Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no zdecydowalem sie jednak na ocz vertex 2 60gb :) zamówiony:) teraz trzeba czekac :/ 99 euro to chyba dobra cena nie ??

 

mam takie pytanie co do firmware . niedawno wyszla nowa wersja 1.23 (chyba ) . sa jakies roznice w stosunku poprzedniej wersji ( wydajnosciowo ) ?? zmieniac od razu firmware ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poczytalem troche forum ocz i pisza ze czesto po update firmware , BIOS nie widzi dysku . a w niektorych przypadkach trzeba nawet odsylac dysk bo cos sie "zablokowalo" czy cos :> o co biega ?? mial ktos takie problemy ?/

 

Tak, 32GB Vertex zmarł, a że bez gwary no to już w ogóle milutko wyszło. BTW, jak to można wiecznie fw wypuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalezy Ci na szybszych operacjach na duzych plikach w obrebie tych dyskow, albo brakuje miejsca to chyba tak ;p 2 dyski nawet slabsze plyty glowne ladnie pociagna, problem pojawia sie dopiero przy 3-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to po prostu nie masz co z kasa robic ;) w normalnym uzytkowaniu ssd daje kopa jedynie jako dysk systemowy. Wiekszosci gier nawet nie ma sensu na nim instalowac bo przyrost wydajnosci jest praktycznie niezauwazalny. Sam sobie odpowiedz czy potrzebujesz kolejnego dysku :P u mnie np ponad 40 gb sie marnuje poki co :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada...

Czesto mam zlecenia dla firm ktore wola zaplacic sprzetem ;]

Dla mnie czesto jest to godzinka roboty, a sprzet tak jak tutaj 500zyla wart. Teraz wlasnie szykuje sie kolejna taka robota. No i mysle czy brac drugiego SSD czy moze cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Sprawdzone bezpieczne ładowanie firmware 1.24 ssd vertex 2:

 

-hirens boot cd 12 i botujemy cd

-z menu hirens wybieramy(mini xp)

-po uruchomieniu mini xp ładujemy firmware

 

to chwile potrwa około minuty ale nie potrzeba żadnego ponownego uruchamiania i odłączania zasilania ssd

zaraz możemy sprawdzić że mamy nową wersje

wielokrotnie to robiłem i nie ma żadnych problemów!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz drugiego SSD. W ogóle jak już robic raid to albo na Intelach albo SandForce bo sobie nieźle radzą bez Trim. Z Twoją płyta tez wszystko w porządku, ICH9R to bardzo dobry chipset.

 

No u mnie akurat beda dwa Corsair SSD Force Series 60GB SATA II MLC

Same w sobie chyba takie zle nie sa

Z reszta jak mam byc szczery nie reklamujac Corsaira, to nigdy nie mialem problemow z ich produktami. I chyba juz z przyzwyczajenia stawiam na ich niezawodnosc. Szybkosc jest ze tak powiem drugoplanowa, choc mile widziana ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niezawodności to jest Raid 1 ;)

 

Musze przyznać że w mojej głowie też tam coś kiełkuje w związku z raid. 0 oczywiście.

 

@jonathan - na zachętę LINK ten test już był ale warto go teraz znów obejrzeć.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to po prostu nie masz co z kasa robic ;) w normalnym uzytkowaniu ssd daje kopa jedynie jako dysk systemowy. Wiekszosci gier nawet nie ma sensu na nim instalowac bo przyrost wydajnosci jest praktycznie niezauwazalny. Sam sobie odpowiedz czy potrzebujesz kolejnego dysku :P u mnie np ponad 40 gb sie marnuje poki co :P 

 

Ja osobiscie kupowalbym ssd przedewszystki dla wydajnosci a potem dopiero dla absolutnej i ciszy. I wole powiedzmy dac 1k za 160gb i miec cisze niz jak moje obecne 2x250 maja generowac ten swoj cudny dzwiek pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trim ma, po prostu bez Trim w systemie (np uzywasz XP) przy ostrzejszym potraktowaniu jego wydajność spada dość wyraźnie. Ale jak zamierzasz miec win 7 to nie ma żadnego problemu.

 

Sand Force tez ma swoje dwie wady żeby nie było że taki idealny. Pierwsza to nie lubi nie kompresowalnych danych jak video, mp3 czy zdjęcia. Na takich plikach jest wolniejszy bo sam kompresuje dane a czego skompresować nie może...

Druga wada dotąd nie rozwiązana (choć mało prawdopodobna raczej do ujawnienia się) to kiedy wypełnimy dysk po brzegi z tego typu danymi dysk się zablokuje/zadławi (zarąbiste określenie :) ) i nie będzie możliwości żeby znów działał poprawnie.

Na szczęście jako dysk systemowy + aplikacje i ew gry nie grozi nikomu taka sytuacja.

 

to panowie, Vertex 2 czy C300 kupujemy ? :P

 

Może być też Intel :D Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje instalacja Intel® Rapid Storage Technology?

Mam Intela 40GB, Win7 x64. Zauwazylem ze gdy mam zainstalowane stery Intela system sie przywiesza na 2-3 sekundy po pojawieniu pulpitu, dopiero po tym czasie ladowane sa ikony obok zegara i reszta. Jeszcze to dokladnie sprawdze ale ciekaw jestem co ewentualnie strace zostajac na sterownikach z Win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk na system do 300zł polecacie? Pojemność nie gra roli (no chyba, że są mniejsze dyski niż 20GB :D ).

 

za 300pln kupiłem na allegro: A-Data S596 turbo 64GB

i jestem z niego zadowolony,dysk nówka,zmieniłem tylko firmware na nowszy i śmiga pięknie jak za takie pieniądze:)

 

dysk chodzi na ich9 w trybie IDE

post-147263-0-22678900-1290172567_thumb.png

post-147263-0-37016800-1290173594_thumb.png

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coraz bardziej zastanawiam sie nad przejsciem na ssd, mysle ze okolice swiat to bylby akurat dobry moment.

 

I tak np zastanawiam sie pomiedzy ssd a-data a crucialem, niby crucial ma magiczne 350mb odczytu ale i tak tego nie wykorzystam bo mam ich9, natomiast a-data ma prawie dwukrotnie wiekszy zapis.

I tutaj nasuwa mi sie pytanie czy az tak duzy zapis mi sie do czegos przyda?

 

Dalej jednak jakby nie patrzec taki F120 wcale taki zly nie jest.

Kurde sam nie wiem nad czym sie zastanawiac. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...