Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może chodziło o gry instalowane na dysku systemowy? :D pzdr

Nie no wyraznie napisali nice HDD for boot drive :) Czyli Samsung F1 powinien to kryterium spelniac.

 

O jaki lol na frazie :) Porownali 3 dyski SSD miedzy soba i nie dali nawet jednego HDD do testow jako punktu odniesienia :D

http://www.frazpc.pl/artykuly/678/Czas/na/...t,/OCZ/i/GSkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeeeeeeeeee to ja myslałem że posadziłeś na tym system i gry... eee to co innego :D

Zrób to jak należy z pełną optymalizacją wtedy chętnie zobacze wyniki :lol2:

 

Ten ich test mogą sobie wsadzić :) , jest nierzetelny. Od razu na starcie wiadomo że Titan wygra bo jest dyskiem z innej półki! Jakby porównali niższy model G.Skill to walka byłaby wyrównana. A jak chcieli testować Titana to powinni go porównać przynajmniej z Apexem. Brak porówania z conajmniej dwoma HDD to kolejna porażka przypięczętowana brakiem opisu platformy testowej...

Mimo iż z opisu można wywnioskować że to wszystko na laptopie testującego to i tak nie wiemy jaki konkretnie jest to sprzęt a szczególnie jaki mostek południowy i kontroler za to odpowiada. Co jest bardzo istotne i co można wywnioskować z wszystkich testów w sieci - SSD najlepiej obsługuje ICH10. A po marnych wykresach testującego widać że słabiutki kontroler jego laptopa nie jest w stanie pokazać rzeczywistych możliwości testowanych dysków.

Dla nas chcących montować takie dyski w nowoczesnych stacjonarnych kompach test taki jest zupełenie...nie przydatny...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie , ze testuje opcje jak radzili na guru 3d i wychodzi do d... :)

 

No , ale DMC4 laduje sie zauwazalnie szybciej szkoda tylko , ze to roznica z 2-3 sekund do prawie natychmiast :D

Edit: W Bioshocku loading spadl z 37 do ok 31 s.

 

Dobra to teraz pytanie jak bardzo da sie obciac Viste do instalacji na czyms takim ? Bo cos mi mowi , ze musialbym sie cofnac do Xp32 zeby miec sensowna ilosc miejsca na nim.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z połowe da sie wyciąć (sama synteza mowy zajmuje ponad 1GB!) ale wszystko zalezy czego używasz. Jak nie dzielisz się niczym w sieci to też wiele odpadnie

Większość sterowników na pewno mozna wywalić przecierz łatwo je sobie zainstalowac w razie potrzeby zajmują sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycialem Viste do 9,5 GB po instalacji i cos kolo 1.4gb obrazu, acz w ktoryms miejscu poniosl mnie entuzjazm bo nie ma driverow do myszy obslugujacych cokolwiek poza 2 przyciskami :)

 

Uruchamia sie szybciej - ale ciezko powiedziec na ile to kwestia odchudzenia i nowej instalki , a na ile SSD. Na razie jestem na etapie wprowadzania optymalizacji ze strony OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sformatowałes go jak miałes system na innym dysku? Bo ofsetu nie ustawisz teraz z pod systemu.

Zostawilem defaultowy alligment z formatowania Vista (czyli z tego co czytalem 1 MB co powinno byc ok jako podzielne przez wszystkie wartosci)

 

Edit: no i przy taki alligmencie pokazywalem ATTO w topicu o 32.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło o gry instalowane na dysku systemowy? :D pzdr

If you are a gamer, you just might settle for a nice HDD as boot drive and install your games at a SSD device, you'll seriously decrease level and game load times very much.

a moze jednak nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac po moich testach tak rozowo to nie wyglada w grach :)

 

Teraz byle do kwietnia i zmienie plyte na cos z SB750 albo ICH10R to wtedy drugi warp do raida i bedzie ciekawie :)

 

 

 

Edit: Uwazajcie jak bedzie tweakowac Viste u siebie po wlaczeniu ClearPageFileAtShutdown Windows zamykal sie ok 2-3 minut. Po wylaczeniu problem zniknal. 

 

Na razie system chodzi swietnie na pojedynczym Warpie i wydaje sie byc szybszy, stutteringu jeszcze nie bylo. Ale ciezkiego multitaskingu nie robilem.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem co nieco informacji nt. A-Daty XPG, a o tańszej wersji nic konkretnego nie znalazłem.

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:

 

http://sklepwgk.pl/prod29450_A-Data_32GB_S...00_300_2_5.html

 

http://sklepwgk.pl/prod29451_A-Data_64GB_S...00_300_2_5.html

 

Cena całkiem przyzwoita tylko czy tu nie ma jakiegoś haczyka w postaci słabych parametrów? Czy te dyski produkuje Samsung?

 

Może jednak warto dołożyć do OCZ Solida, a może to, to samo co starsze OCZety?

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli miałbym możliwość kupna za 320 zł nowej sztuki od dystrybutora (będą tylko trzy sztuki 32GB)?

 

64GB jest 28 sztuk i są dostępne.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli miałbym możliwość kupna za 320 zł nowej sztuki od dystrybutora (będą tylko trzy sztuki 32GB)?

 

64GB jest 28 sztuk i są dostępne.

 

A-Data XPG maja z tego co sie orientuje odczyt:170MB/s; zapis:100MB/s. Sam bylem nimi bardzo powaznie zasteresowany (szczegolnie gdy kosztowaly 300zl) jednak nastepujace wiadomosci sprawily, ze chyba jeszcze troszke poczekam ;)

 

Znana z produkcji wszelakiej maści pamięci firma OCZ zaprezentowała prototyp dysku SSD następnej generacji. Urządzenie jest tak szybkie, że prawie dwukrotnie przewyższa możliwości interfejsu SATA 2.0. Odczytanie z niego 10GB danych zajmie nam ok. 18 sekund.

 

 

Na prototypie przeprowadzono test wydajności za pomocą ATTO Disk Benchmark. Vertex 2 osiągnął oszałamiające 550MB/s przy odczycie i 480MB/s przy zapisie (dla bloków danych 64KB). To dużo więcej niż 300MB/s, które może przesłać SATA 2.0. Dlatego też dysk będzie obsługiwał SATA 3.0, a jego premiera nastąpi w okolicach marca lub kwietnia, gdy łatwo dostępne będą płyty główne i kontrolery obsługujące ten interfejs.

oraz

 

Samsung zapowiada, że w ciągu najbliższych lat wysokie ceny dysków SSD spadną nawet do poziomu porównywalnego z klasycznymi twardymi dyskami. Inormacje ze spółki Samsung Semiconductor są jednoznaczne - dotychczas koszt produkcji pamięci typu flash spadał o 40-60% rocznie i tendencja ta będzie się utrzymywać, co w przeciągu kilku lat uczyni dyski SSD powszechnymi - obecne ceny sięgające setek dolarów za dyski stosunkowo niewielkiej pojemności (zwykle max. 256GB) zniechęcają klientów do takiego wyboru, pomimo ich niezaprzeczalnych zalet. Jedynym poważnym problemem, na jaki napotka technologia SSD, jest właściwie liniowy wzrost kosztów produkcji wraz ze wzrostem pojemności - potrzeba po prostu proporcjonalnie więcej kości pamięci. W przypadku dysków konwencjonalnych większość kosztów generają obudowa, silnik i płytka drukowana, natomiast koszt produkcji samych talerzy jest dość zbliżony, niezależny od ich pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak czekac można do usr.... ;) to oczywiste jest że wszytko będzie lepsze i lepsze i lepsze... to sie postęp nazywa :D

Tylko sie trzeba gdzies po drodze załapać poprostu...

 

A te info to żadne rewelacje są to dzieje sie przecierz cały czas (patrz wyżej :) ) dyski z przed roku są dużo gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ;)

 

Chodzi mi jednak o fakt, iz jesli faktycznie premiera nastąpi w okolicach marca lub kwietnia[/b] to jest na co czekac. Termin niezbyt odlegly a skok wartosci odczyt/zapis w stosunku do najszybszych obecnie dyskow SSD ogromny (pomijajac io-Drive-Duo) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam kosmicznej wydajności - chcę tylko aby obudowa przestała mi brzęczeć i buczeć (po tym jak musiałem przykręcić dyski na stałe, wcześniej leżały na gąbkach).

 

Ceny powoli zmierzają do w miarę akceptowalnych wartości - A-Data SSD 300 64GB (nie-XPG) już za 537 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak bedzie miało złącze sata 3.0 to i mobo do wymiany są juz takie płyty główne ??

 

na forum ocz mase ludzi ma problemy z vertexami zaczynam sie zastanawiać czy jest sens

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością pojawią się kontrolery SATA, które spokojnie będzie można zainstalować w slocie PCIE i problem wymiany płyty znika. W przypadku RAID'u z kilku SSD jakość i wydajność kontrolera (z dedykowanym procesorem i RAM'em) ma ogromne znaczenie i tu rozwiązania "on boardowe" dostają zadyszki.

 

UPDATED:

 

No i mamy chyba pierwszego, który wyłamał się i sprzedaje SSD 64GB po 454 zł ! :D

 

http://www.allegro.pl/item585667062_a_data..._sata_ii_i.html

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam kosmicznej wydajności - chcę tylko aby obudowa przestała mi brzęczeć i buczeć (po tym jak musiałem przykręcić dyski na stałe, wcześniej leżały na gąbkach).

 

Ceny powoli zmierzają do w miarę akceptowalnych wartości - A-Data SSD 300 64GB (nie-XPG) już za 537 zł.

Polecam atem OCZ SOLID, ~159R/99W. Z zapisem małych plików też nie jest źle. Wszytskie do tej pory testy na PC_żabie czy Fryz_PC to niewiedza testujących. Powodem wolnego zapisu na SSD (MLC) jest wadliwe ustawianie offsetu przy tworzeniu partycji przez Windowsa XP.

 

Zobacz moje wyniki: OCZ forum (polecam forum!)

 

Przed instalacją XP odsuń partycję z 63 na 64 sektory (lub 128).

 

Po instalacji użyłem programu SSD Tweaker, żeby w rejestrze wyłączyć niepotrzebne rzeczy/usługi.

 

Nikt mnie już nie przekona do HDD nawet do ultra raptorów. SSD to cisza i bardzo szybkie działanie systemu (po to kupiłem SSD, nie dla transferów). Mogę jednocześnie skanować antywirusem dysk i instalować sterowniki do ATI. Żadnego zacięcia. Instalacja OpenOffice'a w mgnieniu oka. Z codziennych rzeczy - otwieranie panelu sterownia -> dodaj usń programy nie muli nawet przy dużej liczbie zainstalowanych programów. Otwieranie apletu Usługi (z Narzędzi administracyjnych) jest błyskawiczne. Menadżer urządzeń to samo. W HDD jest tak do 3 dni po instalacji systemu. Potem jest niekończące się chrobotanie. Mam system już prawie 2 miesiące, trochę napakowany aplikacjami ale chodzi bardzo płynnie.

 

Pamiętam w HDD na "zamulonym systemie" naciśnięcie właściwości pulpitu czasem powodowało chrobotanie dysku przez kilka sekund zanim pojawiło się menu podręczne. Tu tego nie ma. I nie będzie ;-)

 

Albo po pewnym czasie Firefox z 3 dodatkami (adblock, gmail manager, forecast fox) też zanim się uruchomił dysk chrobotał.

 

Generalnie mój 60GB OCZ SOLID to najlepszy upgrade w komputerze. Lepszy niż dodatkowe 2GB ramu, czy szybszy proc. To jest wygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo masz przy cichych dyskach i raidzie0, u mnie tez cisza jest priorytetem i te 3 dyski z siga sa praktycznie niesłyszalne, czasami lekkie chrobotanie ale trwa to chwile. Zgadzam sie z Tobą iż wydajność kompa dostaje kopa przy ( w Twoim przypadku przy SSD a w moim przy raidzie0) bez dokładania pamięci i kolejnych mhz. Kup następny dysk i połącz go w macierz... Troszkę poczekam na zmianę cen kontrolerów i chyba tez zdecyduje sie na SSD plus mały backup hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zamierzam zrobić, drugi SOLID 60 i RAID0 na ICH9R.

 

Na pewno twój RAID zwiększy wydajność w stosunku do 1 HDD, ale żaden raid żadnych HDD nie ma czasów dostępu na poziomie 0,2ms. Po pewnym czasie na pofragmentowanym HDD głowice zaczną dostawać zadyszki, chyba że ktoś defragmentuje dysk co tydzień (ale to zawsze jest dostęp na poziomie 13ms czy 7~8 dla raptora). W SSD nie istnieje praktyczne pojęcie fragmentacji. Mam nowego SAMSUNG HDD 250GB ale nawet go już nie montuję, pewnie opchnę i dołożę do drugiego SOLIDA.

 

Wynikiem niskich czasów dostępu jest liczba operacji IO na sekundę:

 

Dołączona grafika

 

Jakie masz wyniki na swoim RAIDZIE w tym wypadku?

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie moja macierz w pełni już działa.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

ATTO juz z nowymi sterownikami Intela. Na poprzednich było troche gorzej.

 

Dołączona grafika

 

Wszystko śmiga o wiele lepiej. Choc multitasking troche słaby. Instalacja Office i ściąganie aktualizacji systemu bardzo skutecznie paraliżowało prace na komputerze.

Z tym że to było zanim zrobiłem wszystkie optymalizacje (poza ofsetem 128 który zrobiłem wcześniej). Może teraz śmigałoby to lepiej bo już nie widze żadnych tego oznak i system chodzi o wiele płynniej.

 

Na koniec załadowałem najnowszy Intel Matrix Storage Manager 8.8 i włączyłem dodatkowe "zaawansowane ustawienia dotyczące wydajności" w systemie.

Oto jak to wpłynęło na wydajność. Po lewej przed, po prawej po. Oba z włączonym WBC.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

PC Mark Vantage 12454pkt

Vista ze stanu wstrzymania wstaje z szybkością nadświetlną ;)

 

Raid na HDD przerabiałem już w konfiguracji 2, 3 i 4 dysków. Na nF4, ICH9 i ICH10 Intela oraz na półsprzętowym kontrolerze HighPoint który posiadam.

Wydajność macierzy na HDD ma sie nijak do dysków SSD ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij z forum OCZ SSD Tweaker i wyłącz niepotrzebne usługi. Ja wyłączyłem też plik wymiany. Ładne masz transfery plików 0,5kB - lepsze niż ja 4kB. Słaby multitasking był winą offsetu partycji XP ustawionego na 63.

 

Dlaczego zły offset spowalnia zapis na SSD (4kB-ajtowe strony pamięci NAND)

 

XP vs VISTA

 

Popieram SSD a HDD to 2 rożne bajki.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweakera nie używałem ale ręcznie wyłączałem wszystko co trzeba w rejestrze. Łącznie z Large File Cache i ustawienie dodatkowego cache wielkości tego w CPU. Zabawa w optymalizacje zeszła mi wczoraj do 2ej w nocy ;)

Plik wymiany tez wywaliłem.

 

U mnie włączenie ClearPageFileAtShutdown działa dobrze, żadnych wydłużeń zamykania.

 

EDIT

Własnie znalazłem wątek na OCZ forum że warto (kosztem utraty odrobiny przestrzeni) formatować dyski z 64k rozmiarem bloków zamiast domyślnych 4k.

Szkoda że nie wcześniej.

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...ad.php?p=357540

Róznice moim zdaniem warte utraty 1GB. Sporo dały Vertexowi i coś na pewno by dały Solidowi...

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...ead.php?t=53199

"Apps which create small files like outlook or office, will gain from it. Boot up and app startup times will improve with this."

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...