Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

W opcjach wideo XBMC polecam najpierw Auto i "Allow DXVA2". Podczas oglądania naciskasz "i" i będziesz miał podane czy idzie przez DXVA (vide podane wcześniej przeze mnie screeny z opisem). Jak to nie działa, to spróbuj wymusić DXVA w opcjach wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Mineło trochę czasu, więc piszę " na chłodno" na temat mojego zestawu

 

Otóż pragnę wszystkim, którzy mi pomogli w doborze płyty głównej, procka, zasiłki, pamięci i routera bardzo serdecznie podziękować bo ta konfiguracja jest w moim mniemaniu rewelacyjna w stosunku do wydanych pieniędzy, a przyrost mocy jaki otrzymałem jest ogromny.

Oprócz szybkości B75m i G530 charakteryzuje się stabilnością i śmiesznym poborem mocy dzięki czemu komputer mogłem wyciszyć tak, że z 1m jest zupełnie bezgłośny, ( jeśli chodzi o wentylatory, a jedynie czasem dysk chrobotnie cichutko dzięki Scythe Quiet Drive) a przy tym temperatura procka nie przekracza 40 stopni przy skręconym do 1000 rpm wiatraku ( 40 stopni gierki a w idle 36 stopni)

 

Jestem bardzo zadowolony, ale do szczęścia potrzebuje jeszcze karty graficznej, która pozwoli zagrać sobie jeszcze w jakieś fajne mało wymagające tytuły gier bo ja w przeciwieństwie do wielu z Was komputera używam do wszystkiego a HTPC jest jedną z wielu jego funkcji.

 

Bardzo więc proszę o polecenie mi karty, która musi spełniać następujące kryteria

 

-kosztować max 300-400zł

- przy tym być pasywna- obojętnie czy fabrycznie czy po załozeniu radiatora accelero s1 czy innego ( cisza to priorytet bo komputer musi być niesłyszalny w filmach tak jak teraz)

-mało żreć prądu bo mam tylko 350 watowego Fortrona

- pociągnąc FIFĘ 13 na max detalach- nie zacinać się na GTA IV

- nie może być awaryjna ( myslałem o Radku HD 4850, ale za dużo ma negatywów na temat awaryjności właśnie i artefaktów

- musi mieć szybki i wygodny dostęp do przełaczania ekranów tak jak u mnie na B75m gdzie klikam prawym przyciskiem na pulpicie, wybieram opcje grafiki i tam przełaczam sobie ekran, który ma wyświetlać obraz, a nieaktywny sam się wyłacza

 

i tyle właściwie

 

Myślałem o

http://allegro.pl/asus-hd-5570-1gb-1024mb-hdmi-silent-gwar-fv-i2713044877.html

na morelach za 300 z przesyłką z 24 gwar

 

takie coś i dać accelero http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd6570-1024mb-r6570-md1gd3-397910/

 

albo to najtaniej wychodzi ale pewnie najgorsze http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-ultimate-hd6570-1gb-11191-27-20g-434403/

 

Znalazłem również takie cacko, czy byłaby zasadnośc dozbierania na nie jeśli fortron dałby radę?

http://allegro.pl/powercolor-radeon-hd-7750-go-green-1g-hdmi-dp-box-i2717679273.html

 

pozdrawiam

 

znalazłem takie cacko, czy byłaby zasadnośc dozbierania na nie jeśli fortron dałby radę?

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda, jakby dekodowanie szło na CPU, a nie integrę. W XBMC są opcje w system->wideo->odtwarzanie, i tam masz auto|DXVA|shaders|software pod windows, pod nixem nie pamiętam dokładnie, jedna z opcji to napewno VDPAU. Poptarz, co masz ustawione. Ustaw DXVA/VDPAU i przede wszystkim sprawdź, czy jest włączone (opcja niżej)

 

Przy odtwarzaniu przez GPU CPU powininno mieć <10%, a E2200 chyba nie ma na tyle powera, żeby odtworzyć 1080p, więc wszystko by się zgadzało.

 

Nie jestem do końca pewien, ale zdaje mi się, że pod windows, jeżeli podczas odtwarzania filmu wejdziesz z OSD w opcje wideo (tam, gdzie jest jasność, kontrast etc), to jeżeli są tam dostępne opcje dla rescalingu (bicubic, bilinear, lanczos etc), oznacza to, że decoding idzie przez CPU. Jeżeli świeci się tam DXVA, idzie przez GPU.

 

W opcjach wideo XBMC polecam najpierw Auto i "Allow DXVA2". Podczas oglądania naciskasz "i" i będziesz miał podane czy idzie przez DXVA (vide podane wcześniej przeze mnie screeny z opisem). Jak to nie działa, to spróbuj wymusić DXVA w opcjach wideo.

 

Pomieszałem trochę tymi ustawieniami w xbmc ale nie było zmiany na lepsze... podczas odtwarzania można zmieniać 'metodę skalowania video' - czy to znaczy, że dxva nie działa?

 

'CyberLink BD Advisor' mówi, że sprzęt powinien odtwarzać materiał bluray Dołączona grafika

 

Zakupiłem katrę sieciową wifi tplinka WN722N i daje radę (tandem z routerem też N150)! zawiesiłem ją na przedłużaczu pod sufitem i streaming materiału video mkv 720p 5000Kbps (przez xbmc po ftp) przez te 3 ściany odtwarza się płynnie. Oczywiście streaming kanałów tv też bez zarzutu!

 

Ogólnie jestem zadowolony z tej konfiguracji, miało być tanio i się udało.

koszty (wliczone kw)

e2200 = 43 zł

mobo = 105 zł

ram (4GB) = 54 zł

case+cooler+pilot = 88 zł

wifi = 50 zł

psu (hln) i hdd (hd160jj) znalezione w szafie Dołączona grafika

suma: 340 zł

 

Teraz muszę wygospodarować jakieś miejsce pod tv... pobawić się EventGhostem i chyba wymienić/dołożyć wentylator(y) na nowe/cichsze.

 

@Gienek: brałbym 6670 ddr5 (minimum), które powinno dać rade w wymienionych grach, bo te karty co podałeś to wątpie...

post-106004-0-31243600-1350406335_thumb.jpg

post-106004-0-83728100-1350406369_thumb.jpg

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Metoda skalowania wideo" to nie to samo, co dekodowanie.

 

BD Advisor CI pokazuje, że "no hardware decoder detected" i obawiam się, że może to być prawdą - według znalezionych przeze mnie informacji sprzętowe wsparcie dekodowania ma X4500HD, dostępny w chipsecie G45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wyszło tanio, choć znacznie drożej niż u Ciebie:

Athlon II X255 - z szafy

ASUS M3A76-CM - z kompa siostry

RAM - z szafy

PSU - 70 PLN

CASE+pilot+cooler - 88 pln

NV GF210 - 65 PLN

DVDRW - 60 PLN

SSD 60GB Kingston - 170pln

Wifi - 40 pln

Suma - 573 pln

 

Zgaduję, że też użyłeś obudowy Medion? Jeśli tak to jak u Ciebie z grzaniem się sprzętu?Jak z zasięgiem pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pociągnąc FIFĘ 13 na max detalach- nie zacinać się na GTA IV

 

Z GTA4 może być problem. Ta gra bardzo, ale to bardzo lubi mocne procesory. Ciężko stwierdzić jak będzie chodzić na takim celku.

 

Ogólnie 7770 byłaby dobrym wyborem przy czym nie wiem jak z pasywem tej karty...

Cichy wentylator na karcie to nie jest wbrew pozorom takie głupie rozwiązanie. Żeby mieć pasywną kartę z max TDP w okolicach 100W trzeba mieć nieźle wentylowaną obudowę. Jest duża szansa, że będzie to głośniejsze niż wentylator na karcie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Metoda skalowania wideo" to nie to samo, co dekodowanie.

 

BD Advisor CI pokazuje, że "no hardware decoder detected" i obawiam się, że może to być prawdą - według znalezionych przeze mnie informacji sprzętowe wsparcie dekodowania ma X4500HD, dostępny w chipsecie G45.

 

Z tą "metodą skalowania video" odniosłem się do tego co napisał Dijkstra. Wiem, że to nie to samo co dekodowanie.

 

Tak jak piszesz BD Advisor prawdopodobnie pomylił się na moją korzyść Dołączona grafika jeśli chodzi o gpu ale akurat na razie nie ma to dla mnie większego znaczenia... do ekstremalnych zadań posiadam odtwarzacz bluray lg bd570, który radzi sobie ze wszystkim oprócz streamingu kanałów tv czy plików video 720p/1080p.

 

htpc zbudowałem z myślą głównie o internetowej tv i plikach xvid/mkv 720p max po wifi i tu się sprawdza Dołączona grafika

 

@dr.elich: tak, obudowę (i pilot) mamy tę samą, zasięg/moc pilota rzeczywiście słaby (a niby radiowy) postawiłem htpc za stolikiem rtv i pilot nie działa... Temperatury raczej w porządku choć nie przyglądałem się im jakoś szczególnie, macanie ręką wykazało, że sprzęt jest lekko ciepły znaczy się że pracuje i to wszystko.

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Metoda skalowania wideo" to nie to samo, co dekodowanie.

Nie, to jest 'XBMC specific'. Jeżeli da się w trakcie filmu wybierać metodę skalowania obrazu, tzn. na 99%, że jest to dekodowane softwarowe. Jeżeli świeci się tam DXVA, to znaczy że skalowanie robi GPU.

 

 

Z tą "metodą skalowania video" odniosłem się do tego co napisał Dijkstra. Wiem, że to nie to samo co dekodowanie.

 

Tak jak piszesz BD Advisor prawdopodobnie pomylił się na moją korzyść Dołączona grafika jeśli chodzi o gpu ale akurat na razie nie ma to dla mnie większego znaczenia...

 

Nie wiem, czy się pomylił; wyświetla, że nie ma hardware acceleration, ale że system jest zdolny do odtwarzania BR - co może być prawdziwe, bo H.264 na płytach BR to niekoniecznie H.264 w MKV + audio w MKV bywa mocniej skompresowane i wtedy CPU dostaje.

BR może śmigać na CPU, a problem może być przy np. mkv z H.264 z levelami powyżej 4.1 (blueray zdaje się używa 4.1, a próbka birds była afair 5.1 -> miałeś efekt). Jeżeli twoje audio ma AC3/DTS i normalnie leci SPDIF pass-trough, to niech do tego dojdzie np. dekodowanie AAC i pakowanie go do AC3 w locie - potrafi łyknąć chwilami ~20% CPU time.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice try, też o tym myślałem, ale wszystko już zajęte. A kupowanie karty dodatkowego kontrolera to wbijanie gwoździ wiertarką. ;)

Przecież do wewnętrznej karty też musisz dociągnąć antenę, więc co za różnica czy podpinasz kabel usb czy antenowy? Tuner nie musi siedzieć bezpośrednio w płycie, można dać na przedłużaczu usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytacie, panie kolego ;)

 

1. wszystkie wewnętrzne porty USB mam zajęte, a kupowanie kontrolera USB, że wsadzić wewnątrz tuner na USB, mija się a celem, już prościej tuner kupić.

1a. tuner wewnątrz to słaba opcja, bo gniazdo antenowe nie wystaje poza obudowę tunera i ciężko go będzie sensownie umocować.

2. m.in. po to wszedłem w mATX, żeby nie mieć pierdyliarda rzeczy wiszących z USB. Obecnie do kompa dochodzi mi zasilanie, LAN i antena TV i tak ma zostać.

 

Poza tym nie rozumiem sensu tej dyskusji - zapytałem się o poradę odnośnie tunera wewnętrznego, a wszyscy mi na siłę radzą jak upchać tuner USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie czytasz - napisał żeby do zewnętrznego portu USB wpiąć przedłużacz i do niego tuner + antena.

Ilość przewodów ta sama - zamiast anteny wisi tylko USB.

 

A dlaczego nie karta ? ostatnimi laty kontrolery na USB mają lepszy support - jest ich znacznie więcej :)

Jak już chcesz ją koniecznie to musisz tylko wybrać coś z listy kompatybilnych ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ilość kabli jest taka sama. Trzeba pamiętać że wewnętrzna karta dodatkowo nagrzewa wnętrze co wymaga lepszego chłodzenia.

Dodatkowo wśród tunerów dvbt jest dużo więcej modeli na usb.

Pod windows była kiedyś fajna karta: 2x dvbt, 2x dvbs i do tego analog. Niestety pod linuxem nie jest wspierana, no i nie ma dvbs2

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny zestaw się trochę sypie. Raz na jakiś czas zdarza się mu rzucić bluescreenem. Nie za bardzo mogę namierzyć, co powoduje problem - procesor kupiony używany, ram kupiony używany, płyta moja, ale staaara. Niby wszystko sprawne, przechodzi rozmaite testy, ale jednak coś się dzieje. I zastanawiam się czy nie zmieni tego na brand new ASRock E350M1 Dołączona grafika Chodzi to na Windows 7, Linuxa tam stawiał nie będę, więc to, że to AMD i Radeon mi nie przeszkadza.

 

Jak na takim AMD E350 + Radeon HD6310 będzie chodził Silverlight w stosunku do obecnego zestawu? Na moim HTPC często jest oglądany vod.pl i tvnplayer.pl.

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee wydajności to on nie straci raczej - jedno jajko pierwszego Conrore-l jakieś potężne nie jest Dołączona grafika (acz 440 się spokojnie kręciły do 3Ghz+ Dołączona grafika )

http://www.cpubenchm...p?cpu=AMD E-350

twój celek ma 564pkt Dołączona grafika

 

aczkolwiek wspomniany g550 zapewne zająłby top1 na tej liście ;>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...