Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a ja z innej beczki.

Pojawił się już Corsair SSD na Sata3 i jego cena zniechęca ale już za oceanem dostępny jest Plextor na Sata3 którego cena jest o 40$niższa co może sprawić, że będzie u nas w granicach 900zł i czy nie należało by się zastanowić nad jego zakupem dokonując wyboru właśnie z C300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanie chciałem w moim Intelu aktualizować firmware lecz nie mam napędu mam pendriwe ale nie wiem za bardzo jak zrobić boot-a jakieś pomysły?.

 

Wszystko robię tak jak bym robił bootowany Win7 z USB ale jakoś nie działa.

 

Boot Z Pendrive - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja z innej beczki.

Pojawił się już Corsair SSD na Sata3 i jego cena zniechęca ale już za oceanem dostępny jest Plextor na Sata3 którego cena jest o 40$niższa co może sprawić, że będzie u nas w granicach 900zł i czy nie należało by się zastanowić nad jego zakupem dokonując wyboru właśnie z C300.

 

Jak Cię stać to czemu nie. Ten Corsair P3 i Plextor to C400 ze zmienioną naklejką. Swoją drogą myślisz, że Plextora uświadczysz w Polszy? :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bo jestem na etapie wyboru:

1. Crucial c300 128 czy

2. Intel g2 120 x-25m

3. SF 120gb np corsairczy mach xtreme

cenowo wygląda to tak:

1: ~~800zł z amazon uk(o ile sie nie myle, dostarczaja na pl w tej cenie)

2. ~800zł (bo z przesyłką) w pl

3. ~780zł., w pl

 

Ryzykować z uk c300 czy brać w kraju?

 

Edit: chodzi mi o system plus gry, tak bym nie był zawiedziony po przesiadce z kingstona(intela hw) 40gb

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemczech i za wschodnią granicą pojawiły się już dyski intela z serii 510 niestety ale cena względem swojego poprzednika o tej samej wielkości to 70euro . Wspomniane wcześniej Plextor pojawiły się jako zapowiedz w kilku sklepach u naszych zachodnich sąsiadów więc można niedługo ich spodziewać się u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bo jestem na etapie wyboru:

1. Crucial c300 128 czy

2. Intel g2 120 x-25m

3. SF 120gb np corsairczy mach xtreme

cenowo wygląda to tak:

1: ~~800zł z amazon uk(o ile sie nie myle, dostarczaja na pl w tej cenie)

2. ~800zł (bo z przesyłką) w pl

3. ~780zł., w pl

 

Ryzykować z uk c300 czy brać w kraju?

 

Edit: chodzi mi o system plus gry, tak bym nie był zawiedziony po przesiadce z kingstona(intela hw) 40gb

 

Jeśli jesteś pewien że w tej cenie dostarczą Ci z UK to jasne że bierz C300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez sklep lub Amazon ,w zależności od kogo się kupi. Generalnie standardowa procedura, czyli jak coś się zepsuje wysyłamy i czekamy. Dotychczas jedynie miałem problem z telefonem pod Skype, to po prostu odesłałem do sprzedawcy, bodajże z Niemiec była firma. W ciągu dwóch tygodni dostałem nówke sztukę.

C300 z amazona to tak pewno z 820zł, u nas coś koło 890zł. Różnica 70zł ale w razie czego zawsze bliżej do sprzedawcy. Kwestia podejścia, jak chcesz dmuchać na zimne ,w razie czego, bierz w pl, ale z drugiej strony na tyle lat co kupuje przez Ebaya/Amazon/Itp jeszcze ani razu nie miałem problemu z gwarancją tudzież ze zwrotami, w przeciwieństwie to paru wypadków w polskich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sam mam w sklepie pl kartę w reklamacji, 6850 i na razie czekam, już 3 tydzien...a status ma ciągle 'w serwisie zewnętrznym/producent...to samo w eu zajęłoby może 14 dni(j.w.).

Na razie zamówienie złożone, trwa weryfikacja, w tym mojej karty kredytowej(tzn karty do ekonta z mbanku, steam ją łyka, paypale też więc powinno pojsc, zresztą płaciłem też coś nią w indiach kiedyś), 24 bedzie dispatch, no i oczekowanie od tego terminu3-10 dni. Mogę poczekać, w pl taniej nie kupię i tak, w tym czasie se śmietnik na dysku uporządkuję do przerzucenia.

Stara, bo aż prawie roczna 40 kingstona na bebechach intela pojdzie do 2 kompa z zestawu na system :).

169.11 funciaków to koło 800zł, zobaczymy jak za te 2 dni waluta będzie wyglądać, jak złoty nie dupnie to będzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TiGeR5 na jakich sterownikach lecisz? Ms czy Intela? Dysk podpięty pod Sata 0-1? ACHCI czy IDE? Reinstalka czy klon windy? Dysk podzielony na partycje? Bios najnowszy?:P

Trochę za mało danych by stwierdzić czy coś jest nie tak ;) Zerknij sobie na moje wyniki parę stron wcześniej, coś z 4k u Ciebie kiepsko ale ATTO pokazuje, że wszystko jest ok także za bardzo bym się nie przejmował...

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic Vertex 2 60(w dobrym wymiarze )na jakis dysk 120 giga. Co proponujecie.Zastosowanie- system, gry. Ma miec obsługe TRIM i dobre osiągi.

 

Nie bedzie najlepiej jezeli dodasz 2giego vertexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic Vertex 2 60(w dobrym wymiarze )na jakis dysk 120 giga. Co proponujecie.Zastosowanie- system, gry. Ma miec obsługe TRIM i dobre osiągi.

 

Tak jak Ci pisałem na gg proponuje C300 128GB. Ewentualnie coś z najnowszych konstrukcji które powoli mają wejśc na rynek jak Intel 510, Corsair P3. Może Crucial C400 się pojawi.

 

EDIT

Crucial C400 z 24nm kośćmi NAND ma oferować identyczna żywotność co C300, czyli 72TB zapisu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie przeniesionego TEMP-a i inne cache np. firefox-a na inna partycję żeby ograniczyć zapisy na SSD ? Ja do tej pory trzymałem pliki tymczasowe na HDD , ale będę robił format i tak dumam czy jest sens ?! Jak tu u Was wygląda ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie przeniesionego TEMP-a i inne cache np. firefox-a na inna partycję żeby ograniczyć zapisy na SSD ? Ja do tej pory trzymałem pliki tymczasowe na HDD , ale będę robił format i tak dumam czy jest sens ?! Jak tu u Was wygląda ? :)

 

TEMPy i cache przeglądarek to ja trzymam na RamDysku. Nie dość, że w Twoim przypadku ograniczasz sobie niepotrzebne zapisy na SSD, to dodatkowo przeglądarka nie muli gdy np. jednocześnie otwierasz kilkanaście kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi sie czekać nie chciało na nową generację więc już zamówiony c300 128, jakiś tydzień około i bedzie u mnie. Znaczy najwcześniej w poniedziałek 28.02

Hype za wielkiego jak w przypadku kingstona v 40gb nie będzie(prawie jak 1 raz :P ), szybciej raczej też nie....ale liczy się że nie będzie wolniej i będzie więcej miejsca na appsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie przeniesionego TEMP-a i inne cache np. firefox-a na inna partycję żeby ograniczyć zapisy na SSD ? Ja do tej pory trzymałem pliki tymczasowe na HDD , ale będę robił format i tak dumam czy jest sens ?! Jak tu u Was wygląda ? :)

 

Ja trzymam wszystko na ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TiGeR5 na jakich sterownikach lecisz? Ms czy Intela? Dysk podpięty pod Sata 0-1? ACHCI czy IDE? Reinstalka czy klon windy? Dysk podzielony na partycje? Bios najnowszy?:P

Trochę za mało danych by stwierdzić czy coś jest nie tak ;) Zerknij sobie na moje wyniki parę stron wcześniej, coś z 4k u Ciebie kiepsko ale ATTO pokazuje, że wszystko jest ok także za bardzo bym się nie przejmował...

 

Na jakich sterownikach hmmm?? No widzisz na Intel matrix storage. Dysk pod sata1, w trybie raid, Winda goła zainstalowana świeżo, Dysk nie podzielony. Firmware 06.

I jak teraz ocena - nie chciałbym żeby przez jakiś błąd mój dysk był wolniejszy - niech się poci ;)

 

EDIT:

Panowie można jakimś programem sprawdzić temperaturę tego dysku czy nie bardzo?

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sterownikach hmmm?? No widzisz na Intel matrix storage. Dysk pod sata1, w trybie raid, Winda goła zainstalowana świeżo, Dysk nie podzielony. Firmware 06.

I jak teraz ocena - nie chciałbym żeby przez jakiś błąd mój dysk był wolniejszy - niech się poci ;)

 

EDIT:

Panowie można jakimś programem sprawdzić temperaturę tego dysku czy nie bardzo?

 

Dyski SSD nie mają czujnika temperatury. Bo prawie w ogóle się nie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie przeniesionego TEMP-a i inne cache np. firefox-a na inna partycję żeby ograniczyć zapisy na SSD ? Ja do tej pory trzymałem pliki tymczasowe na HDD , ale będę robił format i tak dumam czy jest sens ?! Jak tu u Was wygląda ? :)

 

Ja miałem na drugim SSD ale go sprzedałem więc wszystko wróciło na pierwszy SSD.

Jak przeniesiesz na HDD to wszystko zwolni a nie o to chyba chodzi. Co innego temp dla rara, zipa itp to warto bo tu na hdd zwykle idzie nawet szybciej. Mam na myśli dekompresje dużych plików jak filmy.

 

 

EDIT

OCZ Vertex 3 Preview: Faster and Cheaper than the Vertex 3 Pro

250$ za 128GB całkiem przyzwoicie.

 

EDIT2

Crucial’s M4 SSD will hit the shelves in mid-March.

Zacieramy ręce, już niedługo.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMPy i cache przeglądarek to ja trzymam na RamDysku. Nie dość, że w Twoim przypadku ograniczasz sobie niepotrzebne zapisy na SSD, to dodatkowo przeglądarka nie muli gdy np. jednocześnie otwierasz kilkanaście kart.

 

 

Jakim progr.amem utworzyłeś RA.MDY.SK?

 

Ja jeszcze chciałem wrzucić tam plik wymiany, ale mam problemy.

Bo zanim progr.am utworzy ra.mdy.sk, to wcześniej wi.ndows chce tam zrobić plik i oczywiście wyskakuje błąd.

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Bo zanim program utworzy ra_mdysk, to wcześniej wi_ndows chce tam zrobić plik i oczywiście wyskakuje błąd.

 

Również spotkałem się z tym problemem... Jakieś solucję?

 

EDIT

Vertex 3 nadchodzi wielkimi krokami Overclockers UK Search Results cenowo nawet nieźle wypada w porównaniu do dwójki i zdecydowanie lepiej do Corsair P3 :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat używam tego RAMDisk - Software - Server Memory Products & Services - Dataram i nie miałem takich problemów jakie opisujecie.

 

 

No właśnie ja mam ten program i windows ma problemy.

Możesz dać screena jak masz go ustawionego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam ten program i windows ma problemy.

Możesz dać screena jak masz go ustawionego?

 

Dużo opcji to on do ustawiania nie ma.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jakiego typu problemy masz? Masz 8 GB RAM, może to jest powód - z tego co czytałem, to ten program może wykorzystać pamięć powyżej 4 GB na systemach 32bitowych, ale to nie zawsze działa tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...