Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to na dzien dzisiejszy tylko Intel 80GB. OCZ wypusci za jakis czas nowego Vertexa na nowym kontrolerze, ktory bedzie lepszy od Intela, ale jeszcze troche czasu uplynie no i bedzie drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem pod uwagę głównie: Intel X25-M 80 GB (G2), Corsair X64 64 GB, SSD Vertex/Vertex Turbo 60 GB, G.Skill Titan 120 GB

Z tych to ostatni już jest bardzo nie godny polecenia bo to generacja I z wewnętrznym Raidem 0. Kompletnie odpada.

Intel jak napisano zdecydowanie jest liderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak nie mam ahci w płycie głównej (ICH7) bo kupiłem budżetówkę...to właczenie ahci przez rejestr coś da?

2. dziś dojdzie, dziś format i instalka....jaki rozmiar alokacji NTFS polecacie?4k czy któryś mniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za odpowiedź CLAU. Właśnie o takie zastosowania mi chodziło (chociaż powinienem to opisać w pytaniu). Dysk ten będzie dyskiem systemowym, z którego wszystko będzie się uruchamiało. Zależy mi na spokojnej pracy z kilkoma programami jednocześnie (przeglądarka, winamp, program do nagrywania, filmy, itp). Chodzi mi o sprawną pracę całego systemu a nie o użycie w zastosowaniach nazwijmy to bardziej profesjonalnych, gdzie wymagane są stałe wysokie transfery zapisu. Nie bawię się na razie w edycję wideo (może w jakiejś dalszej przyszłości), więc wnioskując z twojego opisu, że rzeczywiście Intel do mojego typu zastosowań będzie najlepszy.

 

Pozdrawiam.

Do takich zastosowań to spokojnie sprawdzi się Kingston lub Intel. Heh, nawet coś słabszego też dałoby radę bez problemów. Sam śmigam na Vertexie, a drugi system mam na A-Data, który nie ma cache. Oba sprawdzają się bardzo dobrze, kop w systemie jest bardzo duży. Oczywiście idzie te dyski "zapchać", ale do tego trzeba włączyć masę aplikacji mocno obciążających dyski. Przy normalnym, a nawet lekko nienormalnym ;) użytkowaniu nie ma prawa nic się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim czujnym za odpowiedzi. Już zdecydowałem się na Intela. Bardzo szybki i cena/mb nie zabija tak bardzo. Ten tydzień mam ostro zajęty ale już na początku przyszłego poszukam właściwego sklepu do zakupu :). Mam jeszcze pytanko do właścicieli Intela. W sklepach są dwie wersje każdej pojemności (dyski w generacj 34 nm). Czy oprócz kolorowego pudełka i dołączonego uchwytu do montażu w zatoce różnią się czymś jeszcze? (chodzi mi przede wszystkim o gwarancje, czy w obu przypadkach jest taka sama)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej niż dotychczas ale ceny sa beznadziejnie skomponowane.

I kolejny test: 3451230[/snapback]

1. jak nie mam ahci w płycie głównej (ICH7) bo kupiłem budżetówkę...to właczenie ahci przez rejestr coś da?

2. dziś dojdzie, dziś format i instalka....jaki rozmiar alokacji NTFS polecacie?4k czy któryś mniejszy?

Nic.

Domyślny 4k (niektórzy na OCZ forum eksperymentowali z większymi) ale na pewno nie mniejszy!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwszych testach na w7(ktory zara pójdzie w format) mogę stwierdzić, że jak na razie z zakupów przyspieszających sprzęcior aka PC ten jest najlepszy.

Pomijam to ze zapewne max korzyści miałbym na płycie z innym kontrolerem(i takiej na ktorej pocisnałbym dodatkowe 4gb ramu, ot chocby na wiekszy ramdisk)...ale

to jest masakra

sys sie ładuje od wyjscia z biosu do pulpitu w 14-16sek(zalezy co grzebałem, aero wyłaczone ale ze wzgledu na zabawe z WU wiekszosc usług miałem powłaczane wiec...)

COD4, stare ale jare, na hdd ładował sie od LPM do wejscia na mapę z minutę, tera moze z 10-15 sek(na pewno mapa się ładuje w w 2-3 sek)

 

NIC nie chrupie

wszystko co na C ładuje się w mgnieniu oka(albo nawet szybciej, bo interwał mgnienia jest zdaje się 3sek czy 3.5)

miodzio

 

nie testowałem benchmarkami procz hdtune, ten pokazał odczyt sredni 180, burst 256 zdaje się, kopiowanie na c z innej partycji zaczyna sie na 90, konczy na 45 przeważnie, przy 8gb drobniejszych plikow na 25MB/s...ale ten dysk nie kupiłem do zapisu a adla odczytu :)

 

Pytanie - ram disk - w poradniku z jednego z linkow (oczforum) o opty W7 z ramdisk, jest w opcjach żeby zapisywał obraz na dysk, ja ten etap pominełem, zrobiłem plik, domyslnie sie laduje co ma ładować, zapisywanie co sesję chyba nie jest wymagane?zwłaszcza ze tam tylko cache przegladarki ląduje, na tempy szkoda mi było miejsca, nie bedę robił ramdisku dla tempa w wielkości połowy ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem w trakcie składania nowego kompa i chciałbym poradzić się jaka będzie wydajna konfiguracja dyskowa.

System operacyjny zainstalowałbym na dysku SSD

http://www.agito.pl/dyski-twarde/patriot-t...p;showAllAttr=1

lub

http://www.agito.pl/dyski-twarde/patriot-t...p;showAllAttr=1

natomiast oprogramowanie (głównie gry :P) na:

http://www.morele.net/dysk-western-digital...000hlfs-193223/

lub 2x http://www.morele.net/dysk-western-digital...500hlfs-186321/ w raidzie.

Co o tym myślicie - będzie szybko działać? Czy to dobre rozwiązanie?

 

z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - ram disk - w poradniku z jednego z linkow (oczforum) o opty W7 z ramdisk, jest w opcjach żeby zapisywał obraz na dysk, ja ten etap pominełem, zrobiłem plik, domyslnie sie laduje co ma ładować, zapisywanie co sesję chyba nie jest wymagane?zwłaszcza ze tam tylko cache przegladarki ląduje, na tempy szkoda mi było miejsca, nie bedę robił ramdisku dla tempa w wielkości połowy ramu...

Zapisywanie jest konieczne jeżeli nie chcesz tracić zawartości ramdysku, jeżeli Ci nie przeszkadza odrobinkę wolniejsze działanie przeglądarki (która musi po każdym restarcie dociągnąć wszystkie elementy odwiedzanych stron) to spokojnie możesz sobie używać bez zapisu.

Co do rozmiaru ramdysku, ja mam ustawiony na 256MB i wystarcza na 99%, ten jeden % to wtedy, gdy np. instalatory próbują wypakowywać się do katalogu TEMP no i oczywiście kicha, bo wolnego miejsca jest za mało. Zmieniam wtedy czasowo lokalizację TEMP i po instalacji przywracam ponownie na ramdysk - ale takich sytuacji to ja może mam raz na dwa miesiące.

Jeżeli masz system 32bitowy i nie używasz hibernacji to możesz zainteresować się darmowym ramdyskiem VSuite z http://www.romexsoftware.com. Ma opcję tworzenia ramdysku w obszarze RAM niewykorzystywanym przez system operacyjny, czyli powyżej 3,25GB. Przy 4 GB RAM daje to ramdysk o wielkości ca 750MB, co już jest naprawdę sporą wielkością pokrywającą pewnie i ten 1% z którym ja mam problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze była mowa jaki dysk rządzi...Intel XM-25 na system, a na dane, programy i gry najlepszy dysk na rynku - Samsung F3 500 GB

ok dzięki,

czy spięcie w raida 2x Samsung F3 500 GB zwiększy wydajność w jakiś znaczący sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje jak uaktywnić TRIM na dysku kingston V 40GB

http://www.overclock.net/hard-drives-stora...tml#post8292745 i dalsze posty

Właśnie zgłębiam od wczoraj. Pewnie wieczorem spróbuje.

Czułem że się ktoś znajdzie kto to zhakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zakupic Kingston-a SNV125-S2BN/64GB , pod system , 5-6 aplikacji dodatkowych.

 

Komp sluzy do pracy , na dysku bedzie Photoshop CS3 , wydoli to razem i bedzie dzialalo sprawnie ? RAWy/JPGI wczytywane beda z dyskow magazynow , nie beda trzymane na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Jak sprawdzić czy mamy włączonego TRIM'a ?

A: W systemach Microsoftu funkcja TRIM dostępna jest w Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, aby upewnić się czy jest uruchomiona postępujemy w następujący sposób:

 

Start > Uruchom > cmd

 

W otwartym oknie konsoli wpisujemy komendę:

 

fsutil behavior query DisableDeleteNotify
Jeżeli w winniku wykonania komendy otrzymujemy odpowiedź:

 

DisableDeleteNotify = 0
To znaczy że funkcja TRIM jest włączona, w przeciwnym wypadku możemy ją sami włączyć wpisując polecenie:

 

fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Jak sprawdzić czy mamy włączonego TRIM'a ?

A: W systemach Microsoftu funkcja TRIM dostępna jest w Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, aby upewnić się czy jest uruchomiona postępujemy w następujący sposób:

 

Start > Uruchom > cmd

 

W otwartym oknie konsoli wpisujemy komendę:

 

fsutil behavior query DisableDeleteNotify
Jeżeli w winniku wykonania komendy otrzymujemy odpowiedź:

 

DisableDeleteNotify = 0
To znaczy że funkcja TRIM jest włączona, w przeciwnym wypadku możemy ją sami włączyć wpisując polecenie:

 

fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0
Dodane do 1.

Tylko że to jest zupełnie zbędna operacja bo w win7 zawsze mamy to włączone domyślnie :) nie ma co sprawdzać nawet jeśli sami tego nie wyłączyliśmy

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natknąłem się na newsa, że to Kingston wprowadza kilka nowych dysków dzisiaj. Tylko czekać na pierwsze testy.

 

 

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Szybsz...,wiadomosc.html

witam mam pytanko to ten dysk ? http://www.komputronik.pl/index.php/produc...erial_ATA_.html

 

mam win 7 X64 ultimate niektórzy z was piszą ze instalka im zajmuje 8 giga jak go odchudzić ? u mie całosć po instalacji sysa i oprogramowania to 23 giga, sam katalog windows to 13 giga, te wszystkie sztuczki w pierwszym poście powodują takie odchudzenie ?

Edytowane przez egefege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo wylaczenie pliku stronicowania i hibernacji da ci okolo 10Gb, biorac pod uwage ilosc ramu w twoim kompie.

 

tak to ten dysk, ale sobie go odpusc. lepiej wez 40Gb intel/kingston, ewentualnie doloz i kup 80Gb intel lub 2x 40Gb intel/kingston do raid0

 

pozdro

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Czy Samsung przypadkiem nie wprowadził w swich ssd obsługi TRIM ?

Tak mają, problem mieli tylko Ci co kupowali wcześniej bo nie ma mozliwości wgrania samemu nowego firmware. Ale te kupowane nowe ze sklepu o ile to nie jakiś super stary leżak mają Trim i GC.

 

EDIT

Chociaż ciekawostka bo Corsair dla serii P (czyli technicznie samsung) ma w ofercie firmware z Trim do załadowania samemu. Więc lepiej bo pewniej kupić dysk Corsair jeśli już ktoś taka konstrukcje wybiera.

Info z przed 8 dni http://benchmarkreviews.com/index.php?opti...1&Itemid=47

Wygląda z opisu że tylko dla dysków Corsair mimo że testowali wraz z Samsungiem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...