Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

A te ampery? Obszedlem teraz kilka sklepow i na allegro wszystkie maja po 4,74 bodaje, a ta plyta ma miec wedlug producenta 7,89 i mi gosc w sklepie mowil, ze zwykly zasilacz nie da rady, ze to jakis mocniejszy jest. Wiec co mam teraz zrobic?

 

Moglbys zalinkowac ktorys z tych zasilaczy? Bo kompletnie nie wiem za co sie zabrac przy szukaniu go.

Edytowane przez Crash Zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gości ze sklepu" nie słuchaj, bo w większości przypadków nie mają pojęcia.

 

Uruchamiałem Pentiuma G620 (TDP 65W) na płycie itx (ASrock H61MV-ITX) + 2x2gb + HDD 2,5" na zasilaczu 60W (12V / 5A) i chodził tak przez jakieś 3 miesiące bez żadnych problemów.

 

LINK

chociaż jak dobrze poszukasz to znajdziesz taniej.

Edytowane przez czarekku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mnie uspokoiles bo komp juz do mnie jedzie ;) a w google strasznie malo info jest na temat zewnetrznych zasilaczy do tego rodzaju mobasow. Dobra nie bawie sie w lutowanie bo mam dwie lewe rece i cos jeszcze spale :P kupie tego co zalinkowales :) Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dell ciekawy, możliwe ze go kupie jak już będę mieć płytę.

 

@EDIT

teraz zauważyłem ze jest 19.5V, niby da radę ale chyba jednak lepiej mieć rezerwę jeżeli chodzi o niestabilne napięcia.

Edytowane przez czarekku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w przyszłym miesiącu ( za jakieś 2 tyg ) mam zamiar zmontować jakiegoś HTPC więc prosił bym o pomoc w złożeniu czegoś sensownego.

Kasa jaką mogę przeznaczyć to 2500 zł ale oczywiście, jeśli nie potrzeba tyle wydawać, to wolał bym mniej.

 

Obudowa jaką wybrałem to FD Node 605, co do reszty nie mam pojęcia.

Ogólnie HTPC ma być centrum multimediów (bez gier) oraz robić za NAS. Czyli filmy w 1080p może 4k za jakiś czas, zdjęcia, muzyka, internet itp. 

Chciałbym abym, był możliwie mało prądożerny i im bardziej pasywny tym lepiej. Co do dysków to chciałbym na początek SDD pod Ubuntu i HDD 3TB na pliki, za pewien czas dołożył bym kolejne 3TB.

Odpięty by był pod amplituner ( jeśli ma to jakieś znaczenie ) więc karta dźwiękowa przydała by się jakaś dobra, by był dźwięk 5.1 dobrej jakości.

 

Co polecicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dell ciekawy, możliwe ze go kupie jak już będę mieć płytę.

 

@EDIT

teraz zauważyłem ze jest 19.5V, niby da radę ale chyba jednak lepiej mieć rezerwę jeżeli chodzi o niestabilne napięcia.

 

Bedzie działać

http://review.kakaku.com/review/K0000602634/ReviewCD=663741/ImageID=156057/

 

http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=267129

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy niżej opisane podzespoły nadadzą się pod HTPC.Chciałbym zainstalować na tym win 7 64bit.Sprzęt ma służyć do oglądania filmów Full HD streamowanych z dysku sieciowego,przeglądania netu,rozmowy skype

1.Płyta główna ASRock E350M1 AMD A50M (CPU/PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/DDR3) Mini-ITX (E350M1)
2.Obudowa IN-WIN 60W zewnetrzny zasilacz DIC0104 lub Akyga 82001 Mini ITX 60W lub COMPUCASE 8K01BS-SA12U
3.Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)
4.jakiś pendrive na system.

Czy 60W zasialcz to nie będzie zamało jak na ten sprzęt,czy poszukać możę większego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o konfiguracji użytkownika robbo2k http://forum.purepc.pl/topic/270197-htpc/page-45?p=3858800&do=findComment&comment=3858800

Celeron jest znacznie wydajniejszy. Na system jednak HDD/SSD, pendrive nie da rady na dłuższą metę. 

 

 

 

jaka jest karta graficzna na zastosowanej tam płycie ??nie mogę znaleść takiej informacji ...

Edytowane przez malojk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku gdy nie mówimy o grafice i grach celeron 1037U będzie duzo wydajniejszy.  Ewenatulanie cos na H81 z socketem 1050 i celeron G1820.  Kwestia kosztów.

bardzo interesująco zapowiadaja sie płyty na Am1b z procesorami Kabini tym razem zamiast wlutowanych będzie mozna wymieniac.

 

Pamietaj ze do obudowy typu IN-WIN 60W ..... nic o TDP wiekszym od 15W nie włozysz bo albo wiatraki albo gotowanko.

 

Jesli pieniadze nie sa ważne wybrałbym cos na Thin Mini-ITX ominiesz cały problem wpinania kabli zasilających w płyte a i wysokośc mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet ma sluzyc do strumieniowania multimediow w tym full hd o wysokun bitrate z dysku sieciowego na LCD.Tylko tak jak pisalem wczesniej zastanawiam sie czy nie kupic plyty juz pod filmy 4K.Ta 1037u ma max 1920x1080 ...a i kasa ma znaczenie :)

Edytowane przez malojk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze rok -dwa i cena juz duzo zejdzie w dol :) no to panowie jaka plyta  na dzien dzisiejszy godna polecenia przelknie taki material ?Albo podpowiedzcie czy szukac takiej ktora po hdmi obsluzy rozdzielczosc  3840x2160 i to wystarczy ?w pozniejszym czasie wymiana procesora dolozenie ramu i chyba powinno byc ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie interesowałem się. Wyznaję zasadę, że sprzętu komputerowego nie kupuje się z myślą o funkcjach, które dopiero mają przyjść - zawsze się okazuje, że jak już one przyjdą, to nowsza generacja robi to samo taniej i lepiej ;)

Teoretycznie każde GPU (w tym iGPU), które obsługuje HDMI 1.4 da sobie radę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką stronke gdzie ktoś się napracował i znalazł chyba wszystkie modele WD Green i opisał pod względem ilości talerzy i głowic oraz gęstości danych.

Myślę że przydatne dla posiadaczy HTPC (choć nie tylko).

 

http://rml527.blogspot.ie/2010/10/hdd-platter-database-western-digital-35_1109.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa po latach wielu :) Uhh długo myślałem, żeby sobie przypomnieć jak się tu zalogować.

A przywiała mnie tu potrzeba modernizacji, a właściwie wymiany kompa, który ostatnią dużą modernizację przechodził przy premierze Wiedźmina 1 ;)

Niestety, ja również lata temu temu porzuciłem branżę komputerową i prawdę mówiąc, nie bardzo wiem, co dziś się do kompów wkłada.

 

Dziś jestem zwykłym userem. Komp ma po prostu działać. Nie interesuje mnie oc, modding i takie tam ;) Komp do pracy typowo biurowej, trochę grafiki, oglądanie filmów, od wielkiego dzwonu jakieś gry, ale nie musi śmigać na najwyższych detalach. Natomiast patrząc na skrzynę pod biurkiem pomyślałem, że mogłoby to być coś zdecydowanie mniejszego i tak doszedłem do miniITXów ;)

 

Tak trochę na ślepo, ale wymyśliłem sobie coś takiego:

 

Płyta główna Gigabyte GA-H61N-D2V: http://www.komputronik.pl/product/173676/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Gigabyte_GA_H61N_D2V.html

Procesor Intel Core i5 3330 3,00 GHz BOX: http://www.komputronik.pl/product/167129/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Core_i5_3330_3_00_GHz_BOX_trzeciej_generacji.html

Pamięć 2x2GB: http://www.komputronik.pl/product/91064/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GoodRam_DDR3_2X_2GB_1333MHz_CL9.html

Obudowa: http://www.komputronik.pl/product/152093/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Thermaltake_Element_Q_200W_APFC_PSU.html

Dysk twardy WD Green 1TB: http://www.komputronik.pl/product/154967/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/WD_Green_1TB_WD10EZRX_64MB_cache_SATA_III.html

Karta graficzna: ???

Naped: pewnie jaki blue-ray

 

Nie mam kompletnie pojęcia jaką grafikę. Raczej nVidia, ale kompletnie nie ogarniam tych modeli. Coś ze średniej półki, low profile.

 

No i pytanie, czy to wszystko zagra? Czy nie będzie za ciepło w obudowie? Zasilacz 200W wystarczy? Generalnie proszę o wszelkie uwagi ;)

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie za ciepło, to ktoś znalazł lekarstwo na ciepłe mATX

 

Dołączona grafika

 

A tak na poważnie, to obstawiam, ze z i5 i dyskiem talerzowym będzie albo gorąco, albo głośno. 

 

Po co Ci do tego kompa i5? Jeżeli chcesz grać, to zdaje się i3 mają takie samo iGPU, a i tak nawet dla i3 będą wąskim gardłem, a dokładanie grafiki do tej budy spowoduje, że naprawdę ciężko ją będzie schłodzić i będzie mega głośno a i tak ciepło. Poza tym:

 

Dołączona grafika

 

tam chyba nie wejdzie żadna grafika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra

 

1. nie mATX tylko, mini ITX

 

2. Wejdzie grafika jednoslotowa, np. niektóre modele HD7750.

 

 

@Noiser

 

Płyta którą zasugerowałeś ma złącze PCI, nie PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie o to się rozchodzi, żebyście mi tu coś doradzili ;) Co do gierek to np Wiedzmina 2 w koncu chcialbym odpalic na nowym kompie. 

Ewentualnie mozna pomyslec o nieco wiekszej obudowie? http://www.komputronik.pl/product/207090/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Wyprzedaz_Chieftec_BT_02B_U3_180W.html ? Ta wygląda na większą pomimo, że też miniITX.

 

A moze jednak jakis fajny zwykly microATX? Nie chce po prostu wielkiej obudowy, ktora stoi pod biurkiem i zbiera kurz ;) Jak ktoś ma siłę i ochotę to zapraszam do zrobienia przykładowych konfigów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...