Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da sie, już tego próbowano na jednym z serwisów. Soft do ładowania FW nie wykrywa dysku Intela i na tym się kończy zabawa.

 

BTW czytałem na jednym forum że Kingston ma powoli wycofywać się z produkcji tej 40GB. Ktoś z forumowiczów (hardoc.com) miał kontakt z pracownikiem i on to podobno powiedział. Najpierw była mowa o całej serii V ale potem uściślono że tylko 40ka.

Nic więcej nie wiem, ale dziwne jest że do tej pory tego modelu nie ma na stronach www Kingstona poza amerykańską.

Ciekawe czy ostatecznie do tego dojdzie, czy wprowadzenie modelu pod marką Intel ma z tym coś wspólnego. Właściwie chciałbym żeby chociaż FW z Trim wydali.

 

@VIBOR - miałem tak na początku przez kilka dni na swoim dysku. Po paru dniach zapisywania danymi, benchmarków itp samo przeszło. Daj mu szanse i poczekaj. Spróbuj wyzerować komórki CCleanerem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VIBOR - miałem tak na początku przez kilka dni na swoim dysku. Po paru dniach zapisywania danymi, benchmarków itp samo przeszło. Daj mu szanse i poczekaj. Spróbuj wyzerować komórki CCleanerem.

po czyszczeniu CCleaner wszystko się wyrównało ale do najmniejszego :) poziomu i jest tak :

 

 

 

da radę to jakoś przywrócic do wcześniejszego poziomu ? Próbowałem już FreeSpaceCleaner FF i Perfect Disc 10 ale bez zmian niestety :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tygodniu podłacze swoje dyski pod kontroler LSI 9260, pytanie czy będę musiał na nowo tworzyć macierz?

bo ostatnio nie mam czasu na zabawe i kontroler sobie lezy w pudełku, a nie chce mi sie systemu stawiac na nowo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden JMicron tego nie umożliwia.

 

@Blue to nowy kontroler, być może będzie wstanie odczytać macierz z ICH10 ale dla wydajności lepiej postawić od nowa z innym paskiem.

 

@VIBOR Samsungi najwięcej tracą z pośród wszystkich dysków na wydajności przy używaniu, ale jak napisał Rikki nie przejmuj się benchami tylko ciesz szybkim systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu przyglądam się wątkom o SSD i muszę powiedzieć ze się ''podjarałem'' :)

Ale chciałbym zapytać użytkowników o faktyczne wrażenia i ewentualną podpowiedź.

Z dyskusji wywnioskowałem ze do codziennego użytku najlepiej wypadają OCZ VERTEX, Patriot Torqx M28 czy A-Data SSD X81 XPG, jednak dużo się mówi o (słabszym) Kingston SNV125-S2BD - i tu moje pytanie czy faktycznie zakup nawet słabszego Kingstona ma tak zbawienne działanie na szybkość pracy systemu?

Kingstna 40gb można kupić już za około 400zł... - na system to może być tak na styk ale może się okazać trochę za mało, fajne by było 60-64-80gb, ale to już trochę więcej kasy.

Pomijając pojemność czy opłaca się kupić ''słabszego'' kingstona i da to faktycznie kopa komputerkowi czy lepiej jest faktycznie dołożyć kilka stów i kupić droższego ssd'ka?

Na myśli mam zakup jednej sztuki do blaszaka i jednej do laptopa, więc koszty jak najbardziej są ważne :)

A może poczekać jeszcze kilka miesięcy.... (na pewno będą taniec, ale wejdą nowe modele itd.)

dzięki za podpowiedzi.

pzdr

Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bolbou różnica jest kolosalna. Wszystko działa błyskawicznie, nie rzęzi w czasie doczytywania, nie ma wibracji, prawie się nie grzeje. System dostaje takiego kopa, którego nie otrzymasz kupując 100 rdzeniowe procki i inne cuda. Po prostu cud, miód, wafelki. :wink: Nie ma frizów* przy kilku aplikacjach korzystających z dysku w tym samym czasie. Na system 40 GB powinno starczyć, a raczej a pewno starczy. Jeśli chcesz dodatkowe programy mieć na ssd i martwisz się, czy starczy miejsca, to może kup 2x40GB wyjdzie pewnie taniej niż 1x80 ( nie wiem jak stoją ceny, ale Kingston 2x40 = 800 zł, fajny dyszczek, super kontroler, wątpię, żebyś znalazł 80 GB za 800 zł w jednym dysku ).

 

* zależy od kontrolera w dysku, bo pierwsze generacje miały upośledzonego JMicrona i były frizy przy kilku aplikacjach odpalonych jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

a co w sprawie droższych vertexów i xpg? warto dopłacić?

a może Intel X25-M G2?

są też tańsze oczty i a-daty....?

 

tu są niezłe ceny

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/filtr/_0_...13950_0_0-700_0

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/583515

 

toms83 którego a-data ty użytkujesz?

Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83 którego a-data ty użytkujesz?

To jest dokładnie ten model A-Data ASE1032GSAMPL. Świetnie się sprawuje, nawet brak cache'u nie jest wyczuwalny. Pewnie jakbym go ostro obłożył aplikacjami byłoby by gorzej niż na dysku z cache, ale przy normalnym użytkowaniu nie stwierdziłem żadnych frizów.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że system ma aktywną funkcje Trim nie oznacza że dysk wykonuje polecenia czyszczenia komórek.

 

@Blue najlepiej przejrzyj wątki o LSI na forum OCZ, zobaczysz co ludzie używali. W każdym razie w sprzętowych kontrolerach przewaznie używa sie sporo większych pasków niż w integrach. Np 512kb

 

tutaj masz wątek

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z trochę innej beczki....

siostra ma starego truposzczaka na stanie którego pomału trza zmienić na coś nowszego...

jakis Athlon 1.5ghz, około 1gb ram, jakaś grafika i dysk ATA 80gb...

ale gdyby zamiast zmiany wsadzić mu (jeśli to możliwe bo chyba nie w nim SATA) jakiegoś SSD.... ?

czy taki komputerek dostał by skrzydełek? czy lepiej pobawić się w ssd na nowszej platformie typu c2d?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z trochę innej beczki....

siostra ma starego truposzczaka na stanie którego pomału trza zmienić na coś nowszego...

jakis Athlon 1.5ghz, około 1gb ram, jakaś grafika i dysk ATA 80gb...

ale gdyby zamiast zmiany wsadzić mu (jeśli to możliwe bo chyba nie w nim SATA) jakiegoś SSD.... ?

czy taki komputerek dostał by skrzydełek? czy lepiej pobawić się w ssd na nowszej platformie typu c2d?

pzdr

chłopie zmień platformę temu trupowi woda z Wisły nie pomoże tanie core2duo albo jeszcze lepiej athlona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie zmień platformę temu trupowi woda z Wisły nie pomoże tanie core2duo albo jeszcze lepiej athlona

mylisz sie ;) o ile jeszcze nie jest trupem to woda z wisly mu na bank pomoze :D  ...zejsc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma MC Comp spisała się przednie, wczoraj zamówiony dysk Intela X25-V dzisiaj jest już u mnie na biurku. Niestety na testy trzeba będzię poczekać chwilę, gdyż jutro odbieram laptopa w którym wyląduje dysk no i trochę zabawy będzie z transferem systemu HDD - > SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jest ok - Kingston SSDNow V+ SNV225-S2 (S225 Samsung w srodku)

ten jest be - Kingston SNV125-S2BD (S125 Jmicron w srodku)

??

co do SNV125 to zalezy od pojemności. 64 i 128 są JMicron i są be. 40GB cacy.

co do V+ lepsza od Jmicrona ale dużo gorsza od 40GB, no i w ogóle jak się z czasem okazało dyski na Samsungu są "takie sobie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...