Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na złe wieści, wypowiedź Louis Kaneshiro menedżera od technologii w Kinsgton'ie podczas CES 2010

Concerning the matter of the SSD of 40 based Go on the X-25V of Intel, we learned the fine word of the history on the collection of the sale of this SSD. Kingston in fact asked Intel to be able to bear the TRIM on his SSD, which the giant of Santa Clara refused. The reason probably is that Intel wanted to reserve itself this support for his X25-V that goes out these days. Kingston considered that go out a SSD without support of the TRIM per hour of Windows 7 was not a good strategy and has therefore decided to throw the sponge.

Nie będzie Trim i nie będzie Kingstona 40GB :(

 

Co do cen Intela 40GB to w US i UK ceny sa takie same jak Kingstona więc wszelkie różnice sa znowu Made In Poland.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było trochę oczywiste po newsie o wprowadzeniu Kingstona 30GB z trimem, ze zaprzestaną produkcji 40GB i zarazem mało prawdopodobne żeby wydali O2HD do 40GB. Teraz tylko można czekać jak ktoś podejmie się modyfikacji firmware, aby dało się go wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jeśli taki kingston40 będzie w laptopie z xp, służącym do "komunikacji" (przeglądarka, poczta, komunikatory), to chyba nie ma jakiegoś strasznego problemu w braku trim, zamuleniach odczytu przy zapisie sekwencyjnym i innych tu wyśledzonych ułomnościach, no nie?

 

jeśli dobrze zrozumiałem, trzeba kupować póki jeszcze się da. no i za 370pln nic sensowniejszego na system się i tak nie znajdzie.

 

UPDATE:

do tej komunikacji dodałbym jeszcze programy biurowe (arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu).

Edytowane przez rambo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale skoro sprzedaja konstrukcje w ktorej wystarczy tylko zmienic fw zeby byl TRIM to nie widze problemu przynajmniej nie zrazili by do siebie posiadaczy 40 GB

 

Oczywiscie, ze wystarczy tylko zmienic firmware. Tylko, ze tu nie chodzi o zaden trim tylko o kasiore, a intel uzyczyl swojej konstrukcji Kingstonowi na pewnych zasadach. Ja sie im nie dziwie bo sam bym tak zrobil, bo tu chodzi o zarabianie pieniedzy. Jakbym mial patent na wytwarzanie kosci flash, to bym go sprzedawal firma z klauzula, ze moga go uzyc, dopiero za rok, tak abym to ja sie w pierwszej kolejnosci nachapal. Intel, nie strzeli sobie przeciez samoboja. Nie ma zreszta co sie dziwic - tym Kingstonem, Intel ladnie rozpoznal rynek, ze jest bardzo duzy popyt na ten model, wiec logicznym jest, ze obcinamy skrzydelka firmie, ktora uzywa naszego sprzetu i zaczynami sami go sprzedawac pod wlasnym logo, dodatkowo z trimem. W takiej konfiguracji, Kingston nie ma nic do gadania, i jedyne co mozna, to modlic sie o oficjalny firmware do Kinga, wydany juz po zakonczeniu produkcji tego modelu pod nazwa Kingston, albo obejscie pozwalajace wgrac zmodowany firmware oparty na tym z Intela. Wczesniej nie ma szans bo mogloby to wplynac na sprzedaz Intela, a na to ksiegowi sobie nie pozwola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa firmware jest wyłącznie istotna dla posiadaczy win 7 i dyskach nie w raid i do tego ustawionych na AHCI. Dla całej reszty to zupełnie bez znaczenia bo i tak muszą ręcznie odpalać czyszczenie komórek.

 

Co do samego FW to jest ono identyczne jak w Intelu, tylko sam soft do wgrywania blokuje możliwość wgrywania w dyski nie-Intela.

Nadzieja że ktoś biegły w tych sprawach ominie/oszuka lub zmoduje soft żeby wszedł w Kingstona.

 

Ew może jeszcze Intel sie ugnie jak będzie ciśnienie na sprawe. Wiele by tu zależało co napiszą duże portale komputerowe na ten temat.

Kingstona możemy winić że obiecywał coś co od niego nie zależy. Ale Intela też należy winić że skoro sprzedaje swoją technologie to niech to robi do końca. Przecież Indlinx daje FW każdemu producentowi a nie tylko np OCZ czy Super Talent.

 

@CLAU ale Intel sprzedając Kingstonowi też sprzedaje dyski. To nie jest tylko patent na konstrukcje tylko to są fizycznie sprzedawane kontrolery, cache, kości pamięci itd.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jeśli taki kingston40 będzie w laptopie z xp, służącym do "komunikacji" (przeglądarka, poczta, komunikatory), to chyba nie ma jakiegoś strasznego problemu w braku trim, zamuleniach odczytu przy zapisie sekwencyjnym i innych tu wyśledzonych ułomnościach, no nie?

 

jeśli dobrze zrozumiałem, trzeba kupować póki jeszcze się da. no i za 370pln nic sensowniejszego na system się i tak nie znajdzie.

 

UPDATE:

do tej komunikacji dodałbym jeszcze programy biurowe (arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu).

Odpowiedz sobie na pytanie - jak często wykonujesz na dysku systemowym zapis ciągły ze źródła mogącego dać więcej niż 40 mb/s. Zwlaszcza w laptopie gdzie nie masz drugiego dysku.

 

 

Instalacja z cdromu - nie ma szans

 

Ściąganie z netu - jak ktoś ma łącze 320 Mbit/s lub szybsze

 

Pendrive/dyski usb - tez nie bardzo.

 

 

 

 

Jak bardzo to jest zauwazalne na systemowym - hmm ja go mam ponad miesiac, rafa ma go tez cos kolo tego, kilka innych osob tez posiada i przez ten czas tego nie wykryliśmy.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa firmware jest wyłącznie istotna dla posiadaczy win 7 i dyskach nie w raid i do tego ustawionych na AHCI. Dla całej reszty to zupełnie bez znaczenia bo i tak muszą ręcznie odpalać czyszczenie komórek.

 

Co do samego FW to jest ono identyczne jak w Intelu, tylko sam soft do wgrywania blokuje możliwość wgrywania w dyski nie-Intela.

Nadzieja że ktoś biegły w tych sprawach ominie/oszuka lub zmoduje soft żeby wszedł w Kingstona.

 

Ew może jeszcze Intel sie ugnie jak będzie ciśnienie na sprawe. Wiele by tu zależało co napiszą duże portale komputerowe na ten temat.

Kingstona możemy winić że obiecywał coś co od niego nie zależy. Ale Intela też należy winić że skoro sprzedaje swoją technologie to niech to robi do końca. Przecież Indlinx daje FW każdemu producentowi a nie tylko np OCZ czy Super Talent.

 

@CLAU ale Intel sprzedając Kingstonowi też sprzedaje dyski. To nie jest tylko patent na konstrukcje tylko to są fizycznie sprzedawane kontrolery, cache, kości pamięci itd.

Z tym patentem to tylko przyklad. Jasne, ze Intel sprzedaje Kingstonowi calosc a ten tylko dokleja nalepke. Ja Intela nie winil bym nawet w najmniejszym stopniu bo to Kingston sprzedaje dysk, i trzeba bylo wynegocjowac kontrakt tak aby byl ten firmware z obsluga trim. Pretensje mozna miec tylko i wylacznie do Kingstona. Dobrym przykladem jest OCZ, ktory sypnal kasa i ma swietny support i to wlasnie ta firma ma pierwsza dostep do najnowszych aktualizacji kontrolera. Wszystko rozchodzi sie o pieniadze. Oczywiscie, Intel w ogole mogl za zadne skarby nie zgadzac sie na trim w dyskach kingstone'a i w takim wypadku mowi sie albo trudno, albo kupuje Intela 40GB. W pewnym sensie, Kingstone, okazal sie kotem w worku, oczywiscie tylko ze wzgledu na trim. Tak czy siak, gdybym kupil Kingstone'a, to pretensje mialbym do niego, ze nie potrafi zadbac o support swoich produktow, bo czy puszcze siedzi intel, toshiba, samsung albo bebechy z firmy kogucik to mnie malo to obchodzi.

 

Ja sam mam Intela i jest to drugi produkt tej w firmy w calym moim zyciu oprocz Dual Core 2160. Jezeli Intel odwali cos z supportem, to bede pierwszy, ktory nabluzga na ta firme bo nie kupilem dysku dla logo producenta i szpanu ani aby byc trendy cool n' jazzy tylko ze wzgledu na wydajnosc i specyfikacje. Prawde mowiac, wolalbym aby na nalepce pisalo OCZ bo to firma, ktora do supportu ssd podeszla wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston dał D i to on powinien zrobić coś w kierunku "dla klientów". Skoro tak podeszli do interesów pod względem 40GB, to skąd mam wiedzieć, czy nie oleją tak kolejnych produktów? Ja po prostu w takiej sytuacji mówię: Dziękuję, ale kolejnych produktów waszych to ja na bank nie kupię.

Niech kilkanaście %, którzy kupiło 40GB postąpi podobnie i Kingstonik na pewno nie odczuje wzrostu sprzedaży przyszłych SSD:

- "Wróćcie, już jest porządny support".

- "Pocałujcie mnie w odwłok".

Jak już raz jakaś firma mnie czymś naprawdę zdenerwuje, to po prostu nie kupuję ich produktów. Na czarnej liście jest już więc Gigabyte, Creative... i Kingston.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje przypuszczenia okazały się trafne

teoria spiskowa on/

gdy był przestój w sprzedaży Kingstona, Kingston nie dostawał dysków od Intela, który produkował dzisiejsze zaplecze "czterdziestek"

 

teoria spiskowa off/

ja może za 3-4 dni dostane swojego intela więc zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy chętny do sprzedaży kingstona 40gb w cenie do 280zł (z wysyłką) proszony o kontakt na pw chętnie zakupie, mnie tam na trimie nie zależy raz po raz wykasuje sobie ręcznie komórki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie tak samo jest z HDD ? jest jakas mozliwosc przejscia w tryb AHCI bez instalki win 7 od nowa ?

Tak, podmieniałem kiedyś drivery na Viście 32bit. Sposób ten powinien zadziałać także na Siódemce 32bit.

 

Zmiana trybu IDE > AHCI bez reinstalacji systemu - wersja dla Visty 32bit

 

Wersji 64bit jeszcze nie rozpracowałem ale jak znajdę trochę czasu to popracuję nad tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakas mozliwosc przejscia w tryb AHCI bez instalki win 7 od nowa ?

Windows Registry Editor Version 5.00      [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\msahci]   "Start"=dword:00000000
Zapisz w notatniku z rozszerzeniem .reg, następnie dodaj do rejestru.

Restart, przestaw w biosie na tryb AHCI, po uruchomieniu windowsa zainstaluj sterownik AHCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingston v-40 zamówiony :] będzie w czwartek :P

 

system, to xp pro sp3 32bit. jak ktoś potrzebuje jakiegoś testa, to zrobię.

 

tak teraz się zastanawiam, czy w laptopie da się wybrać ahci? będzie w najbliższym czasie, więc nie mam pojęcia, co się będzie dało zmienić w biosie. zawsze zostaje wersja z regiem.

 

pozdrawiam

 

UPDATE:

coś namieszałem :D jak nie bedzie w biosie, to nie będzie ahci nawet z regiem :/

Edytowane przez rambo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Registry Editor Version 5.00      [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\msahci]   "Start"=dword:00000000
Zapisz w notatniku z rozszerzeniem .reg, następnie dodaj do rejestru.

Restart, przestaw w biosie na tryb AHCI, po uruchomieniu windowsa zainstaluj sterownik AHCI

 

witam zrobilem tak jak napisales

 

w Biosie przestawilem SATA MODE na AHCI

a jak zostawic Onboard JMB363 ? na disabled (komputer wlacza sie zauważalnie szybciej) czy native IDE

 

i jeszcze jedno pytanie za ktore pewnie zostane wysmiany ale jak sprawdzic ze AHCI jest wlaczone ?

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest włączone w biosie to jest włączone...

 

Jak nie potrzebujesz dodatkowego kontrolera na płycie to go wyłącz. Nie ma żadnego znaczenia dla pozostałych dysków podłączonych do ICH a jak sam zauważasz komp uruchamia się szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz juz myslalem ze cos jest nie tak bo na stronie startowej pojawia mi sie IDE dla dyskow

 

 

 

jesli ktos sie zastanawia nad trybem AHCI to polecam , po przejsciu z IDE w CrystalDiscMark zauważyłem następujące zmiany

 

dla 100 MB

 

SeQ AHCI 190,7/45,30_____ IDE 177,8/43

512K AHCI 142,5/40____ IDE 124,7/36,95

4K AHCI 24,16/42,82____ IDE 21,15/42,02

 

jak widać różnica dość znacząca przynajmniej w testach ( dysk ma juz zapis 330GB )i zapelniony jest w 40 %

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są dwa zwykłe ssd połączone w jeden - poczekałbym na wersje z sata3 bo w tej wydajność ogranicza interface

 

do tego znalazłem

120GB Max Performance

Read: Up to 260MB/s

Write: Up to 260MB/s

Sustained Write: 140MB/s

Max IOPS: 14,280 (4k random)

 

250GB Max Performance

Read: Up to 260MB/s

Write: Up to 260MB/s

Sustained Write: 220MB/s

Max IOPS: 16,100 (4k random)

 

500GB Max Performance

Read: Up to 260MB/s

Write: Up to 260MB/s

Sustained Write: 220MB/s

Max IOPS: 12,300 (4k random)

 

1TB Max Performance

Read: Up to 260MB/s

Write: Up to 260MB/s

Sustained Write: 220MB/s

Max IOPS: 13,350 (4K random

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item883219996_ocz_ss...8_mb_cache.html

 

 

OCZ Collosus SSD 3,5" 120GB 260 MB/s 128MB Cache

 

Kod producenta: OCZSSD2-1CLS120G

Czy sie oplaca za 1800 zl?

A nie lepiej tańszego i większego Intela 160 ?  Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...