Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Panowie jak szyfrowanie wpływa na wydajność / żywotność SSD?

Mam razem z lapem oprogramowanie do szyfrowania całego dysku, z którego chciałbym skorzystać, bo mam jednak nieco ważniejszych i cennych dla mnie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja na intelu 40gb używam szyfrowania całego dysku od lutego. Problemów jak wyżej brak... TrueCrypt 

 

 

 

 

// Btw.

 

 

 

 

Power On - 4722h

 

Host Writes - 8,51 TB 

 

 

 

 

I do tego ostatnio przybył 2 bad sektor...

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jakoś ostatnio nie miałem zabardzo czasu rozglądać się po nowościach w SSD. Mam obecnie Intela G2 160GB (na nim system i często używane programy + parę gierek) i chodzi mi po głowie ewentualne dołożenie drugiego SSD do kompa. Co możecie polecić z nowości jeśli coś lepszego od Intela pojawiło się w SSD? Interesują mnie pojemnosci 160 - 256GB max, użytkowanie - programy i gry na nim.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z Intela G2 zadowolony i ten drugi SSD nie będzie "pod system operacyjny" to polecam dowolny SSD na SandForce np. Corsair F czy OCZ Vertex 2. Mają znacznie wyższą prędkość zapisu co przy kopiowaniu danych z Intela czy HDD na taki SSD będzie trwało wyraźnie krócej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vibor a jakie masz stery zainstalowane do dysku? Ja mam Vertex 2 60 i mam o wiele gorsze wyniki w ATTO.

 

A to wynik Vibora:

http://forum.purepc.pl/uploads/monthly_09_2010/post-9721-030012000%201284137462.jpg

post-7994-006157300 1284898608_thumb.jpg

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem dysku SSD pod system, trochę niewielkich programów oraz kilku gier

 

Nie chcąc przepłacać, rozglądam się raczej za tymi o niewielkich pojemnościach, tzn. 40-60 GB

 

czytając ten temat, zauważyłem że wiele osób chwali sobie OCZ Vertex 2 SSD , czy w tym pułapie cenowym możecie polecić mi coś lepszego czy ten wybór jest już tym właściwym ?

 

oraz czy różnica między wersjami 60 i 40 sprowadza się jedynie do pojemności ?

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja planuje kupic ssd ADATA SSD 596 Turbo 64GB 2,5'' SATA II & M-USB (260MB/210MB) AS596TB-64GM-C

za kwote 430zł

 

dobry to jest dysk? da rade otrzymac odpowiedz od was jeszcze w tym tygodniu? :)

max moge dac na ssd wlasnie 449zł z wysylka :)

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od paru dni posiadam pierwszy w życiu ssd - Mushkin Callisto 120 GB (MKNSSDCL 120GB-DX). Co sadzicie o tych wynikach? Zrobiłem dwa.

Pierwszy na dysku podpiętym bezpośrednio pod płytę Evga 780i.

Dołączona grafika

 

Drugi na dysku podpiętym do asus u3s6 w PCIEx16.

Dołączona grafika

 

W jakiej go konfiguracji zostawić?

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem nad tym od A-DATY ale przeglądałem parę testów i wypada gorzej właśnie niż Intel 40GB, przy małych plikach nieźle odstaje od reszty.

Jak zależy Ci na pojemności to możesz się nad nim zastanowić, różnice i tak poczujesz dużą różnicę z HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem dysku SSD pod system, trochę niewielkich programów oraz kilku gier

 

Nie chcąc przepłacać, rozglądam się raczej za tymi o niewielkich pojemnościach, tzn. 40-60 GB

 

czytając ten temat, zauważyłem że wiele osób chwali sobie OCZ Vertex 2 SSD , czy w tym pułapie cenowym możecie polecić mi coś lepszego czy ten wybór jest już tym właściwym ?

 

oraz czy różnica między wersjami 60 i 40 sprowadza się jedynie do pojemności ?

 

Vertex 2 jest "tym właściwym". Zerknij na 1. strone.

 

Witam.

Od paru dni posiadam pierwszy w życiu ssd - Mushkin Callisto 120 GB (MKNSSDCL 120GB-DX). Co sadzicie o tych wynikach? Zrobiłem dwa.

Pierwszy na dysku podpiętym bezpośrednio pod płytę Evga 780i.

[obrazek]

 

Drugi na dysku podpiętym do asus u3s6 w PCIEx16.

[obrazek]

 

W jakiej go konfiguracji zostawić?

 

Jeszcze przydałoby się porównać w CrystalDiskMark lub AS SSD. Po ATTO lepiej ten drugi wygląda ze względu na małe pliki. Można jeszcze rzucić okiem na Random Access w HDTune, choć nie jest to super test ale daje jako takie pojęcie o IOPS. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vibor a jakie masz stery zainstalowane do dysku? Ja mam Vertex 2 60 i mam o wiele gorsze wyniki w ATTO.

 

stery domyśne z W7x64 próbowałem Intela RTS 1014 i jest tak samo ale nie mogę znaleźć info czy na nich TRIM działa, zreszto mój dysk został zwrócony już do dystrybutora sam przyznał ,że wyniki nie pokrywają się z danymi producenta a jeszcze jak zobaczył S.M.A.R.T. i 1408 relokowanych sectorów to sam zaproponował wymianę od ręki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery domyśne z W7x64 próbowałem Intela RTS 1014 i jest tak samo ale nie mogę znaleźć info czy na nich TRIM działa, zreszto mój dysk został zwrócony już do dystrybutora sam przyznał ,że wyniki nie pokrywają się z danymi producenta a jeszcze jak zobaczył S.M.A.R.T. i 1408 relokowanych sectorów to sam zaproponował wymianę od ręki :)

 

Coś tu kręcisz- na ppclabie wystawiłeś ten dysk dzisiaj na sprzedaż z opisem, że zmieniasz bo dostałeś wersję 120gb.

Moim zdaniem sprzedawanie gdzie indziej w pełni świadomie walniętego dysku jest naganne. Sam nawet rzuciłem okiem na ofertę i zastanawiałem się czy nie kupić :angry:

 

 

http://forum.pclab.pl/topic/624012-OCZ-SSD-Vertex2-60GB-router-WiFi-N/

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu kręcisz- na ppclabie wystawiłeś ten dysk dzisiaj na sprzedaż z opisem, że zmieniasz bo dostałeś wersję 120gb.

Moim zdaniem sprzedawanie gdzie indziej w pełni świadomie walniętego dysku jest naganne. Sam nawet rzuciłem okiem na ofertę i zastanawiałem się czy nie kupić :angry:

 

 

OCZ SSD Vertex2 60GB, router WiFi "N" - Forum PCLab.pl

 

sprzedaje ten który ma przyjść z wymiany czyli nówka (120GB jeszcze nie doszła do mnie bo sprzedawca miał opóźnienie - trzeba czytać ze zrozumieniem a nie oskarżać , zreszto jak wymienią na 90GB z dopłatą to zatrzymam oba Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje ten który ma przyjść z wymiany czyli nówka (120GB jeszcze nie doszła do mnie bo sprzedawca miał opóźnienie - trzeba czytać ze zrozumieniem a nie oskarżać , zreszto jak wymienią na 90GB z dopłatą to zatrzymam oba

 

Ok a wiesz chociaż kiedy dostaniesz z wymiany ? Trochę głupio sprzedawać coś czego się jeszcze nie ma :(

 

Swoja drogą smrodek chyba poszedł w sprawie dysków bo vertexy 2 są teraz tańsze od corsaira f60 i ocz aguality.

Sam właśnie się teraz łamię ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a wiesz chociaż kiedy dostaniesz z wymiany ? Trochę głupio sprzedawać coś czego się jeszcze nie ma :(

 

Swoja drogą smrodek chyba poszedł w sprawie dysków bo vertexy 2 są teraz tańsze od corsaira f60 i ocz aguality.

Sam właśnie się teraz łamię ;)

 

w środę powinien być u mnie bo dziś mieli wysłać, info nie dostałem odnośnie zmiany i dopłaty na 90GB więc pewnie zostanę z 60GB i taki jest do sprzedaży tak czy inaczej będzie nówka nie otwierana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środę powinien być u mnie bo dziś mieli wysłać, info nie dostałem odnośnie zmiany i dopłaty na 90GB więc pewnie zostanę z 60GB i taki jest do sprzedaży tak czy inaczej będzie nówka nie otwierana

 

No to sprawa wyjaśniona ;)

Może trochę za ostro zareagowałem ,ale to co dzieje się na pclolu to szkoda gadać .

Dobrze że ja tam tylko sprzedaję,a nie kupuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...