Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna zaleta montażu SSD to walor estetyczny i to wszystko :)

 

U mnie oba SSD trzymają się tylko na kablach SATA, są ułożone prawie jeden na drugim w zatoce 5,25 cala. Ale nie przykręcone. Producenci obudów powinni przeprojektować trochę przyszłe modele dokładając np. dwie wnęki 2,5 cala lub dodać opcje dodatkowe typu: moduł od Lian-Li dla dysków 3,5 cala z wentylatorem i perforowaną maskownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też luzem leży, zresztą tak samo jak hdd które byczą się na gąbce. We Fractalu mam fajnie zamocowaną A-Datę, śrubeczkami od dołu, ładnie i estetycznie.

 

BTW, takie pytanie do fachowców. Czy dałoby się tak zrobić, żeby z ssd instalować system tak jak np. z płyty lub pendrive? Ostatnio parę razy instalowałem Win 7 i z płyty szło to strasznie mozolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż na SSD dwie partycje. Jedną stwórz bootowalną, spreparuj bootsector i skopiuj zawartość płyty z Siódemką. Po skończeniu instalacji partycję na której jest instalka możesz skasować i rozszerzyć rozmiar partycji na której została zainstalowana Siódemka. Wcześniej upewnij się czy kasowana partycja nie posiada bootloadera - w przeciwnym razie system nie ruszy ;)

 

 

To instaluj z pendrive idzie o wiele szybciej.

 

Kiedyś testowałem i mierzyłem czas z DVD 16x i Patriota XT (odczyt 28MB/s) - różnica kilku minut. Więc pendrive to dobre rozwiąznie głównie dla konfigów bez DVD.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba link do aukcji przejściówki jest nieprawidłowy. W każdy razie przejściówka z mikro SATA na zwykłe SATA musi być :)

 

Ale taka powinna się nadać: DELOCK SLIM SATA ALL IN ONE 7PIN 6PIN SZCZECIN (1074895751) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba link do aukcji przejściówki jest nieprawidłowy. W każdy razie przejściówka z mikro SATA na zwykłe SATA musi być :)

 

Ale taka powinna się nadać: DELOCK SLIM SATA ALL IN ONE 7PIN 6PIN SZCZECIN (1074895751) - Aukcje internetowe Allegro

 

a czy ta twoja ma zmieniona napiecie na 3.3??

 

poprawiony link

ADAPTER HDD SATA do MICRO SATA 1,8'' DELOCK Ontech (1142887748) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez xtremesystems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ta twoja ma zmieniona napiecie na 3.3??

 

poprawiony link

ADAPTER HDD SATA do MICRO SATA 1,8'' DELOCK Ontech (1142887748) - Aukcje internetowe Allegro

 

O to musiałbyś dopytać sprzedającego - po kablach widać, że biegnie 12V i 5V, więc trudno powiedzieć czy coś jest takiego w tej przejściówce co konwertuje napięcie. Poza tym Twoja propozycja jest bardziej kompaktowa i ciekawsza - nie dyndają żadne dodatkowe kabelki ;)

 

Jak już otrzymasz SSD, podziel się wynikami - jestem ciekaw, 256GB w takich pieniądzach warto kupić choćby na magazyn danych :)

Sam bym się kiedyś skusił na taki sam SSD + przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to musiałbyś dopytać sprzedającego - po kablach widać, że biegnie 12V i 5V, więc trudno powiedzieć czy coś jest takiego w tej przejściówce co konwertuje napięcie. Poza tym Twoja propozycja jest bardziej kompaktowa i ciekawsza - nie dyndają żadne dodatkowe kabelki ;)

 

Jak już otrzymasz SSD, podziel się wynikami - jestem ciekaw, 256GB w takich pieniądzach warto kupić choćby na magazyn danych :)

Sam bym się kiedyś skusił na taki sam SSD + przejściówkę.

 

ja go biore na system i na gry.

bo wprawdzie zapisy ma dziadowskie ale gry to glownie odczyt . a to ma przyzwoite..

 

zreszta jak przyjdzie to przetestuje wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ta twoja ma zmieniona napiecie na 3.3??

 

poprawiony link

ADAPTER HDD SATA do MICRO SATA 1,8'' DELOCK Ontech (1142887748) - Aukcje internetowe Allegro

 

Mam taką przejściówkę założoną na swojego Samsunga. Działa wyśmienicie zarówno po podłączeniu do stacjonarki jak i w lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na ten HDD:

Dysk SSD 1,8 64GB SATA (5V) (1101427005) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jest to dysk drugiej generacji, wyniki ma takie:

Dołączona grafika

 

Warto brac taki wynalazek?

W porownaniu do Intela zapis 4KB wolniejszy sporo, ale cena tez mniejsza.

Odczuje kopa przenoszac XP na taki dysk z Samsunga F1 640GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczuje kopa przenoszac XP na taki dysk z Samsunga F1 640GB?

 

Po przeczytaniu choćby 2 stron tego tematu, to stwierdzenie raczej nie ulega wątpliwości ;) Byle SSD da kopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytalem ale jedni sadza, ze xp nie wykorzystuje dobrze ssd.

Drudzy, ze daje kopa tylko na w7, a teraz zdecydowana wiekszosc uzywa juz w7, uzytkownikow xp jest malo.

 

A ten gorszy zapis malych plikow na tym ssd, nie przejmowac sie?

Mimo to dostane kopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czytałeś czy nie? ;)

 

XP nie wspiera tylko Trim i trzeba część procesów wyłączyć ręcznie. Poza ty nie ma jakiejś różnicy tyle że trzeba ręcznie zerować komórki w zamian trima.

Ten dysk jak na dzisiejsze SSD jest dość słaby jednak każdego HDD przebija czasem dostępu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytalem ale porad z XP malo :(

Wiec smialo kupowac taki ssd i w porownaniu z moim hdd odczuje wiekszy komfort?

Dla mnie ssd to czarna magia, troche boje sie wydac znaczna sume pieniazkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoję teraz przed wyborem dysku SSD który będzie służył jako dysk na system operacyjny Windows 7 i programy. Na ten cel mogę przeznaczyć około 1000 zł +/-, jeśli coś będzie warte swojej uwagi to przeznaczę na tel cel większą kwotę.

Jaki dysk jest godny polecenia w tym przedziale cenowym? Przeczytałem ostatnie 5 stron tego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

 

Mam swojego cichego faworyta ale na chwilę obecną nie chcę go zdradzać.

 

Na koniec dodam, że dysk będzie podłączony do EVGA Classified e760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Przeczytałem ostatnie 5 stron tego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.(...)

 

To przeczytaj jeszcze pierwszego posta - bedziesz mądrzejszy i wybór będzie łatwiejszy i świat będzie lepszy :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten cel mogę przeznaczyć około 1000 zł +/-,

Jaki dysk jest godny polecenia w tym przedziale cenowym? Przeczytałem ostatnie 5 stron tego tematu ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

 

trzeba było zacząć od pierwszej strony

Do 900zł - Intel X25-M 80GB CENY - świetna propozycja na system wraz z np grami

Ok 1500-1600zł - Intel X25-M 160GB CENY - jeszcze lepsza propozycja z większa ilością miejsca

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobnego cache'u jak wszystkie pozostałe wynalazki drugiej generacji nie posiada. Ponoć sam kontroler ma jakiś mały cache wbudowany, ale nie ma potwierdzenia na to. Jak można zauważyć dyski oparte o SF mają obciętą pojemność 100GB czy 50GB, ale w rzeczywistości są to pełnowymiarowe dyski 128GB czy 64GB. Niedostępna przestrzeń służy za cache dla kontrolera. :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że czytałem FAQ ale myślałem ze coś w tej materii się zmieniło, post był pisany 2 lata temu i szczerze nie popatrzałem kiedy był ostatni raz edytowany przez @rafa(nie wiem jak się odmienia twój nick) stąd mój post z zapytaniem.

 

Proszę mi powiedzieć czy warty grzechu jest OCZ Agility 2, maksymalnie mogę przeznaczyć na dysk 1300zł. Jakie są różnice między Vertexem 2 a Agility 2?

SF 1500 a drugim przypadku SF1200?

 

Waham się miedzy trzema dyskami:

Intel X25-M

Crucial C300

i właśnie OCZ Agility 2? Co będzie lepszym rozwiązaniem?

 

tak, wiem że do 1300 polecany jest Agility 2? Jest wart grzechu? Głownie chodzi mi o wydajność, na drugim miejscu jest u mnie wielkość dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że czytałem FAQ ale myślałem ze coś w tej materii się zmieniło, post był pisany 2 lata temu i szczerze nie popatrzałem kiedy był ostatni raz edytowany przez @rafa(nie wiem jak się odmienia twój nick) stąd mój post z zapytaniem.

 

Proszę mi powiedzieć czy warty grzechu jest OCZ Agility 2, maksymalnie mogę przeznaczyć na dysk 1300zł. Jakie są różnice między Vertexem 2 a Agility 2?

SF 1500 a drugim przypadku SF1200?

 

Waham się miedzy trzema dyskami:

Intel X25-M

Crucial C300

i właśnie OCZ Agility 2? Co będzie lepszym rozwiązaniem?

 

tak, wiem że do 1300 polecany jest Agility 2? Jest wart grzechu? Głownie chodzi mi o wydajność, na drugim miejscu jest u mnie wielkość dysku.

 

10s przeszukiwania tematu Wszystko o SSD -- FAQ 1. Strona! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 97

 

Moim zdaniem do Vertexa 2 w stosunku do Agility 2 warto dopłacać tylko w dwóch przypadkach; dysk będzie pod sporym obciążeniem i zwiększone IOPS (a dokładniej nie zmniejszone) może robić różnice albo poprostu chce się mieć najszybszy dysk na rynku. W każdym innym razie Agility 2 jest w zupełności wystarczający.

 

EDIT

Dodałem info o aktualności danych w 1 poście, chyba teraz nikt już nie pomyśli że ma 2 lata? :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między Vertexem 2, a Agility 2 to ilość IOPS'ów. Obie konstrukcje oparte są o ten sam kontroler SF-1200, a Agility 2 został ograniczony przez obniżenie IOPS'ów do 10000 w dyskach 120GB. W Vertex'ach 2 ta wartość jest na poziomie 50000. Czym ta różnica się objawia http://www.anandtech.com/show/3667/oczs-agility-2-reviewed-the-first-sf1200-with-mp-firmware/1 i tu SandForce showdown: Corsair's Force F100 and OCZ's Agility 2 and Vertex 2 SSDs - The Tech Report - Page 1

Ogólnie wątpię abyś zauważył różnicę w działaniu systemu pomiędzy Vertex'em, a Agility czy nawet Intelem, więc wybór wedle upodobań :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...