Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem za poradą i oto wyniki: :blink:

...

 

Ojojoj! Wszystko wskazuje na dysk. Ostateczny test to podłącz tego dyskacza pod innego kompa jako kolejny napęd i powtórz testy powierzchni i odczytu.

 

Możesz próbować zerowania całej powierzchni.

Czy systemowe skanowanie niczego nie wykrywa i nie próbuje naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeży test OCZ Revo 2 Link

Jak można się było spodziewać OCZ poszło po najniższej linii oporu i w stosunku do Revo 1 dołożyli tylko kolejna płytkę z kontrolerami SF.

Efekt taki że nie oferuje nic ponad cztery połączone Vertexy 2. A szkoda bo potencjał wydaje się większy.

 

Ale jak ktoś lubi rozwiązania all in one to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dosyć dawno kupiłem dysk SSD pod system (z opisu) do komputera stacjonarnego. System hula aż miło, cisza po wyłączeniu się tarczowców totalna, wydajność nie słabnie i pojemność wystarcza. Dysk działa 3,5k godzin i przemielił 1.24TB danych. Szczerze mówiąc słabo o nie go dbam- brak czasu itd. To był b. dobry zakup.

 

Teraz szukam dysku do laptopa Asus U30JC, dysk w nim zainstalowany coraz bardziej mnie irytuje, laptop sporej mocy jest na uwięzi słabego 500GB dysku 5400rmp. Postanowiłem to zmienić , nie chce już czekać na nowszy proces technologiczny i możliwe spadek cen. Chce wydać do 600zł ale dysk ma mieć ok 60GB i być niezawodny i nie wymagający częstej " konserwacji". Sporo się pozmieniało od czasu zakupu Kingstona a ja wypadłem z tematu, mam takie typy;

 

1)Patriot SSD 60GB Inferno ok 480zł

2)SSD Intel 80GB X25-M ok 650zł

 

Pojemność nie ma dla mnie dużego znaczenia, obecny 500GB dysk powędruje do obudowy i jeżeli będzie konieczność przymnie dane.

Priorytet to niezawodność na laptopie mam ważne dane. Domyślam się, że ważny będzie dobór dysku pod kątem kontrolera. Czy w Intelu jest on bardziej niezawodny.

 

Serdecznie dziękuje za odpowiedź

Michał

 

PS Wiem ze padają takie pytania w tym wątku ale dołączam również relacje z użytkowania Kingstona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Patriot SSD 60GB Inferno ok 480zł

2)SSD Intel 80GB X25-M ok 650zł

...

Ceny Intela zaczynają się od 563zł więc deklasuje konkurencje...

 

 

BTW spadek cen ciąg dalszy, od ostatniej aktualizacji czyli 4 dni temu pozmieniały się o kilkadziesiąt złotych w dół! Nic tylko kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia dolara (choć chyba spadek byłby mniejszy) czy też czyszczenie magazynów? Bo wydaje się, że ruch cenowy jest wyjątkowo silny. Intel gotuje zmiany dopiero na przyszły rok, pewnie masowo to będzie drugi kwartał. Do jakiego poziomu spadną teraz ceny? Czy warto miesiąc poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na święta sprzęt drożeje, jednak jest to na razie dość mało popularny "prezent". Cena 550zł wydaje się bardzo kusząca i zapewne kupie Intela 80GB. Może okazało się ze popularność nie jest tak duża jak sadzono, idzie nowe a starego na magazynowych półkach pełno ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyne sensowne wytłumaczenie. Nie schodzi teraz, a słusznie koncypują, że już na pewno nie zejdzie za 3-5 miesięcy kiedy Intel zejdzie z lambdą. Pytanie kiedy będzie dołek, a być musi bo przykładowo początek m-ca: 60GB Vertex2 500, dzisiaj 450 (to jest 10% procent różnicy w tydzień!). To oczywiste, że taka dynamika zmian musi się wyczerpać, nie może spadać w takim tempie. Śledzicie tutaj rynek więc może macie przypuszczenia do jakiego poziomu może się to obniżyć?

 

Z innej beczki: Czy są na rynku dyski SSD ze sprzętowym szyfrowaniem? A może chodzą słuchy, że będą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i kilka dni temu nadeszła ta wiekopomna chwila i postanowiłem "postawić" windę 7 na ssd 80G2.

 

Wrażenia:

 

Poprzednią Vistę 64 używałem około 2lat na raptoże ADFD. Ostatnim czasy winda ładowała się około 4min20s do momentu załadowania wszystkich komponentów (dysk zawsze defragmentowany i system zadbany)

Teraz win 7 startuje z taką samą konfiguracją 20s !

Komputer reaguje błyskawicznie i wszystkie aplikacje "śmigają" a dodatkowo jest prawie idealna CISZA (w porównaniu do 2 raptorów)

Efekt końcowy jest taki jak bym przesiadł się z Poloneza do hybrydowego Lexusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważam przyjemne spadki w cenach. Intela 80GB mogę mieć za 530, Corsaira F60 za 430. I chyba nad nimi tylko się zastanawiam.

Patrzę na testy i ciągle mam wątpliwości: czy Sandforce ma lepszą wydajność IOPS od Intela. Nie interesuje mnie zapis 275Mb/s, bardzie potrzebuję IOPS. Dodatkowo z tego co widzę, to Intel ma lepszy czas dostępu i mniejsze opóźnienia przy zapisie, no i teraz nie wiem...

Którego lepiej wybrać ? A może wstrzymać się do przyszłego roku ? I czekać na jeszcze większy spadek cen ?

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym poziomie czasu dostępu, nie wiem w czym ty widzisz problem :mur: uwierz, że takiej różnicy nie odczujesz. Czekać możesz, jak zawsze i na wszystko... Jakbym miał brać, to brałbym w przeciągu kilku dni/tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karols2

 

Osobiscie tez bym radzil brac SSD teraz jeszcze przed swietami zanim skocza ceny i zanim wzrosnie VAT bo znajac polskie realia to VAT skoczy o 1%, a ceny wszystiego o 10% :D Mozna sie nie milo rozczarowac pozniej. Kuj zelazo poki gorace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do momentu zakupu to bym nie zwlekał długo bo w PL chętnie podnoszą ceny na święta.

Z Intelami i tak nie wiadomo, kolejne ploty mówią o Q1 '11. Także wprowadzenie tego 120GB dysku wskazuje na opóźnienia 25nm dysków.

To kwestia dolara (choć chyba spadek byłby mniejszy) czy też czyszczenie magazynów? Bo wydaje się, że ruch cenowy jest wyjątkowo silny. Intel gotuje zmiany dopiero na przyszły rok, pewnie masowo to będzie drugi kwartał. Do jakiego poziomu spadną teraz ceny? Czy warto miesiąc poczekać?

 

Nie tylko chodzi o dolara. Ceny w dolarach tez powoli maleją, ciągle obserwuje oferty na ebay i czaje na okazje. Ceny spadły szczególnie dysków od 120GB wzwyż ale i 60ki nieźle stoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Czaje sie po cichu i od paru miesiecy na dysk SSD. Chcialbym 80Gb i wybor padnie raczej na Intela. Chcialem sie wstrzymac jeszcze gdyz rynek SSD rozwija sie tak dynamicznie, ze co rok wychodzi pewnie nowa generacja dyskow, zostawiajaca te poprzednie daleko z tylu. Z drugiej strony jednak piszecie, ze ceny spadaja wiec jest okazja, a wszyscy wiemy, ze w branzy komputerowej czekac na nowsza jeszcze lepsza generacje podzespolu mozna w nieskonczonosc... Czy jest jakis konkretny model dysku Intela 80Gb, ktory jest lepszy od innych? Wiele dobrego czytalem o wersji G2 a tu widze, ze G3 jest juz w produkcji? Czy czekac czy kupowac G2?

 

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemowe sterowniki od MS nie przepuszczają Trim w jakim kolwiek trybie raid. Dyski dynamiczne czy zintegrowany raid na płycie to i tak rozwiązanie software'owe.

Jeśli system skorzysta z najnowszych sterowników Intela wtedy trim powinien działać. Jedynie nie jestem pewien czy w wypadku dysków dynamicznych da sie te sterowniki podłożyć. Szzeże mówiąc nie bawiłem się z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, w takim razie muszę się poddać. Wychodzi na to, że jestem skazany na GC. Nie mam gdzie przenieść raid-0, a chipset nie od intela. Dodatkowy zintegrowany z płytą kontroler wisi na PCI, o tanich kartach PCIEx na SiI3132, które mógłbym kupić i wpiąć do obsługi macierzy mam bardzo sprzeczne sygnały.

 

Czasami czytam, że przytykają się już przy 110MB/s (ja potrzebuję co najmniej 180MB/s), a czasami widzę testy, że grzeją ile PCIEx daje czyli spokojnie do 250MB/s. Nie wiem jak to z tym jest. Ych.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwości przetestuj najpierw ten na płycie.

Tanie kontrolery na pci czy pcie to zwykle kupa a nie kontroler ;) ale warto przejrzeć internet, może któryś model jest w miarę przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

Dawno nie sledze juz rynku ssd wiec zapytam wprost

OCZ VERTEX SSD 96GB 64MB 240/170MB/s FV SKLEP Wwa (1313714312) - Aukcje internetowe Allegro

 

znajde cos lepszego teraz? intel 80gb jest o 30zl tanszy, ten vertex 2 parametry ma lepsze, ale wole spytac

I drugie pytanie czy wersja 40gb intela (320zl np) jest jakos wolniejsza od 80? czy to to samo? Szukam dysku sys do lapka i tam 40 by wystarczyla spokojnie, ale ten vertex strasznie tani mi sie wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

Dawno nie sledze juz rynku ssd wiec zapytam wprost

OCZ VERTEX SSD 96GB 64MB 240/170MB/s FV SKLEP Wwa (1313714312) - Aukcje internetowe Allegro

 

znajde cos lepszego teraz? intel 80gb jest o 30zl tanszy, ten vertex 2 parametry ma lepsze, ale wole spytac

I drugie pytanie czy wersja 40gb intela (320zl np) jest jakos wolniejsza od 80? czy to to samo? Szukam dysku sys do lapka i tam 40 by wystarczyla spokojnie, ale ten vertex strasznie tani mi sie wydaje...

 

Od tego Vertexa lepszy bedzie intel 80GB (operacje I/O) - Ps. wersja 40GB jest wolniejsza i ma mniejsze I/O więc polecam wersję 80GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40ka "wymięka" w takich momentach jak np instalowanie dużej aplikacji typu Office lub kopiowanie na niego sporego pliku. Kiedy już to zrobimy zapiernicza niesamowicie i nie ma praktycznie różnicy w odczuciu w szybkości działania systemu czy aplikacji. Jest świetnie zoptymalizowany do tego.

Słabość by pokazał dopiero pod dużym obciążeniem ale jak ma służyć tylko do odpal system, www, komunikatory i jakaś aplikacja to nadaje się do tego w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko.

 

Mam do wyboru 4 dyski w bardzo podobnych cenach. Teraz pytanie, który będzie najlepszy "pod system".

 

1. OCZ Onyx2 30GB (tutaj przemawia in plus cena)

2. Intel X25-V 40GB - tak wiem, od zawsze polecany dysk na system, ale może coś innego będzie lepszego?

3. G. Skill Falcon 2 60GB

4. OCZ Core v2 60GB

 

3 i 4 mogę mieć w cenie Intel'a, dlatego dochodzą do stawki. HDD stricte na system, tak więc nawet te 30GB wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ VERTEX SSD 96GB 64MB 240/170MB/s FV SKLEP Wwa (1313714312) - Aukcje internetowe Allegro

 

znajde cos lepszego teraz? intel 80gb jest o 30zl tanszy, ten vertex 2 parametry ma lepsze, ale wole spytac

 

Z tego co widze to vertex z tej aukcji to pierwsza (wolniejsza) wersja, a nie vertex 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...