Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po przeczytaniu tego FAQ nurtuje mnie temat który dysk będzie lepiej wybrać?

Intel x25 40Gb z polecanych w cenie około 300+ zł czy może jednak zdecydować się na OCZ Vertex2 60gb lub Corsair F60 60Gb.

Nie powiem że te 20Gb by się nie przydało ale nie jest ono niezbędne. Bardziej zależy mi na wydajności systemu.

Proszę doradzić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po przeczytaniu tego FAQ nurtuje mnie temat który dysk będzie lepiej wybrać?

Intel x25 40Gb z polecanych w cenie około 300+ zł czy może jednak zdecydować się na OCZ Vertex2 60gb lub Corsair F60 60Gb.

Nie powiem że te 20Gb by się nie przydało ale nie jest ono niezbędne. Bardziej zależy mi na wydajności systemu.

Jak nie masz kasy to bierz intela, Vertex odpada moim zdaniem z tego względu, że nie wiesz czy trafisz wersje na kościach 34nm czy 25nm, ta druga obcina ci pojemność z 60Gb do 50Gb. Osobiście zastanawiał bym się nad F60 albo C300. Crucial jest tańszy i oferuje parę Gb więcej. Patrzenie na zapis przy ssd na system i ewentualnie parę gierek moim zdaniem jest bez sensu, bo korzystasz z niego go tylko przy instalacji, później tylko odczytujesz dane.

Ja zdecydowałem się na C300 głównie z tego względu, że ma najkorzystniejszy przelicznik zł/Gb i jestem zadowolony ;)

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam swoje przemyslenia w temacie SSD. Po wsadzeniu dwoch dyskow Samsunga F4 320GB w RAID0 roznica w wydajnosci pomiedzy nimi, a SSD Intela X25 80GB sie zatarla.

Level w BC2 Vietnam laduje sie chyba w 7 sekund w porownaniu do 15 na SSD, wszsytkie operacje typu zapis / odczyt, rozpakowywanie mkv, roznica kolosalna na korzysc F4, wlasciwie tylko aplikacje startuja wolniej, ale sa niezauwazalne roznice, przegladarka wlasciwie startuje w takim samym czasie tj <1sekundy :) gdzie na SSD potrafila sie jeszcze po starcie przymulic.

 

Naprawde dyski nowej generacji daja rade i jezeli ktos zastanawia sie nad zakupem sredniej jakosci SSD to polecam zastanowic sie 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk raid z f4 powinien byc bardzo zblizony wydajnosciowo do g2... mierzyles czas, czy na oko po kupnie oceniasz? :D chociaz faktycznie wiekszosci gier nie ma sensu instalowac na ssd ;) u siebie mam jeden f4 i total war szybciej sie laduje na hdd ^^

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasę mam w okolicy 450zł. Dlatego właśnie pytam czy lepszy będzie Intel czy jednak dołożyć do pojemniejszego Corsarza??

Proszę ocenić przy okazji czy zobaczę różnice - mam 2x samsunga ale starsze modele 250GB oczywiście połączone w Raid0.

Mam nadzieję, że zakup ssd będzie opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mówicie o grach to dodam coś od siebie.

COD: BO - Jaką mapę bym nie wybrał, ładuje się szybciej na ssd, jednak od momentu wyskoczenia okienka "oczekiwanie na resztę graczy", zarówno na ssd i hdd czekamy tyle samo czasu...

L4D, L4D2 - Kolejne gry które szybciej ładują się na ssd niż hdd.

CS - tutaj bez odczuwalnej różnicy.

 

Więcej niestety nie powiem, bo dysk to tylko 64Gb :) Jednak o ile chodzi o gry to różnica we wczytywaniu nie była by warta zakupu ssd dla tych tytułów w które gram. Pomimo to każdy program który odpalam odpala się szybciej, winda reaguje szybciej, wczytywanie pustej windy to dosłownie sekunda, zapchanej może ze 2-3 sekundy - co jak co ale to zdecydowanie poprawia komfort pracy.

 

Dla tych którzy oczekują cudów, powiem że nie mają co na nie liczyć. Różnica w pracy jest odczuwalna, jednak nie dla każdego warta tych paru stówek i kompletnej ciszy o ile nie korzysta akurat z hdd. Jeden będzie zadowolony, a drugi będzie się z niego nabijać, że dla oszczędzenia paru sekund wydał kupę kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bije się w pierś bo jako orędownik wstrzemięźliwości krzyczałem by z zakupem się wstrzymać. Niestety ale okazało się, że wstępne zapowiedzi były tylko zapowiedziami a ceny mimo wszystko okazują się zbyt wysokie by można o nich powiedzieć, że są atrakcyjne.

I pierwotnie przymierzany c300 prawdopodobnie wyląduje u mnie. Wstrzymam się jeszcze max te 12 dni do premiery Intela 510 bo już miesiąc wytrzymałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasę mam w okolicy 450zł. Dlatego właśnie pytam czy lepszy będzie Intel czy jednak dołożyć do pojemniejszego Corsarza??

Proszę ocenić przy okazji czy zobaczę różnice - mam 2x samsunga ale starsze modele 250GB oczywiście połączone w Raid0.

Mam nadzieję, że zakup ssd będzie opłacalny.

 

Ja sie przesiadlem z 2x250 wd w raid 0 na F60 jako systemowy i F120 na dane.

I roznica jest ogromna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk raid z f4 powinien byc bardzo zblizony wydajnosciowo do g2... mierzyles czas, czy na oko po kupnie oceniasz? :D chociaz faktycznie wiekszosci gier nie ma sensu instalowac na ssd ;) u siebie mam jeden f4 i total war szybciej sie laduje na hdd ^^

 

Na oko i jest serio to samo + szybciej na raid0 przy wiekszych plikach, bo wiadomo, ze ten Intel zapisem nie powala.

Roznica byla po przesiadce z dwoch Seagate 7200.10 puszczonych w RAID0, to fakt, ale po wsadzeniu tych Samsungow roznica sie zatarla, one naprawde niezle daja rade B-)

 

Dla przykladu, Photoshop CS5 laduje sie na nich w 4 sekundy za pierwszym razem, w niecale 2 za drugim, na Intelu nie bylo szybciej B-)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mi c300 zclonowalem z hdd systemowa na ssd.

 

Wyniki takie :

 

Dołączona grafika

 

trochę niższy 4k niz u innych nie wiem czy to spodowane jakies pomysly? i zauwazylem ze opera ma takie mini lagi przy nowej zakladce, przewijaniu stron czego nie było na hdd. Z drugiej strony chrome działa normalnie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam. Jak pozbieram już cały sprzęt do kupy na Sandy Bridge zamierzam do tego kupić C300. Chciałbym połowę miejsca przeznaczyć na system, a resztę ew. na jakąś jedną dwie gierki. Czy to będzie miało wpływ na prędkości odczytu ? To znaczy jeśli na jednym i tym samym SSD będzie stał win7 i do tego ze 2-3 gry? No i czy trzeba podzielić go jakoś na partycję , jedna dla systemu, a druga dla gier ? O ile w ogóle to ma teraz znaczenie. Cena C300 jest dość przystępna. Ale czy faktycznie system będzie chodził zauważalnie szybciej ? Czy może dać sobie spokój zrobić Raid z dwóch Samsungów 2x500 + reszta na mniej ważne dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam C300 na system, i rewelacja, windows laduje sie blyskawicznie, na nim tez mam posadzone wszystkie programy uzytkowe i nei zauwazylem zadnego spadku predkosci ;)

 

@got3n jak widze jedziesz na sata3 - jaki kontroler to u Ciebie obsluguje?U mnie na marvelu dysk dostal lekko po garach i transfer spadl jako iz nie bylo Trim ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mi c300 zclonowalem z hdd systemowa na ssd...

 

Klonowanie w tym przypadku nie jest najlepsze. Przynajmniej ręcznie powyłączaj te usługi które wyłącza system po wykryciu że to SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TiGeR5, tak z ciekawości zapytam, dlaczego nie wziąłeś pod uwagę C300? :P Jest tańszy, masz więcej GB, a na sata 3 jest szybszy...

C300 64

Corsair F60

Tu masz tańszego korsarza ;) No chyba, że masz blisko do esc...

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość zapisu na c300 kilkukrotnie mniejsza niż na F60, jak to wygląda w praktyce ? Lepszy trochę szybszy odczyt niż dużo szybszy zapis ?

Tak jak kolega napisał, jak na system to nie ma znaczenia, bo z zapisu korzystasz tylko przy instalacji która w większości przypadków idzie z cd albo hdd - który i tak nie wiem czy wykorzysta pełną prędkość zapisu ssd...

 

zalezy do czego uzywasz dysku, jak na system to zapis nie ma zadnego znaczenia, najwazniejszy jest czas dostepu.

Ja bym patrzył jeszcze na IOPSy i ile mb mieli dysk na plikach 4k. Nie wiem jak z IOPSami (nie chce mi się szukać) ale ten drugi parametr C300 ma lepszy od Vertexa/Corsaira. Poza tym i tak na te dane należy patrzeć z przymrużeniem oka bo zarówno czas dostępu jak i i IOPS może się zmienić w zależności od płyty głównej... ;)

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam C300 na system, i rewelacja, windows laduje sie blyskawicznie, na nim tez mam posadzone wszystkie programy uzytkowe i nei zauwazylem zadnego spadku predkosci ;)

 

@got3n jak widze jedziesz na sata3 - jaki kontroler to u Ciebie obsluguje?U mnie na marvelu dysk dostal lekko po garach i transfer spadl jako iz nie bylo Trim ;)

 

Kontroler to AMD SB850, doczytałem na forum Cruciala żeby wgrać sterowniki AMD 11.2 AHCI. I juz to lepiej śmiga ;)

Dołączona grafika

 

Klonowanie w tym przypadku nie jest najlepsze. Przynajmniej ręcznie powyłączaj te usługi które wyłącza system po wykryciu że to SSD.

 

Mógłbyś podać jakiś link gdzie znajdę które usługi wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanie chciałem w moim Intelu aktualizować firmware lecz nie mam napędu mam pendriwe ale nie wiem za bardzo jak zrobić boot-a jakieś pomysły?.

 

Wszystko robię tak jak bym robił bootowany Win7 z USB ale jakoś nie działa.

 

Tak po za tym ja mam Intela zakupionego w 2009r wersje 160gb g2 do dzisiaj świetnie się sprawuje.

Potrzebuje zaktualizować bo chce kupić najnowsza wersje jak wyjdzie i przepnę na sata III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...