Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Piospi - odłącz na razie samsunga a Vertexa przepnij w inny port, np 1.

 

No, ktoś nas wreszcie wysłuchał ;)

 

Macierz RAID w jednej zatoce 5,25 cala. Benchmark.pl

 

No może być przydatne (sam myślę o przejściu wyłącznie na 2.5"), tylko wywalić te śmigiełka ze środka. Dobrze jakby dało się to wsunąć głębiej i zakryć normalną zaślepką zatoki bo brzydkie to i może zeszpecić front budy.

Poza tym zrobili to niepotrzebnie głębokie, 170mm przy długości dysków 100mm...

 

Poza tym bez tego tez się dało tworzyć macierze, troche się zapędzili z tym marketingowym bełkotem :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz inny problem. Zainstalowałem tylko system + aktualizacja biosu w płycie. Zrobiłem potem te testy, coś lipny ten mój Vertex 2 :/ :/

 

Imageshack - 51767677.jpg

Imageshack - 31537424.jpg

Imageshack - 58758595.jpg

Imageshack - 93646302.jpg

Imageshack - 42400781.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/6540/36900711.jpg

Reklamować ? Sklep uzna mi ?

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odczucia subiektywne, tak jak przewidywałem czy lepiej bądź gorzej?

 

Mam teraz inny problem. Zainstalowałem tylko system + aktualizacja biosu w płycie. Zrobiłem potem te testy, coś lipny ten mój Vertex 2 :/ :/

 

Imageshack - 51767677.jpg

Imageshack - 31537424.jpg

Imageshack - 58758595.jpg

Imageshack - 93646302.jpg

Imageshack - 42400781.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/6540/36900711.jpg

Reklamować ? Sklep uzna mi ?

 

Spadek odczytu może być spowodowany częstym benchowaniem dysku zanim Trim zdąży wyzerować komórki.

CrystalDiskInfo pokazuje dobry stan dysku. Mysle że jeszcze nie ma się czym stresować o ile w ogóle. Mnie na Solidzie na początku jeden z programów pokazywał problem a po jakimś czasie przestał, więc może nie wiem na ile programy dobrze interpretują dane ze SMART.

Możesz zajrzeć do smarta z Intel SSD Toolbox.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odczucia subiektywne, tak jak przewidywałem czy lepiej bądź gorzej?

 

 

Spadek odczytu może być spowodowany częstym benchowaniem dysku zanim Trim zdąży wyzerować komórki.

CrystalDiskInfo pokazuje dobry stan dysku. Mysle że jeszcze nie ma się czym stresować o ile w ogóle. Mnie na Solidzie na początku jeden z programów pokazywał problem a po jakimś czasie przestał, więc może nie wiem na ile programy dobrze interpretują dane ze SMART.

Możesz zajrzeć do smarta z Intel SSD Toolbox.

 

 

nie sadze, wyniki po uruchomieniu systemu:

 

Dołączona grafika

 

to jest chyba 4 test w ogole, reklamuje bo lepsze wyniki maja tansze dyski

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą sugestię do prowadzących FAQ odnośnie:

"Q: Jak sprawdzić czy mamy włączonego TRIM'a ?

A: W systemach Microsoftu funkcja TRIM dostępna jest w Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2, aby upewnić się czy jest uruchomiona postępujemy w następujący sposób:

 

Start > Uruchom > cmd..."

 

Aby wpisywane komendy nam zadziałały musimy przejść w wierszu poleceń do katalogu "C:\Windows\System32", w którym znajduje się pliczek wykonywalny 'fsutil'. W przypadku obecnego opisu postępowania, po wpisaniu komend otrzymamy komunikat, że "Nazwa 'fsutil' nie jest rozpoznawana..."

Taki tam pierd ;)

Pozdro.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : Jakim programem najlepiej przeprowadzić zerowanie dysku (Samsung SSD PB22-JS3 128GB) aby odsyskał w pełni swoją wydajność (chodzi głównie o zapis), obecnie z deklarowanych 220/200 i czasie 0.1 ma na dziś czas 0.4 i tylko 200/40 a średni odczyt na poziomie 150 MB/s. Do tej pory używałem do zerowania Maindiag.exe ale niewiedzieć czemu przestał widzieć dysk (ustawiony jako IDE)a CCleaner wiele nie pomaga. Czy MHDD sprawdzi się w tej roli a może inny program?

 

Użyłem na tę chwilę MHDD (zerowanie) i po zabiegu taki wynik :

 

 

a po instalacji systemu :

 

 

 

nadal coś nie tak z wydajnością bo W7 ocenił dysk na 5.9 :( a wcześniej na 7.4

 

reszta testów po instalacji systemu W7 x64:

 

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : Jakim programem najlepiej przeprowadzić zerowanie dysku (Samsung SSD PB22-JS3 128GB) aby odsyskał w pełni swoją wydajność , obecnie z deklarowanych 220/200 i czasie 0.1 ma na dziś czas 0.4 i tylko 150/90. Do tej pory używałem do zerowania Maingiag.exe ale niewiedzieć czemu przestał widzieć dysk (ustawiony jako IDE)a CCleaner wiele nie pomaga. Czy MHDD sprawdzi się w tej roli a inny program?

 

Proponowałbym CCleanera, nie rozumiem czemu nie pomaga, przecież robi zerowanie. Ewentualnie MHDD, sam nie testowałem na SSD ale powinien zadziałać. Edytowane przez smal88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem OCZ Vertex 2 60GB i jest to mój pierwszy dysk SSD. Jeśli chodzi o szybkość uruchamiania się systemu i zainstalowanych programów, to jestem pod wrażeniem. Mój zachwyt jednak został nieco ostudzony po przeprowadzeniu kilku benchmarków.

 

post-182858-065467700 1283190631_thumb.jpg

 

Jeśli chodzi o ATTO Disk Benchmark, to chyba jest okey, ale w CrystalDiskMark już nie jest tak różowo.

 

post-182858-022844800 1283190518_thumb.jpg

 

Mała ciekawostka. Za pierwszym razem, jak uruchomiłem CrystalDisk, to prędkości przy zapisie miałem troszkę lepsze:

  • Seq - ok. 100 MB/s,
  • 512K - ok. 100 MB/s,
  • 4K - podony wynik,
  • 4k QD32 - niestety nie pamiętam wyniku, a nie przyszło mi do głowy żeby wtedy zrobić screena. :mur:
Kolejne próby i wyniki za każdym razem jak wyżej. Przeglądając testy w internecie widziałem, że ten dysk powinien mieć 2x lepsze wyniki przy zapisie i jeszcze jakieś 20-30 MB/s więcej przy odczycie.

I tu pojawia się moje pytanie. Dlaczego mam tak kiepski zapis i czy mogę jakoś przywrócić wydajność tego dysku?

Bawiłem się już programem CCleaner (zaznaczone "Wyczyść wolne miejsce w MFT" i "Proste nadpisanie (jeden przebieg)"), ponadto do czyszczenia wolnej przestrzeni używałem programów Eraser oraz FileShredder i wyniki dalej takie same.

Wszystkie czynności związane z optymalizacją wydajności dysków SSD, takie jak wyłączanie indeksowania itd, itp wykonałem.

 

Dodatkowe informacje o sprzęcie i ustawieniach:

  • Płyta główna - Asus M4A88TD-V EVO/USB3 (Chipset: AMD 880G / SB850)
  • Jest to dysk systemowy, zainstalowany Windows 7 Home Premium 64bit
  • Dysk działa w trybie AHCI, na chwilę obecną są zainstalowane sterowniki od AMD, ale na sterownikach MS wyniki były identyczne.
  • Firmware jest najnowszy
Czy są jakieś optymalne sposoby na formatowanie dysku? Jakieś programy, które byście polecali do formatowania?

Windows 7 tworzy sobie ukrytą partycję o rozmiarze ok. 100MB, czy ktoś próbował instalować system bez tej partycji? Jeśli tak, to jakie były tego efekty?

Jak myślicie, może przed następną instalacją Windowsa wyczyścić dysk, używając do tego celu np. Paragon Hard Disk Manager? Czy takie czyszczenie może przyczynić się do poprawy osiąganych wyników ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem OCZ Vertex 2 60GB i jest to mój pierwszy dysk SSD. Jeśli chodzi o szybkość uruchamiania się systemu i zainstalowanych programów, to jestem pod wrażeniem. Mój zachwyt jednak został nieco ostudzony po przeprowadzeniu kilku benchmarków.

 

post-182858-065467700 1283190631_thumb.jpg

 

Jeśli chodzi o ATTO Disk Benchmark, to chyba jest okey, ale w CrystalDiskMark już nie jest tak różowo.

 

post-182858-022844800 1283190518_thumb.jpg

 

Mała ciekawostka. Za pierwszym razem, jak uruchomiłem CrystalDisk, to prędkości przy zapisie miałem troszkę lepsze:

  • Seq - ok. 100 MB/s,
  • 512K - ok. 100 MB/s,
  • 4K - podony wynik,
  • 4k QD32 - niestety nie pamiętam wyniku, a nie przyszło mi do głowy żeby wtedy zrobić screena. :mur:
Kolejne próby i wyniki za każdym razem jak wyżej. Przeglądając testy w internecie widziałem, że ten dysk powinien mieć 2x lepsze wyniki przy zapisie i jeszcze jakieś 20-30 MB/s więcej przy odczycie.

I tu pojawia się moje pytanie. Dlaczego mam tak kiepski zapis i czy mogę jakoś przywrócić wydajność tego dysku?

Bawiłem się już programem CCleaner (zaznaczone "Wyczyść wolne miejsce w MFT" i "Proste nadpisanie (jeden przebieg)"), ponadto do czyszczenia wolnej przestrzeni używałem programów Eraser oraz FileShredder i wyniki dalej takie same.

Wszystkie czynności związane z optymalizacją wydajności dysków SSD, takie jak wyłączanie indeksowania itd, itp wykonałem.

 

Dodatkowe informacje o sprzęcie i ustawieniach:

  • Płyta główna - Asus M4A88TD-V EVO/USB3 (Chipset: AMD 880G / SB850)
  • Jest to dysk systemowy, zainstalowany Windows 7 Home Premium 64bit
  • Dysk działa w trybie AHCI, na chwilę obecną są zainstalowane sterowniki od AMD, ale na sterownikach MS wyniki były identyczne.
  • Firmware jest najnowszy
Czy są jakieś optymalne sposoby na formatowanie dysku? Jakieś programy, które byście polecali do formatowania?

Windows 7 tworzy sobie ukrytą partycję o rozmiarze ok. 100MB, czy ktoś próbował instalować system bez tej partycji? Jeśli tak, to jakie były tego efekty?

Jak myślicie, może przed następną instalacją Windowsa wyczyścić dysk, używając do tego celu np. Paragon Hard Disk Manager? Czy takie czyszczenie może przyczynić się do poprawy osiąganych wyników ????

 

Jakie masz wyniki w Crystal Disk Info 3.7.0 ?

 

Swoją drogą polecam forum OCZ , LINK

 

Myślę że prędzej tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące nowego Vertex-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

Mam w domu serwerek (coś w stylu NAS'a), a w nim taką płytę z procem Intel D510MO, która posiada "One PCI Express* Mini Card". I teraz pytanie: czy taki dysk SSD na Mini PCI-E będzie do niej pasował? Pomijając kwestię wydajności itd., chciałbym po prostu osobne 8GB na system i takie coś by mnie urządzało. Będzie to wtedy widoczne jako normalny dysk i da radę na nim postawić system (WinXP Pro - bo akurat taką licencję miałem wolną)? Dotychczas stoi na wydzielonej partycji 8GB z Samsunga 2TB, a wolałbym go osobno ;)...

 

EDIT: właśnie zauważyłem, że ten sprzedający ma w ofercie jeszcze dysk 16GB, może wiecie coś na temat któregokolwiek z nich??

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że te niektóre programy nie są autentyczne. Najlepszy jest ATTO, zrobiłem nim test:

 

Dołączona grafika

 

Z tego co widzę, to chyba jest dobrze ? Mam rację ?

 

 

EDIT:

Co ciekawe, wkleiłem screena z HD Tune i facet z supportu OCZ odpisał, że :

 

 

HDTune Pro does not read the SMART attributes with the proper names. Attribute 05 is not reallocated sector count.

 

Use Crystal Disk Info 3.7.0.

To podałem screeny z Crystal Disk Info i facet odpisał mi, że wszytko jest w porządku. Jeszcze na innym forum dostałem odpowiedź odnośnie wyników z ATTO:

 

I use ATTO, and based on your ATTO bench below, it looks like you're getting what's advertised, 285MB/s read and 275MB/s write.

Wygląda na to, że tak musi być.

 

To jeszcze wkleiłem screena z tymi bad sectorami i dostałem o to taką odpowiedź:

That is for hard drives, not SSDs. You can't rely on it for SSD health information.

Więc wygląda na to, że mam sprawnego Vertexa :o

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem OCZ Vertex 2 60GB i jest to mój pierwszy dysk SSD. Jeśli chodzi o szybkość uruchamiania się systemu i zainstalowanych programów, to jestem pod wrażeniem. Mój zachwyt jednak został nieco ostudzony po przeprowadzeniu kilku benchmarków.

 

[obrazek]

 

Jeśli chodzi o ATTO Disk Benchmark, to chyba jest okey, ale w CrystalDiskMark już nie jest tak różowo.

 

[obrazek]

 

Mała ciekawostka. Za pierwszym razem, jak uruchomiłem CrystalDisk, to prędkości przy zapisie miałem troszkę lepsze:

  • Seq - ok. 100 MB/s,
  • 512K - ok. 100 MB/s,
  • 4K - podony wynik,
  • 4k QD32 - niestety nie pamiętam wyniku, a nie przyszło mi do głowy żeby wtedy zrobić screena. :mur:
Kolejne próby i wyniki za każdym razem jak wyżej. Przeglądając testy w internecie widziałem, że ten dysk powinien mieć 2x lepsze wyniki przy zapisie i jeszcze jakieś 20-30 MB/s więcej przy odczycie.

I tu pojawia się moje pytanie. Dlaczego mam tak kiepski zapis i czy mogę jakoś przywrócić wydajność tego dysku?

Bawiłem się już programem CCleaner (zaznaczone "Wyczyść wolne miejsce w MFT" i "Proste nadpisanie (jeden przebieg)"), ponadto do czyszczenia wolnej przestrzeni używałem programów Eraser oraz FileShredder i wyniki dalej takie same.

Wszystkie czynności związane z optymalizacją wydajności dysków SSD, takie jak wyłączanie indeksowania itd, itp wykonałem.

 

Dodatkowe informacje o sprzęcie i ustawieniach:

  • Płyta główna - Asus M4A88TD-V EVO/USB3 (Chipset: AMD 880G / SB850)
  • Jest to dysk systemowy, zainstalowany Windows 7 Home Premium 64bit
  • Dysk działa w trybie AHCI, na chwilę obecną są zainstalowane sterowniki od AMD, ale na sterownikach MS wyniki były identyczne.
  • Firmware jest najnowszy
Czy są jakieś optymalne sposoby na formatowanie dysku? Jakieś programy, które byście polecali do formatowania?

Windows 7 tworzy sobie ukrytą partycję o rozmiarze ok. 100MB, czy ktoś próbował instalować system bez tej partycji? Jeśli tak, to jakie były tego efekty?

Jak myślicie, może przed następną instalacją Windowsa wyczyścić dysk, używając do tego celu np. Paragon Hard Disk Manager? Czy takie czyszczenie może przyczynić się do poprawy osiąganych wyników ????

 

Spróbuj włączyć cache'owanie w systemie (przy chipsecie AMD też chyba jest).

Formatowania używaj systemowego z win 7, szybkiego i wszystko będzie odpowiednio zrobione. Tak możesz zainstalować system bez tej 100MB partycji - wtedy po utworzeniu obu partycji usuwasz tą Twoja a tą 100MB powiększasz do maksymalnego rozmiaru dysku. Ja czasem zostawiam tą partycje jak jest bo 100MB nie robi mi różnicy.

Na sterownikach AMD nie ma Trim, musisz używać systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

Mam w domu serwerek (coś w stylu NAS'a), a w nim taką płytę z procem Intel D510MO, która posiada "One PCI Express* Mini Card". I teraz pytanie: czy taki dysk SSD na Mini PCI-E będzie do niej pasował?

Po lekturze tego wątku na forum Intela wychodzi na to, że niestety dyski SSD na Mini PCI-E przeznaczone do Della czy Asusa nie będą działać na tej płycie, a szkoda :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wyniki w Crystal Disk Info 3.7.0 ?

 

Swoją drogą polecam forum OCZ , LINK

 

Myślę że prędzej tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące nowego Vertex-a.

 

Na co mam zwracać uwagę w programie CrystalDiskInfo ?? Bo jeśli mam być szczery, to te informacje nic mi nie mówią.

 

post-182858-027903600 1283276611_thumb.jpg

 

Spróbuj włączyć cache'owanie w systemie (przy chipsecie AMD też chyba jest).

Formatowania używaj systemowego z win 7, szybkiego i wszystko będzie odpowiednio zrobione. Tak możesz zainstalować system bez tej 100MB partycji - wtedy po utworzeniu obu partycji usuwasz tą Twoja a tą 100MB powiększasz do maksymalnego rozmiaru dysku. Ja czasem zostawiam tą partycje jak jest bo 100MB nie robi mi różnicy.

Na sterownikach AMD nie ma Trim, musisz używać systemowych.

 

Chodzi o te opcje, czy może o coś bardziej zaawansowanego, o istnieniu czego nie mam pojęcia ??

 

post-182858-059677400 1283276358_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawiłem sobie vertexa2 60gb

system przyspieszył znacznie

 

konfig

i3 530@3520MHz

4GB@1600 OCZ 1.5v

Gigabyte H55N UD3 ITX

OCZ Vertex2 60GB

Samsung 400GB

zasilacz 150W

obudowa Coltek M1 ITX

 

Oto wyniki

czy powinienem reklamować czy to jest normalne (dysk używany 1 dzień zapełniony w 3/4) ?

 

Dołączona grafika

 

pozdrawiam

BBXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szalejecie z tym zerowaniem. Ja to zrobiłem tylko raz programem CMRR 4.0 i takie oto wyniki zaraz po:

 

Dołączona grafika

 

ICH10R win 7

normalnym jest że po kilku dniach na sandforce 60GB wyniki corsair, owc, g.skill, ocz są zbliżone, wszystkie zapisy oscylują wokół 50-60MB/s odczyt nie zmienia się jakoś diametralnie. Dyski o większej pojemności są odrobinę szybsze. Indeks wydajności windowsa pokazywał po zerowaniu 7.7, teraz po 2 tygodniach 7.6

wyniki zbliżone do ATTO uzyskamy crystaldisk markiem w ustawieniu All 0xFF, 1 Fill bo w normalnym ustawieniu testuje losową wiązką danych tak jak windows używa dysku.

Jeszcze dodam że SSD ma ukryte kilka gigabajtów miejsca na badsektory. Jak jest ich 1000 czy 2000 jeszcze nic się nie dzieje przeważnie po czasie liczba się unormowuje.

Edytowane przez P!otrek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziele sie wrazeniami z uzytkowania mojego pierwszego ssd (vertex2 60gb)

 

- system operacyjny uruchamia sie w 25 sekund wraz z 10 programami w autostarcie co wczesniej zajmowalo ponad 2 minuty

- instalacja programow to szok, open office np. 20 sekund (wraz z java), SC2 4 minuty (wczesniej 20).

- wielozadaniowosc i serwer sql - masakra, zamiast chrobotania dysku i wpatrywania sie w klepsydre mam natychmiast wynik

- responsywnosc komputera - cyk i jest cokolwiek bym nie robil :)

 

polecam kazdemu, kto uzywa intensywnie kompa - w ciagu dnia mozna zaoszczedzic mase czasu, dla mnie wydatek 680zl (wlasciwie to niecale 400 bo mam dzialalnosc gosp - vat - cit) zwroci sie po 2 tygodniach nie mowiac o przyjemnosci pracy na kompie.

 

pozdrawiam

BBXX

 

PS. Konfig kompa do pracy to i3@3.52GHZ, 4GB 1600, OCZ V2 60GB, Samsung 400GB, GB H55N ITX, zasilacz 150W

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kupilem intela g2 80gb w pazdzierniku zeszlego roku, zainstalowalem system, zoptymalizowalem go pod ssd i od tamtej pory smiga bez zadnego zerowania, wgrywania nowych firmware itp :P nie robilem zadnych testow, ale na oko jest tak samo jak na poczatku ;) wydaje mi sie, czy zabawa tymi trimami itp jest sztuka dla sztuki? ;)

 

@Piospi, looknij do pierwszego postu... jezeli cos jest potrzebne to rafa to napewno wymienil :D nie wiem jak do vertexa ale g2 lubi intel matrix storage / rapid storage ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kupilem intela g2 80gb w pazdzierniku zeszlego roku, zainstalowalem system, zoptymalizowalem go pod ssd i od tamtej pory smiga bez zadnego zerowania, wgrywania nowych firmware itp :P nie robilem zadnych testow, ale na oko jest tak samo jak na poczatku...

 

Bo tak właśnie mamy, my szczęśliwi użytkownicy Intela który najmniej traci wraz z "zabrudzeniem" komórek :D

 

 

@Piospi - możesz ale nie musisz instalować. Najnowszy Intel Rapid Storage Technology 9.6.0.1014 LINK

Oba zapewniają obsługę Trim. Wydajność ta sama. Ja instalowałem tylko z ciekawości ale sens instalować jest tylko wtedy kiedy inne dyski masz w macierzy Raid, wtedy kontroler jest w trybie raid i na systemowych sterownikach Trim nie działa. Wtedy po zainstalowaniu IRST odzyskujemy Trim.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanio NOWY KINGSTON SSD 64GB SATA DESKTOP BUNDLE KRK (1198154933) - Aukcje internetowe Allegro

czy toto ma trim?

 

jesli tak to najtansza oferta na rynku w tej kategorii, dobre pod systemowy plus do 5 gierek

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafa za odpowiedź, jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje. Ponieważ mój Samsung na magazyn idzie na gwarę, to czy mogę spokojnie 2 tygodnie pracować na SSDku bez przenoszenia folderów "cache" itd. ? Czy zużyje się bez tych operacji znacząco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Intel świetnie radzi sobie z zarządzaniem komórkami pamięci. Jednak gdybym miał wybierać SSD do kompa w którym będzie jedynym miesjcem dla danych to jednak byłby to Vertex 2 i konstrukcje na Sandforce z racji wyższych transferów zapisu. Co przy przerzucaniu wielu danych lub aplikacjach odwołujących się do sporych plików ma znaczenie. W przypadku SSD pracującego tylko jako dysk systemowy to wybór jest jeden - Intel X25-M G2 :)

 

Co do samego zarządzania SSD, TRIM etc. W przypadku SSD pierwszej generacji regularne dbanie o SSD przynosi wymierne efekty. Ale już dla SSD 2-gen nie ma to większego znaczenia. Na 2-gen nie odczuwa się tak wyraźnego spowolnienia SSD wraz z upływem czasu jak w przypadku 1-gen i nie chodzi tu o obsługę TRIM przez Siódemkę. Po prostu producenci zaszyli odpowiednie mechanizmy, które o to dbają z automatu :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Crucial RealSSD trochę słabo wygląda pod tym względem na tle całej konkurencji. Bez Trim spadki są duże jak na nowoczesną konstrukcje.

 

Ciekaw jestem jak rynek będzie wyglądał późną jesienią bo jeśli Intel zaatakuje podwojonymi pojemnościami i jeśli poprawią jeszcze bardziej zapis to może być mega zamieszanie na rynku.

 

Swoją droga Samsung już zaczął produkcję MLC w 24nm. Tylko nie wiadomo kiedy jakieś dyski z tym wejdą na rynek.

 

Dzięki rafa za odpowiedź, jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje. Ponieważ mój Samsung na magazyn idzie na gwarę, to czy mogę spokojnie 2 tygodnie pracować na SSDku bez przenoszenia folderów "cache" itd. ? Czy zużyje się bez tych operacji znacząco ?

 

Bez przesady, gdyby tak było to technologia SSD byłaby bezużyteczna ;)

 

 

@Gregu, tak ma Trim. To konstrukcja z początku tego roku.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...