Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ja mam tego magicznego Kingstona na Intelu co ze sklepów wyparował :)

Na Jmicronie mam Patriot Warpa , który chwilowo dzielnie służy jako dysk pod Dragon Age, ale niestety 2-3 gry go w całości zatykają.

 

Myślę , że teraz jednak trzeba brać mały/tani SSD pod system+najważniejszy soft, a pod reszte tradycyjny dysk, czekając na SSD 128 GB w cenach@400 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc tylko od strony technicznej to taki JMicron na same gry spisuje się super. Właśnie tak teraz mam. Ale to tylko w przypadku gdy ktoś ma systemowy mniejszy od 80GB. No bo przy 120/160 to wiadomo że sie wszystko zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa tygodnie cholernie doceniłem zapis na Intelu - bawię się w modowanie Obliviona i kilkadziesiąt razy pakowałem/wypakowywałem archiwa po 20-40 tys. plików. Nie ma porównania z wcześniejszym przerzucaniem pomiędzy partycjami w raidzie. Spadku w wydajności jak na razie nie widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc tylko od strony technicznej to taki JMicron na same gry spisuje się super. Właśnie tak teraz mam. Ale to tylko w przypadku gdy ktoś ma systemowy mniejszy od 80GB. No bo przy 120/160 to wiadomo że sie wszystko zmieści.

Technicznie tak.

Ale drogo wychodzi. Jakbym mial teraz dokladac kilkaset pln na kolejny ssd pod gry to bardziej oplaciloby mi sie wlozyc ta kase w radka 5850 badz zmiane proca na core i5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no pewnie :) miałem na myśli sytuacje że tak jak my, ktoś dokupił dysk a stary mu zostaje w kompie.

 

faq można powiedzieć skończone :P

 

 

BTW widzę że mamy podobny gust do zakupów Q6600, dyski 1 gen i drugi 2 gen, dysk WD, i i5 w planach + 5850 :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytować jednego z naszych kolegów forumowych (chyba mu to nie przeszkodzi :) ) którego namówiłem na zakup Intela G2 160GB.

"jestem super zajebiscie zadowolony z ssd" :D dla mnie to mówi wszystko!

Tak jak kolega rafa zdarzyl mnie juz zacytowac, intel 160gb smigo az milo patrzec, programy, gry i sam windows startuja bardzo szybko, wczesniej mialem raida z 2x640 WD i teraz tak szczerze nie wiem co zrobic z tymi dwoma dyskami, jak tylko je sprzedac. Na dane wystarcza jeden lub dwa 1,5TB WD greeny zalezy od potrzeb.

 

Nie bede wklejal wykresow, bo juz sie pojawily kilka stron wczesniej. Wydajnosc jest bardzo dobra. Po zainstalowaniu windowsa, officea, paru gier, zostalo mi ok 120GB wolnej przestrzeni na partycji C - dysku nie dzielilem na partycje.

 

Reasumujac: dysk bardzo szybki, po przesiadce na SSD wyraznie mozna odczuc polepszenie komfortu pracy. Jak macie tylko extra gotowke na ssd to na dzien dzisiejszy polecam zakup kingstona 40gb (jak tylko sie gdzies pojawi), intela 80/160gb.

 

Moj intel wyszedl ok 350e z przesylka (zakupiony w USA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest juz przetestowany prototyp nowego SSD Marvell,a

wg testów w porównaniu do intela G2

 

do 33% maksymalnie szybszy w burst mode i do 27% całości zysku przy odczytu

 

ale niesmak pozostaje ponieważ

...we will not be able to do any kind of write tests or benchmarks that require a file system because the unit cannot be initialized

http://www.pcper.com/article.php?aid=832&type=expert

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Sprawdziłem też że nowe dyski Intela G3 mają sie pojawić w Q2 2010 tak więc w 2010 firmy podejdą do SSD na powaznie

 

...We earlier informed you about Intel's work with 3-bit MLC NAND flash circuits and improving its manufacturing process. The next updated SSD series from Intel will remain at the 34nm node though.

We have it on good authority that the next performance upgrade of Intel's Solid State Drives will launch in Q2 2010.

http://www.nordichardware.com/news,10363.html

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry FAQ, informacje o SSD w pigułce, różnice między Gen1 i 2, optymalizacja, maintenance SSD Gen1 i 2 :D

 

Dla zobrazowania jak przydatne są tam informacje - użyłem CCleanera do wyczyszczenia wolnego miejsca na moim pierwszym SSD Gen1, który nie obsługuje TRIM:

 

Dołączona grafika

 

Solidny wzrost wydajności zapisu :)

 

Teraz będziemy mogli bez wyrzutów sumienia kierować nowicjuszy w SSD do pierwszego posta :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna rozważam kwestię SSD i pomyślałem, że wasze mądre głowy mi pomogą.

Zaczną od krótkiego opisu sytuacji. W tej chwili w MacBooku mam włożonego Seagate'a 320GB, transfery ~60MB. Z całej dostępnej powierzchni wykorzystuję z 30, może 35GB. Nie robię na nim nic super wymagającego, kopiowanie plików to w większości przerzucanie drobnych plików i 350MB odcinków seriali z jednego folderu do drugiego. Na codzień przeglądam internet, oglądam seriale.

Zastanawiam się, czy w takim przypadku nie lepiej byłoby wymienić go na jakiś bardzo tani dysk SSD 64GB. Oczywiście idąc po kosztach byłby to 1gen na J-Micronie, ale nawet one mają lepsze transfery niż wspomniany Seagate. Plusem byłaby cisza (wszak w Maku słyszę tylko HDD) i dłuższa praca na baterii, wydajność to oczywisty w celu zysk.

I teraz pytanie: czy gra jest warta świeczki? Czy warto szukać ekstermalnie taniego rozwiązania czy lepiej z czasem kupić coś porządniejszego? Może szkoda zachodu w takim przypadku i lepiej zostać z tym co mam? Jeżeli zmieniać to prosiłbym o podlinkowanie jakichś wyjątkowo tanich sztuk. Naprawdę tanich, nie żartuję. Kiedyś obiecałem sobie, że przestaję inwestować w sprzęt i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że się coś przydało.

 

@Rikki - od inwestowania w sprzęt nie uciekniesz, chyba że się wyprowadzisz na pustynie bądź do buszu :)

 

Jak chcesz tanio to Kingston V SNV125-S2/64GB http://www.radar.pl/KINGSTON-DYSK-SSD-SNV1...-64GB-30184381/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowi, ze wykorzystuje 30-35 gb, to chyba warto sie zastanowic na kingstone'm 40gb ;) cena mniejsza, gb mniejsze, ale kop wiekszy ;)

 

btw ciekawy jestem jak duzym obciazeniem dla baterii laptopa/netboka jest standardowy hdd w porownaniu do ssd ;) troche dluzej smigac tez powinien

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 40-ka ma 37GB do dyspozycji to oznacza że będzie pełny i to sie z pewnością jakoś odbije na wydajności. Jakby częściej kasował stare odcinki seriali albo oglądał je z zewnętrznego HDD to wystarczy.

 

Np u mnie system z programami i jedną grą Anno 1404 zajmuje 23GB

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z 320 gb wykorzystuje 35 gb, to domyslam sie, ze nie robil zadnych optymalizacji ;) troche sie zawsze system odchudzi... a moze nie? ;) jak to jest na macach? :P

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. 30-35gb to przedział wykorzystania w moim przypadku przyjęty jako taki, który mógłby być bez żadnych poświęceń.

Operując precyzyjnymi liczbami to mam w tej chwili zajęte 47GB z czego 32GB stanowią aktualne sezony seriali a 4.4GB muzyka, dokumenty, grafika.

W przypadku zakupienia SSDka objętość seriali dostępnych pod ręką (lubię wrócić do niektórych odcinków) zostałaby obcięta do jakichś 10GB, reszta powędrowałaby na dysk zewnętrzny. System + kilka poinstalowanych aplikacji zajmuje ok. 12GB, OS X jest bardzo oszczędny w miejsce zachowując dużą funkcjonalność. Nie ma co odchudzać ^_^

 

Generalnie jeżeli miałbym w to wejść to chyba nawet byłbym skłonny rozejrzeć się za jakąś tanią używką, może komuś zalega w szufladzie i chce się pozbyć nie żądając zbyt wiele. Na razie to tylko rozważania ale od dawna nic nie zmienialem (od miesiąca ?), a zazwyczaj od planów do realizacji mija max 2 tyg.

 

edit@down

Dysk zewnętrzny to nie problem, mam w domu adapter (S)ATA-USB i dyski 2.5" 60GB i 250GB. Zasilanie z kieszeni jest różne - te lepsze zadowalają się USB, tańsze potrzebują zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wiec musisz zdecydowac co Ci najlepiej bedzie sluzylo ;) pchanie sie w gen1 kiedy na rynku sa swietne kingstony troche mija sie z celem imho. Dyski zewnetrzne zasilane z usb kosztuja ~200 zl, ale warto jeszcze ogarnac, czy nie da sie wsadzic 320tki, ktora posiadasz w jakas kieszen ;) tylko nie wiem jak kwestia zasilania w takim wypadku bedzie wygladala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko nie wiem jak kwestia zasilania w takim wypadku bedzie wygladala.

To całkowicie sprawa zależna od dysku. Starsze modele sa bardziej energożerne i do rozruchu (potem jeden można odłączyć) potrzebują dwóch kabli USB, bez trudu taką obudowę można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. 30-35gb to przedział wykorzystania w moim przypadku przyjęty jako taki, który mógłby być bez żadnych poświęceń.

Operując precyzyjnymi liczbami to mam w tej chwili zajęte 47GB z czego 32GB stanowią aktualne sezony seriali a 4.4GB muzyka, dokumenty, grafika.

W przypadku zakupienia SSDka objętość seriali dostępnych pod ręką (lubię wrócić do niektórych odcinków) zostałaby obcięta do jakichś 10GB, reszta powędrowałaby na dysk zewnętrzny. System + kilka poinstalowanych aplikacji zajmuje ok. 12GB, OS X jest bardzo oszczędny w miejsce zachowując dużą funkcjonalność. Nie ma co odchudzać ^_^

 

Generalnie jeżeli miałbym w to wejść to chyba nawet byłbym skłonny rozejrzeć się za jakąś tanią używką, może komuś zalega w szufladzie i chce się pozbyć nie żądając zbyt wiele. Na razie to tylko rozważania ale od dawna nic nie zmienialem (od miesiąca ?), a zazwyczaj od planów do realizacji mija max 2 tyg.

 

edit@down

Dysk zewnętrzny to nie problem, mam w domu adapter (S)ATA-USB i dyski 2.5" 60GB i 250GB. Zasilanie z kieszeni jest różne - te lepsze zadowalają się USB, tańsze potrzebują zasilacza.

Wiem, że to nudne i że zaczynam się powtarzać od kilku postów, ale jak na mój gust potrzebujesz Kingstone'a 40. Innego sensownie taniego i wydajnego rozwiązania nie widać.

 

 

BTW widzę że mamy podobny gust do zakupów Q6600, dyski 1 gen i drugi 2 gen, dysk WD, i i5 w planach + 5850  :D

W sumie to 2 tygodnie temu nawet jeszcze po radku 4850 mieliśmy  :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wrocil Agility z wymiany gwarancyjnej, w czwartek dotarl do OCZ, w piatek juz nowa sztuka leciala do mnie. Postawiony system+wszystkie programy, na razie nie robilem jeszcze zadnej optymalizacji. Na szczescie fw juz w wersji 1.4 wiec nie bedzie strachu, ze przy flashu znowu sie cos nie uda. Tak to sie przedstawia u mnie:

 

cm.jpg

 

Nie wiem czy duzo czy malo, ale ogolnie chyba nie jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany na 40GB Kingstona a tu taka niedostępność :lol2:

Czekać aż się pojawią czy wybierać coś innego? Może Kingston 64GB za 380PLN (wiem, wolniejszy, ale na bezrybiu i rak ryba)? Nie jest to nic pilnego, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem zdecydowany na 40GB Kingstona a tu taka niedostępność :lol2:

Czekać aż się pojawią czy wybierać coś innego? Może Kingston 64GB za 380PLN (wiem, wolniejszy, ale na bezrybiu i rak ryba)? Nie jest to nic pilnego, ale...

Jak nic pilnego to być może wciągu 2-3 tyg się pojawią. Tam gdzie ja sie zaopatrywałem, jak wcześniej były daty następnej dostawy tak teraz wszystkie dane poznikały.

Przeczesuje europejski rynek regularnie i nigdzie teraz go nie znalazłem. Na ebay też zniknął kilka dni temu - nawet oferty z US.

 

 

@Halfi - zwykle ta opcja pomaga, a najbardziej dyskom bez cache. Może w Twoim przypadku być efekt odwrotny. Może ktoś jeszcze z G2 to sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem gdzies w optymalizacjach ssd ze tak powinny wygladac opcje :

 

[img.]http://img94.imageshack.us/img94/960/przechwytywaniey.jpg[/img]Dołączona grafika

 

lecz po zaznaczeniu ostatniego ptaszka wyniki w atto spadly wiec niby co to za optymalizacja? czy to tylko u mnie taki problem ?

U mnie po zaznaczeniu/odznaczeniu wyniki utrzymują się na tym samym poziomie (może minimalnie lepiej z zaznaczonym) .

(Intel G2 & AHCI & ICH10R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie szybkie pytanko. Potrzebuje dziś kupić dysk ssd i nie mam czasu na przeczytanie całego tematu :/

Lepiej kupić większy a wolniejszy Kingston 64GB 100MB/80MB czy mniejszy a szybszy Patriot 32GB 210MB/150MB. Dodam, że będzie to tylko dysk systemowy. Odczuję znaczącą różnicę w prędkości między tymi dwoma dyskami?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...