Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dość podobne do moich ze strony wcześniej - IMHO całkiem niezły jest ten dysk patrząc na jego cenę 8)...

 

kosztował mnie aż 880zł więc warto bo w laptopie brakowało miejsca (miałem 128GB SSD - jeszcze Samsung-a PM800) a irytowało mnie korzystanie z dysku USB (3.0 naszczęście)

 

Wiesz może czemu Align uległ zmianie (wyniki strona wcześniej) ?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może czemu Align uległ zmianie (wyniki strona wcześniej) ?

 

Nie mam bladego pojęcia :(. Na swój się jeszcze nie przeniosłem (będzie w lapie z mojego podpisu), bo przy okazji zrobię reinstal całego sysa + soft. Ale najpierw muszę projekt skończyć, żeby mieć trochę wolnego czasu na dłubanie ;). Cenowo dysk wyszedł mnie podobnie (-VAT/PIT), więc IMHO to całkiem niezła okazja... Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Właśnie jestem po instalacji windowsa na nowym dysku SSD Vertex 2 120GB

Martwi mnie zapis, dlaczego jest taki mały?

W biosie mam ustawione na AHCI

 

Dołączona grafika

 

 

Moja płyta to Asus P5Q, system w7 64bit

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czyli mogę spać spokojnie.

Ogólnie, to jestem zadowolony, czuć przyspieszenie jaką daje ten dysk.

Szkoda tylko, że taka mała pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel tłumaczy póxnienie nowych G3 i podaje że w lutym "must be" oraz są ceny

 

Read speeds on the new drives will leap to 450MB/s (from the X25-M’s 250MB/s) and write speeds will accelerate to 300MB/s (compared to the X25-M’s 100MB/s).

 

As is usually the case with SSDs, costs for the 510 series will not be cheap on a per-gigabyte basis. A 120GB drive will cost $279, while a 250GB version will set you back $579.

Intel readying new 510 series of SSD drives for February release | ZDNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel tłumaczy póxnienie nowych G3 i podaje że w lutym "must be" oraz są ceny

 

Read speeds on the new drives will leap to 450MB/s (from the X25-M’s 250MB/s) and write speeds will accelerate to 300MB/s (compared to the X25-M’s 100MB/s).

 

As is usually the case with SSDs, costs for the 510 series will not be cheap on a per-gigabyte basis. A 120GB drive will cost $279, while a 250GB version will set you back $579.

Intel readying new 510 series of SSD drives for February release | ZDNet

 

Ale to jest news ze styczna i mówi o premierze nowych dysków w lutym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie są G3. Ale "chyba" bo jak widać na przykładzie Vertex'a 25nm można wprowadzać po cichu nie informując o tym użytkowników. Więc może Intel zrobi to samo. Szkoda, że nie ma mniejszych dysków z tej rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty - bo CDM używa skompresowanych danych - dlatego taka wydajność SandForce, na nieskompresowanych masz obiecywane 275mb/s

 

 

Problemy z SSD wykonanymi w 25 nm. Benchmark.pl

 

 

Jednak zostałem oszukany przez firmę OCZ.

Na starych testach program ten pokazuje zapis na poziomie 270MB/s

 

Ogólnie odradzam ten dysk, kupcie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci to w ogóle magicy są. Zmienili specyfikację a nawet pojemność swojego dysku i nawet pudełka im się przemalować nie chciało. A teraz się żałośnie tłumaczą, że te 5GB to one są ale ich jakoby nie było. Jak się czyta to co ten ich dział marketingu wypluł światu w twarz to i śmieszno i straszno. Straszno bo za moment uaktywnią kolejną dotychczas niewykorzystaną funkcję w SF i ubędzie nie 5 a kolejne dziesięć GB. Oczywiście nadal one będą choć ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby OCZ nie dziadował i użył kości eMLC Microna, tym bardziej, że OCZ wysoko wycenia swoje produkty - to mogłoby to zapobiec problemom z Vertexem 2.

 

Intel wykorzysta eMLC: Intel to Use Enterprise MLC in Next-Gen Enterprise Solid-State Drives - X-bit labs

 

Even though specifications of 25nm eMLC flash are not presently available, 34nm eMLC NAND from Micron, Intel’s partner in IM Flash achieved 30 thousand write cycles – a 6x increase in endurance when compared to standard MLC NAND. In addition, last year Micron also introduced a 34nm SLC Enterprise (eSLC) NAND device that achieves 300 thousand write cycles – a 3x increase in endurance when compared to standard SLC NAND.

Nie tylko Intel, ale i najwięksi, korporacyjni producenci macierzy tacy jak NetAPP użyją w swoich produktach eMLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to jeszcze przynajmniej miesiąc czekania :(

 

Intel ssd

 

Już wytrzymać nie mogę na HDD, ale postanowiłem kilka miesięcy temu, że tylko Intel. Tylko nowy Intel.

 

Rozumiem, że czekasz na G3? Ja osobiście upatrzyłem sobie tzw wersję 510 i mam nadzieje, że jeszcze w tym miesiącu się doczekam.

Tak, 40GB lub w ostateczności 80GB (nie potrzebuję dużej przestrzeni z 510). Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to jeszcze przynajmniej miesiąc czekania :(

 

Intel ssd

 

Już wytrzymać nie mogę na HDD, ale postanowiłem kilka miesięcy temu, że tylko Intel. Tylko nowy Intel.

 

Rozumiem, że czekasz na G3? Ja osobiście upatrzyłem sobie tzw wersję 510 i mam nadzieje, że jeszcze w tym miesiącu się doczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Intel, ale i najwięksi, korporacyjni producenci macierzy tacy jak NetAPP użyją w swoich produktach eMLC.

 

No tak, tylko czytam, że w tej chwili OCZ kupuje kości 25nm od Intela (żadna nowość w sumie). To intel w G3 będzie stosował inne chipy niż sprzedaje swoim oem-owcom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipy 25nm tańsze, a ceny Vertexa2 bynajmniej nie mniejsze. Zmieniamy po cichutku i golimy klientów na większy margines marży. Póki się da. Ten rynek na gwałt potrzebuje większej konkurencji. Ale jakoś nie widzę perspektyw, chyba, że w alternatywnych do flash technologiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie ssd na sandforce (obecnie w sprzedazy) sa juz na kosciach 25 nm - chce kupic jakis ~120gb, ale boje sie tych nowych kosci 25 nm? Ew. co z dyskami na innych kontrolerach?

 

raczej wszystki chyba ,że trafisz na starą partię w sklepie ewentualnie możesz skorzystać z chojności OCZ : Guide New update on the 25nm OCZ SSD drives

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wszystki chyba ,że trafisz na starą partię w sklepie ewentualnie możesz skorzystać z chojności OCZ : Guide New update on the 25nm OCZ SSD drives

 

Z hojności? Żeby wymiana była chociaż bezpłatna, a tu zonk. Trzeba pokryć różnice wzięta z kosztów produkcji 25 a 34. Nie ma co OCZ zalicza jak dla mnie niezłego minusa. W sumie wziąłem 120GB ze względu na "zestaw na luty" i dalej nie drążyłem, zresztą mam 30GB która sprawuje się świetnie, a tutaj napotkała mnie taka niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni są coraz bardziej zabawni. Za tą samą kasę konsument dostaje mniejszą pojemność uzyskaną z tańszych komponentów. Nie dość, że nie płaci mniej to jeszcze jak chce po staremu to musi dopłacić (sic). Rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm slabe te wyniki (chodzi o copy-test) - poza tym SATA3 i lepszy kontroler (P67 vs P55)

 

Jaki masz ustawiony stripe ?

Moze jeszcze jakas mala podpowiedz na co zwrocic uwage? Sterowniki sciagnalem najnowsze ze strony intela, firmware dyskow rowniez zaktualizowany. Jakies dodatkowe ustawienia we wlasciwosciach dysku pod windowsem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm stripe był chyba 16k, stery RST - nie najnowsze jakie są bo wtedy nie było. W ustawieniach dysków nic nie zmieniane. Typowe optymalizacje dla dysku SSD.

 

Dołączona grafika

 

moze kiedyś dyski będą miały taką ^^ szybkość :)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...