Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie mam pojęcia na jakim sprzęcie testował.

Ale o ile sekwencyjne odczyty mogą być mocno ograniczone to już np random powinien zachować sie dość zbliżony pomiędzy 3 a 2.

W każdym razie chciałbym zobaczyć jakiś test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak praktycznie problemu raczej nie ma kiedy bad sector jest zastapiony przez nowy z puli sektorow przeznaczonych na takie sytuacje. Nie mniej jednak, trzeba co jakis czas zerkac aby sprawdzic czy nie zaczyna sie bardziej sypac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dla Solida od początku pokazuje (HDTune) ostrzeżenie w C7 czego nie potwierdza Intel Tool Box ani CrystalDiskInfo ani Everest. Wszystkie zgodnie podają OK.

 

Ciekawostka - najnowszy CrystalDiskInfo dla SSD podaje stan w %. Dla Intela i Kingstona mam 100% a dla Solida 99%.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki dysk sie oplaca teraz kupic? Nadal Intel 40GB czy moze OCZ o ktorym jest temat na forum? Mam do wyboru:

 

OCZ :: 30GB 2,5" SATA SSD Vertex http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=41986

Corsair :: 32GB 2,5" SATA SSD http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=46078

Intel :: 40GB 2,5 SATA SSD http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=51015

Kingston :: 30GB 2,5 SATA SSD http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=54011

PDP Patriot :: 32GB 2,5" SATA SSD http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=49933

 

Nie zalezy mi na GB, bo to bedzie dysk jedynie na system. 30GB w zupelnosci wystarczy. Jedyne o co mi chodzi to predkosc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może powiedzieć jak to w końcu jest z defragmentacją ssd? Robi się to, nie robi się tego? Bo co specjalista to inna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robisz bo szkoda zapisow na dysku. On sobie i tak trimem i wlasnymi algorytmami przestawia jak mu wygodniej, wiec lepiej by system mu w tym nie mieszal.

 

A czy to raczej nie zalezy tez od systemu plikow? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ktoś mi może powiedzieć jak to w końcu jest z defragmentacją ssd? Robi się to, nie robi się tego? Bo co specjalista to inna odpowiedź.

Bo są tacy, którzy rozumieją jak działa SSD i tacy, którzy tylko rozumiom :lol:

Żeby rozwiać Twoje i innych wątpliwości:

Dlaczego fragmentacja (czyli nieciągłość obszaru na którym jest zapisany plik) jest zła? -> ponieważ w przypadku HDD wymaga dodatkowych ruchów głowicy w celu wyszukania kolejnych kawałków pliku (seek), co zabiera trochę czasu i w skrajnych przypadkach może drastycznie spowolnić odczyt/zapis. SSD nie mają głowic, mają za to czasy wyszukiwania bliskie zeru - defragmentacja w klasyczym wydaniu jest całkowicie zbędna, wręcz szkodliwa ze względu na skracanie żywotności FLASH.

 

Natomiast pewnego rodzaju "defragmentację" przeprowadza komenda TRIM. Działanie jest banalne: wysyła do "napędu" listę bloków które są niużywane. SSD nie może tego stwierdzić samodzielnie -> musiało by "rozumieć" struktury systemu plików używanego przez system operacyjny, a tak nie jest (aczkolwiek mogło by być). Po co lista wolnych bloków? Dzięki temu SSD wie, że może ich użyć w algorytmach wydłużających życie FLASH oraz nie musi dbać o zapisane tam dane - tu ujawnia się pewna szczególna cecha FLASH, mianowicie po skasowaniu danej strony pamięci nie trzeba zapisywać komórek o wartości 0xFF -> ponieważ jest to "naturalna" wartość po skasowaniu -> niużywane fragmenty strony pamięci można potraktować jak obszar zapełniony jedynkami i nie zapisywać ich przy każdej modyfikacji -> jest szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie oplaca sie doplacac parudziesiat zloty do OCZ'a?

 

Do Vertex'a nie ale można ewentualnie brać pod uwagę tańsze Agility i Solid2. Z tych co podałeś oczywiście j.w. Intel Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuej pomocy.

Kupilem ssd cruciala c300 64 GB - wsadzam do kompa, odpinam stary dsyk, zaczynam instalowac winde i lipa, disc failture i nie moge nic zrobic.

Wsadzilem stary dysk, znalazlo ssd , zainstalowalo , instaluej system, zainstalowalo - ufff - ale co znow lipa.Jak odlacze stary dysk pokazuje sie tylko disc failture i nic wiecej.Zeby byla jasnosc, BIOS widzi dysk.

Co jest nei halo?

Z starym dsykiem dziala ok, ba samym ssd lipa

 

EDIT:

Poradzilem sobie wszystko bangla, trzeba bylo w managerze i zarzadzaniu dyskami zaznaczyc dysk jako aktywny - WTFC.

Zrobilem pare testow - bootowanie do windy faktycznie - szybko, cicho i bezbolesnie, ale... nie wiem czemu tak sie wszyscy podniecaja tymi ssd - nie jest to warte tej kasy - IMO przerost formy nad trescia.

Szczerze zaluje, ze kupilem ten wynalazek bo wart jest co najwyzej polowe tej ceny, ktora zaplacilem - tyle ode mnie.

 

EDIT:

Zmienial ktos po zainstalowaniu systemu SATA z IDE na AHCI? - oczywiscie mowie o zmienie w rejestrze najpierw - nie wysypie mi to systemu?Co z drugim dyskiem, tez bedzie bezpieczny?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...