Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Multitasking w Vertex działa świetnie według opinii różnych serwisów.

To nie pozostaje nic innego jak czekać cierpliwie na Vertexy 30/60GB. Ich obecność wymusi też spadek cen obecnych na rynku SSD i pojawi się konkurencja (inne nalepki) z cachem :wink:

 

Sam mam ochotę na Solida 30 ale wydatek prawie 450 zł mi się nie widzi. Gdyby były po 340-350 to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 30 i 60 gb ma mniej pamięć cache tylko 32 mb, dopiero 120 gb ma 64 mb cashe i co za tym idzie jest szybsza

Ech, muszę odszczekać to co pisałem kilka postów wcześniej o cache w Vertexach (że wersje 30/60GB mają mniej cache niż wersje 120/250GB). Wygląda na to, że wielkość cache jest identyczna we wszystkich wersjach i wynosi 64MB.

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...mp;postcount=13

Dodatkowo na forum OCZ jest wątek nt. nadchodzącego nowego firmware'u dla Vertexów. Po jego zaaplikowaniu szybkość zapisu/odczytu we wszystkich wersjach ma być zbliżona + wszystkie wersje mają dostać dodatkowego kopa wydajnościowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety płyta główna mi padla i testow narazie nie bedzie :(

 

Nie nadążała za dyskiem i padła. :wink:

A ogólne wrażenia z użytkowania jakie? Wyczuwalnie szybciej śmigało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrazenia ok. Cicho, wydajnie ale drogo. Szybciej chodz niz RAID 0 ktory mialem wczesniej. Ale windows uruchamia sie w podobnym czasie jak wczesniej.

 

Odnosnie wgrywania firmware. Nie wiedze tam zadnego zlacza mini usb. Sa tylko obok zwyklych zlacz 2 bolce i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, muszę odszczekać to co pisałem kilka postów wcześniej o cache w Vertexach (że wersje 30/60GB mają mniej cache niż wersje 120/250GB). Wygląda na to, że wielkość cache jest identyczna we wszystkich wersjach i wynosi 64MB.

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...mp;postcount=13

Dodatkowo na forum OCZ jest wątek nt. nadchodzącego nowego firmware'u dla Vertexów. Po jego zaaplikowaniu szybkość zapisu/odczytu we wszystkich wersjach ma być zbliżona + wszystkie wersje mają dostać dodatkowego kopa wydajnościowego.

Na stronie też jest że 64MB wszystkie http://www.ocztechnology.com/products/flas...sata_ii_2_5-ssd

Wcześniej wydawało mi sie że było napisane że różne wielkości :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa o modele Vertexa o najmniejszej pojemności miały kiedyś podaną informację o tym, że mają 32MB cachu zamiast 64. Ale to chyba rozpowszechniały serwisy informacyjne. Zwróciło to moją uwagę dlatego zapamiętałem.

 

Ale fajnie, że wszystkie mają tą samą ilość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa o modele Vertexa o najmniejszej pojemności miały kiedyś podaną informację o tym, że mają 32MB cachu zamiast 64. Ale to chyba rozpowszechniały serwisy informacyjne. Zwróciło to moją uwagę dlatego zapamiętałem.

 

Ale fajnie, że wszystkie mają tą samą ilość :)

Ja z kolei czytalem , ze wszystkie maja 64 ale 30 i 60 wykorzystuja tylko 32 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by dopiero bezsens był :)

 

Moje już opuściły kontynent amerykański i czekam niecierpliwie :)

 

Website looks to be wrong, i asked for clarification for you guys but as far as i know this is how it works.

 

30 and 60GB Vertex 32MB cache

120 and 250GB Vertex 64MB cache

 

Controller has 4 primary channels, cache is split between those channels. So 120GB drive uses 2+2 channels and 64MB cache so each pair of channels works with 32MB cache

 

30 or 60GB drives have 32MB cache and use just 2 channels.

 

new firware we are bringing to the forum soon with enhance sequential writes by around 25% on 120 and 250GB drives, the FW also brings up performance of the 30 and 60GB models to 120 and 250GB levels.

 

So...32MB cache does not mean the drives will be slower and in theory the 120GB drive is 2x30GB drves joined together each using 32MB of cache.

 

Adding 64MB cache to a 32GB drive will add nothing to its performance, its all about the amount and density of Nand used within the drive.

 

Tak to Tony jeszcze niedawno tlumaczyl.Potem zmienil wersje :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...ead.php?t=52848

 

wymagana znajomosc angielskiego :)

 

sciągasz pliki,zakładasz zworke,ustawiasz w bios na ide,fleszujesz,sciągasz zworke ,gotowe

 

dziwne czasy nastały zeby w dysku firmware uaktualniać :lol2:

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Read małych plików zmalał. Za to wzrósł zapis. Ciekawe jak IOPS - póki co brak testów. Chciałbym zobaczyć jakieś kompletne porównanie vertexów z nowym FW vs x25-m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmalał??? Przyjżyj sie jeszcze raz :) dla mnie przyrosty masakryczne a juz ten pierwszy koles co ma w raid to w ATTO wymiata!

Może za rok się wymieni na Vertexy jak cena spadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja na razie mam mocno mieszane uczucia - wrzucilem E:TW i Crysisa na Warpa i praktycznie nie ma roznicy w czasie ladowania, jedyne co lepiej chodzi to steam :lol2:

No powiedzmy TLR benchmark troszke szybciej sie laduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, niektórzy mówią cos o prędkościach światła że taka róznica...

Mierzyłem stoperem :)

 

ETW: ladowanie gry od uruchom w steamie do wyswietlenia napisu sega na twardzielu 7200 rpm ok 38s, na warpie ok 38s, ladowanie grand campaign ok 28s na dysku, ok 28 na warpie. Roznice jesli sa to niewielkie (czyli zapewne co innego ogranicza ladowanie)

 

Crysis ten same save game 25s na dysku 25s na warpie.

 

Benchmark TLR:

Wartości FPSów 1920x1200 na:

Spinpoincie ide 7200rpm: 48,46 ; 48,34 ; 48,34 ; 48,49; 48,34;

Samsung F1 : 48,41 ; 48,56 ; 48,63 ; 48,31 ; 48,43 ;

Warp : 48,59; 48,52 ; 48,43 ; 48,48 ; 48,55 ;

ale akurat tutaj wydaje mi sie , ze calosc laduje sie troche szybciej.

 

Teraz testuje sie DMC4, pozniej bede jeszcze sprawdzal Bioshocka i Fallouta 3.

 

PS. Wykres ATTO i HDtune z patriot warpa v2 wrzucilem do topicu ssd 32 gb.

PS2. Ale oni to testuja na jakichs kosmosach w stylu Intela po 2k, albo macierzach raid 0 po kilka dyskow i najlepiej z kontrolerem sprzetowym, a ja to robie na dysku za 450 zeta czyli w wersji econo.

Na razie nie testowalem tez opcji z systemem na dysku (bo mi sie nic innego nie zmiesci)

 

Edit: za to jak kopiowalem folder kolo 640 mb to na warpa nagrywal sie ok 20-25% szybciej niz na WD6400AAKS

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo kupowanie SSD jako dysk na gry i dane to kompletne nieporozumienie! Jak chcesz pokazać szybkość technologii skoro ogranicza Cię system postawiony na staromodnym HDD do tego 7,2k? :? pzdr

Byc moze tak :) Ale uwierzylem w to co pisal guru3d:

If you work on that PC a lot, chances are good that you want it as the ROOT, C:\ windows drive. Fast performance and no noise is just fantastic. If you are a gamer, you just might settle for a nice HDD as boot drive and install your games at a SSD device, you'll seriously decrease level and game load times very much.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...