Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, nie wiem czy było, zresztą to przerost formy nad treścią, ale mimo wszystko sporo to pokazuje: hdd vd ssd

 

super nie wiedziałem że to daje takiego kopa, u mnie właśnie to najbardziej by sie przydało bo ktoś dzwoni i mówi że wysyła mi worda z wklejonym błędem z ścieżką adresu www o sprawdzenie poprawności i teraz

1) odpalam outlooka

2) potem załącznik więc word i przestój

3) potem załącznik odpalenie przeglądarki z więc większy przestój

i mając kogoś na telefonie to było stresujące a teraz to będzie niebo a ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam dylemat:

 

 

brac ~teraz~ (w tym tygodniu) cos na Sandforce 1 (interesuje mnie pojemnosc 120 GB - cena w .pl ok. 750 zl, ew. 240GB) czy poczekac te ponad 2 tygodnie na premiere urzadzen na SF2 (22xx)? Jak sadzicie, warto poczekac na SF2 (jesli tak, to dlaczego)? Jaka cene w .pl w momencie premiery moga miec orientacyjnie ssd 120GB/240GB z SF2? Aha, mam plyte glowna z SATA2 (nie 3) - na SATA3 przechodze dopiero w przyszlym roku. Sys: Win7 64-bit, 4GB RAM.

 

ps ktore ssd na SF1 120GB sa obecnie sprzedawane na ~pewno~ z koscmi 3x nm (a nie 2x nm)? Vertexy 2 sa juz na 2x i maja realna pojemnosc ok. 115GB (liczac 1MB = 1 000 000 bajtow)?

 

ps2 czy napedy na SF1 o pojemnosci 120GB (na kosciach 3x nm) sa wolniejsze/gorsze od tych o pojemnosci 100 GB (maja mniej rezerwy na overprovisioning czy jak to sie tam nazywa)? W skrocie: brac (pomijajac cene) cos na 100GB czy 120GB?

 

ps3 na moze jednak c300 128GB zamiast SF1 120GB? Co o tym sadzicie? Albo czekac na cos na nowym Marvelu (Intel, C400, Corsair P3 etc)?

 

ps4 jakie kontrolery nowej generacji sa/beda dostepne w najblizszym czasie na rynku - tylko SF2 i ten nowy Marvell? A co z Intelem i innymi (Samsung? Indilinx? Toshiba?)

 

ps5 czy w .pl sa gdzies do kupienia napedy SAMSUNG 470 Series?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

 

posiadam intel 160G2R5 kupiony w 2009 roku i dzisiaj sprawdzam intel tollbox

 

SSD Reallocated Sector count Raw wynosi 5

przy 3.75TB

 

dodmam ze komputer nie jest wylaczany juz hohoho bo renderuje grafike lecz zapisuje ja na HDD WD

 

do ilu ten reallocated dojdzie ze dysk nie bedzie dialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

 

posiadam intel 160G2R5 kupiony w 2009 roku i dzisiaj sprawdzam intel tollbox

 

SSD Reallocated Sector count Raw wynosi 5

przy 3.75TB

 

dodmam ze komputer nie jest wylaczany juz hohoho bo renderuje grafike lecz zapisuje ja na HDD WD

 

do ilu ten reallocated dojdzie ze dysk nie bedzie dialac?

 

Jak wartość Normalized spadnie do poziomu Treshold to będzie powód do obaw. Sam mam kilka Inteli i mam podobne zjawisko, co jakiś czas lubi wyskoczyć remapowany sektor. A ile masz w E8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam dylemat:

 

 

brac ~teraz~ (w tym tygodniu) cos na Sandforce 1 (interesuje mnie pojemnosc 120 GB - cena w .pl ok. 750 zl, ew. 240GB) czy poczekac te ponad 2 tygodnie na premiere urzadzen na SF2 (22xx)? Jak sadzicie, warto poczekac na SF2 (jesli tak, to dlaczego)? Jaka cene w .pl w momencie premiery moga miec orientacyjnie ssd 120GB/240GB z SF2? Aha, mam plyte glowna z SATA2 (nie 3) - na SATA3 przechodze dopiero w przyszlym roku. Sys: Win7 64-bit, 4GB RAM.

 

ps ktore ssd na SF1 120GB sa obecnie sprzedawane na ~pewno~ z koscmi 3x nm (a nie 2x nm)? Vertexy 2 sa juz na 2x i maja realna pojemnosc ok. 115GB (liczac 1MB = 1 000 000 bajtow)?

 

ps2 czy napedy na SF1 o pojemnosci 120GB (na kosciach 3x nm) sa wolniejsze/gorsze od tych o pojemnosci 100 GB (maja mniej rezerwy na overprovisioning czy jak to sie tam nazywa)? W skrocie: brac (pomijajac cene) cos na 100GB czy 120GB?

 

ps3 na moze jednak c300 128GB zamiast SF1 120GB? Co o tym sadzicie? Albo czekac na cos na nowym Marvelu (Intel, C400, Corsair P3 etc)?

 

ps4 jakie kontrolery nowej generacji sa/beda dostepne w najblizszym czasie na rynku - tylko SF2 i ten nowy Marvell? A co z Intelem i innymi (Samsung? Indilinx? Toshiba?)

 

ps5 czy w .pl sa gdzies do kupienia napedy SAMSUNG 470 Series?

 

pliz, poradzcie cos, bo nie wiem co robic (zwlaszcza co/kiedy oplaca sie teraz brac, te ps'y mniej wazne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps5 czy w .pl sa gdzies do kupienia napedy SAMSUNG 470 Series?

 

Poczytaj w tym wątku, a dokładniej tutaj. Teraz ich nie ma na Allegro, ale chodziły w okolicach 1k zł za OEM'ową 256GB wersję Samsunga 470 (oznaczony jako PM810 dla Della), co wg mnie jest całkiem dobrą ofertą, jeśli nie są najważniejsze tylko osiągi maksymalne dysku, a również stosunek pojemność/cena. Mam taki dysk w lapie (przesiadka z Intela G2 40GB) i jest ok, również VIBOR taki zanabył - tutaj jego testy.

 

A co się tyczy pozostałych pytań, to wystarczy przejrzeć tak z ostatnie 10-15 stron tego tematu, żeby wyrobić sobie jakieś zdanie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek w Emarket są dostępne za 403,45 zł. W innych sklepach też pewnie za niedługo można się spodziewać takich cen. Jutro do odbioru w punkcie we Wrocku. Zamiast 445 zl zapłacę niecałe 404. czyli 40 zł do przodu ;D. Jutro odpalanie 1155 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Właśnie rzuciłem okiem na zestawienie aktualnych cen i mamy już pojedyńcze wybryki w okolicach 390PLN. Ceny się odrobinę ruszyły i myślę, że w najbliższym czasie nabędę dziada bo cała ta nowa generacja to psu na budę. Albo ceny z koziego tyłka albo iops wcale nie lepszy, a czasami i to i to równocześnie. Chrzanić to, nikt zdaje się tam nie rozumieć, że należy przede wszystkim obniżyć ceny tych dysków a nie tylko gonić za wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, krotka pilka:

 

Sandforce 1 120GB vs Crucial C300 128GB - ktory z nich brac i dlatego (pomijajac juz b. zblizona cene na 1GB)?

 

(przypominam, ze mam SATA2 na razie, zmiana na SATA3 w przyszlym roku. Poza tym Win7 64-bit i 4GB RAM)

 

dzieki!

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący dylemat: Chciałbym wymienić swoje poczciwe Intelki 40GB na cos nowszego. Mogłyby to być Vertexy 2 60GB (ze 3 sztuki), ale ponieważ lubuję się w transferach to i spoglądałem na C300 64GB. Wy tu je strasznie zachwalacie, a ja czytając recenzje odrzuciłem go z powodu wyrażnej utraty parametrów z czasem (TRIMa w RAIDzie miał nie będę). Gdzieś tam widziałem, że zapisy potrafią spaść do 20-30MB/sec, że odczyty spadają poniżej 250MB/sec, że IOPSy niespecjalne.... Intele mają to do siebie, że nie tracą parametrów, zarówno 8 miesięcy temu jak i teraz mam te 190MB/sec odczyt i 40MB/sec zapis (dla pojedynczej sztuki, w RAIDzie jest ich 5). Prosiłbym o opinie ludzi, którzy uzywają C300 64GB: jak to z tymi spadkami jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie pozwolę sobie dodać info z "ruchami" cen z Amazonu bo robie sobie analizy jak tam ceny za ocenami i poniżej moje wyliczenia (oraz link do źrodła)

 

128 GB Crucial RealSSD C300 spadek z 279$ na 242$

256 GB Crucial RealSSD C300 spadek z 535$ na 473$

 

120 GB OCZ Vertex 2 Series SATA II 2.5-Inch spadek z 223$ na 212$

240 GB OCZ Vertex 2 Series SATA II 2.5-Inch spadek z 441$ na 399$

 

120 GB OCZ Agility 2 Series SATA II 3.5-Inch spadek z 231$ na 209$

 

120 GB INTEL X25M G2 MLC SATA II spadek z 274$ na 223$

160 GB INTEL X25M G2 MLC SATA II spadek z 499$ na 395$

 

128 GB Samsung SATA 3.0Gb-s Series 470 bez spadku 249$

 

Amazon.com: SSD+drives: Electronics

 

 

ale tu dobry zrzut z Amazonu do 128 GB Crucial RealSSD C300 :-)

post-110147-0-01324600-1299708011_thumb.jpg

Edytowane przez tester3000
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący dylemat: Chciałbym wymienić swoje poczciwe Intelki 40GB na cos nowszego. Mogłyby to być Vertexy 2 60GB (ze 3 sztuki), ale ponieważ lubuję się w transferach to i spoglądałem na C300 64GB. Wy tu je strasznie zachwalacie, a ja czytając recenzje odrzuciłem go z powodu wyrażnej utraty parametrów z czasem (TRIMa w RAIDzie miał nie będę). Gdzieś tam widziałem, że zapisy potrafią spaść do 20-30MB/sec, że odczyty spadają poniżej 250MB/sec, że IOPSy niespecjalne.... Intele mają to do siebie, że nie tracą parametrów, zarówno 8 miesięcy temu jak i teraz mam te 190MB/sec odczyt i 40MB/sec zapis (dla pojedynczej sztuki, w RAIDzie jest ich 5). Prosiłbym o opinie ludzi, którzy uzywają C300 64GB: jak to z tymi spadkami jest?

 

Jak możesz to poczekaj na C400 bo ma być z tym spadkiem wydajności lepiej niż w C300. C400 ma się pokazać w tym miesiącu. Za rogiem też są intele G3 i miejmy nadzieję, że jednak będą na własnych kontrolerach tej firmy.. jak nie będą to zapewne wyjdzie na to samo co C400.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to poczekaj na C400 bo ma być z tym spadkiem wydajności lepiej niż w C300. C400 ma się pokazać w tym miesiącu. Za rogiem też są intele G3 i miejmy nadzieję, że jednak będą na własnych kontrolerach tej firmy.. jak nie będą to zapewne wyjdzie na to samo co C400.

 

Zależy mi też na cenie (będe brał kilka sztuk), a nowości raczej są nieekonomiczne cenowo.... Na dzisiaj to albo ten Vertex2 60GB albo C300 64GB - ceny całkiem rozsądne.

 

Może ktoś dysponuje screenami z HDTune (zapis lub odczyt) na używanym jakiś czas dysku C300 64GB?

Edytowane przez ElFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C300 nie jest zalecany do raid i bym go unikał w takiej aplikacji.

Vertexa bym omijał i raczej szukał wśród konkurencji z SandForce chyba że ktoś lubi jak go w świetle jupiterów producent rąbie w trąbę że tak powiem.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co jestem po instalacji Win7 na nowej platformie. Instalka na C300 64 GB zajęła kilkanaście minut. Potem już tylko jaranie się jak to szybko i błyskawicznie się ładuje. Tego chciałem to mam. Teraz mogę zająć się katowaniem procka.

 

EDIT: Ta winda teraz tak szybko się ładuje, że nawet modem nie zdąży się połączyć z netem i jestem przez chwilę w trybie offline z odpalonym Firofox z domyślnymi 3 zakładkami... Jak ktoś jeszcze się zastanawia czy brać SSD pod system to niech nie myśli i bierze . Komfort pracy bardzo wysoki. Żadnego mulenia. :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom c300 bardzo szybki jest :)

Ja jestem zadowolony, głownie dlatego ze mi się gry szybciej ładują. No ale start i zamykanie systemu w ciągu paru sekund robi bardzo wiele dla komfortu, w tym psychicznego też, pracy/zabawy z komputerem. System się szybciutko odpala, appsy też, instalacje poprawek czy progsów trwają 2-4 razy krócej niż w przypadku talerzowca. No i ten brak chrupania...i lagu...i zawisu przy próbie dostępu do kilku różnych softów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz w sklepie Samsunga 470 (PM810) za 1090pln 256GB

 

a nie wiecie czemu ten ma inna obudowę od pokazywanych w oficjalnej sprzedaży

Newegg.com - SAMSUNG/SSD

 

na grupach w stanach mówią że to dyski OEM dla DELLa. czy ktos ma taki dysk cena wspaniała?

 

PS. do postu poniżej

 

Dzieki :-) abes99 i sorki , wiesz jak to jest widze dobra cenę i panikuje że może to coś innego (i mnie przekręcą) niż w sklepach a czas goni bo tylko 2 dyski zostały i różnią się tylko końcówka w nazwie modelu i obudową natomiast abes99 nie wstawiłeś zdjęcia dysku więc zakładanie że na allegro mają taki sam model jak opisany prze Ciebie to duże ryzyko, a co jeżeli kupiłes na allegro dobry z taką sama obudową jak w sklepach, własnie po to jest forum aby wśród specjalistów szukać porad których gdzie indziej nie znajdę.

Jezeli znajdziesz gdzieś numer PM810 na zdjęciu z allegro (tak jak w Twojej sygnaturze) to jesteś mistrz

post-110147-0-02329600-1299761513_thumb.jpg

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie czemu ten ma inna obudowę od pokazywanych w oficjalnej sprzedażyNewegg.com - SAMSUNG/SSDna grupach w stanach mówią że to dyski OEM dla DELLa. czy ktos ma taki dysk cena wspaniała?

 

Gryyy :mur:, scroll w myszce nie gryzie!!!

Parę postów wyżej...

 

PS. Przepraszam Wszystkich z góry za uniesienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli znajdziesz gdzieś numer PM810 na zdjęciu z allegro (tak jak w Twojej sygnaturze) to jesteś mistrz

 

dyski serii 470 robione dla Dell-a(PM810) mają w firmware literkę D np firmware Samsunga jest AXM0601Q (najnowsze to AXM0801Q) a firmware dla Dell-a AXM06D1Q Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący dylemat: Chciałbym wymienić swoje poczciwe Intelki 40GB na cos nowszego. Mogłyby to być Vertexy 2 60GB (ze 3 sztuki), ale ponieważ lubuję się w transferach to i spoglądałem na C300 64GB. Wy tu je strasznie zachwalacie, a ja czytając recenzje odrzuciłem go z powodu wyrażnej utraty parametrów z czasem (TRIMa w RAIDzie miał nie będę). Gdzieś tam widziałem, że zapisy potrafią spaść do 20-30MB/sec, że odczyty spadają poniżej 250MB/sec, że IOPSy niespecjalne.... Intele mają to do siebie, że nie tracą parametrów, zarówno 8 miesięcy temu jak i teraz mam te 190MB/sec odczyt i 40MB/sec zapis (dla pojedynczej sztuki, w RAIDzie jest ich 5). Prosiłbym o opinie ludzi, którzy uzywają C300 64GB: jak to z tymi spadkami jest?

 

Nigdy ich do Raid nie polecaliśmy.

 

Wybierz Intele bądź Corsair F/Patriot Inferno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...