Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 500 zl za 30 gb to tanie? ;) vertexy w takich cenach byly od roku chyba, a jakos nikt sie nie podpalal ;) przy ostatnich cenach kingstonow 40, pchanie sie w cos takiego byloby szalenstwem ;) o wiele bardziej oplaca sie tez dolozyc te 2 stowki i miec intela g2 80 gb, zamiast 30 agility :P

 

patol... dyski ktore wymieniles sa niezle. Ale nie jako systemowe ;) dozbieraj, poczekaj na kingstony albo daj sobie spokoj

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie maja cache co oznacza sporo zabawy z optymalizacja systemu zeby doprowadzic je do w miare sensownego dzialania... zreszta, jezeli Cie to interesuje to poswiec sie i przeczytaj przynajmniej 1 strone tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue czy mógłbyś zrobić testy w obu PC Markach z tym kontrolerem LSI?

 

Odpuściłem temat na dziś... poświęcę wieczór, przeczytam temat i wybiorę coś.

PS

Ten Patriot ma 64MB cache :)

I słusznie. Podaj linka do tego Patriota. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, miesiac temu na Pixmanii Agility byl po 450 zeta, teraz 600 - skok 30% :blink:  

Teraz sytuacja sie juz powoli poprawia. Miesiac temu vertexy 30 gb chodzily po 700 zl <_<  Dziwny manewr przy spadajacych cenach intela g2 i swietnym stosunku wydajnosci do ceny kingstone'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było ale znalazłem takiego supertalenta :)

 

Dołączona grafika

 

interface PCIE x8

Form Factor PCIE

Capacities 256GB - 2TB

NAND Flash MLC

Access Time 0.1ms

Burst Speed

Read/Write (MB/sec) 1400/1200

RAID Function 0/5

RAID Cache Size 512MB

MTBF >1,500,000 hrs >1,500,000 hrs >1,500,000 hrs

 

Procesor w tym to Intel IOP 348 1.2GHz + kontroler SAS i 512MB cache

 

cena - 4000$ za 512GB

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat ale mam maly metlik w glowie. Szukam po sklepach tego zachwalanego Kingstone'a 2 generacji ale jedyne co znajduje to

 

Kingston SSDNow V-Series 64GB (Desktop accessory kit) [sNV125-S2BD/64GB]

 

 

Mam ~500zl i szukam jakiegos najwydajniejszego i najlepszego ssd w tej cenie i nie wiem co zrobic. Vertex kosztuje ~600zl i ma tylko 30GB co znowu mnie troche martwi. Co jest wartego polecenia jesli chodzi o ~60GB ?

 

 

Ten Kingston V40 niby ok, ale patrze na testy a tam slabo, zapis tylko 40MB, dysk talerzowy Samsung F3 go przegania jesli chodzi o transfery no i po prostu zglupialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CALU, na poprzednich dwóch stronach było dokładnie opisane o co chodzi z tym transferem. Powtórzę - te 40 MB/s jest to zapis ciągły, występuje przy zapisywaniu "wielkich" plików. Więc jeśli chcesz nagrywać na ten dysk filmy, gry w postaci obrazów ISO to nie, nie jest to dysk dla Ciebie.

 

Jeśli natomiast chcesz go dla systemu operacyjnego, to naprawdę, jest to najlepszy dysk pod system - jeśli wziąć pod uwagę współczynnik cena/jakość.

 

Napisałem >> TUTAJ << troszkę o nim... ( jeśli nadaje się to na FAQ to oczywiście można dać na pierwszą - nie obrażę się :P )

 

EDIT:

 

Dzięki rafa ;)

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to rozumiem, czytalem kilka stron wczesniej, czytalem pierwsza strone, tylko zastanawiam sie czy jest on warty, zwlaszcza, ze widze na liscie sklepu A-Date z transferami 150/100MB/s i takie "suche" informacje troche przekreslaja tego Kingstone'a. Do tego ten Kingstone, jest w jakiejs wersji 64GB w esc.pl i nie wiem czy to jakis stary smiec czy dysk warty uwagi.

 

 

Na Anandtech'u jest 30 stronnicowy artykul dotyczacy SSD, ich wydajnosci dzieki zastosowanym kosciom i kontrolerom i nie wiem czy wstrzymac sie z kupnem ssd aby nie kupic jakiegos smiecia poprzedniej generacji czy moze cos madrego wybiore za te pieniadze ? Oprocz pracy z windowsem pakuje, wypakowuje rarem, modyfikuje obraz iso wiec wysokie transfery sa jak najbardziej przydatne. Oczywiscie bardzo wazna jest wydajnosc na malych plikach czyli system.

 

Link do artykulu: http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=3631&p=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na pierwszej stronie, widać że czytałeś :D

Podałeś link do tematu w którym najpewniej pobieżnie obejrzałeś obrazki bo inaczej nie mówiłbyś tego w poście wyżej...

 

Założe się z Toba o skrzynke czego chcesz, że Kingston 40GB będzie szybszy od Samsunga F3.

EDIT: Nawet od dwóch F3 w raid 0.

 

@karols2 - test fajny i oczywiście dorzucony do FAQ, dzięki.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na pierwszej stronie, widać że czytałeś :D

Podałeś link do tematu w którym najpewniej pobieżnie obejrzałeś obrazki bo inaczej nie mówiłbyś tego w poście wyżej...

 

Założe się z Toba o skrzynke czego chcesz, że Kingston 40GB będzie szybszy od Samsunga F3.

EDIT: Nawet od dwóch F3 w raid 0.

 

@karols2 - test fajny i oczywiście dorzucony do FAQ, dzięki.

O skrzynke czego chce powiadasz ? Jezli ten Kingston z zapisem 40MB/s bedzie szybszy od czegokolwiek z wiekszym zapisem to masz ta skrzynke. Doczytales, ze operuje rowniez na duzych plikach iso ? Nie wydaje ci sie, ze 40MB zapisu a 80Mb i wiecej to roznica w czasie zapisu takiego 4,5 GB na dysk ? Ja mam swiadomosc, ze praca na ssd, nawet najtanszym jest o wiele lepsza od dysku talerzowego z czasem dostepu kolo 10ms.

 

 

Czy ja zle interpretuje ten wykres ponizej ?

 

Dołączona grafika

 

 

Rozumiem, ze w 2 generacji zostaly wyeliminowane problemy z "zacieciami" przy wielu uruchamianych aplikacjach, ktore obciazaja dysk ale ja sie pytam, czy sa jakies alternatywy ? Nic sie nie wypowiedziales na temat tego czy Kingstone 64gb ktory widnieje w moich poprzednich postach jest dobry, tak samo jak o A-Data SSD 64GB (150MB/100MB/s) czy cokolwiek innego za pieniadze, ktore te dyski kosztuja. Nie wspomne o tym, ze w ogole nie wypowiedziales sie nad sensem inwestowania teraz w ssd 1gen, 2 gen czy moze lepiej poczekac. Wiec zanim mi cos zarzucisz to sie zastanow, bo ja czytam to co pisza ludzie bardziej rozgarnieci w temacie niz ja i stad moje pytania, bo King V40 nie jest zlotym srodkiem dla mnie. Dysk pod sam system i appy ? Jasne, taki bym kupil. No ale wlasnie...

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie wypowiedziales na temat tego czy Kingstone 64gb ktory widnieje w moich poprzednich postach jest dobry, tak samo jak o A-Data SSD 64GB (150MB/100MB/s) czy cokolwiek innego za pieniadze, ktore te dyski kosztuja. Nie wspomne o tym, ze w ogole nie wypowiedziales sie nad sensem inwestowania teraz w ssd 1gen, 2 gen czy moze lepiej poczekac.

Co Ty bredzisz? Wroc na pierwsza strone, a pozniej wyedytuj tego posta. Co do kingstone'a to do tematu rownie dobrze mozesz wrocic w przyszlym roku, bo teraz i tak go nie kupisz. Spokojnie mozna zastanawiac sie nad czyms innym, jeden problem z glowy.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CLAU - a co mamy pisać co 5 stron za każdym razem to samo? Powiedziałeś że przeczytałeś pierwszą stronę i przeczytasz wątek a dowodzisz swoimi wypowiedziami że poza tytułem tego tematu nie przeczytałeś nic więcej.

Jakbyś się wysilił chociaż z 10 ostatnich stron zobaczyłbyś że przynajmniej kilka razy mówiliśmy już chyba wszystko na temat 40 i 64GB Kingstonów.

 

Bez obrazy (to nie jest atak) ale wykazujesz się nie tylko ignorancją ale też wręcz gigantycznym lenistwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka chcesz mieć dysk z szybkim transferem i dobry pod system bierzesz Vertexa 60 za 900 PLN i gotowe.

 

Dobrze , że mam już jednego bana na pclabie bo jak widzę ten test od nich i ile on ludziom wody z mózgów narobił to mi się agresor załącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Intela 80GB G2. Mysle, ze to dobry kompromis do pracy z duzymi i malymi plikami.

Jeśli już postawisz na nim system, mam nadzieję, że będzie to win7x64 to podziel się subiektywną opinią, ogólnie jak działa, czy TRIM automatycznie jest obslugiwany.

 

P.S. No i musisz edytować sygnaturkę i screeny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zdam relacje, zrobie jakis test jak to wyglada po wyjeciu z pudelka. Win7 niestety poki co 32bit bo na 64bit nie chodzi mi modem speedtouch mimo wielu prob, rooznych sterownikow do roznych wersji windy. Bedzie router to wtedy przesiadka na 64bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz konsole i wpisujesz: fsutil behavior query DisableDeleteNotify

 

Jak wyświetli się DisableDeleteNotify = 0 to znaczy że jest włączony.

 

Generalnie jest domyślnie włączony na 100% w każdym Win 7 od wersji RTM (nie wiem jak testowe) i sam sie nie wyłącza.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się w FAQ informacja o tej komendzie. Dobrze byłoby dać jakąś tabelkę kiedy TRIM działa (mam na myśli porównanie do sterowników i trybów pracy (AHCI or IDE)).

 

Mam nadzieję dołączyć niedługo do zadowolonych posiadaczy SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...