Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm no i kicha nie ma a-data 32 i nie bardzo wiadomo kiedy będzie .

 

Hmm teraz pytanie co brać:

 

A-data 64 gb w wersji 150/90

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C4310375

A-data 32/64 gb w wersji XPG (czyli 170/100)

http://www.emarket.pl/pricelist/Item.aspx?PID=C4310377

Warp v2 30 gb za 468

Core v2. za 838 (ale to chyba nie ma sensu , apexy 60 jak sie pojawia powinny byc w podobnej cenie)

Solid 60 za 686 ?

 

Czy ktoś wie czy A-data 150/90 to klon solida a ta 170/100 to klon Core v2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu miałby mieć obcięte transfery? IDE zwykle wypada szybciej. Zresztą NCQ zawarte w AHCI i tak nie dotyczy SSD.

 

Co do tych AData to w testach które widziałem to dość blado wypadały. Fakt są dość tanie ale nie jest to raczej żaden OCZ z inną naklejką.

Tyle że nie wiem co to.

 

 

@Lysyn - zależy jaki to system. Przy XP podaje sterowniki podczas instalacji lub nLitem je dodajesz do instalki systemu.

Przy Vista nie trzeba tego robić podczas instalacji ale za to koniecznie zaraz na sam koniec, przed ponownym uruchomieniem kompa trzeba zainstalować sterownik intela.

 

 

EDIT

Nareszcie paczka wysłana do mnie i czekam z niecierpliwością :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim razie sie zdecydowalem na Warp v2 w sumie wolalbym ocz ale 530 vs 470 pln przy 32 GB robi jednak roznice :) Jak apexy/vertexy zejda z ceny to sie go wysle na emeryture w WINDzie :wink:

 

BTW wlasnie mierze czasy loadingow w ETW, TLR, DMC4, Bioshocku i Crysisie na klasycznych dyskach. Za jakies 2-3 tygodnie porownanie z SSD powinno byc gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHCI daje Ci np. NCQ, którego w SSD nie ma ale Hot Plug może się czasem przydać :wink:

 

U siebie na zwykłych dyskach zaobserwowałem nieco wyższy transfer burst po przełączeniu na IDE.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HotPlug działa u mnie zawsze niezależnie od ustawienia - tzn odpinam i podpinam dyski kiedy chce i są wykrywane normalnie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://twojepc.pl/news18548.html

 

ciekawostka a-data wprowadza SSD z 64 mb cachu - czyzby ten sam kontroler co w Vertexie ?

Ciekawe czy wersje 32 i 64GB też będą miały po 64MB cachu?

 

Mniej więcej zmieściłbym się w 25GB (bez swapa, który i tak przy 4-8GB RAM jest raczej zbędny) ale jednak 64GB jest bardziej optymalnym rozmiarem. Docelowo 32/64GB + 160GB by mi wystarczyło :wink: Tylko niech te ceny szybciej spadają, a złotówka wzmacnia :)

 

Wczoraj popatrzyłem na wyniki moich obecnych dysków (HD Tach, HD Tune) i na te od SSD w recenzjach i mam coraz większą ochotę zakup :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 to chyba pod Win XP.

Przy Viscie juz ciezko by bylo to upchnac po doliczeniu istotnego softu :)

 

Znaczy da sie zrobic , ale kurcze to jak powrot do czasow P III gdzie kazdy megabajt sie liczyl (tylko teraz soft liczy sie w giga a nie mega :) )

 

Ehh jakby dolar stal po 2 z groszami jak latem to vertex 60 na viste i 3x32 Warp v2 na gry i zycie byloby piekne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie system stawiam. Plyta DFI na x58.

System chodzi szybciej. Wczesniej mailem RAID 0. Windows Vista 64 laduje sie podobnie.

 

To czym mam testowac? Dajcie namiary na programy.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę do Ciebie - czy mógłbyś wykonać testy na defaultowo postawionym systemie, a potem zaaplikować optymalizacje zgodnie z tym co zalecają na forum OCZ czyli: wyłączenie indeksacji, sprawdzenie offsetu, etc.

 

Gdybyś opisał swoje subiektywne odczucia z pracy przed taką optymalizacją i po.

 

A i jeszcze czy po włączeniu AHCI w BIOSie i pozostawieniu kompa w idle na powiedzmy 20-35 minut powoduje potem przycinki, długie odświeżanie zawartości dysków i poszczególnych folderów?

 

Dzięki :)

 

Co do softu:

 

HD Tune, HD Tach, Atto, IOmeter etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę do Ciebie - czy mógłbyś wykonać testy na defaultowo postawionym systemie, a potem zaaplikować optymalizacje zgodnie z tym co zalecają na forum OCZ czyli: wyłączenie indeksacji, sprawdzenie offsetu, etc.

 

Gdybyś opisał swoje subiektywne odczucia z pracy przed taką optymalizacją i po.

Wszystko fajnie. Ale jak to zrobic? czyli: wyłączenie indeksacji, sprawdzenie offsetu

 

ATTO

post-7994-1236783882_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie ofsetu podane jest w linkach od kogoś na poprzedniej stronie.

Indeksacja to we właściwościach każdej partycji/dysku jest. Odznaczasz ptaszka i zastosowujesz. Jak mówi że nie moze zmienić dla jakiegoś tam pliku to klikasz ignoruj/pomiń wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTune. Moze napiszecie jakis poradnik po polsku? Dzisiaj nie mam formy - opijam dysk i nie wiem co zrobic:) Jakies jeszcze testy zrobic?

post-7994-1236784830_thumb.jpg

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? a to ciekawe...chyba ci sie nazwy pomieszały ;)

zabacz sobie http://www.overclock3d.net/news.php?/stora...nx_controller/1

wersja 30 i 60 gb ma mniej pamięć cache tylko 32 mb, dopiero 120 gb ma 64 mb cashe i co za tym idzie jest szybsza

 

kurcza kusi mnie strasznie ten ocz na allegro 1200zł :sad: musiał bym 2 kupić w raid 0,co to robić :? za 2,5 k mozna by zmienić platforme na i7

 

ps. a jak tam multitaskin ?

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcza kusi mnie strasznie ten ocz na allegro 1200zł :sad: musiał bym 2 kupić w raid 0,co to robić :? za 2,5 k mozna by zmienić platforme na i7

Jesli mozesz to czekaj kilka tygodni. Vertex 60 na zachodzie jest tanszy 20 czy 30 $ od solida 120. U nas paredziesiat zlotych wiecej, wiec cena chwilowo jest zawyzona (tzw. podatek od nowosci :D )

 

Do tego u nich sa Vertexy 30 po 135$ czyli na nasze ok 700 PLN wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabacz sobie http://www.overclock3d.net/news.php?/stora...nx_controller/1

wersja 30 i 60 gb ma mniej pamięć cache tylko 32 mb, dopiero 120 gb ma 64 mb cashe i co za tym idzie jest szybsza

 

kurcza kusi mnie strasznie ten ocz na allegro 1200zł :sad: musiał bym 2 kupić w raid 0,co to robić :? za 2,5 k mozna by zmienić platforme na i7

 

ps. a jak tam multitaskin ?

Nie wiem co masz teraz ale jeśli C2D to zmiana dysków da ci o wile większego kopa niż zmiana latformy :)

 

Sama różnica w cache nie daje takiego przyspieszenia. Dyski bez cache tez mają róznice w zależności od pojemności. Coś w architekturze dysku musi być.

Większy cache pewnie w multitaskingu da przewage.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 2duo mam,ciekawe są te a-daty pewno tańsze by były no i jak 60 gb ma 64 cashe to ocz poszedł by w zapomnienie na stronie producenta cisza,ciekawe czy ruzne dyski ssd mozna łączyć w raid np patriot warp i taki vertex ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=go8vnZj2vb4&hl=pl to video kusi na patriot warp mam maxymalnie 299 odczytu i 160 zapisu

 

 

do własciciela vertexa :panie kochany jak tam multitaskin czyli działanie wiekszej ilosci aplikacji w jednym czasie

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...