Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że Wam przerwe rozmowy o intelu ale mam pytanko :)

 

Czytając testy na Anandzie widzę, że Summit (Samsung) wyprzedza Agility w testach pcmarka oraz w testach Anandtech starage bench mimo, że oferuje lepszą obsługę plików 4K. Jak to interpretujecie ?

http://anandtech.com/show/3656/corsairs-force-ssd-reviewed-sf1200-is-very-good/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są wyniki sandforce z tego testu - na ide i na ahci - bardzo dziwne wyniki - moje są w trybie raid na intelu

 

Szkoda że tam w ogóle zabrakło Inteli do porównania. Ale takie testy już kiedyś były robione i Intele najlepiej wypadały na AHCI. W końcu patent Intela, chipset Intela i dysk Intela... :)

Ja nie próbowałem jeszcze na IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam czytam i dochodzę do wniosku że najlepiej kupić Intela G2. Teraz mam tylko pytanie odnośnie pojemności. Niby te 40GB powinno wystarczy na sam system. Tylko czy pakowanie samego systemu na SSD nie jest marnotrawstwem? Jak Wy macie podzielone swoje dyski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam czytam i dochodzę do wniosku że najlepiej kupić Intela G2. Teraz mam tylko pytanie odnośnie pojemności. Niby te 40GB powinno wystarczy na sam system. Tylko czy pakowanie samego systemu na SSD nie jest marnotrawstwem? Jak Wy macie podzielone swoje dyski?

 

mam 80GB -> podzielone 50GB na sys/aplikacje/gry © i reszta (d) -> dokumenty/zdjęcia

na c mam 25-30GB zajęte więc czasami jakaś gra wyląduje, a na d 7-10GB wolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze żadnego SSD nie dzieliłem na partycje. Jak miałem 40ke jako systemową to aplikacje + 2-3 gry. Zajęte miejsce podchodziło pod 30GB. Niektóre gry wtedy trafiały na drugi SSD.

Jak sprzedałem starsze SSD to część gier była na HDD.

Teraz na 80 mam zajęte 53GB ale folder moje dokumenty (który ma ponad 20GB) mam od zawsze na innym dysku/partycji. Teraz tez osiądzie na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że daje rade, jak robie operacje na plikach to bardzo sprawnie to przebiega. Przenosiłem cały folder Moje Dokumenty, ponad 21GB 19800 plikow z czego ok połowa to zdjęcia. Całość trwała trochę powyżej 3 min ze średnią coś ok 85MB/s. Część to tez na pewno zasługa dobrego cache'owania win 7 ale w końcu o to chodzi żeby całość ładnie śmigała.

 

BTW Jakby ktoś przeoczył, Plextor wszedł na rynek SSD. Na Anandtech jest test. Niestety słabe parametry i wyniki testów przy dość wysokiej cenie. Nie poszaleją na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa narazie nieważne, że nie poszaleją :D Pewnie wypuszczą nowe serie tak czy inaczej, a im większa konkurencja tym dla nas lepiej :) I tak już strasznie dużo ruszyło na rynku SSD, teraz co chwile jakieś nowe modele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

w ostatnim okresie zainstalowałem jako systemowe dwa dyski SSD

- Intel® X25-M Solid-State Drive, 160GB SATA II 2.5'

- Kingston SSDNow V-Series V+ SATA2 2.5'' 64GB)

w dwóch różnych komputerach i zastanawiam się :) teraz co z ich żywotnością pod systemem XP , jak na razie działają bez zarzutu ale minęły dopiero 4 tygodnie , czy ma Ktoś z Was już większe doświadczenie i używa tych dysków od dłuższego czasu ?

Edytowane przez zibikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa narazie nieważne, że nie poszaleją :D Pewnie wypuszczą nowe serie tak czy inaczej, a im większa konkurencja tym dla nas lepiej :) I tak już strasznie dużo ruszyło na rynku SSD, teraz co chwile jakieś nowe modele :)

 

Tylko , że konkurencja między firmami nam dużo nie daje, kiedy zdecydowana wiekszosc ceny dysku to pamieci nand a kontroler+ram to <30$ z tego co czytalem.

 

BTW poczytajcie jakie jaja z sand force'ami:

 

http://www.anandtech.com/show/3661/understanding-sandforces-sf1200-sf1500-not-all-drives-are-equal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, troche wypadlem z obiegu. a więc pytanie. Są jakieś godne uwagi low-endowe SSD w cenie do 400zł? Może być używany, pojemnosc 30GB wzwyż. Myślałem o używanym Vertexie 30GB którego można w tej cenie kupic. Kiedys mialem OCZ Core V2 kupionego za 300 z wys, ale to nie bylo do konca to, czego bym sie spodziewal. Na Vertexie nie ma mam nadzieje takich freezów przy np próbie odpalenia kilka programów naraz (Np przy ladowaniu windozy)

 

Dysk będzie pracowac pod Windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że daje rade, jak robie operacje na plikach to bardzo sprawnie to przebiega. Przenosiłem cały folder Moje Dokumenty, ponad 21GB 19800 plikow z czego ok połowa to zdjęcia. Całość trwała trochę powyżej 3 min ze średnią coś ok 85MB/s. Część to tez na pewno zasługa dobrego cache'owania win 7 ale w końcu o to chodzi żeby całość ładnie śmigała.

 

BTW Jakby ktoś przeoczył, Plextor wszedł na rynek SSD. Na Anandtech jest test. Niestety słabe parametry i wyniki testów przy dość wysokiej cenie. Nie poszaleją na rynku.

 

rafa - jest w ogóle jakiś głębszy sens zastanawiania się nad wyborem dysku z tych co masz w sigu? Czy każdy z nich jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dwa dyski OCZ Vertex 120 Gb spietych w raid0. System Win 7 64-bit. Na tych dyskach mam FW 1.3. W testach przy srednim odczycie w HdTach otrzymuje wynik okolo 380 mb/s.

Mam kilka pytan w sprawie nowego firmware:

1.Czy przy zmianie na nowy firmware utrace dane(z 1.3 na 1.5). W jakim trybie powinny byc ustawione dyski?

2. Czy dyski spiete w Raid obsługuja TRIM?

3.I ogólnie bardzo prosze o wytłumaczenie mi tej procedury. czy jest wogole sens wgrywac nowy firmware?

4.co wnosi ten nowy firmware?

Dziekuje z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po wgraniu z 1.3 na 1.4 a potem z 1.4 na 1.5 ( tak zalecają na forum ocz ) Vertex sobie zniknął z systemu i biosu. A że nie mam gwarancji, no to poszło. :wink:

Imo, jak Ci wszystko działa sprawnie, to nie wiem czy jest większy sens zmieniać, ale niech się bardziej obeznani wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prośba o info czy takie wyniki dla Intela G2 160 GB - SSDSA2M160G2GC firmware 02HD są w normie? Na dysku w czasie testu pracował system Windows 7 64bit.

Płyta to Gigabyte GA-X58A-UD7, dysk wpięty na kontroler Marvell SATA3/2/1 w trybie AHCI.

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dobry, bo to dyski drugiej generacji (wszystkie mają cahce). Jeżeli chodzi o wydajność to raczej ta 80GB>40GB~60GB :) pzdr

 

Z ust mi to wyjąłeś :) Tylko dodam że w pewnych warunkach ten Solid2 (i jemu podobne) mogą być lepsze w sytuacji kiedy ktoś np będzie go miał jako jedyny dysk. Wtedy może być większa korzyść z zapisów liniowych w porównaniu do 40ki. Tu trzeba wyboru dokonać całkiem świadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...