Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O ciekawe, kolejny super podkręcony Turbo z inną nazwą?

Max I/O Per Second (IOPS): 50000 IOPS (4KB File) - to Indlinx tyle może? Chciałbym zobaczyć testy...

 

@Down

Na forum overclockers tez rzucają podobne pomysły. I to by miało nawet sens patrząc na pojemność + parametry.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Indilinx, a bardziej prawdopodobne ze SandForce. Ale napewno nie Intel :wink:

 

edit: @UP

pojemnosci tak, ale jeden parametr mi nie pasuje. wiele czytalem o SandForcach i wszedzie podaja IOPS=30000. nawet u zrodla http://www.sandforce.com/index.php?id=21&a...tId=2&top=1

 

edit 2:

tutaj szersze testy vertexa 2 na SandForce

http://www.guru3d.com/article/ocz-vertex-2...ce-ssd-preview/

wyniki rewelka przy 30.000 IOPS-ach.

jesli Vertex LE bedzie mial 50.000 IOPS to bedzie pogrom nawet dla Intela E-serie.

poczekamy zobaczymy. to tylko tydzien.

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaisntalowalem nowa isntalke windowsa 7 i wszystko pieknie chodzi

 

wyniki w normie ?

http://i46.tinypic.com/2jzfo8.png

 

mam jeden problemik, zainstalowalem winde na ide, pozniej zmienilem na ahci i przy ladowaniu systemu ekran bardzo dlugo sie zaczal wczytywac :/

na przyszlosc trzeba od razu instalowac na ahci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do watku z przed kilku dni ( miesiac nieobecnosci ) to tak to wyglada u mnie.

zapis pliku 1,5Gb na SSD w trakcie testu HDTune

 

 

ps. dla scislosci. zeby wykorzystac w pelni maksymalny zapis na mojej macierzy, stworzylem ramdrive i kopiowalem na SSD z Ramdriv-a.

post-175133-1264207418_thumb.jpg

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaisntalowalem nowa isntalke windowsa 7 i wszystko pieknie chodzi

 

wyniki w normie ?

http://i46.tinypic.com/2jzfo8.png

 

mam jeden problemik, zainstalowalem winde na ide, pozniej zmienilem na ahci i przy ladowaniu systemu ekran bardzo dlugo sie zaczal wczytywac :/

na przyszlosc trzeba od razu instalowac na ahci ?

Wynik wygląda ok. Nie mam pod ręką kinga bo bym Ci wkleił mój. Daj jeszcze As SSD i ATTO a najlepiej wszystko na jednym print screenie. Możesz też dać HDTune Pro z czasami dostępu.

Odnośnie AHCI, to jak opisuje kolega da się przesiąść w trakcie ale IMO po co kombinować? Lepiej od razu postawić na AHCI.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do watku z przed kilku dni ( miesiac nieobecnosci ) to tak to wyglada u mnie.

zapis pliku 1,5Gb na SSD w trakcie testu HDTune

LSI robi swoje ;)

Prośba, może też pokażesz Random Access test z HD Tune (bo nie pamiętam czy robiłeś) a mogą być kolejne ciekawe liczby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko problem w tym ze to co wylicza ten program to tak naprawde nie sa IOPS-y

moze na pojedynczych dyskach jest jakies porownanie, ale w raidzie program sie juz gubi. a na kontrolerach z cache wogole pokazuje jakies bzdury. zreszta jak wiele benchmarkow.

najwazniejsze sa subiektywne odczucia. jednoczesnie w trakcie kopiowania na ssd filmu BD 45Gb, skanowania AV i kompresji filmu BD moge robic na kompie wszystko bez zauwazalnego spadku wydajnosci.

system laduje sie od momentu ukazania sie logo w 3-sekundy na swiezej windzie i tak samo po zainstalowaniu okolo 40 mniejszych i wiekszych programow w znacznym stopniu obciazajacych system.

do przegladania neta, pracy w office, czy photoshopie i giercowania w zupelnosci wystarczy jeden nawet nie najszybszy i najnowszy ssd, ale w moim przypadku zysk na czasie (ktorego mi brak) jest olbrzymi.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko tak trochę obok tematu - przygotowuję się do zakupu Intela i postawienia Win7, więc chciałbym uaktywnić tryb AHCI w biosie. Znalazłem wzmiankę o nim tylko w jednym miejscu: Integrated Peripherals - On-Chip ATA Devices - RAID Mode - i tu mam do wyboru IDE, RAID, AHCI. Czy jak tu przestawię na AHCI to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston SNV125-S2BD/40GB

i SNV125-S2/40GB czym się różnią prócz ceny

 

no i czym się różnią od tego intela co tu na 2 ostatnich stronach widziałem(tez 40gb) prócz ceny oczywiście?W sensie sens jest dopłacać do intela czy ni warto?Zastosowanie to sys ofc, plus 1-2 aplikacje

 

mam troche wolnych środków, myślałem nad zakupem mp3/mp4 ale z kompa korzystam praktycznie codziennie zaś z mp3 weekendowo więc...

i przykleję sie do pytania powyżej, też mam taki sam problem, w biosie ustawione póki co mam jako Ide czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym zestawie są sanki do montazu w zatoce 3,5". Problem w tym,ze czesto sklepy nie mają o tym pojęcia i same nie wiedza co jest gdzie np morele- ;)

 

 

Intel ma trim i ładną srebrną obudowę - jesli jesteś za to skłonny dać 70-80zł to ok inaczej bierz kingstona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siwydym co robisz na kompie, że potrzebujesz dużych transferów zapis/odczyt? Jak w praktyce sprawdza Ci się obecne rozwiązanie?

edycja i kompresja video. glownie BD. jak w praktyce to opisalem w ostatnich postach.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coż, kingston zamówiony

tera bede sie zastanawiać jak wywalić users i inne smieciowe tempy na osobną partycję na 2 dysku

 

Ok, dysk bedzie dziś jutro. Poczytałem troche i wydaje mi sie ze ramdrive załatwi mi większość bolączek, niemniej - czy zna ktoś sposób na przeniesienie(i efektywne używanie) katalogu users na innąpartycję niż systemowa?

Moje dokumenty to spoko, przeniose, tam mi sie zawsze sporo smieci ładuje, ale zawartość katalogu dane aplikacji(czy tez jego odpowiednik w w7) to u mnie cache 1 gry, którą mocno używam, no i poczty, thunderbirda...którego zmianę polozenia mailboxu chyba znalazłem

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem kingstonika i powiem tak- różnica jest faktycznie przy starcie systemu, instalowanie poprawek do windows to teraz bajka ale jak na razie samo poruszanie się po windowsie i odpalanie podstawowych programów to aż takiego szału nie ma. Prawdopodobnie brakuje mi aplikacji, które długo coś wczytują z dysku.

 

Przy okazji czysta isntalka win 7 ultimate + sztuczki z optymalizację sysa z faq i winda zajmuje jak na razie 8gb :blink: .

Dla porównania mój obecny ten sam system postawiony na samcu wcale tak strasznie nie zasyfiony (ok 1.5 gb to save gier) zajmuje mi 24 gb !!!

 

 

Tutaj skromny wyniczek na czystym sysie po optymalkach.

System to windows 7 ultimate 64 bit :

 

Dołączona grafika

 

 

Myślę, że wynik w normie :wink:

 

Dla chętnych na dyski z morele niestety poszli ostro z ceną w górę po moim zakupie...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coż, kingston zamówiony

tera bede sie zastanawiać jak wywalić users i inne smieciowe tempy na osobną partycję na 2 dysku

 

Ok, dysk bedzie dziś jutro. Poczytałem troche i wydaje mi sie ze ramdrive załatwi mi większość bolączek, niemniej - czy zna ktoś sposób na przeniesienie(i efektywne używanie) katalogu users na innąpartycję niż systemowa?

Moje dokumenty to spoko, przeniose, tam mi sie zawsze sporo smieci ładuje, ale zawartość katalogu dane aplikacji(czy tez jego odpowiednik w w7) to u mnie cache 1 gry, którą mocno używam, no i poczty, thunderbirda...którego zmianę polozenia mailboxu chyba znalazłem

Ale po co ? Przeciez wlasnie o to chodzi by ten dysk przejal te wszystkie upierdliwe zadania i nie rzezil glowicami ;) 

 

 

Te wszystkie przenoszenia sa po to by dyski pierwszej generacji sie nie krztusily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam małe pytanko do uczestników dyskusji, a w szczególności do użytkownika rafa. W swoim poście, którego część pozwolę sobie zacytować poniżej:

 

"

To dysk starej 1. generacji bez cache. Sam mam takie (G.Skill ale to to samo z inna naklejką) ale na dzień dzisiejszy lepiej dołożyć do 2 generacji.

Trzeba do 1000zł liczyć. Czyli do wyboru

* Intel 2.5'' SSD X25-M MLC 80 GB (G2) -> 32MB cache

* Corsair 2.5'' SSD Storage Solutions X64 64 GB lub OCZ 2.5'' SSD Vertex 60 GB lub G.Skill Falcon -> 64MB cache (konstrukcja OCZ)

* Patriot 2.5'' SSD Torqx M28 64GB lub OCZ Summit -> 128MB cache (konstrukcja w całości Samsung)

W tej kolejności choć wszystkie są dobre. Pogrupowałem Ci pod względem konstrukcji.

"

 

polecałeś wyżej wymienione dyski SSD. Przymierzam się do zakupu dysku takiego typu. Sondowałem już trochę rynek, przeczytałem chyba w miarę szczegółowo cały ten wątek i większość testów na zagranicznych forach z działu FAQ. W związku z tym moje pytanie - czy w chwili obecnej twój wybór byłby taki sam czy inny? Ze swojej strony brałem pod uwagę głównie: Intel X25-M 80 GB (G2), Corsair X64 64 GB, SSD Vertex/Vertex Turbo 60 GB, G.Skill Titan 120 GB. Moim kryterium jest cena do około 1000 zł (lub grosze powyżej). Osobiście skłaniam się w stronę Intela, ale rozważę również wszystkie inne propozycje.

Czy dorzuciłbyś coś jeszcze do tej listy? Z góry dzięki za odpowiedź wszystkich użytkowników.

 

PS. Zakupiłem już oryginał Win 7 x64, więc taki system byłby wykorzystywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrace Ci sie w pytanie:

 

Musisz zastanowic sie, czego oczekujesz od dysku i jak wyglada Twoja praca z komputerem.

 

Sam mialem ten sam dylemat, i musial policzyc co bedzie lepsze. Wyszlo, ze Intel dlatego, ze na dzien dzisiejszy, jest najwydajniejszym dyskiem jesli chodzi o male pliki. Intela uzywam do systemu, gier, programow graficznych i tym podobnym, rozpakowywujac od czasu do czasu jakiegos 4 gigowego rara i kopiujac troche danych z i do ssd. I do takich zadan ten Intel jest imo najlepszy. Inne dyski oferuja wiekszy zapis, na poziomie nawet 200MB/s i wszystko fajnie, tylko czy naprawde jest to nam potrzebne kosztem odczytu/zapisu malych plikow ? Jezeli nie robisz nic innego poza tworzeniem materialow wideo, operacji na wielogigabajtowych plikach, to wtedy prosta sprawa: celuj w ssd z najwiekszym zapisem/odczytem. W kazdym innym przypadku lepszy jednak bedzie Kingston/Intel. Poprostu to najlepszy srodek na dzien dzisiejszy a jego zapis 80MB/s jest naprawde wystarczajacy do normalnych zadan, windowsa, gier i programow.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za odpowiedź CLAU. Właśnie o takie zastosowania mi chodziło (chociaż powinienem to opisać w pytaniu). Dysk ten będzie dyskiem systemowym, z którego wszystko będzie się uruchamiało. Zależy mi na spokojnej pracy z kilkoma programami jednocześnie (przeglądarka, winamp, program do nagrywania, filmy, itp). Chodzi mi o sprawną pracę całego systemu a nie o użycie w zastosowaniach nazwijmy to bardziej profesjonalnych, gdzie wymagane są stałe wysokie transfery zapisu. Nie bawię się na razie w edycję wideo (może w jakiejś dalszej przyszłości), więc wnioskując z twojego opisu, że rzeczywiście Intel do mojego typu zastosowań będzie najlepszy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...