Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja, jakbym miał taką możliwość, postawiłbym win8 z menedżerem plików w metro i by wystarczyło. Oczywiście potrzeba do tego wiecej pamięci(choć słabszy procesor powinien to skonsensować), pozostaje jedynie koszt licencji. I to prawdopodobnie jedyny powód, aby męczyć się z różnymi centrami multimedialnymi. Ale jeśli ktoś składa zwykły komputer i raz na jakiś czas puszcza sygnał na tv to to się sprawdzi znakomicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie koledzy - mając do dyspozycji dysk przenośny od USB, chcąc zrobić NAS - jaką opcję byście wybrali? Zakup routera z taką możliwością czy podpięcie na stałe pod HTPC (Windows)?

 

Jak to w praktyce rozwiązujecie?

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk podpiety po usb do routera bedzie wolny, z tego co wiem, to predkosci moga byc do 20MB/s ale realnie wychodza znacznie nizsze, typu 5 MB/s - bardzo mało. Ale to starczy jak dysk ma byc caly czas online, zasysac na niego torrenty oraz ogladac filmy na zywca.

 

Jesli chcesz wyszszych predkosci to podlacz sie pod HTPC.

 

 

A u mnie na XBMC wylaczylem kilka dodatkow i przestalo miec wycieki pamieci, cos czuje ze to XBMC Backup albo Watchdog.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, ale w temacie.

 

Zainteresowany jestem kupnem tunera DVB-T na PCI albo jeszcze lepiej PCI-E.

Sterowniki pod Windows 7 najlepiej 64bit, opcjonalnie stery pod linuxa.

Opcjonalnie jakby jeszcze obsługiwał radio FM.

 

Sort najlepiej aby nie wyglądał jak mydelniczka ze wsi, ale miał dobrze działające nagrywanie o z harmonogramem.

 

Nie interesują mnie rozwiązania na USB.

 

Za sugestie dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos w Was pomysl czemu XBMC nie chce sie zainstalowac na Asrocku 350M1.

Zmienilem plytke z intelowskiej z D525 ze wzgledu na port HDMI... no i tu problem

Nawet jak wszystko odlacze od plyty podczas instalacji wychodzi ze instalator ma problem z urzadzeniem SCSI albo USB... timeout i koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byl taki problem z ubuntu.

Musialem zmienic kolejnosc bootowania, aby najpierw bootowal sie z dysku, a potem dopiero z usb.

Tzn przy starcie trzeba bylo wybrac boot menu i wtedy sie zabotoowac i zainstalowac.

Jak wybieralem zeby szukal nosnikow sam to zawsze byl potem problem z detekcja, np twierdzil ze nie ma cd, a zabootowal sie poprawnie.

 

Druga sprawa, powylaczaj secure boot, ew wylacz typowy boot UEFI i wlacz kompatybilnosc z MBR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze dochodze do momentu "F2" wybieram jezyk, daje polecenie by instalowal badz wyprobowal bez instalacji...

Rusza slicznie, po czym zaczynaja sie bledy

 

A jakie konkretnie błędy? Uruchomienie bez instalacji działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... problem rozwiazany

 

Teraz kolejny

Filmy HD 1080 takie powyzej 10GB niezle sie przycinaja Dołączona grafika

 

Jakies inne kodeki?

 

Ale na czym w końcu, na XBMC? Ono ma własne dekodery, nie korzysta z systemowych. Naciśnij i i poobserwuj trochę; zrób screena i wklej tą ramkę z informacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostawiam, że video leci w software mode a audio istotnie jest dekodowane - nie passthru...

 

Do tego ubuntu jest mega konserwatywne jeżeli chodzi o umieszczanie sterowników, co do których jest cień wątpliwości co do licencjowania i o ile pamiętam pomimo tego, że sterownik intela (mesa) jest otwarty, to chyba nie ma go domyślnie w ubuntu.

 

jon, daj od razu wynik komendy:

lshw -C video

a jeżeli lshw nie jest zainstalowane, to jako su: apt-get install lshw albo lepiej apt-get install lshw lshw-gtk

lshw jest fajnym sysinfo, lshw-gtk to wersja graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ekscytujacy jest wlasnie znaleziony przeze mnie film ktory musze reenkodwac, bo na SNA mam co jakies 10s artefakty z czapy.....

sigh.

 

edit: poszlo bez vdpau, troche lipa, ale zawsze to lepsze niz full reencode

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zestawiłem dziś wreszcie HTPC z TV i odpaliłem XBMC.

Wszystko fajnie, oprócz tego, że w XBMC filmy przy odtwarzaniu mają takie poziome "zakłócenie" podobne do tego, jak w czasie gry w jakieś fpp bez synchronizacji pionowej. Pojawia się to zarówno w filmach HD jak i zwykłych divxach.

Próbowałem włączać tam różne opcje synchronizacji, ale nie udało mi się uzyskać dobrej konfiguracji.

Aktualnie mam ustawione tak:

Dołączona grafika

 

Dodam jeszcze, że z Media Player Classic filmy odtwarzają się bez tego problemu.

Pomożecie? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...