davede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zasilacz 12V musi być mocniejszy, 60W to za mało.

BOX od AMD nie wejdzie - swojego już sprzedałem, to nie zmierzę, ale było coś w okolicy 53mm na wysokość.
Miałem Noctuę NH-L9a-AM4, to chłodzenie by się zmieściło (półtora cm mniej od boxowego).

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taką lub podobną Noctuę mi chodzi. Nie znam się zbytnio na tych pico-zasilaczach i pytam, dlatego że na YouTube widziałem parę ciekawych projektów i tam normalnie ludzie wykorzystywali ten PicoPSU-150-XT lub nawet wersję "120", a na zasilacz 12V zostawał właśnie też 60W przez co myślałem, że liczy się głównie ten pico. Wychodzi więc na to, że musiałbym zainwestować chociażby w coś pokroju 150/160W żeby zmieścić tam chociażby Ryzena 2200G/2400G (jeszcze się nie mogę zdecydować), który max. weźmie ~110W. Mam rację? Do tego jeszcze dysk i jakiś wentylator lub dwa 40mm bodajże.

EDIT:

@rzymo

https://www.amazon.de/dp/B00YXXAG7C/ref=sspa_dk_detail_1?psc=1&pd_rd_i=B00YXXAG7C&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_p=9175931809822281140&pf_rd_r=B44HCV457A0FMCXWFSSJ&pd_rd_wg=3Ox0w&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&pd_rd_w=amLPV&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pd_rd_r=4241a931-4c64-11e8-9040-7f4d3cb196e6

Takie coś byłoby ok? Co myślisz?

Jeśli chodzi o cooler to znalazłem i - masz rację - nazywa się Noctua NH-L9a-AM4. Według specyfikacji ma 37mm z wentylatorem włącznie. Intelowski box ma jakieś 45mm, więc jeśli on wchodzi, to nie ma się czym przejmować. 

Edytowane przez davede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 12V / 120-150W może być. Ogólnie w takim Pico najważniejszy parametr to obciążalność linii +12V. Producent określa ją na 8A (=96W), chwilowo do 10A (=120W).

Nie mam doświadczenia z tym, ile taki Pico150 pożyje działając na granicy. Zawsze wpinałem go do komputerów zjadających poniżej 100 watów pod max obciążeniem...

 

Z drugiej strony - kręcić takiego APU raczej nie będziesz. Możesz zmniejszyć napięcie procesora, zmniejszyć napięcie części graficznej i już sporo watów mniej ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wskazówki. Właśnie przejrzałem instrukcje od tego PicoPSU i jest dokładnie, jak piszesz. Może poczekam aż cos nowego wjedzie do sprzedaży albo zacznę grzebać na dniach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Użytkowników, mam pewien problem i prosił bym o odpowiedź osoby które sprawdziły poruszony temat organoleptycznie. Mianowicie chcę zmienić swój wysłużony stary i prądożerny pc na komputer do muzyki (Tidal), filmów w MKV, Youtube, etc. Chciał bym zbudować ten komputer na bazie płyty opartej na AMD A4-5000, niestety problemem jest fakt iż posiadam monitor o rozdzielczości 2560x1440 i mam wątpliwości co do tego czy taka płyta pozwoli na pracę w natywnej rozdzielczości monitora, większość producentów pisze o max. 1920x1080 co wydaję mi się trochę dziwne(nawet moje stare 4830 podaje 2560x1440). Czy jest szansa na to że taka płyta poda natywną rozdzielczość po HDMI lub DVI? Bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś płytką AsRock J4105-ITX? Zintegrowane, pasywnie chłodzone gemini lake TDP 10W.

Mój leciwy AsRock B75 Pro3-M LGA1155 wziął i padł po latach, a z HTPC x86 nie chcę rezygnować (robi też za NAS, FTP, WWW i kilka innych rzeczy okazjonalnie). Boli mnie brak coaxiala, a pciex x1 raczej zajmę kontrolerem SATA, bo 4 porty będzie mi za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyte GA-J1800N-D2H I na tym postawiony na Ssd Openelec i chodziło to znakomicie. Teraz mam tam Windowsa 10 I dopiero z niego odpalam Kodiego. To już nie chodzi tak super płynnie ale spełnia swoje zadanie. J4105 jest nowszy, więc sobie że będzie dawał rady.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No J4105  z J1800 nie ma zbyt wiele wspólnego...
Z tego, co widzę, na dzień dobry trzeba paczować TXE, bo bugi jakieś są. I w dodatku spod windows... którego nie mam.

Tak czy owak, zamówiłem, dawno nic nie dłubałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka doszła i jest całkiem fajna. Na ubuntu 18 i kodi 18 beta HEVC main10 4K działa w HW.
z minusów:
- do aktualizacji firmware do 1.3 potrzebowałem jednak windowsa - z winPE flasher nie ruszał, nie mógł się dogadać z mikroukładem TXE (za pewne z powodu braku sterownika)
- instrukcja AsRocka do flasha jest... niejednoznacza. Straciłem z godzinę, zanim wykminiłem, że kompa należy uruchomić ze zwartą zworką od TXE, a nie tylko jednorazowo zewrzeć
- nie wspiera BIOS boot, tylko EFI. Trudno, takie czasy...

Z plusów:
+ ubuntu 18 zainstalowało się od kopa
+ po zgraniu kluczowych configów ze starego ubuntu 14, wszystko mi działa od kopa bez konfiguracji
+ ładnie wykrywa urządzenia USB - kiedy płyta jest wyłączona, nie zasila DAC'a, dysków itp - ale zasila odbiornik pilota, ergo poweron z pilota działa.
 

Zrzut ekranu z 2018-08-31 21-08-30.png

 

Natomiast brakujący coaxial ogarnąłem chińskim DAC  na PCM2704 za 29zł, jakich pełno na allegro (na aliexpress za < 5$, ale mi się czekać nie chciało). Analog nawet ładnie gra w słuchawkach - gorzej niż FIIO E10, ale szerszą sceną.

image.png

Kontroler 4x SATA PCIE x1 na Marvell 88SE9215 w drodze.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostało mi się    płytka itx h61,  G1610,  ssd Intel 64gb,  fsp145-60PNA(PF) - pelen ATX i bez wtyczki cpu :(,   ew. radeon hd7750 ale na 99% gpu wbudowane w 1610, jakis drugi hdd na dane. 

Po 1. Ile wycisnę z integry hd gr. w wideo (tv.  max 1080, mkv,  YT)? 

2. Będę szukał budki itx a wiec i nowa zasilka.  Jaką wydajność brać przy tfx bądź przy picopsu? 

3. 4gb ramu starczy przy W8 bądź W10/64?

Edytowane przez pierotez
zamulenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce Optiplex 390, Small Form Factor i myślę czy z niego nie zrobić mini HTPC do piwnicy.

W sumie potrzebny byłby mi do oglądania TV/Netfix/Youtube podczas treningów; ewentualnie Zwift do trenażera.

Siedzi w nim Core i3-2120, 8GB ram, SSD plus jakiś napęd i W10 x64. Myślę że jakbym wpakował tam coś pokroju GT1030 czy GTX1050 low profile, to do powyższych zadań byłby OK?

Tylko co mnie zastanowiło stronę wcześniej, czy ta płyta (DIH61R ) nie ogranicza poboru prądy na PCI-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...