Skocz do zawartości
Myrmidon

Płyta Pod Powercolor Radeon 4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pod CF to chyba lepiej coś na X38/X48 czyli powiedzmy Asus P5E , oferuje pełne CF z PCI-Ex16 w obu slotach , P5Q tylko x8 , co prawda nie zmniejsza to jakoś znacząco osiąganych wyników , ale skoro chcecie wykorzystać w pełni obie karty to trzeba dopłacić do droższej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blit dobrze mówi myślę ze szkoda dopłacać do x38/48. 8x+8x spokojnie wystarczy

coś mi tu nie pasuje , ja optuje za x38 , a Ty za p45 i twierdzisz że ja dobrze mówię , czyli sam sobie zaprzeczasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jestem zwolennikiem robienia CF/SLI tylko z najmocniejszych kart dostępnych na rynku , wyniki osiągane przez łączenie niższych modeli są zbliżone do wyników osiąganych przez pojedynczy wyższy model. Wiec lepiej kupić wyższy model (szczególnie w przypadku ati , bo 2x4850 to jakieś 950zł , a 1x4870 to 800zł) bo tracimy tylko kilka klatek , pozostawiamy sobie szanse zrobienia CF z mocniejszych kart w przyszłości i zmniejszamy trochę zużycie prądu.

Ale to prawda Asus P5Q (dowolna wersja) będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem niezależnie od tego czy z CF czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że P5Q to najsensowniejszy wybór w chwili obecnej, ale jestem uzależniony od dostępności danego produktu na rynku lokalnym (dość mizernie zaopatrzonym, a zakup przez net nie wchodzi niestety w grę), dlatego szukam jakiegoś sensownego zamiennika dla Asusa. Przy okazji z dyskusji można wywnioskować, że nie zyskam aż tak wiele na wydajności stosując 2x4850 zamiast 1x4870. Czyli lepiej HD 4870, a zaoszczędzona kaskę dołożyć np do lepszych pamięci takich jak np: OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP?

Edytowane przez grafis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał tak jak Scyzor. Według mnie lepiej pojedynczą kartę a wydajność będzie podobna co dwie hd4850

Ale różnica w cenie to około 150zł na korzyść 4870. Pytanie czy wzrost wydajności jest wart tych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , bo część gier nie obsługuje CF i będziesz miał wydajność na jednym 4850. Lepiej brać jednego 4870.

Trochę chybiony argument, nie sądzę, aby gry były coraz mniej wymagające, CF więc w przyszłości będzie przydatne. Chociaż faktycznie zgadzam się, że w chwili obecnej chyba lepiej bawić się jedną 4870 niż dwiema 4850. Poczekam, aż ATI dopracuje sterowniki pod CF, a potem... . Ech, rozmarzyłem się :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...