Jump to content
Sign in to follow this  
ath

Htpc

Recommended Posts

Przecież NUC z ramem, dyskiem SSD, kartą WIFI i możliwością montażu dysku 2,5" kosztuje niecałe 800, kto by kupował jakieś chińskie wynalazki.

Przecież NUC z ramem, dyskiem SSD, kartą WIFI i możliwością montażu dysku 2,5" kosztuje niecałe 800, kto by kupował jakieś chińskie wynalazki.

A możesz podać gdzie można taką wersję zakupić? Z ramem, dyskiem SSD i kartą wifi za 800 zł?

A możesz podać gdzie można taką wersję zakupić? Z ramem, dyskiem SSD i kartą wifi za 800 zł?

Przecież było 2 posty wyżej...

LINK

Przecież było 2 posty wyżej...

LINK

No bez żartów. Kto zostawi sobie dysk SSD 16 GB? Wiadomo, że trzeba kupić większy.

Sensowna konfiguracja (taka jak tutaj) kosztuje 2 razy tyle co ten chiński wynalazek, więc jest powód do zastanowienia się nad zakupem w Chinach.

A po co większy dysk?

Na fabrycznym stawiasz system (openelec, xbmc, Windows - wedle uznania), a wszelkiej maści media trzymasz na NASie.

No bez żartów. Kto zostawi sobie dysk SSD 16 GB? Wiadomo, że trzeba kupić większy.

Sensowna konfiguracja (taka jak tutaj) kosztuje 2 razy tyle co ten chiński wynalazek, więc jest powód do zastanowienia się nad zakupem w Chinach.

Pełen system do HTPC waży poniżej 150MB. ;)

• Upvote 1

Maly update w sprawie chinskiej zabawki. Podmienilem ram i wszystko dziala jak trzeba :) z Chin dostane zwrot czesci kasy, wiec ogolnie, po malych przejsciach moge polecic to rozwiazanie. ;)

pzdr,

d

Maly update w sprawie chinskiej zabawki. Podmienilem ram i wszystko dziala jak trzeba :) z Chin dostane zwrot czesci kasy, wiec ogolnie, po malych przejsciach moge polecic to rozwiazanie. ;)

pzdr,

d

No to super, że się koniec końców udało ;-) Możesz podzielić się z nami jakimiś zdjęciami? Co siedzi w środku? Jak z łapaniem sygnału wifi? Jaki masz dysk w środku? Co to za pamięci ram?

Witam. Chce zbudować multimedialny serwer. Potrzebuję rady jaką wybrać płytę główną i procesor. Wymagania:

-energooszczędny

-tani

-PCI-e

Do płyty głównej chcę wstadzić kartę satelitarną TBS 6985 PCI-E DVB-S/S2 Quad. Serwer będzie miał za zadanie tylko i wyłącznie odbierać sygnał z satelity i po lanie streamować do kilku xbmc - tvHeadEnd plus dodatkowo będę tam trzymał wszystkie multimedia: filmy muzyka etc. Nie zależy mi wgl na ciszy. Serwer ma być energooszczędny, dać sobię radę z obsługą tej karty i wszystko jak najmniejszym kosztem. Mysłałem nad jakimś używanym atomem, ale nie znalazłem płyty głównej z PCI-e. Doradzi ktoś jaką płytę główną + procesor wybrać?

atom by mógł nie dać rady :) poza tym wychodzi za drogo jak na parametry które oferuje.

celeron pod s1150 i jakaś tania płytka do tego.

Edited by Chemik16

Kolega chce tanio i energooszczędnie a wyjeźdasz z 1150 ;f

http://pclab.pl/art57195-13.html

athlon 5350 + jakiś asrock (nie polecam najtańszej płyty), ceno wychodzi trochę lepiej niż 1150. W przypadku 1150, najtańsza płyta do OC 285zł + 150zł procek. Pobór energii sporo mniejszy (nawet chipset jest w procku), natomiast wydajnością nie przegoni celerona.

Kolega chce tanio i energooszczędnie a wyjeźdasz z (...)  płyta do OC 285zł

To już lepiej tańsze mobo na h81 i Pentiuma G3420.

Płyta na H81 + celeron wyjdzie pewnie taniej od tego Athlona.

Na b85 celerona nie podkręcisz :f fakt. H81 + cel to koszt około 380zł. Athlon + mobo jakieś 350zł. Wychodzi taniej i mniej energii ciągnie. Też jest więcej rdzeni bo 4.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

na b85-g43 od msi "podkrecilem" 4670 z 3,4 na 3,8ghz na wszystkich 4 rdzeniach :P

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

• Upvote 1

No faktycznie a byłem pewien, że widziałem jakiegoś asrock za 150zł

http://www.morele.net/inventory/info/WhPbCV/

Wychodzi drożej, ale może OC zrówna dystans?

http://www.morele.net/inventory/info/HmTBJx/

tylko przy AMD wystarczy zasilacz 19V. nie musi być jakiegokolwiek psu.

Edited by grzech1991

A powiedzcie mi misiaczki po co chcecie koledze podkręcać tego kompa? Z tym, do czego będzie go używał, poradzi sobie rasberryPi.

A czemu nie podkręcać? W takim razie brałbym semprona am1 wyjdzie taniej niż Intel i większa energooszczędność

A czemu nie podkręcać? 

Bo nie ma potrzeby, a zestaw ma być energooszczędny?

Panowie

Potrzebuję głosu rozsądku.

Od kilku tyg rozkminiam sprawę malutkiego komputera domowego.

YT,mail, filmy FHD i potem 4k, oglądanie zdjęć,oraz masa internetu.

Potrzebuje DispPort (ew.mini) oraz jak najmniej USB 2.0 (bo standard odchodi do lamusa)

Nie ma to zbyt dużych wymogów więc zamarzyłem sobie by był kompletnie pasywny.

Największy problem sprawia mi MoBo,CPu i obudowa.

Na razie mam cos takiego:

Akasa Euler AK-ITX05BK

Gigabyte GA-B85TN

Intel Core i3-4330T

Co o tym sadzicie ? Czy w tej kasie ok 1200zł zasugerowali byście coś innego?

Chodził mi po głowie Intel NUC:

Intel BLKD54250WYB

Ale jego parametry wydają sie być sporo słabsze od tych powyżej.

Ja płytę gigabyte'a odradzam, używam H81TN i mam dziwne problemy ze wszystkimi portami USB - czasami mysz się na chwilę wyłącza, ostatnio wszystkie porty przestały działac, dopiero po restarcie wszystko wróciło do normy. Do minusów zaliczyć można też ubogi bios i manual - bardzo ogarniczone możwliości konfiguracji. Na jakimś zagranicnzym portalu czytałem że użytkownik miał problemy z H87TN, chyba chodziło o konfigurację RAID.

Jeżeli potrzbujesz DP to jedyną alternatywą jest ASUS Q87TN, płyta niestety droga ze względu na zastosowany chipset.

czarek

Z tego co piszesz to Q87TN - zatem Gigabyte a nie Asus ?

ROzumeim że przypadłości o ktorych piszesz są najprawdopodobniej spowodowane chpsetem i zastosowanie Q87 powinno wyeliminowac ten problem?