Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, ale mam tylko jeden dysk aktualnie podłączony, jest to dysk systemowy. Dlaczego miałbym go odłączać?

No i gdybym zainstalował W7 od razu na AHCI, to ten dysk by się tam nie wyswietlał (sprawdzone). Sęk w tym, że przeszedłem z IDE na AHCI w trakcie "życia" instalacji i caly czas się wyświetla.

A ukrycie "pod strzałeczką" mnie nie interesuje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiadasz, Intel cały czas pracuje nad tymi sterami tylko nazwa się zmieniła. Intel Storage Manager nie będzie więcej kontynuowany!

Jego następcą jest Intel Rapid Storage Technology który to co chwila pokazuje się w kolejnych wersjach beta. Wielokrotnie też o nim pisano na forum OCZ.

Obecna najnowsza wersja to 9.5.6.1001beta

Ano wlasnie opowiadam bo jak narazie sprawdzonego info odnosnie trimu w tych sterach nie ma, jak i same sterowniki sa w wesji beta. No juz chwile wszyscy czekaja na te sterowniki i ja tylko stwierdzam fakt, bo Intel przeciez sam siebie nie zaskoczyl z ssd, trimem i calym tym zamieszaniem, i same sterowniki powinny byc gotowe juz bardzo dawno temu, a nie jak to obecnie ma miejsce, wszyscy musza uzywac defaultowych z Microsoftu. No przeciez, nie powiesz mi, ze Microsoft moze a Intel nie moze ? Dla mnie to jest opieszalosc w developingu i prawda jest taka, ze sterowniki z trimem od Intela, "beda kiedy beda".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sama świadomość że ta ikona tam jest (pod strzałeczką) będzie Cię zatruwać całe życie :D

Tak. O to mi w tym wszystkim chodzi. Zamiana tej ikonki na inną, ze strzałeczką, to żadne osiągnięcie.

 

Z tego co czytam (Edit: i jak wyżej CLAU pisze) to TRIMu jeszcze nie ma w Intelowskich sterach, pozostaje tylko cierpliwie czekac. Zreszta on nawet taki wazny nie jest. Zawsze mozna manualnie, albo wcale, a wydajnosc duzo nie spadnie.

W sumie tu juz nie chodzi o TRIM a o sprawe podejscia do klienta.

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chodzi na nim ten TRIM, czy dalej trzeba Microsoftowe sterowniki?

Niedługo powinien mi przyjsc Intelek, a wolalbym zainstalować jakies stery od Intela, bo wtedy znika denerwujaca ikonka w trayu od odłączania sprzętu. Dlaczego niby miałbym odłączać dysk systemowy w czasie pracy systemu? To jest idiotyczne.

USB Safely Remove i ukrywasz z menu zatrzymywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowna zaleta Rapida ma byc TRIM w raid0, na single jest juz od dawna dopracowany i nie ma problemu. sterownik w win7 tak naprawde nie jest microsofu, tylko intelowski.

chyba nie myslicie ze te dziesiatki tysiecy sterow ktore znajduja sie w windzie napisal microsoft? :lol2:

pozdro

 

ps. no i jeszcze jedna zaleta Rapida - dziala na wszystkich wersjach windy

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo powinien mi przyjsc Intelek, a wolalbym zainstalować jakies stery od Intela, bo wtedy znika denerwujaca ikonka w trayu od odłączania sprzętu.

wyłącz HOTplug w biosie i po sprawie - jak mam włączone to jest możliwość odpinania, jak wyłącze to znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowna zaleta Rapida ma byc TRIM w raid0, na single jest juz od dawna dopracowany i nie ma problemu. sterownik w win7 tak naprawde nie jest microsofu, tylko intelowski.

chyba nie myslicie ze te dziesiatki tysiecy sterow ktore znajduja sie w windzie napisal microsoft? :lol2:

 

No ja tak nie mysle, bardziej chodzi mi o to, ze instalujac pakiet sterownikow ze strony Intela do P35 z tego co wiem, nie ma trimu, bo jest w nich stara wersja Intel Matrix Storage'a a osobno sterownikow sata Intel nie udostepnia, pomijajac jakas bete o ktorej wspomina Rafa. Mi nie przeszkadza, ze pisze w sterowniku Dostawca Microsoft bo moze mi pisac nawet Kubus Puchatek. Bardziej sie czepiam tego, ze tak dlugo trwaja prace nad nowymi sterownikami. Skupili sie na Raidzie i powstala dziura bo dla dysku pojedynczego jest sterownik standardowy w Windows 7 z trim (microsoft) albo oficjalny sterownik ze strony Intela obslugujacy oczywiscie Raid bez trim, no i dopiero beta, ktora niby obsluguje trim, choc nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz HOTplug w biosie i po sprawie - jak mam włączone to jest możliwość odpinania, jak wyłącze to znika.

Dzieki, ale u mnie na Gigabyte nie ma takiej opcji. Trudno. Jakos wytrzymam.

 

edit:

RoKFoR - dzięki , w sumie działa , trochę okrężna droga, ale jest ok.

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jak komuś się chce.. może ktoś nagrać film na kingstonie/intelu 40 z uruchamiania win 7 albo visty? i porownać na tym samym sprzęcie do zwyklych hdd, moze byc nawet w raid :) Dla czystej ciekawości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? Więc skoro są od dawna to prosze o link z intelem x25-v - przecież podobno "takie filmy już są w sieci od dawna".

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, ale to jest po prostu pokazanie - od startu do pokazania pulpitu mija tyle i tyle czasu. Ale nie pokażą tej samej konfiguracji z wsadzpnym zwykłym hddkiem dla porównania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj IMO najlepsze porównanie, bo pokazuje tez różnicę w uruchamianiu programów (które są chyba nawet w autostarcie), nie tylko systemu. Mega różnica na plus np w Sony Vegas. Do tego Word i coś jeszcze było. Mnie osobiście filmik przekonał ostatecznie :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=eQvr7sdK74s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa - te filmki które podałeś są bezużyteczne, bo nie ma w nich intela 40/kingstona 40, a o te dyski mi chodzi tylko i wyłącznie.

 

Lanc - dziękuję - właśnie o to dokładnie mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa - te filmki które podałeś są bezużyteczne, bo nie ma w nich intela 40/kingstona 40, a o te dyski mi chodzi tylko i wyłącznie.

Wcale nie są bezużyteczne bo przewaga 40ek jest taka sama jak na tych filmikach! Na filmikach nie odróżnisz jaki to model SSD bo wszystkie zasuwają!

 

 

@Tokland mógłbyś jeszcze zrobić PCMark Vantage i Random Access test w HD Tune pro?

Nr 1 to on jest wśród dysków 3.5" bo nie ma innych w tej wielkości i w testach sekwencyjnych :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że sie pomyliłeś, w teście jest jakiś HDD 500GB. A dałoby się zrobić tego pc marka tak jak na 1 stronie żeby dało się coś porównać? :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze chce dopytać kolegów w sprawie technicznej o chipsecie.

w faq pisze że starsze kontrolery oparte na ICH7 nie pozwolą SSD na pełne rozwinięcie skrzydeł ale i tak będzie lepiej niż na hdd.

Ale w praktyce czy faktycznie zwykły użytkownik odczuje jakąś różnice na płycie z ICH7 albo ICH8 i nowszych?

Pytam dlatego że chce siostrze złożyć tani komputerek oparty na ssd, a tanie płyty są zwykle na starszych chipsetach z ICH7 ICH7R

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh jednak nie wytrzymałem i zamówiłem w morele kingstona.

Brał bym z aresta, ale jak widzę 28 zeta za pobraniową pakę to mi się scyzoryk otwiera w kieszeni..

No a morele mają punkty odbioru w różnych miastach, i nawet znam ten sklepik w Poznaniu ;)

CZekam tylko na potwierdzenie zamówienia i może uda się na weekend przesiadka na ssd..

 

 

ps. jest już coś do przycięcia instalki windy 7 - coś ala nlite ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy nowych HDD SSD w niedziele kopiłem Intel SSD M25-M 160GB G2 i mam parę pytań.

 

1 Wgrałem Intel SSD Tolbox czy mam to wlaczyc czy jak

Dołączona grafika

 

 

Oraz zrobiłem test tak na podgląd dodam tylko ze po większym zapełnieniu read mam na poziomie 252mb/s wiec nie wiem

Dołączona grafika

 

i na koniec

 

wyłączyłem indeksowanie, defragmentowanie, zmieniłem w rejestrze EnableSuperfetch oraz Enableprefetcher z 3 na 0 i wyłączyłem Page File (Virtual Memory) czy postąpiłem dobrze ?

 

oraz pytanie następne czy jak pobieram plik przez bittorrent czy normalnie przez przeglądarkę (FF) to ustawiłem zęby zapisywało na pendrive (16gb) zęby nie zapisywać na hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...