Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grimlock, nowy57 macie zbliżone wyniki, na jakich systemach robicie te testy? Kiedy były instalowane?

Ja pracuję na 7, instalowany 23.10.09, później wgrany nowy FW. Dzisiaj odpaliłem AS SSD benchmark i wyniki się nie zmieniły jak narazie.

ja na 7 x64

konfiguracja sprzetowa taka jak w stopce

teraz tak sobie mysle ze moze przyczyna u mnie slabszych nieco wynikow moze byc zaszyfrowanie trucryptem ..

co prawda wybralem najslabsze szyfrowanie .. ale zawsze to chyba wolniejsze odczyty i zapisy ...

 

PS.na szybkosc systemu i tak nie narzekam :)

jest kolosalana roznica ...powiedzialbym przepasc na koszysc ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powoli przymierzam się do budowy nowej platformy i proszę o info co będzie wydajniejsze:

1. zastosowanie jednego wydajnego dysku SSD np. OCZ VERTEX SSD SATA2 120GB 250/180 MB/s 64MB CACHE lub Patriot Torqx SSD 128GB 260 MB/s 180 MB/s 64MB Cache

czy też

2. zastosowanie dwóch wolniejszych dysków w RAID0 zbudowanych na 2 x Intel X25-M G2 80GB 32MB Cache

 

Proszę o porady najlepiej jeśli ktoś z kolegów testował takie konfiguracje.

 

Pozdrawiam,

Zacznijmy od tego że to Vertexy są tu wolniejsze!!! Widać nie przeczytałeś tego wątku nawet kilku stron...a więc poczytaj co zostało już tu powiedziane i jak dalej będzie coś nie jasne dopytasz.

 

Odczyt sekwencyjny zwiększony przez Raid tez daje wzrost szybkości. Czas dostępu choć najważniejszy nie jest jedynym parametrem tu decydującym.

Sam mam ten raid w jakimś celu i inni tutaj posiadacze. A nikt z nas obróbki Video raczej na tych dyskach nie robi.

 

@Blue musze sobie przypomnieć model kontrolera, chyba to jakiś Adaptec w rozsądnej cenie i dobrej wydajności był...ale nie pamiętam teraz.

Zobacz tu co można uzyskać dzięki takiemu kontrolerowi (tutaj Adaptec 3520 z 256MB), 4 jakże słabe dyski pierwszej generacji a general usage na poziomie ponad 70MB/s!!!

http://i4memory.com/f9/ocz-core-ssd-2-5-so...ntroller-10744/

To jak muszą zasuwać dyski 2 gen!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock, nowy57 macie zbliżone wyniki, na jakich systemach robicie te testy? Kiedy były instalowane?

Ja pracuję na 7, instalowany 23.10.09, później wgrany nowy FW. Dzisiaj odpaliłem AS SSD benchmark i wyniki się nie zmieniły jak narazie.

Windows 7 x64 build 7100. Testowany przeze mnie Intel G2 jest kolejnym dyskiem w pececie i całkowicie pustym. Czekałem na nowy firmware, a teraz czekam na kolejny, który będzie w porządku. Dopiero cokolwiek na nim postawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak zapytam ..

jaki kontroler sprzetowy polecacie do raid0

zalozmy okolo 4ssd

Np. Adaptec 3805 :]

 

Intel 80333 500MHz processor

4-Lane PCI-Express bus interface

128MB or 256MB cache

Battery backup (optional)

 

http://www.adaptec.com/en-US/products/Cont...value/SAS-3805/

 

I to się nazywa kontroler :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że to Vertexy są tu wolniejsze!!! Widać nie przeczytałeś tego wątku nawet kilku stron...a więc poczytaj co zostało już tu powiedziane i jak dalej będzie coś nie jasne dopytasz.

 

Odczyt sekwencyjny zwiększony przez Raid tez daje wzrost szybkości. Czas dostępu choć najważniejszy nie jest jedynym parametrem tu decydującym.

Sam mam ten raid w jakimś celu i inni tutaj posiadacze. A nikt z nas obróbki Video raczej na tych dyskach nie robi.

Kolego @rafa wiem jak działa Raid0 i po co się go stosuje. Jednakże zadałem konkretne pytanie w stosunku do konkretnych modeli dysków i takowej wypowiedzi oczekuję,

jeśli ktoś 'przerabiał' takie konfiguracje. Może pytanie było trochę nieprecyzyjne, jednakże niebardzo jest problem jak ująć by dokładnie 'każdego zadowolić' pytaniem ;)

 

Co do wątku to śledzę go dość szczegółowo. Jeśli znasz strony z testami w takich konfiguracjach proszę o podanie. Może zapytam jeszcze inaczej - jaką Ty byś polecił konfigurację dysków SSD pod OS

z aktualnie najnowszych w tej chwili dostępnych 80-130GB dysków za w miarę rozsądne pieniądze powiedzmy ok. 1k8 PLN ?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką Ty byś polecił konfigurację dysków SSD pod OS

z aktualnie najnowszych w tej chwili dostępnych 80-130GB dysków za w miarę rozsądne pieniądze powiedzmy ok. 1k8 PLN ?

 

Pozdrawiam,

No to bez bicia, albo 4x40GB Intel, albo 2x Gen2 80GB Intel

co więcej do myślenia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak zapytam ..

jaki kontroler sprzetowy polecacie do raid0

zalozmy okolo 4ssd

Polecam LSI 9260-i4.

SATA3-6Gb/s ( ważna sprawa - przyszłość )

512MB cache

świetna wydajność

dobra cena

 

Przetestowałem osobiście trochę kontrolerów i nie ma lepszego. No może w kilku testach lepsza jest Areca 1231ML, ale cena kosmos.

Wiem bo mam

SSD na adaptecach to porażka do hdd super.

Wiem bo mam

post-175133-1257120709_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w ogólnym działaniu systemu między zwykłym kontrolerem co jest na płycie a takim? czy odrazu miałes dyski podpiete na tym kontrolerze?

jaka cena jego? gdzie kupiłes? bo wyniki imponujące:) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki super! Jeśli to nie śmiga to nie wiem co śmiga.

 

@ Payti - swoim pytaniem dałeś wyraz że nie śledzisz wątku stąd moja reakcja. Myślę jednak że dałem jednoznaczną odpowiedź co do tego że macierz jest całkiem pożądana pod względem wydajności. Oczywiście nie aż tak jak przesiadka z hdd na ssd. Im dyski lepsze szybsze z których zbudowana jest macierz tym będzie mniejszy korzystny odczuwalny wpływ z macierzy. Bo wtedy dochodzą też inne wąskie gardła systemu.

 

Więc jak wiesz bo śledzisz ten wątek, dyski Intela są wydajniejsze i złożenie dwóch takich w raid 0 wydaje się być najszybszym dostępnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w ogólnym działaniu systemu między zwykłym kontrolerem co jest na płycie a takim? czy odrazu miałes dyski podpiete na tym kontrolerze?

jaka cena jego? gdzie kupiłes? bo wyniki imponujące:) :rolleyes:

Powiem tak. Na początku miałem jeden vertex turbo na ich10r. Jak każdy nowy użytkownik SSD byłem pod ogromnym wrażeniem. System uruchamiał się znacznie szybciej, programy błyskawicznie, żadnych zamuleń.

Po 2 tygodniach postanowiłem dokupić jeszcze 2 vertexy i podpiąć 3 sztuki w raid0. Ktoś by zapytał czemu nie dokupiłem trzech żeby zrobić raida z czterech. Ano dlatego, że znając parametry vertexów turbo ( 250MB odczyt )

i ICH10R ( 660MB przepustowość ) wyszedłem z założenia że więcej nie ma sensu bo kontroler i tak nie wydoli. Po przetaktowaniu PCI-E uzyskiwałem na trzech vertexach transfer 720MB/s. Większy transfer liniowy to była jedyna róznicą między jednym a czterema dyskami w raidzie0. Start systemu się nie polepszył, a kultura pracy systemu była taka sama. Nie trudno było wywnioskować że przyczyną takiego stanu rzeczy był kontroler ICH10R.

Po kilku nieprzespanych nocach w celu poszukiwania idealnego kandydata na nowy kontroler znalazłem LSI 9260. Moje subiektywne odczucia w porównaniu do ICH10R są takie same gdy przechodziłem z HDD na SSD.

System uruchamia się znacznie szybciej i kultura pracy dużo lepsza. Także każdy test poszedł znacząco w górę, a niektóre kilkukrotnie. Na koniec mogę powiedziec tylko tyle. Kontroler LSI 9260 dał mi tyle samo co zamiana zwykłego HDD na SSD.

 

Tu do nabycia: http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=424

 

Dla ciekawskich jeszcze parę testów.

post-175133-1257174857_thumb.jpg

post-175133-1257175001_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolery różnych firm nie są kompatybilne ze sobą wiec system trzeba stawiac na nowo.Ale to żaden problem. pare minut przy pomocy Ghosta. ja zawsze stawiam n nowo z pendriva i zajmuje mi to 7min.

robilem test jednego vertexa i wydajność w porównaniu do ICH10 to przepaść na korzyść LSI. Ten kontroler to zaraz po dyskach SSD to moje najlepiej wydane pieniądze na modernizacje kompa na przestrzeni ostatniej dekady.

Jeszcze dodam że ten kontroler jest na PCI-E x8 ale w wersji 2.0 a nie 1.0 jak większość. I biorąc pod uwagę że w przyszłości ( niedalekiej ) wymienię dyski na SATA3 ( 600MB/s ) to nie będę miał żadnych wąskich gardeł w kompie.

4x600MB/s = 2400MB/s. Producent podaje przepustowość minimum 2.88GB/s dla odczytu i 1.80GB/ dla zapisu. Dodatkowo można dokupić do niego dedykowaną baterię jeśli komuś zależy na bezpieczeństwie. Na dniach bedę miał dwa lużne HDD 640AAKS wiec zrobię mały teścik dla porównania. Myślę że będzie bardzo ciekawie.

 

link do strony producenta

http://www.lsi.com/storage_home/products_h...1&locale=EN

 

@Blue

patrząc na Twój sprzęt to to te 4 Ultradrivy co najmniej się marnują

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwydym - crystaldiskmark trochę nie obiektywny bo plik mieści się w cache kontrolera ;) musiałbyś robić testy na 1000MB żeby było w miarę realnie (wydajność dysków nie pamieci na kontrolerze)

Zgadzam się z Tobą, ale nie do końca. Jaki wpływ na wydajność systemu ma szybkość odczytu i zapisu dużych plików a jaki małych. Te kontroler radzi sobie swietnie z cachowaniem małych plików

co ma znaczący wpływ na wydajność systemu. Gdyby chodziło mi o transfer liniowy to zainwestowałbym w Samsungi F3 x6 na ICH10R i też miałbym prawie 1GB/s za znacznie mniejsze pieniądze i znacznie pojemniej.

Dla kogoś kto zajmuje sie edycją video rozwiązanie super. Ja akurat również się tym zajmuję ale 3x 640AAKS w zupełności mi wystarcza z transferem 350MB/s.

Nie poto kupujemy SSD żeby mieć dobry transfer dużych plików. Bolączką HDD była kiepska wydajność na małych plikach. Temat wałkowany na wielu forach. Łatwo znaleźć w goole.

Zresztą dużo ludzi pyta o subiektywne odczucia. Ja je już opisałem i powtórzę. Taka sama korzysc ze zmiany ICH10R na LSI 9260 jak z przejscia z HDD na SSD. 40 stronicowy wątek na temat tego kontrolera

jest na forum OCZ i na wielu innych. Jak już wczesniej wspomniałem spędziłem kilka nocy na edukacji zanim kupiłem.

Pozdrawiam

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że to bardzo cenny dodatek wiedzy do naszego tematu. Większośc kontrolerów na rynku to już konstrukcje bardzo leciwe. No bo w sumie hdd się mało co rozwijają więc nie było powodu inwestować w rozwój kontrolerów.

Ten model musi byc jednym z nowszych rozwiązań najwyraźniej.

 

Chętnie zobaczyłbym więcej testów tej Twojej macierzy. Może mój ulubiony test PCMark 05 poprosze.

 

Czekam tez na testy OCZ Z-Drive bo patrząc na koszty dysków + kontroler za ok 330€ cena robi sie podobna a nawet większa!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że to bardzo cenny dodatek wiedzy do naszego tematu. Większośc kontrolerów na rynku to już konstrukcje bardzo leciwe. No bo w sumie hdd się mało co rozwijają więc nie było powodu inwestować w rozwój kontrolerów.

Ten model musi byc jednym z nowszych rozwiązań najwyraźniej.

 

Chętnie zobaczyłbym więcej testów tej Twojej macierzy. Może mój ulubiony test PCMark 05 poprosze.

 

Czekam tez na testy OCZ Z-Drive bo patrząc na koszty dysków + kontroler za ok 330€ cena robi sie podobna a nawet większa!

Oj @rafa, @rafa. Ktoś tu nie czyta wątku. PcMark05 kilka postów wyżej. :oops:

A co do Z-drive to myslę że straci on sens kiedy pojawią SSD na SATA3. Cena będzie taka sama jak SATA2. No może na poczatku będą windować ceny ze względu na nowość na rynku.

Jeszcze taka mała uwaga co do Vertexów. wiadomo nie od dzis że w raidzie 0 nie radzą sobie za dobrze. Sytuację mają poprawić nadchodzące nowe firmware. Ale jak to będzie zobaczymy.

Intel w tej dziedzinie jest o niebo lepszy.

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, a jak się ma sprawa z Kingston 2.5'' SSD Now V+ Series 64GB (Serial ATA) za ok. 650zł ??

patrząc w specyfikację to odczyt/zapis jak najbardziej OK (220/140) tylko cena... powiedzmy, że korzystna ;]

reasumując, dobre to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, a jak się ma sprawa z Kingston 2.5'' SSD Now V+ Series 64GB (Serial ATA) za ok. 650zł ??

patrząc w specyfikację to odczyt/zapis jak najbardziej OK (220/140) tylko cena... powiedzmy, że korzystna ;]

reasumując, dobre to ?

masz 2 strony wczesniej mj post z wynikami tego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontroler zamówiony :rolleyes:

Widzę że dwa razy Ci nie trzeba powtarzać :D , jedynie co mnie ciekawi w tym kontrolerze czy czas inicjowania go nie jest długi. Bo np ten mój HighPoint tak wydłuża całe uruchomienie komputera (a bios ma skonfigurowany) że aż wkurzający jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...