Skocz do zawartości
Sid

Pen Neon "zrób to sam" & propozycja update'u

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis na Pen Neon (z tych ciemniejszych :lol: ):

 

Produkty:

:arrow: Długopis z przeźroczystą , najlepiej bezbarwną "rurką"

:arrow: Plastelina (ja używałem takiego do uszczelniania jak się piec w blat wkłada żeby się woda nie wlewała)

:arrow: Dioda (najlepiej s.jasna)

:arrow: Kabelki

:arrow: Woda (:lol:)

:arrow: Lutownica i inne bajery

:arrow: I to co zwykle: browko itp...

 

START!:

1.Zalewasz wodą rurkę od długopisa(z jednej strony zamkniętą.

2.Wsadzasz diodkę (ŁEB!!! :lol:) do rurki.

3.Lutujesz kabelki i te inne sprawy...

4. GOTOWE!

 

Pewnie zapytacie : PO CO CI CZŁOWIEKU WODA??????!!!!!!!!

 

ODP. Dzięki temu utworzą się pęcherzyki(takie malutkie przy ściankach) i bedzie cool!!!

-----------------------------------

UPDATE

-----------------------------------

W trakcie elektrolizy pecherzyki z H czy O(nie pamiętam) wedruja do góry. Gdyby tak podłączyć + z jednej strony a minus z drugiej ( druciki) i zapodać jakieś 5V i następnie dać + do dołu (albo na odwrót). Wtedy pęcherzyki dawałyby fajny efekt. No chyba że to Wodór to trzeba robić wentylację, bo BOOOOOOOOOOOOMMMMMMMM!

 

I co wy na te 2 propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh prowizora :[ :lol:

Wiem ale czym przykryć plastelinkę?? no chyba że lepszy pistolet klejowy - ale gdzieś mi się zawieruszyły wkłady :'( Mam cyfraka - oto fotki - ale w złej jakości - nie widać bąbelków i wogóle...

3,6V:

Dołączona grafika

4,8V:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo COOL...myslalem ze efekt bedzie gorszy...a i powiedz czy nic nie przecieka? W sumie tak sobie mysle jakby rurke od dlugopisu zastapic czyms innym...i tez wypelnic woda i podswietlic... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, no fajnie, ale nie napisałeś kontekstu z którego by wynikało użycie tego wynalazku :)

Jak do oświetlenia budy to patent OK !!!!!!!!!!!

Ale jak czytałem sam topic to myślałem bardziej o zwykłym długopisie który oprócz pisania jeszcze świeci, a nie jako mod do budy. Świeci fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm więc tak:

 

W tej chwili mod podświetla mi klawiaturke z góry(bo szyby w budzie jeszcze nie mam). Wiem że można dać jakąś rurkę albo cuś.Chciałem zrobić z wkładu do pistoletu klejowego, ale jak już mowilem zapodziały się. Więc wymyśliłem to.

 

NIE PRZECIEKA!!!

 

A co do mojego pomysłu elektrolizy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem topic i chyba wymyslilem czym opcjonalnie mozna by zastapic dlugopis

mianowicie, mozna by zastsowac probowke chemiczna [czy siak sie to tam nazywa ??] ;]

Ci co jeszcze chodza do LO i maja chemie patent nastepujacy, na lekcji idziesz na zaplecze szukasz co Ci potrzebne w kieszen i papa ;] szkola napewno sobie w miare ubytku uzupelni braki, mam jakies probowki w domq i moze to byc dobra alternatywa, z jednej strony juz zaslepione i mozna by zapakowac dwa ledy, bo srednica jest spora, zaskelpic jeszcze klejem na goraco, albo akrylem, siliconem czy innym badziewiem i powinno byc dobrze, napiszcie co o tym myslicie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No HP Photosmart 120 - a coś nie tak - może zepsuty??

 

Co do próbówki - dobra rzecz - fajnie by świeciło.

 

A jak mam ukryć tą plastelinę - czym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - pamiętam ale mod to mod :lol:

Dwie objętości wodoru na jedną objętość tlenu tworzy mieszaninę piorunującą(czyli spalenia się wodoru - powstaje wybusz no i para wodna wg H2O)

 

I jakby nie było MOD wodą chłodzony :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł fajny tylko nie z długopisem ale z probówka bym robil bo może wyjść lepiej (szególnie estetycznie)

 

co do elektrolizy to nie znam się za bardzo na chemii ale wydaje mi się że z 5 V nie wyciagniesz dyżo a po za tym nawet jeśli to czy to będzie wodór się ul;atniał czy tlen to i tak jedno i drugie jest b. łatwopalne i może zrobić ognisko w domu =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---- OFFTOPIC ----

Od kiedy tlen się pali :) Then to nawet bylo by lepiej - swierzsze powietrze. Ale w końcu w trakcie elektrolizy wody by brakło i trzeba by było zmieniać...

---- OFFTOPIC ----

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam ukryć tą plastelinę - czym??

ja sie pytam po co plastelina ?? akryl jest duzo lepszy or silicon przygotowujesz stuff zalewasz, silicon i stawiasz w pionie na dobe, zastygnie, mozna uzyc jeszcze wosku pszczelego do uszczelnienia ;] i mamy produkt zgodny z iso 9002 i w pelni naturalny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam ukryć tą plastelinę - czym??

ja sie pytam po co plastelina ?? akryl jest duzo lepszy or silicon przygotowujesz stuff zalewasz, silicon i stawiasz w pionie na dobe, zastygnie, mozna uzyc jeszcze wosku pszczelego do uszczelnienia ;] i mamy produkt zgodny z iso 9002 i w pelni naturalny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wpadlem do czego mozna cos takiego wykozystac. Mozna tym oswietlic w nocy klawe :D

Wystarczy 2 diody biale, jasne i juz ma sie lampke nocna bo wiekszej ilosci swiatla niepotrzeba a zuzycie pradu to 40mA :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie glupie pytanie ale mowiles o pecherzykach, chemia nigdy mnie nie interesowala ale myslac o pecherzykach przyszlo mi do glowy ze mozna tam wlac wode gazowana, mozna? :) tylko jezelli t wybuchnie czy cos to poprsotu napiszcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POXILINA - dobre.

Bo po ok 10 godzinach w plastelinie utworzył się pęcherzyk 3x3mm, więc jak dorwę poxilinkę to..... uff

(...)

przyszlo mi do glowy ze mozna tam wlac wode gazowana, mozna?

(...)

To już inna sprawa wybuchu - po prostu jak byś zamieszał wodę zacząłby się wydzielać CO2 i by mogło rozsadzić...

 

Oczywiście cały mod MNIE kosztował 0,00zł(bo wszystko miałem) i jest to prototyp przyszłego Pen Neonika.

 

Szkoda tylko że mam cyfraka który ma ogniskową > 2m, bo zapodałbym fotki tajemniczego [siD] moda a LAN moda nie trzeba tłumaczyć.

Ja wlasnie wpadlem do czego mozna cos takiego wykozystac. Mozna tym oswietlic w nocy klawe(...)

Nie żebym się czepiał, ale to mój pomysł - patrz wyżej. Już przy jednej diodzie s.jasnej (myślałem że to zwykła-ale swieci moooooooocno) puszczonej na 4.8V (faza testów=akumulatorki po 1.2V) wystarczająco będzie światła no i kolor fajny (niebieski)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Już przy jednej diodzie s.jasnej (myślałem że to zwykła-ale swieci moooooooocno) puszczonej na 4.8V (faza testów=akumulatorki po 1.2V) wystarczająco będzie światła no i kolor fajny (niebieski)...

nie zebym sie czepial, ale watpie zeby ta dioda dlugo wytrzymala przy takim napieciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Już przy jednej diodzie s.jasnej (myślałem że to zwykła-ale swieci moooooooocno) puszczonej na 4.8V (faza testów=akumulatorki po 1.2V) wystarczająco będzie światła no i kolor fajny (niebieski)...

nie zebym sie czepial, ale watpie zeby ta dioda dlugo wytrzymala przy takim napieciu...

Dokladnie:) Kilka juz spalilem na 5V w tym 4 niebieskie, ktore trwale zmienily kolor na odcien bardziej zielony niz niebieski :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dioda hiper jasna czerwona + 5V z molexa = flash i odeszla do krainy ciemnosci

2 dioda hiper jasna zolta + 5v z molexa (myslalem ze ta pierwsza cos nie styka) = flash nr 2 i 4 zlote w bloto :)

 

kurde mialem nadzieje ze moze zmienia kolor, bo mi sie nie podobal za bardzo, a tu lipa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...