Skocz do zawartości
ath

Htpc

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś kiedyś szukał taniej i w miarę dobrze wyglądające obudowy juz z niezłym zasilaczem 300W certyfikat 80+ to polecam:

 

http://allegro.pl/obudowa-atx-zasilacz-wentylator-i5081879736.html

 

 

Szukam właśnie takiej perełki, ale tych już nie ma (napisałem do sprzedawcy zapytanie ale bez odpowiedzi, nawet jak odpisze, to szanse raczej małe są.)

Macie jakieś namiary na podobne coś z 80+? Wygląd ma mniejsze znaczenie bo to pod NAS który będzie ukryty z routerem itd.

 

Najprawdopodobniej z j1900 ale jeszcze nie wiem czy micro-ATX czy itx

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym uniknąć większego rzeźbienia więc rozważam gotowe zestawy z allegro

jak ocenicie takie zestawy (allegro)

1) http://allegro.pl/lenovo-h515s-apu-a6-5200-500gb-4gb-usb3-0-win8-1-i5264532065.html

2) http://allegro.pl/mini-intel-quad-4x2-6ghz-8gb-ssd-120-i5022907555.html

3) http://allegro.pl/bandit-g3420-2x-3-2ghz-4gb-500gb-intel-hd-supcena-i5294974183.html

4) http://allegro.pl/komputer-mini-itx-int-g3220-bq656-i5325784894.html

5) http://allegro.pl/hp-8200-sff-i5-2400-4gb-320-windows-7-prof-i5091726010.html- wiem, dużo większa buda mimo to rozważam bo mieli w takiej samej budzie również zestaw z i7 ale teraz go nie widze

 

zastosowanie: praca biurowa z excellem i wordem, obróbka filmów, czasem photoshop oraz ilustrator, internet

 

obecnie mam g2020 i 4gb ramu i zwykłe hdd grafa hd3400 oraz niesmiertelny win XP i jestem happy, ale potrzebuje coś w małej obudowie.

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość zestawów HTPC ma tylko jedno wyście HDMI? Przecież są to komuptery - głównie podłączane do domowych centrów multimedialnych - bardzo często z wyjściem na projektor. Ja chciałbym podpiąć dodatkowo jeszcze zewnętrzny napęd Blue-Ray czyli jeszcze jedno wyjście HDMI... Przełączanie za każdym kabla razem przy mojej zabudowie nie wchodzi w grę. Możecie polecić jakiś sensowny gotowy zestaw lub płytę główną z 3x HDMI? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym uniknąć większego rzeźbienia więc rozważam gotowe zestawy z allegro

jak ocenicie takie zestawy (allegro)

1) http://allegro.pl/lenovo-h515s-apu-a6-5200-500gb-4gb-usb3-0-win8-1-i5264532065.html

2) http://allegro.pl/mini-intel-quad-4x2-6ghz-8gb-ssd-120-i5022907555.html

3) http://allegro.pl/bandit-g3420-2x-3-2ghz-4gb-500gb-intel-hd-supcena-i5294974183.html

4) http://allegro.pl/komputer-mini-itx-int-g3220-bq656-i5325784894.html

5) http://allegro.pl/hp-8200-sff-i5-2400-4gb-320-windows-7-prof-i5091726010.html- wiem, dużo większa buda mimo to rozważam bo mieli w takiej samej budzie również zestaw z i7 ale teraz go nie widze

 

zastosowanie: praca biurowa z excellem i wordem, obróbka filmów, czasem photoshop oraz ilustrator, internet

 

obecnie mam g2020 i 4gb ramu i zwykłe hdd grafa hd3400 oraz niesmiertelny win XP i jestem happy, ale potrzebuje coś w małej obudowie.

Zestaw nr 2 jest z j2900, który jest kilka razy wolniejszy niż Twój obecny CPU. Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta obróbka zdjęć/video komplikuje sprawę - szybki procek i ram by się przydał. Co do ostatniego zestawu, to możesz kupić najtańszą wersję z celeronem/pentiumem a dokupić i7 osobno. Chłodzenie chyba w każdym przypadku jest takie samo w tych HP(ale głowy nie dam) więc powinna to być prosta podmianka - do przeliczenia opłacalność.

 

możesz też rozważyć ultra slima tego HP np:

http://allegro.pl/hp-compaq-8200-i5-2500-4x2-7ghz-4gb-320gb-intel-hd-i5321959318.html

 

a pozostałe Twoje zestawy, to przynajmniej w jednym jest lipa zasilacz(ten Tracer), w pozostałych nie wiem - warto by się zagłębić przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość zestawów HTPC ma tylko jedno wyście HDMI? Przecież są to komuptery - głównie podłączane do domowych centrów multimedialnych - bardzo często z wyjściem na projektor. Ja chciałbym podpiąć dodatkowo jeszcze zewnętrzny napęd Blue-Ray czyli jeszcze jedno wyjście HDMI... Przełączanie za każdym kabla razem przy mojej zabudowie nie wchodzi w grę. Możecie polecić jakiś sensowny gotowy zestaw lub płytę główną z 3x HDMI? 

 

Bo nie muszą. HTPC, jak i resztę urządzeń, podłączasz pod amplituner. Czy aby na pewno odróżniasz wyjście od wejścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość zestawów HTPC ma tylko jedno wyście HDMI? Przecież są to komuptery - głównie podłączane do domowych centrów multimedialnych - bardzo często z wyjściem na projektor. Ja chciałbym podpiąć dodatkowo jeszcze zewnętrzny napęd Blue-Ray czyli jeszcze jedno wyjście HDMI... Przełączanie za każdym kabla razem przy mojej zabudowie nie wchodzi w grę. Możecie polecić jakiś sensowny gotowy zestaw lub płytę główną z 3x HDMI? 

 

Bo HDMI nie jest otwartym standardem i za każdy port producent płaci składkę licencyjną. 

Jak i po co chcesz podpiąć po HDMI zewnętrzny napęd BR do HTPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlac zego większość zestawów HTPC ma tylko jedno wyście HDMI? Przecież są to komuptery - głównie podłączane do domowych centrów multimedialnych - bardzo często z wyjściem na projektor. Ja chciałbym podpiąć dodatkowo jeszcze zewnętrzny napęd Blue-Ray czyli jeszcze jedno wyjście HDMI... Przełączanie za każdym kabla razem przy mojej zabudowie nie wchodzi w grę. Możecie polecić jakiś sensowny gotowy zestaw lub płytę główną z 3x HDMI? 

Przecież masz jeszcze DVI i display port. Obydwa zgodne z HDMI, w tym DVI, które jest zgodne wręcz elektrycznie i obsługuje hdcp. Do display port są adaptery do HDMI. Wiec co za problem podłączyć projektor? Wręcz to jest lepsze rozwiązanie bo na jednym ekranie robisz co chcesz, możesz sterować całą jednostka, a na drugim wyjściu masz wynik końcowy film czy co tam chcesz ma projektorze.

 

Wejsc nie widzialem chyba w zadnej plycie gl. Moze jedna sie gdzies przewinęła, w chorej cenie. Jedyne rozwiazenie to adapter hdmi streamujący na pci express. Tez nie tani, i watpliwe jest dzialanie hdcp. 

 

Tak jak wyzej kolega wspomnial od tego jest amplituner. 

Edytowane przez saint123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Chciałbym zakupić jakaś kartę graficzną do mojego htpc .

 

Posiadam sprzęt antec isk 300 wbudowany zasilacz 150W.

H81M - ITX

Pentium g3420 TDP 65W

Ssd 120gb 850 EVO

Ram 4gb 1600MHz

 

Problem jest z doborem karty pod kątem poboru mocy i wydajności .

Chciałbym na komputerze uruchomić grid2 , trine ,lego ew heroes 5

Karta tylko low profile a budżet ok 300zł chyba że warto dołożyć te 200 więcej dodam że nie będe grał w żadne fpsy .

 

Obecnie antec jest podpięty do tv przez hdmi-hdmi czy zyskam lepszy obraz na połączeniu DVI-przejściówka-HDMi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na komputerze uruchomić grid2 , trine ,lego ew heroes 5

Karta tylko low profile a budżet ok 300zł chyba że warto dołożyć te 200 więcej dodam że nie będe grał w żadne fpsy .

Pozostałych tytułów nie znam, ale w H5 gram na HTPC na iGPU w celeronie G550...
Ogólnie w low profile ciężko znaleźć coś sensownego. Zwłaszcza w tej cenie
 

 

Obecnie antec jest podpięty do tv przez hdmi-hdmi czy zyskam lepszy obraz na połączeniu DVI-przejściówka-HDMi??

 
 
A jaki miałby być mechanizm tego zjawiska? O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałem się Was doradzić w sprawie złożenia małego PC podłączonego do TV w salonie. Dodatkowo miałby pełnić funkcję domowej biblioteki mediów do której podłączone byłyby pozostałe komputery. Czyli taki trochę HTPC i NAS (dodatkowo pewnie też torrent) w jednym, który miałby działać 24/7. Po zapoznaniu się z tematem złożyłem dwa zestawy, tańszy i droższy i nie wiem do końca na co się zdecydować:

 

ZESTAW 1

ASROCK Q1900-ITX - 321 zł

GOODRAM 4GB SODIMM - 126 zł

FRACTAL NODE 304 - 315 zł

FORTRON 350W-ATX-PNF - 70 zł

RAZEM: 832

 

ZESTAW 2

ASROCK B85M-ITX - 325 zł

Celeron G1820 - 150 zł LUB G3258 - 287 zł LUB i3-4170 - 488 zł

GOODRAM 4GB - 126 zł

FRACTAL NODE 304 - 315 zł

FORTRON 350W-ATX-PNF - 70 zł

RAZEM: 986/1123/1324

 

Pierwszy zestaw tańszy, mniej prądożerny, ale też mniej przyszłościowy z uwagi na zintegrowany procesor. Drugi zestaw na pewno bardziej wydajny i przyszłościowy, ale wymagający większej mocy. Tutaj mam pytanie, czy przy założeniu, że w 80-90% będzie pracował w idle, ma to jakieś wielkie znaczenie, który z w/w procesorów wezmę? Drugim zestawie Celeron to opcja najtańsza, G3258 gdybym w przyszłości zechciał się pobawić w o/c (po założeniu lepszego chłodzenia), no i opcja trzecia i3-4170, czyli cenowo w zasadzie to co w opcji drugiej + dobry cooler, no i w zasadzie fajny mały PC, już nie tylko jako HTPC.

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że mimo wszystko głównym powodem złożenia tego zestawu jest chęć zaoszczędzenia na rachunkach za prąd (obecny zestaw działający 24/7 zużywa w idle ok. 150W). Z testów wynika, że różnica (mowie o idle) między w/w zestawami nie jest tak wielka i wynosi ok 20W (wychodzi mi ok. 8 zł na miesiąc – co byłbym w stanie przeboleć). Chyba, że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego am1?

Jeśli ma to być nas to policz ile masz gniazd sata. Teraz chyba dobrym pomysłem byłoby ssd na system i duże hdd jako nas. Jak będziesz miał tylko 2 sata to z raid nici.

Jeśli nie planujesz oglądać materiałów 4K to ten itx to całkiem ciekawy wybór.

No i np w Kodi deinterlace może być dla niego wyzwaniem, jeśli oglądasz materiały z tv.

Nadto to obudowy itx będzie Ci trudno zmieścić więcej dysków, a kupując obudowę atx szkoda dokładać do droższej płyty itx.

 

Przy okazji: możecie polecić jakiś niedrogi zasilacz do htpc?

Mam jakiegoś fortrona, ale on ma 200w a to za dużo, no i mocno się nagrzewa. Najlepsze byłoby pico psu tylko ceny zabijają.

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Am1 bo energooszczędne i jestem ciekaw tej platformy. Z mega wydajności g3258 4.2ghz nie było okazji skorzystać.

 

Jak chce wydajność to odpalam kompa z i5 4670k 4.4GHz

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego am1?

Jeśli ma to być nas to policz ile masz gniazd sata. Teraz chyba dobrym pomysłem byłoby ssd na system i duże hdd jako nas.

 

Mam HTPC/NAS na Linux Mint 17 + Kodi jako sesja, niespecjalnie widzę potrzebę SSD. Z hibernacji wstaje w kilka sekund do stanu pełnej używalności (generalnie, czasami wstaje szybciej, niż TV), pełny boot ~25 sekund. A zawsze to zajęte jedno sata i jeden molex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J1900 ma jedna zajebista zalete.

Jest bardzo energooszczedny, co za tym idzie nie grzeje sie.

Do odtwarzania filmow starcza calkowicie.

Do tego z tego co pamietam plyty Asrocka sa w stanie obsluzyc 16GB co jest troszke dziwne bo intel w specyfikacji procesora pisze o 8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssd ma o tyle sens ze hdd można zatrzymać (oszczędność prądu no i nie grzeje) gdy są nieużywane, a logi na ssd mogą się gromadzić.

Oczywiście ma to sens gdy komputer chodzi non stop.

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssd ma o tyle sens ze hdd można zatrzymać (oszczędność prądu no i nie grzeje) gdy są nieużywane, a logi na ssd mogą się gromadzić.

Oczywiście ma to sens gdy komputer chodzi non stop.

 

Talerze też można zatrzymać, tylko długo się rozkręcają i wydają przy tym niemiłe dźwięki. 

na linuxa'a polecam hd-idle - konfiguruje się wszystkie dyski na usypianie po określonym czasie, na określone dyski robi się wyjątki i voila - daemon w tle sprawdza kiedy ostatnio było IO na danym dysku, i jak od x sekund nie było - wyłącza dysk. W porównaniu z windowsem działa diablo precyzyjnie + linux nie generuje miliona zbędnych operacji dyskowych, w związku z tym 3 z 4 moich dysków są praktycznie zawsze wyłączone (chyba, że coś oglądam, lecą backupy itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie HTPC'owcy. Tylko się nie śmiejcie.

Posiadam taki oto zestaw:

Płyta główna Asrock Z97M PRO4
Procesor Intel Core i5-4690K 3.5 GHz BOX
SilentiumPC Spartan Pro HE924
Pamięć Crucial DDR3 2x4GB 1600MHz CL9 Ballistix sport
Pamięć Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0 BOX
Karta graficzna MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB DDR5 PCI-E BOX Klawiatura Logitech Wireless 
Dysk Crucial SSD MX100 (2.5", 128GB, SATA/600)
Dysk WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600)
Zasilacz XFX Black Edition XTR Full Modular 550W
Obudowa Fractal Design Node 605 Czarna
Enermax T.B. Silence 120mm
Enermax T.B. Silence Manual UCTB8A 82mm
Microsoft Windows 8.1 32-bit/64-bit PL BOX
Touch Keyboard K400
Telewizor Samsung 55" LED UE55H6400AK
 
Zestaw jest włożony we wnękę w szafce RTV, ale dość ciasno. Od ścianek bocznych zostaje tylko po ok 2 cm, a z tyłu jest tylko otwór na kable. To sprawia, że grając w bardziej wymagające gry (GTAV, czy Wiedźmin3) temperatura podzespołów rośnie do poziomu ok 83 st. C. Wiem, że tragedii nie ma, ale zestaw staje się już słyszalny. Podejrzewam, że problem leży w ciasnej wnęce i ciepłym powietrzu, które się tam tworzy. 
 
Teraz śmieszniejsza część postu...
 
Co sądzicie na temat mojego pomysłu, by w tylnej ściance zamontować dwa 200 mm wentylatory, które odprowadzałyby ciepło na zewnątrz szafki??
Pomysł raczej szalony, ale wykonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co sądzicie na temat mojego pomysłu, by w tylnej ściance zamontować dwa 200 mm wentylatory, które odprowadzałyby ciepło na zewnątrz szafki??
Pomysł raczej szalony, ale wykonalny.

 

wrzuć fotę jak to dokładnie wygląda. 

 

 

 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w pracy (i mnie naszło). Zdjęcia zrobię, jak wrócę do domu. Swoją drogą subskrybuję kanał tego pana, ale na te filmiki nie natrafiłem - dzięki.

 

PS. Jako, że nie mogę dodać zdjęcia poprzez Tapatalk, to edytując ten post załączę link do Dropboxa.

 

https://www.dropbox.com/sc/ijg0t9q9h3hq3j4/AADQpsLCj10w4qQcLomxHEpta

 

BTW. Już zamówiłem dwa Cooler Mastery  200 mm Mega Flow po ok 35 zł, tylko teraz nie wiem, czy nie będą za duże :)

Edytowane przez T4d3u5z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wolnoleżące ramy DDR3 1333Mhz i dysk.

Potrzebuję porady odnośnie procka (z grafiką?), płyty i zasilacza.

 

Wymagania:

1. Tanie, raczej używane.

2. Niski pobór prądu.

3. Ciche.

4. Podpięte do TV.

5. Przeglądanie internetu: ważne aby youtube czy inne strony w miarę działały.

6. w awaryjnych sytuacjach film/serial na TV (normalnie używam Serviio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...