Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wyjaśnienie > wiele osób doradza jako drugi dysk nie dysk SSD ale zwykłego HDD i to całkeim normalnego ale ja codziennie musze miec dostęp do setek zdjęć, ciagle muszę wyszukac dane zdjęcia, ciagle je przeglądam, ciagle dodaje nowe, i zapisuje. Nie sa to duże pliki ale jest z tym sporo zabawy. Podobnie z plikami Word i Exel. Też tego mam kilkadziesiąt i musze ciągle otwierać przegladać, zapisywac itd itd. Jeśli to wszytsko będe miał na zwykłym HDD to praca z tymi plikami praktycznie w żaden sposób nie będzie bardziej komfortowa niż teraz. Dzisiaj sprawdzałem z ciekaowści , wyszukanie pliku/folderu o nazwie flexi na dysku E pojemność 418GB a zajęte TYLKO 50GB zajeło 380sekund !! Znaleziono 212 wyników a co najgorsze jak wejde do danego katalogu aby sprawdzic czy sa to te zdjęcia i wyjde to zabawa zaczyna się od nowa :) Naprawde jest to bardzo wqr.... :) Na szczęście mam w miarę dobrą pamięc i pamiętam gdzie co mam i ograniczam do minimum poszukiwania ale i tak to trwa po 30 - 60 sekund. Prosze mi powiedzcie , jeśli jako dysk z danymi będzie SDD to przyspieszy to proces poszukiwania plików i katalogów ?

pozdr. dawmac

 

PS przepraszam, że tutaj pytam a nie w odpowiednim dziale ale nie mogę pisac w dziale Karty Graficzne a widze że na tym forun dużo mądrych i pomocnych osób więc > Czy do przglądania stron www, praca z kilkadziesięcioma otwarymi oknami ( word, exel, internet ) w rozdzielczości 2560/1600 z monitorem 30 cali jest sens kupowania karty ATI 5870 czy wystarczy 4890. Grać na komputerze nie będę . Nie chce aby mi się coś zwieszało jak przełączam okna jedno po drugim, jak wyświetlam zdjęcie po zdjeciu na pełnym ekranie czy przeskakuje z kilku otwrtych "EXELI" które są pełne danych na cały ekran w rozdzielczości 2560/1600. Z drugiej strony jak nie ma potrzeby wydawania na karte aż tyle to po co :)

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4890 nie bierz bo raz ze stara, dwa bardzo pradozerna, trzy zupelnie jej nie wykorzystasz. Lepiej wziac cos z serii 57xx a nawet 56xx. w zupelnosci wystarczy.

pozdro.

 

edit:

a moze zamiast tamtego zestawu wez ten. dogadaj sie zeby zamiast HDD dali ci SSD 256 Samsunga ( 400funtow-cena super) bo w konfiguratorze nie ma wyboru.

Dokupujesz 80GB Intela na system ( samsung na magazyn ) i colosc cie wyniesie 1900 brutto max.

post-175133-1266625029_thumb.jpg

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie > wiele osób doradza jako drugi dysk nie dysk SSD ale zwykłego HDD i to całkeim normalnego ale ja codziennie musze miec dostęp do setek zdjęć, ciagle muszę wyszukac dane zdjęcia, ciagle je przeglądam, ciagle dodaje nowe, i zapisuje. Nie sa to duże pliki ale jest z tym sporo zabawy. Podobnie z plikami Word i Exel. Też tego mam kilkadziesiąt i musze ciągle otwierać przegladać, zapisywac itd itd. Jeśli to wszytsko będe miał na zwykłym HDD to praca z tymi plikami praktycznie w żaden sposób nie będzie bardziej komfortowa niż teraz. Dzisiaj sprawdzałem z ciekaowści , wyszukanie pliku/folderu o nazwie flexi na dysku E pojemność 418GB a zajęte TYLKO 50GB zajeło 380sekund !! Znaleziono 212 wyników a co najgorsze jak wejde do danego katalogu aby sprawdzic czy sa to te zdjęcia i wyjde to zabawa zaczyna się od nowa :) Naprawde jest to bardzo wqr.... :) Na szczęście mam w miarę dobrą pamięc i pamiętam gdzie co mam i ograniczam do minimum poszukiwania ale i tak to trwa po 30 - 60 sekund. Prosze mi powiedzcie , jeśli jako dysk z danymi będzie SDD to przyspieszy to proces poszukiwania plików i katalogów ?

pozdr. dawmac

 

PS przepraszam, że tutaj pytam a nie w odpowiednim dziale ale nie mogę pisac w dziale Karty Graficzne a widze że na tym forun dużo mądrych i pomocnych osób więc > Czy do przglądania stron www, praca z kilkadziesięcioma otwarymi oknami ( word, exel, internet ) w rozdzielczości 2560/1600 z monitorem 30 cali jest sens kupowania karty ATI 5870 czy wystarczy 4890. Grać na komputerze nie będę . Nie chce aby mi się coś zwieszało jak przełączam okna jedno po drugim, jak wyświetlam zdjęcie po zdjeciu na pełnym ekranie czy przeskakuje z kilku otwrtych "EXELI" które są pełne danych na cały ekran w rozdzielczości 2560/1600. Z drugiej strony jak nie ma potrzeby wydawania na karte aż tyle to po co :)

Wiele osób doradza bo układ SSD+HDD dla przeciętnego użytkownika domowego jest idealny. W Twoim przypadku same tylko SSD będą najlepszym wyborem. Czas wyszukiwania skróci sie wielokrotnie!

 

Po co Ci 5870 jeśli nie masz zamiaru grać? :D Wybierz najtańsza z nowych kart i będzie super. I to najlepiej jakąś pasywną, będziesz miał cisze i nie będzie marnować dziesiątek wat energii.

Np radeon 5450, tutaj masz 5 różnych pasywnych modeli. http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Podano...kach-26655.html

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu ktoś potwierdził co siedzi w środku Vertex'a LE http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=910

 

http://www.pcper.com/article.php?aid=874&type=expert

 

Czyli mamy Sandforce'a, o czym można było wnioskować po wielkości. Imho lipa i znowu mogą buty pucować Intel'owi :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu ktoś potwierdził co siedzi w środku Vertex'a LE http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=910

 

http://www.pcper.com/article.php?aid=874&type=expert

 

Czyli mamy Sandforce'a, o czym można było wnioskować po wielkości. Imho lipa i znowu mogą buty pucować Intel'owi :lol: pzdr

Drogo jak na 100gb to już lepiej kupić 160GB Intela wiem ze odczyt słabszy (110MB) ale więcej operacji można przeprowadzać no i więcej GB

 

 

ja tu kupuje bo mieszkam w USA

http://www.newegg.com/Store/SubCategory.as...36&name=SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał na myśli zapis słabszy. Ale to tylko w sekwencji! Jak widać w rzeczywistości jest daleko od tego co wypisują producenci.

 

Popatrzmy na PCPER File Copy testy, niby Intele maja taki "słaby" zapis a dymają te ich niby super prędkości z palcem wiecie gdzie ;) Kolejny dowód na wartość testów w HDTach itp...

 

Drogo jak na 100gb to już lepiej kupić 160GB Intela

No pewnie bo jak jest w cenie tej 160ki http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=485982

Żeby był opłacalny musiałby ok 250€ kosztować czyli 100 mniej. Czyli mniej niż teraz Agility i Solid 2 (a te powinny być odpowiednio jeszcze tańsze). Generalnie oferta OCZ w tej chwili jest cała do bani.

W tej chwili najbardziej sensowny w tej pojemności 120GB jest GSkill Falcon II za 300€. Jest dokładnie w tej samej opłacalności co Intele 80 i 160GB.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko odnośnie dysków INTELA 160GB. Są do wyboru:

1. 160GB Intel SSD Gen 2 MLC-Flash, 2.5" SATA 3Gb/s, Read 250MB/s, Write 70MB/s, OEM w cenie około 1620zł

2. 160GB Intel SSD, X25-M MLC-Flash, 2.5", 1 x SATA 3Gb/s, Read 250MB/s, Write 70MB/s w cenie około 2300zł

Czym się róznia i który wybrać. Czy róznica w cenie odzwierciedla różnice w jakości / prędkosci / trwałości ?

 

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko odnośnie dysków INTELA 160GB. Są do wyboru:

1. 160GB Intel SSD Gen 2 MLC-Flash, 2.5" SATA 3Gb/s, Read 250MB/s, Write 70MB/s, OEM w cenie około 1620zł

2. 160GB Intel SSD, X25-M MLC-Flash, 2.5", 1 x SATA 3Gb/s, Read 250MB/s, Write 70MB/s w cenie około 2300zł

Czym się róznia i który wybrać. Czy róznica w cenie odzwierciedla różnice w jakości / prędkosci / trwałości ?

 

pozdr. dawmac

Jak kasa gra dla ciebie rolę - bierz opcję nr1.

Druga opcja.... no nie, zysk jest że tak powiem teoretyczny - wytrzymałość SLC i MLC w domowych zastosowaniach, z TRIM'em i innymi technologiami... jest marginalna...

Jedyne w czym SLC przewyższa to zapis, ale naprawdę nie robi to aż takiej różnicy aby opłacało się dopłacać taką kwotę - opcja nr1 w ZUPEŁNOŚCI zadowoli użytkownika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ten drugi tez jest MLC :wink:

i prawdopodobnie to gen1 ze starych zapasow magazynowych

SLC Intel robi tylko 32 i 64GB

 

@dawmac bierz poprostu najtanszy dysk gen2. nie roznia sie niczym

dawalem ci wczesniej linki do sklepow w uk.

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie składam zamówienie i nie będzie to DELL :) Nie chodziło o cene ale o "elastyczność" W dellu nawet nie chcieli się "przyznać" jaką dają płytę główną itp. Za kazdym razem powtarzali w kółko sprawdzone i najlepsze dla firmy DELL robione :)

Pytanko jeszcze co do pamięcie bo ogrom tego. Kiedyś nie było kłopotu a teraz !! Jaka pamieć do dobrego systemu ( PC3-12800, PC3-14900, PC3-16000 , PC3-12800) i ile 6 czy 12GB. Procesor będzie I7 920 2,66Ghz i dobra płyta.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie składam zamówienie i nie będzie to DELL :) Nie chodziło o cene ale o "elastyczność" W dellu nawet nie chcieli się "przyznać" jaką dają płytę główną itp. Za kazdym razem powtarzali w kółko sprawdzone i najlepsze dla firmy DELL robione :)

Pytanko jeszcze co do pamięcie bo ogrom tego. Kiedyś nie było kłopotu a teraz !! Jaka pamieć do dobrego systemu ( PC3-12800, PC3-14900, PC3-16000 , PC3-12800) i ile 6 czy 12GB. Procesor będzie I7 920 2,66Ghz i dobra płyta.

pozdr. dawmac

Gratulacje!!

Jeżeli mówisz że czasami pykasz w jakieś gierki, to ci powiem że chyba składasz bestię do najnowszych gierek :D

6GB ramu powinno wystarczyć, w razie czego możesz dołożyc 12GB (elastyczność której DELL nie ma, przynajmniej w tej cenie). DDR3? Cholewcia, nie wiem :D Jak ci nie zależy aby mieć 5% większej wydajności w grach, to bylejakie GoodRamy, takie średnie - ani najszybsze, ani najwolniejsze, ew. Kingstone'y.

EDIT: A czemu nie popatrzysz na tym forum na temat "zestawy komputerowe" ? Masz tam gotowce, przekopiujesz sobie poczytasz, dowybierasz, dokupisz i po sprawie.;]

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko odnośnie dysków INTELA 160GB. Są do wyboru:

1. 160GB Intel SSD Gen 2 MLC-Flash, 2.5" SATA 3Gb/s, Read 250MB/s, Write 70MB/s, OEM w cenie około 1620zł

2. 160GB Intel SSD, X25-M MLC-Flash, 2.5", 1 x SATA 3Gb/s, Read 250MB/s, Write 70MB/s w cenie około 2300zł

Czym się róznia i który wybrać. Czy róznica w cenie odzwierciedla różnice w jakości / prędkosci / trwałości ?

 

pozdr. dawmac

a ja się dziwie czemu piszą zapis 70mb jak jest 110mb a regularny to 109 przynajmniej ja mam w swoim tak odczyt to wiadomo max 268mb/s

chyba ze jak się wyłączy write cache to wtedy jest 70mb

 

ja kupilem

2. 160GB Intel SSD, X25-M MLC-Flash, 2.5", 1 x SATA 3Gb/s, Read 250MB/s, Write 70MB/s

109MB/s

Edytowane przez RafalPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Czyli kupiłeś starszą wersję.

Bo oficjalnie zapis jest 70mb/s, dopiero po którymś tam update firmware udało się zrobić 100mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie składam zamówienie i nie będzie to DELL :) Nie chodziło o cene ale o "elastyczność" W dellu nawet nie chcieli się "przyznać" jaką dają płytę główną itp. Za kazdym razem powtarzali w kółko sprawdzone i najlepsze dla firmy DELL robione :)

Pytanko jeszcze co do pamięcie bo ogrom tego. Kiedyś nie było kłopotu a teraz !! Jaka pamieć do dobrego systemu ( PC3-12800, PC3-14900, PC3-16000 , PC3-12800) i ile 6 czy 12GB. Procesor będzie I7 920 2,66Ghz i dobra płyta.

pozdr. dawmac

Nie przypominam sobie żebys pisał że to ma być komputer do grania a tu pytasz o 12GB i 6GB ramu? 3-4GB to max co jest nawet z zapasem do Twoich potrzeb.

Marka model nie ma większego znaczenia w tym wypadku.

 

BTW robi się z tego wielki OT, może jednak założysz osobny watek do tego?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś starszą wersję.

Bo oficjalnie zapis jest 70mb/s, dopiero po którymś tam update firmware udało się zrobić 100mb/s.

słabsza w nowej obudowie ? hmm na pudełku pisze tak 160GB X25M MLC SSD 2.5"/9.5MM nawet po polsku pisze na nim

To pudełko zawiera ... hehe fajnie tak ze po PL jest jak sie mieszka w USA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Szybka pilka, czy jest sens zakupu takiego dysku SSD 30GB tylko na system WinXP ?

 

Bo mam to co w podpisie i do tego bede przenosil system z mojego poczciwego Seagate 40GB na nowy 500GB 7200.12. Ale przegladalem Chipa w kiosku i mnie zastanowily te dyski SSD. Tylko powiedzcie czy roznica jest ODCZUWALNA czy raczej dac sobie spokoj ? Nie wiem, czy start systemu bedzie szybszy lub uruchamianie programow ? Bo roznice tylko w testach mnie nie interesuja zabardzo.

 

Tnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabsza w nowej obudowie ? hmm na pudełku pisze tak 160GB X25M MLC SSD 2.5"/9.5MM nawet po polsku pisze na nim

To pudełko zawiera ... hehe fajnie tak ze po PL jest jak sie mieszka w USA :)

Jesli pisze na pudelku lub dysku:

 

...A2MH160G2C1

 

...A2MH160G2R5

 

 

To jest to G2. Jak G1 to G1. Proste. Bez sensu rozkminiac co on kupil jak nie znamy numeru modelu.

 

 

 

@PolandMET:

 

Na kazdym ssd jest roznica odczuwalna. Nawet na starych smieciach 1 generacji.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyznaje sie, nie wglebilem sie w temat. Przepraszam. Film na Youtube i 3str wstecz potrafia czynic cuda :D

 

Dlatego teraz spytam konkretnie, bo na typach, seriach i modelach tych dysków sie nie znam.

Ktore dyski polecacie, zeby byly G2 i mialy ten Trim caly i zebym nie dal sie zrobic w bambuko?

Spokojnie mi starczy 30GB na system, bo teraz WinXP mam na partycji 10GB i zyje !!!

Chce porzadny sprzet, wydac bym chcial nie wiecej jak 500zl bo to w sumie jest i tak wydatek nie planowany.

 

Szybkosc dzialania systemu robi wrazenie, normalnie masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pisze na pudelku lub dysku:

 

...A2MH160G2C1

 

...A2MH160G2R5

 

 

To jest to G2. Jak G1 to G1. Proste. Bez sensu rozkminiac co on kupil jak nie znamy numeru modelu.

 

 

 

@PolandMET:

 

Na kazdym ssd jest roznica odczuwalna. Nawet na starych smieciach 1 generacji.

 

pisze A2MH160G2R5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie zamowilem czesci do kompa w takim tempie :)

 

Intel® X25-V Solid-State Drive, 40GB SATA II 2.5", MLC, High Performance, 34nm [sSDSA2MP040G2R5]

 

408zł + 16zl wysylka

spoko

tez mi chodzi po głowie SSD

zastanawiam się nad czymś takim

http://www.emarket.pl/dyski-twarde-do-note...gm-c/p-c4310490

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszukalem w ceneo www.kirk.pl.

Nie wiem co to za dziwny sklep, ale pierwsze 3-4 wyniki ktore wyszukalo Ceneo to chyba ten sam sklep, tylko na roznych stronach, bo cena byla identyczna i sklep tez, tylko grafika inna. W sumie nie powinno sie to zepsuc. Wolalbym kupic gdzies w porzadnym sklepie ale zapewne zaplace ze 100zl wiecej wiec to ze tak powiem olewam. Opini maja duzo, dostawa w 48h kurierem, wiec raczej nie bedzie problemow.

 

Racuch, ten emarket to to samo co kirk :D tylko w Twoim wysylka 2zl drozsza.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Który dysk 40gb oraz 64gb jest w tej chwili wart zakupu, z przeznaczeniem na dysk systemowy ?

Wystarczy rzucić okiem dwa posty wyżej i post niżej...

Z 64GB własciwie żaden bo zbyt blisko cenowo jest Intel 80GB. Jak już się upierać przy 60GB to OCZ Agility.

Ewentualnie nowe Corsairy Nova i Reactor. Ceny sugerowane to 150-160€ co byłoby juz opłacalnym zakupem niestety ceny które widziałem w sklepach sa w okolicach 170-180€...

 

 

@Racuch ta A-Data to kolejne wcielenie OCZ Vertex (GSkill Falcon, Patriot Torqx, Corsair P...). Intel 40 o której tu mówimy będzie lepsza propozycją chyba że zależy Ci na sekwencyjnym zapisie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...