Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

INTEL X-25-V SSD 40GB SATA 2,5" MLC BOX

 

jest na stronie Intela info na jego temat :

 

http://download.intel.com/support/ssdc/hps...roductbrief.pdf

 

 

w ostatnich dniach jego dane Techniczne nieco uległy zmianie :) ( specjalnie , omyłkowo , blokada ?? )

 

Opis Techniczny:

Kod Producenta SSDSA2MP040G2R5

Typ Wewnętrzny

Format 2,5

Interfejs SATA II

Pojemność 40 GB

Maks. szybkość zapisu 35 MB/s

Maks. szybkość odczytu 170 MB/s

Zasilanie SATA

Informacje dodatkowe Technologia 34 nm

Opis BOX, bracket do montazu 3,5"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem Windows7 na Corsair eXtreme 32GB SSD: CMFSSD-32D1 (opisywana w materiałach producetnta jak i w testach prędkość odczytu >240, zapisu >170

 

Laptop w którym dysk jest używany to Dell E4300 - chipset Intel ICH9-E (lub ICH9-M, nie do końca pamiętam)

 

Ogromne było moje zdziwienie gdy zobaczyłem benchmark z HD Tune Pro 4.00.... Z czego może wynikać takie a nie inne zachowanie dysku? (test zrobiony na blocksize 128kb, full test)

 

Jestem prawie pewien, że zainstalowałem wszystkie potrzebne sterowniki do chipsetu... Czy błąd ze sterownikami może byc powodem takiego zachowania dysku?

 

Zamierzałem postawić jeszcze raz Windows, jednak wcześniej postanowiłem spytać Was. Bo zakładam, że popełniłem jakiś mały, a jak bardzo istotny, błąd....

 

Co o tym sądzicie ?

 

post-122070-1262711398_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zapis podają 35 to może oznaczać że nowe firmware poza Trimem coś zmieni odnośnie prędkości również dla Kingstona.

Jeśli dzięki temu system będzie jeszcze płynniej działał to jestem na TAK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Racuch, widze ze stara gwardia z czasow 9500@9700 wraca na forum i bierze sie za SSD :razz:

Ten dysk ktory zlinkowales to prawdopodobnie JMicron wiec odpada

aa pozdrówki :)

rafa otrzymujesz ode mnie ksywę "POMOCNA DŁOŃ" ;)

zapytałem bo coś mało w sieci o tym crap-ie

niby mam raptorka na sys. ale i on kiedyś tam zdechnie wiec grzecznie zapytałem a o SSD to mam takie pojecie jak baletnica o kiszeniu kapusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa otrzymujesz ode mnie ksywę "POMOCNA DŁOŃ" ;)

zapytałem bo coś mało w sieci o tym crap-ie

rafa to akurat jest serio pomocna dlon - ale zadajac takie pytanie sam domagasz sie przydomka - bez obrazy, ale bedzie to cos z wygodnickiego-lenia-ignoranta-slepego-nieumiejacego czytac - czy cos w tym stylu... :blink: Serio - zerknij choc na kilak ostatnich stron - o ten dysk co chwila ktos pyta i co chwila czytac trzeba te same odpowiedzi.... :damage_wall:

 

EDYTA:

W sumie nie chodzi o czytanie wciaz tych samych odpowiedzi - niebawem przestanie sie komukolwiek chciec je pisac... ale o wciaz te same (glupie/durne/wtorne - wybierz swoj przymiotnik) pytania, na ktore odpowiedz nawet bardzo wprost znajdziesz kilka(nascie) postow wczesniej... Bez obrazy, ale wysil sie choc troche zanim zadasz pytanie :idea:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za zwierz i czy coś warte pieniędzy ?

LINK

Stary, wolny, bez cacheu, nie nadaje się za bardzo na system. Szkoda sobie zawracać głowę chyba, że tniesz koszty.

Zajrzyj na pierwszą stronę po informacje o kontrolerze J-Micron i link do testu tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Co w końcu z tym intelem V? sensei przetestujesz? Jeszcze nie zdecydowałem się i chyba bardzo dobrze, bo w jednym miejscu piszą 250/70 transfery, w innych 170/40, a jeśli to drugie to już słabo widzę to inwestycję...

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Intel 40GB nie będzie miał choć trochę większego zapisu, to wg mnie za sam Trim i logo Intela na obudowie... 70zł, to lekka przesada. Za 2 lata, to ten Kingston będzie:

a) u kogoś innego

b) w starym kompie pod TV

c) na szrocie

d) w szafce/szufladzie... na pamiątkę po dawnej erze PC

:)

Mały bonus: King 300h/120GB zapisanych danych (4,8GB wolnego - wrzuciłem sobie grę 14GB)

Kto ma takie ładne sztachety?

post-20519-1262743931_thumb.png czyścioszek miał: post-20519-1262743808_thumb.png

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa to akurat jest serio pomocna dlon - ale zadajac takie pytanie sam domagasz sie przydomka - bez obrazy, ale bedzie to cos z wygodnickiego-lenia-ignoranta-slepego-nieumiejacego czytac - czy cos w tym stylu... :blink: Serio - zerknij choc na kilak ostatnich stron - o ten dysk co chwila ktos pyta i co chwila czytac trzeba te same odpowiedzi.... :damage_wall:

 

EDYTA:

W sumie nie chodzi o czytanie wciaz tych samych odpowiedzi - niebawem przestanie sie komukolwiek chciec je pisac... ale o wciaz te same (glupie/durne/wtorne - wybierz swoj przymiotnik) pytania, na ktore odpowiedz nawet bardzo wprost znajdziesz kilka(nascie) postow wczesniej... Bez obrazy, ale wysil sie choc troche zanim zadasz pytanie :idea:

w tym przypadku to faktycznie dałem gluteus maximus (choć szukałem info w googlach o tym czymś i nie bardzo cokolwiek wyskakiwało w podpowiedziach)

jednym słowem jest to szybszy pendrive w du żym pudełku ;)

dzieki Rikki zwracam honor

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ufff! w końcu przebrnąłem niemal przez cały wątek.... zabrało mi to prawie cały dzień!! :)

Co do modeli czy firmy chyba wiem już co i jak.

Ale mam jeszcze do fachowców kilka drobnych pytań.

Intel X-25-M SSDSA2SH064G101 - chyba się na niego skusze do blaszaka...

Intel ® X25-V SATA Solid-State Drive - czy tego nowego intela już ktoś może złapał w swoje łapki?

 

I druga sprawa, chce kopic tez ssd do laptopa, ale tu chce wydać na pewno mniej kaski..., moze jakaś używke, albo niekoniecznie bardzo wydajny model, ale jednak ssd

i pytanie - znalazłem w super cenie G.Skill Falcon II 128GB, 2.5", SATA II (FM-25S2I-128GBF2) - ale za kilkanaście godzin kończy sie aukcja, dysk jest jak pisze sprzedawca użyty przez kilak godzin do testów, kwota to 200 dolców.

brać?

 

BIOS - w tej chili mam ustawione takie parametry katre odnoszą sie do ahci:

SATA AHCI Mode - disabled

SATA Port 0-1 Native Mode - Disabled

Onboard Sata/IDE Ctrl Mode - AHCI

 

czy jak zapodam ssd to bede musiał pierwszy parametr enablowac?

o ile pamiętam wtedy nie będę mógł uruchomić obecnej instalki windowsa z hdd...

no i czy na ICH8/R w mojej mobo będzie to działało bez problemu?

pzdr

Edytowane przez Bolbou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekają z niecierpliwocią na testy Intela ? :wink:

No dobra, nie będę was trzymac dluzej w niepewnosci

 

INTEL X-25-V 40GB

 

post-4966-1262810554_thumb.png

 

Czyli nici z obiecanych transferow, no ale nie ma co narzekac...

Czym mozna sprawdzic czy ten dysk ma TRIMa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jota w jotę z Kingstonem.

Np. w CrystalDiskInfo powinno pokazywać czy jest wyposażony w Trim. Zresztą jak firmware jest 02HD to na pewno ma bo to jest dokładnie to samo FW co jest w 80 i 160GB wersjach.

 

Intel X-25-M SSDSA2SH064G101 - chyba się na niego skusze do blaszaka...

...

Jesteś pewien? Używasz kompa do celów profesjonalnych? Myślę że dużo lepszy byłby G2 160GB bo taniej a masz dużo więcej miejsca + to że X25-M są optymalizowane do pracy domowej a taki X25-E do pracy w serwerach przez co wcale nie musi być szybszy mimo że SLC.

I druga sprawa, chce kopic tez ssd do laptopa, ale tu chce wydać na pewno mniej kaski..., moze jakaś używke, albo niekoniecznie bardzo wydajny model, ale jednak ssd

i pytanie - znalazłem w super cenie G.Skill Falcon II 128GB, 2.5", SATA II (FM-25S2I-128GBF2) - ale za kilkanaście godzin kończy sie aukcja, dysk jest jak pisze sprzedawca użyty przez kilak godzin do testów, kwota to 200 dolców.

brać?

 

BIOS - w tej chili mam ustawione takie parametry katre odnoszą sie do ahci:

SATA AHCI Mode - disabled

SATA Port 0-1 Native Mode - Disabled

Onboard Sata/IDE Ctrl Mode - AHCI

 

czy jak zapodam ssd to bede musiał pierwszy parametr enablowac?

o ile pamiętam wtedy nie będę mógł uruchomić obecnej instalki windowsa z hdd...

no i czy na ICH8/R w mojej mobo będzie to działało bez problemu?

pzdr

Do laptopa to nawet starszy na JMicronie wniesie bardzo dużo. Może ktoś tu z forumowiczów ci odsprzeda :) A jak nowy to myślę że np Kingston V+

Falcon II jest w dobrych cenach bo jest na nowych kościach 34nm. Wydajność zbliżona do poprzednika, nie to co Intel ale również bardzo dobry wybór.

Co do trybu kontrolera - jeśli chcesz mieć Trim i używasz win 7 to AHCI jest jedynym wyborem. Odpalenie systemu w AHCI który wcześniej działał w IDE jest do zrobienia. Znajdziesz porady na forum.

ICH8 da rade.

 

@Racuch zrobiłeś rachunek sumienia? :D

 

 

EDIT

Crucial zapowiada najszybszy SSD na rynku z Sata 6Gbps i odczytem do 355MB/s http://www.legitreviews.com/news/7106/

Tani to on na pewno nie będzie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...