Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przesiadłem się z S775 na Sandy Bridge i poważnie zastanawiam się na kupnem dysku SSD.

Czy to dobra pora na inwestycje np. w 60-90GB OCZ Vertex 2? Bo widzę, że niebawem wejdą sporo szybsze modele.

Może lepiej poczekać z miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to może poczekaj o ile ci się nie pali. Może się również okazać że i tak Vertex 2 dalej będzie dobrym zakupem jak nowości nie będa takie tanie jak byśmy sobie życzyli.

 

Skad te informacje?

 

Już we wrześniu zapowiadali że maja się pojawić w lutym. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesiadłem się z S775 na Sandy Bridge i poważnie zastanawiam się na kupnem dysku SSD.

Czy to dobra pora na inwestycje np. w 60-90GB OCZ Vertex 2? Bo widzę, że niebawem wejdą sporo szybsze modele.

Może lepiej poczekać z miesiąc?

 

Zamiast Vertexa Corsair F - bebechy te same, cena troche nizsza, bardziej racjonalne podejscie firmy do klienta i brak zabawy z kolejnymi firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman S-Series 128GB SSD Review Seria S na JMicron 616

Dołączona grafika

46MB/s i 21MB/s nieźle jak na JMicrona!

 

Z tego co widziałem na ebay dyski niestety nie są wcale tańsze od konkurencji. 100€ + przesyłka za 64GB i od 185€ + przesyłka za 128GB

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mógłbym dać za takiego Intela G3 z te 600/650PLN ale pod jednym warunkiem; że Intel spełni swoje zapowiedzi i da szarym masom AES128 zrobione tak jak zawsze być powinno czyli sprzętowo. A nie ograniczy tego do serii enterprise jak jest to obecnie powszechne w tych wszystkich SandForcach. No niech ktoś tam ruszy łbem zamast śpiewać "bam bam bam bam" i zrozumie, że ssd używa się również w laptopach, a laptopy czasami gubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko ja znam przypadek zaszyfrowanego dysku ktory padl i za jego odzyskanie koles musial 'oddac' swoja audi a8 4.2. Wiec zaloze sie ze juz nie korzysta z szyfrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko ja znam przypadek zaszyfrowanego dysku ktory padl i za jego odzyskanie koles musial 'oddac' swoja audi a8 4.2. Wiec zaloze sie ze juz nie korzysta z szyfrowania.

 

Bo zawsze sie robi backupy na inny dysk, a dysk trzyma w domu itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak przywrócić dyskowi crucial C300 64 pierwotną wydajność tak jakby wyszedł z fabryki, oraz jak ustawić poprawnie alignment (offset) dysku na 1024KB. Podobno Windows 7 przy instalacji tak właśnie ustawia partycje jednak u mnie była to całkiem inna wartość (sprawdzane w as ssd benchmark). Obecnie mam ustawione alignment na 2048 i chce zmienić na 1024. Dodam ze probowalem w dispkar jednak co bym nie zrobił alignemt zostaje po staremu a czasem robi np 31 K i w as ssd wyskakuje 31 K - Bad" Offset/Alignment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2048 powinno być równie dobre, bo i mamy bez reszty dzielenie przez rozmiar strony, defaultową jednostkę alokacji oraz blok czyszczenia. No ale z syntetykami nie dyskutuję. Sugeruję się upewnić czy nie mylimy sektorów z offsetem (1024KB to 2048 sektorów - z zewnątrz 512-bajtowych) oraz diskpar stosować na dysk raw czyli bez żadnej partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł by mi ktoś powiedzieć jaką rzeczywistą pojemność ma C300 64Gb? :) Szukam dysku pod Win 7 64, jednak obawiam się że będzie to dla mnie trochę za mało ponieważ chciałbym przenieść na niego także folder steama. Zastanawiam się też nad intelem G2 80Gb, ewentualnie wstrzymać się jeszcze trochę i poczekać na G3. Z zakupem mi się nie spieszy jakoś specjalnie, sprzęt ten co w opisie i nie zamierzam go zmieniać przez najbliższy rok także nie wiem czy jest sens czekać? :)

 

Piotrek_PP dzięki wielkie, nie znałem tego wzoru B-)

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiła się 80tka intela

 

Dysk Intel SSD x25-m 80GB 2,5" (1424944244) - Aukcje internetowe Allegro

 

Myślicie że warto? Dysk pracował ponad rok w laptopie.

 

Czy lepiej dołozyć do nowego f60 vertex'a 2 czy c300 60 GB?

 

Nie oplaca sie, nie za taka cene hehe, 200 to max.

Zreszta ja bym uzywanego ssd nie kupowal chyba, ze za bardzo okazyjna cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...