Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No skoro wyznacznikiem wydajności dla Ciebie jest PCMark to każdy HDD będzie wolny. W rzeczywistości taki VC bez wstydu może konkurować z SSD, a nawet je przewyższać.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie chcesz testy to zaraz je porobię i powrzucam wyniki.

A co do tych dysków, to chyba chodzi Ci o 64gb ze starym kontrolerem?

 

Wszystko jedno, byle by udowodniło że ten dysk jest w miarę wydajny jak za takie pieniądze :)

W sklepach/allegro jest wersja SNV125-S2/64GB (jest jeszcze wersja z koncówką BN i BD ale nie mam pojęcia czym się różnią.) natomiast ta 30GB ma oznaczenie SNV125-S2/30GB.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro wyznacznikiem wydajności dla Ciebie jest PCMark to każdy HDD będzie wolny. W rzeczywistości taki VC bez wstydu może konkurować z SSD, a nawet je przewyższać.

 

Tylko w liniowych odczytach/zapisach, jako dysk systemowy nadal będzie jak ciągnik siodłowy na zlocie sportowych motocykli. :wink:

Co nie zmienia faktu, że taki VC zmiata zwykłe dyski. Sam kiedyś chciałem to zakupić, ale poczekałem i zaopatrzyłem się w SSD.

 

@emilek

Te oznaczenia przy dyskach to dodatkowe wyposażenie. BD ma sanki do montażu 2.5" ->3.5" i kabelki, do BN dają oprogramowanie Acronis, chyba tak ;) ( świetny soft ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby odczytać SMART z dysków Intela, muszę być podłączone do kanału Master?

 

W SATA nie masz kanałów master czy slave. To jest połączenie punkt-punkt i każdy jest "master". Do dowolnego gniazda podłączasz i odczytujesz.

 

No skoro wyznacznikiem wydajności dla Ciebie jest PCMark to każdy HDD będzie wolny. W rzeczywistości taki VC bez wstydu może konkurować z SSD, a nawet je przewyższać.

 

Do tego "bez wstydu" daleko mu brakuje. I nie mówie ze względu na wykresy PCMark (choć uważam go za przyzwoity soft pokazujący różnice lepiej od większości innego softu do testów) ale bezpośrednie doświadczenia z jedna i drugą technologią.

Za to do edycji Video na pewno są to bardzo dobre dyski. Ciekawe jak z głośnością i ogólna kulturą pracy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SATA nie masz kanałów master czy slave. To jest połączenie punkt-punkt i każdy jest "master". Do dowolnego gniazda podłączasz i odczytujesz.

 

Właściwie, to podział w SATA na master i slave jest, tylko nie ma on związku z wyborem urządzęnia bootującego, jak to było w IDE.

Zazwyczaj porty SATA0/2 (lub 1/3 - zależy od numeracji producenta) na płycie to MASTER.

Przykładowo program MHDD nie wykrywa dysków SATA, jeśli zostaną podpięte pod slave - co się sprawdza, bo nieraz już musiałem przepinać kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie intel x25-v 40gb, zrobiłem 2 pomiary, jeden totalnie na świeżo:

 

Dołączona grafika

 

a drugi zrobiłem niezbyt porządnie, z aplikacjami w tle:

 

Dołączona grafika

 

ale jeszcze mam problem, po przełączeniu na ahci i postawieniu systemu na ssd zacząłem przenosić moje dokumenty, obrazy itd. na inny dysk i nie jestem pewien czy w tym momencie albo we wcześniejszym czyli przełączenia na ahci zniknęły mi z tego dysku dane :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o informację, bo już się pogubiłem. Czy któryś z tych Kingstonów jest na trefnym JMicronie? Kingston SNV125-S2/30GB, Kingston SNV125-S2/40GB. Ta 40GB to chyba to samo co Intel 40GB G2, a ta 30GB to co to jest? Kurde, tyle tego wyszło, że nie idzie nadążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 40 to Intel. 30GB to zupełnie nowa konstrukcja na Toshibie. Niedawno podawaliśmy testy. Jest sporo wolniejszy od 40ki.

 

EDIT

Dokładnie 14 marca była mowa http://forum.purepc.pl/findpost-t270332-p3477923.html

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dziękuję. Czyli mimo wszystko 40 rządzi. :) Tylko widzę, że z dostępnością krucho. :unsure:

 

No niestety, sam ostatnio polowałem na tą wersję i nigdzie jej nie ma. Nie chciało mi się czekać i kupiłem Intel X25-V 40GB, dojdzie na dniach i nareszcie się przekonam co daj technologia SSD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem test nowego Corsair'a. Model Nova na Indlinxie. HEXUS.net - Review :: Corsair Nova V128 SSD review : Page - 1/8 Zdecydowana konkurencja dla Vertexa.

 

W sumie bardziej jestem ciekaw modelu Reactor na nowym JMicronie 612 ale testów wciąż brak.

 

EDIT

Jeszcze ciepły test OCZ Solid 2 32GB OCZ Solid 2 Solid State Drive Review

 

 

EDIT2

Szukałem sobie na ebay 30GB dysku na m.in. dokumenty a tu trafiła mi się gratka. 60GB Solid 2 za 119€ z przesyłka z US no to szkoda było nie brać :)

 

Sa tez Samsungi 64GB za 89€ co mimo kilku wad tego modelu to w tej cenie i pojemności świetna oferta.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Nova V128 SSD review

 

A ta widziales ;)

 

Apropo okazji

 

http://www.x-kom.pl/...show_prod=52482

 

W sobote na otwarcie nowego salonu bedzie kilka sztuk w promocji po 3200 a w srodku siedzi intel 160. Lapek wart 2500-2600 pln.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego nie mogę uruchomić PartedMagic?

Mam pierwszy ekran, ale po wybraniu pierwszej opcji od góry pojawiają się 2 pingwiny w lewym górnym rogu a pod nimi "Searching for pmagic-4.9.sqfs..." i pod spodem jeszcze raz ten sam napis.

Po dłuższej chwili pojawia się coś takiego:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Nova V128 SSD review

 

A ta widziales ;)

 

Apropo okazji

 

http://www.x-kom.pl/...show_prod=52482

 

W sobote na otwarcie nowego salonu bedzie kilka sztuk w promocji po 3200 a w srodku siedzi intel 160. Lapek wart 2500-2600 pln.

 

A nie widziałem, dzięki :)

Co do lapka rzeczywiście super oferta.

 

 

No i mamy, oficjalnie OCZ wypuścił Vertex 2 i Agility 2! Oczywiście oba oparte na Sand Force. LINK

Z suchych danych wiadomo 285MB/s odczyt i 275MB/s zapis czyli szybciej od Limited Edition. Wielkości 50, 100, 200 i 400GB (tylko Vertex). Jakby dobrze pomyśleli to przy dobrych cenach mogliby pomieszać na rynku tą 50ką. IOPS dla Vertex do 50000 a mniejszy brat do 10000.

Ja czekam na testy szczególnie Agility 2!

 

EDIT

Pierwsze europejskie ceny nie zachwycają http://skinflint.co.uk/at/a518195.html 210€ za 50GB? :huh: Vertex podobnie.

Jednak wygląda na to że faktycznie dopóki Intel nie wprowadzi nowych (tańszych) kości NAND pod koniec roku nie ma co oczekiwać większych zmian cen na rynku. <_<

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rakiety są, trzeba przyznać. :razz: Panowie, nic tylko się cieszyć z takiego obrotu spraw. Kolejne modele wychodzą, są coraz szybsze ( zapis/odczyt ) i co najważniejsze zapis małych pliczków stale rośnie, iops także. Jeszcze tylko ceny na jakimś znośnym poziomie i mogę pozbyć się hdd. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam różne opinie i zgłupiałem. Jak to jest w końcu z AHCI dla SSD - warto czy nie?

 

Dla Intela warto, dla reszty, szczególnie OCZ, nie - tak w każdym razie wynika z mojego czytania forum OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jest jakaś różnica między tymi seriami dysków Intela?

SSDSA2MH080G2C1 oraz SSDSA2MH80G2R5

Ta pierwsza seria to MLC a druga MLC-3. To oczywiście opisy allegro więc różnie może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jest jakaś różnica między tymi seriami dysków Intela?

SSDSA2MH080G2C1 oraz SSDSA2MH80G2R5

Ta pierwsza seria to MLC a druga MLC-3. To oczywiście opisy allegro więc różnie może być

 

Różnica jest prosta:

SSDSA2MH080G2C1 - wersja OEM - na wyposażeniu sam dysk

 

Dołączona grafika

 

SSDSA2MH080G2R5 - wersja BOX - na wyposażeniu adapter 2,5->3,5 cala

Dołączona grafika

 

Innych różnic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie spytam.

Bo tak sie tu zachwycacie nowymi modelami. Intel wciaz dobry czy juz lepiej by bylo kupic cos innego , ew. poczekac troche na cos nowszego. Tyl;e ze mnie interesuje cena cos 100zl/GB i max 40-50GB. Bo ten co mam teraz 40GB Intel dam do lapka, a do kompa cos kupilbym nowego. Tylko sie zastanawiam czy kolejnego Intela 40GB czy juz moze cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dysk to Intel 80. Przewalenie systemu to nie problem ale czy po przejściu na AHCI nie będę miał problemów z pozostałymi dyskami talerzowymi? I ostatnie pytanie czy korzyści z używania AHCI na Intelu w stosunku do IDE są warte zamieszania związanego z przeinstalowaniem systemu?

 

Edit ... PolandMET ja swoją 40-tkę V od Intela wrzuciłem do Lenovo X60 i śmiga jak szalony - system "7" łąduje się w 40 sekund a dodatkowo wydłużył się czas pracy na baterii więc inwestycja bardzo udana pomimo troszkę zaporowej ceny tych nośników.

Edytowane przez Tomo_78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co właściwie daje AHCI przy ssd Intela?

 

Wpisz "AHCI" na dole w 'przeszukaj temat' i się dowiesz <_<

Co raz bardziej ten temat przypomina młynek - powtarzanie tego samego co jakiś czas i mielenie tego w kółko i na okrągło.. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie spytam.

Bo tak sie tu zachwycacie nowymi modelami. Intel wciaz dobry czy juz lepiej by bylo kupic cos innego , ew. poczekac troche na cos nowszego. Tyl;e ze mnie interesuje cena cos 100zl/GB i max 40-50GB. Bo ten co mam teraz 40GB Intel dam do lapka, a do kompa cos kupilbym nowego. Tylko sie zastanawiam czy kolejnego Intela 40GB czy juz moze cos innego ?

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem? Możesz dać 100zł za każdy GB to na najmniejszy dysk (okolice 30GB) możesz dać 3k? :blink: Jeżeli tak to bierz coś na Sanforce. 50GB to wyjdzie nawet o wiele taniej niż zakładasz :) Jakieś 20zł za 1GB normalnie okazja :D pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech no chodzilo mi oczywiscie o 10zl/GB :)

Po prostu gadacie tu o roznych nowych dyskach a ja sie na tym nie znam narazie. Mam ta 40tke Intela i nie wiem gdzie ja wlozyc, do kompa na system czy do lapka na dysk glowny, a do kompa kupic cos lepszego. Oczywiscie jesli jest cos lepszego od Intela. :) Ale chyba nie ma.

 

Na lapku mam W7 64bit i z reka na sercu musze powiedziec ze tego systemu NIE TRAWIE, nie rozumiem i nie moge na niego patrzec. Dlatego wloze tam SSD z WinXP SP3 i bedzie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...